تحصیل ارزان در اروپا

تحصیل ارزان در اروپا

اروپا یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی در جهان است که به دلیل آموزش باکیفیت، فرهنگ غنی و فناوری پیشرفته شناخته شده است. بااین‌حال، این کیفیت زندگی با قیمت بالایی همراه است؛ زیرا اروپا به‌عنوان یکی از گران‌ترین مقاصد برای تحصیل در خارج از کشور، به ویژه برای دانشجویان بین‌المللی خارج از اتحادیه اروپا شناخته شده است.

میلیون‌ها دانشجو هر ساله تصمیم می‌گیرند تحصیلات عالی را در خارج از کشور دنبال کنند و بارها و بارها نشان داده شده است که مقرون‌به‌صرفه بودن یکی از عوامل اصلی تصمیم آنها برای تحصیل در خارج از کشور است.

به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم لیستی از ارزان‌ترین کشورها برای تحصیل در اروپا تهیه کنیم. در ادامه با ریسا گروپ همراه باشید تا ارزان‌ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل را مورد بررسی قرار دهیم.

Risa-Group-1

ارزان ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل

در این قسمت قصد داریم شش مورد از ارزان‌ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل را به شما معرفی کنیم و مورد بررسی قرار دهیم:

آلمان

بدون شهریه
کمک هزینه‌های تحصیلی و مشاغل دانشجویی فراوان
سرشار از فرهنگ و سنت
Risa-Group-5
آلمان، از فرهنگ و تاریخ غنی خود گرفته تا دانشگاه‌های مشهور جهانی که در خط مقدم تحقیقات مدرن ایستاده‌اند، یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل ارزان در اروپا است. دلایل زیادی وجود دارد که چرا آلمان اولین توصیه ما به‌عنوان یکی از ارزان‌ترین کشورها برای تحصیل در اروپا است.

اول از همه، اکثر دانشگاه‌های دولتی کاملاً رایگان هستند و بیشتر هزینه‌های دانشجویی را که شامل مواردی مانند خدمات دانشگاه و حمل‌ونقل می‌شود، پوشش می‌دهند.

سپس، جامعه دانشجویان بین‌المللی در آلمان بسیار بزرگ است، بنابراین برنامه‌های بسیاری وجود دارد که به طور کامل به زبان انگلیسی، حتی در سطح کارشناسی، اجرا می‌شوند. اکثر دانشگاه‌های آلمان دوره‌های آموزش زبان را برای کسانی که می‌خواهند وقت و انرژی صرف یادگیری آلمانی کنند، برگزار می‌کنند.

بورسیه‌ها، کمک‌های مالی و فرصت‌های شغلی زیادی در آلمان وجود دارد. اتباع آلمانی و شهروندان اتحادیه اروپا و همچنین در موارد خاص افراد بین‌المللی به برنامه کمک مالی دانشجویان فدرال دسترسی دارند که کمک‌های مالی متعدد و وام‌های بدون بهره ارائه می‌دهد.

دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس می‌توانند تا 20 ساعت در هفته در حین تحصیل کار کنند، در حالی که دانشجویان خارج از این منطقه مجاز به کار تا 120 روز کاری در سال هستند.

در نهایت، آلمان به‌عنوان یکی از مراکز آموزشی، فرهنگی و فناوری اروپا دارای تاریخ بسیار طولانی و غنی است. نه تنها آموزش باکیفیت دریافت خواهید کرد، بلکه می‌توانید بسیاری از مکان‌ها و رویدادهای فرهنگی و تاریخی را ببینید و تجربه کنید.

اسلوونی

شهریه رایگان یا مقرون‌به‌صرفه
هزینه کم زندگی
فرهنگ گرم، طبیعت باشکوه و غذاهای خوشمزه
Risa-Group-7
اسلوونی کشوری در جنوب اروپا است که به خاطر طبیعت زیبا، غذاهای خوشمزه و مردم محلی گرمش شناخته شده است. دانشجویان بین‌المللی که به دنبال تحصیل در اسلوونی هستند، تحصیلات عالی را با قیمتی بسیار پایین‌تر از اکثر کشورهای اروپایی دریافت خواهند کرد.

هیچ شهریه‌ای برای اتباع اسلوونی، شهروندان اتحادیه اروپا / EEA / ، سوئیس و تعداد انگشت‌شماری از کشورهای غیر اتحادیه اروپا وجود ندارد. این امر آن را به یکی از ارزان‌ترین کشورها برای تحصیل در اروپا از نظر شهریه تبدیل می‌کند، اما حتی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و تعداد کمی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا، هزینه‌ها نسبت به اکثر کشورهای اروپایی کمتر است.

برای پوشش این هزینه‌ها، فرصت‌های بورس تحصیلی زیادی در اسلوونی وجود دارد که دانشجویان بین‌المللی را هدف قرار می‌دهند، مانند بورس تحصیلی دانشگاه لیوبلیانا زویس، بورسیه تحصیلی Ad futura برای تحصیل در خارج از کشور و بورسیه‌های متعدد بر اساس توافق‌نامه‌های دوجانبه بین اسلوونی و سایر کشورها.

عنصر واقعی صرفه‌جویی در هزینه در این کشور، هزