کار بعد از تحصیل در برخی کشورهای اروپایی

کار بعد از تحصیل در برخی کشورهای اروپایی

اگر دارای ویزای دانشجویی هستید، در ابتدا می‌توانید پس از اتمام تحصیلات خود به صورت تمام وقت در برخی کشورهای اروپایی همچون انگلستان کار کنید. تاریخ تکمیل زمان حضور قانونی شما به عنوان تاریخ اتمام دوره تحصیلی شما تعریف می‌شود.

شما می‌توانید حداکثر 4 ماه پس از اتمام دوره تحصیلی خود یا تا تاریخ انقضای ویزای خود، کار پیدا کنید. برای نوع کاری که می‌توانید در این دوره انجام دهید، همچنان تحت همان محدودیت‌های ویزا دانشجویی خواهید بود.

برای آگاهی از شرایط دقیق کار بعد از تحصیل در کشور مورد نظر، با مشاوران ریسا گروپ در تماس باشید.

اجازه اقامت برای جستجوی کار پس از تحصیل

اگر مجوز اقامت برای تحصیل در آموزش عالی کشورهای اروپایی را دارید و تحصیلات خود را به پایان رسانده‌اید، می‌توانید ویزا اقامت برای جستجوی کار یا کشف احتمالات راه‌اندازی کسب‌وکار خود در آن کشور را دریافت کنید.

شرایط لازم برای اخذ مجوز اقامت

برای دریافت اجازه اقامت پس از اتمام تحصیلات خود باید شرایط زیر را در نظر داشته باشید:

شرایط
شما باید درخواست خود را قبل از انقضای مجوز فعلی ارسال کنید.
شما باید پاسپورتی داشته باشید که در تمام مدت اقامت خود در آن کشور معتبر باشد (اگر گذرنامه شما به پایان می‌رسد، باید آن را تمدید کنید؛ زیرا نمی‌توانید برای مدت زمانی بیش از اعتبار پاسپورت خود مجوز دریافت کنید)
شما باید یک برنامه آموزش عالی را که حداقل دو ترم به طول انجامیده است، تکمیل کرده باشید این بدان معنی است که شما باید تمام دوره‌های خود را گذرانده باشید.
آخرین مجوز اقامت شما باید مجوز اقامت برای تحصیلات عالی در آن کشور باشد. شما همچنین می‌توانید ویزا تحصیلی صادر شده توسط یک کشور اتحادیه اروپا را داشته باشید که حداقل دو ترم از برنامه آموزشی آن در یک کشور خاص برگزار شده باشد.
شما باید در حال برنامه‌ریزی برای جستجوی شغل یا کشف فرصت‌های راه‌اندازی کسب و کار خود باشید.
شما باید بتوانید در طول زمانی که برای اجازه اقامت درخواست می‌دهید، توانایی مالی کافی برای زندگی خود را داشته باشید.
شما باید یک بیمه‌نامه جامع مراقبت‌های بهداشتی که برای مراقبت‌های بهداشتی در آن کشور معتبر است، داشته باشید یا درخواست داده باشید.

الزامات استفاده از خدمات الکترونیکی

به منظور استفاده از خدمات الکترونیکی، نیاز است شرایط و مدارک زیر را دارا باشید:

کپی صفحاتی در پاسپورت شما که اطلاعات شخصی، عکس، امضا، شماره پاسپورت، کشور صادرکننده، مدت اعتبار، مهر ورود و اجازه زندگی در کشورهایی غیر از کشور خود را نشان می‌دهد.

گواهی از دانشگاه یا کالج در کشور مورد نظر که نشان می‌دهد شما حداقل دو ترم تحصیلی را در آن کشور گذرانده‌اید، اگر بخشی از تحصیلات در خارج از آن کشور به پایان رسیده باشد.

گواهی امتحان، ریز نمرات تحصیلی یا گزیده‌ای از مدارک ثبت‌نام که نشان می‌دهد تحصیلات خود را به پایان رسانده‌اید. اگر دانشجوی دکترا هستید، گواهی از استاد راهنما نیز نیاز است.

صورت حساب بانکی یا سایر اسنادی که نشان می‌دهد در طول دوره‌ای که برای اجازه اقامت درخواست می‌دهید، پولی برای حمایت از خود دارید.

کپی سندی که نشان می‌دهد در صورت عدم ثبت‌نام، یک بیمه‌نامه جامع مراقبت‌های بهداشتی برای مراقبت‌های بهداشتی در آن کشور دارید یا درخواست داده‌اید.

قادر به پرداخت هزینه احتمالی برای برنامه با کارت اعتباری یا کارت شارژ باشید.

نکات مفید در رابطه با کار بعد از تحصیل

اول از همه، جستجوی شغلی خود را در اسرع وقت آغاز کنید. در کنار آن، هنگام جستجوی کار در کشورهای اروپایی، به این نکات توجه کنید:

شبکه حرفه‌ای خود را در مراحل اولیه تحصیل ایجاد کنید. لینکداین یک راه عالی برای برقراری ارتباط با متخصصان در حوزه کاری شما، حفظ این ارتباطات و به‌روز نگه داشتن آخرین اخبار در زمینه تخصصی خود است.

برای یک شغل جانبی یا کارآموزی در زمینه تحصیلی / تخصص خود اقدام کنید. به این ترتیب می‌توانید یک شبکه حرفه‌ای ایجاد کنید و همچنین تجربه کاری در زمینه خود کسب کنید.

از مسئول اشتغال یا اساتید دانشگاه خود بپرسید که نرخ اقامت و یا فرصت‌های شغلی در رشته تحصیلی شما چقدر است.

هر چه زودتر شروع به یادگیری زبان کشوری که در آن اقامت دارید، کنید. در حالی که تقریبا تمام کشورها به زبان انگلیسی مسلط هستند و بین تمام افراد به عنوان زبانی همگانی شناخته شده است، زبان اصلی هر کشور می‌تواند پیش نیازی برای اشتغال باشد.

کار دائمی تمام وقت برای دانشجویان

با داشتن ویزای دانشجویی نمی‌توانید یک کار دائمی تمام وقت را شروع کنید.

اگر مدرک خود را به پایان رسانده باشید و درخواست ویزای Skilled Worker را داشته باشید، ممکن است بتوانید کار تمام وقت را برای یک کارفرما در نقش دائمی شروع کنید. با کارفرما/حامی مالی خود چک کنید. شما می‌توانید جهت پیمایش فرایند ویزای Skilled Worker با مشاوران ریسا گروپ از طریق واتس‌اپ یا تماس تلفنی در ارتباط باشید.

تکمیل دوره در این شرایط به معنای تاریخ پایان رسمی دوره شما است. دانشجویان دکترا می‌توانند پس از 24 ماه تحصیل برای ویزای skilled worker درخواست دهند، اما تنها زمانی باید کار تمام وقت را برای اسپانسر شروع کنند که به Skilled Worker اعطا شود.

فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کن

سخن آخر

برای شروع زندگی جدید در کشوری که در آن به تحصیل پرداخته‌اید، نیاز به شغلی دارید که مطابق با شرایط تحصیلی شما باشد و بتوانید هزینه‌های زندگی خود را به کمک درآمدی که از آن کسب می‌کنید، بپردازید. به‌علاوه، کار بعد از تحصیل، فرصتی عالی برای کسب اقامت دائمی در آن کشور است.

شما می‌توانید با نکاتی که در این مقاله ذکر شد، نسبت به کسب مجوز کار بعد از تحصیل خود بپردازید. همچنین می‌توانید به صورت رایگان با مشاوران ریسا گروپ در تماس باشید و نسبت به شرایط کار پس از اتمام تحصیل خود در کشور مورد نظر خود، مشاوره دریافت کنید.

با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

سؤالات متداول

با شبکه‌سازی، جستجو در آگهی‌های شغلی آنلاین و استفاده از خدمات شغلی ارائه شده توسط دانشگاه خود شروع کنید.

دوره‌های آنلاین، کارگاه‌ها یا گواهینامه‌های مرتبط با رشته خود را برای افزایش مهارت‌ها و دانش خود کاوش کنید.

بله، به دنبال مربیگری کسب‌وکار خود باشید، مدارک بیشتری را دنبال کنید و تعهد و توانایی‌های خود را برای پیشرفت نشان دهید.

risagroups-1

دفاتر ریسا گروپ

شرکت ریسا گروپ در کشور سوئد به ثبت رسیده و در تهران و آمریکا هم شعب رسمی دارد.
برای آغاز مسیر مهاجرتی خود همین حالا با ما تماس بگیرید تا به‌صورت رایگان مشاوره اولیه را دریافت نمایید.

دفتر آمریکا

23232Peralta Dr, Laguna Hills, CA 92653
USA
شماره ثبت دفتر آمریکا: 202250610906

دفتر سوئد

Ostra Hamngatan 17, 41110 Gothenburg, Sweden
شماره ثبت شرکت در سوئد: 59310-7203

دفتر تهران

تهران، سعادت‌آباد، میدان کاج به سمت سرو غربی، بعد از کوچه مروارید، پلاک 35، طبقه 2، واحد 11 TEL: +9821-26748096 / 26764679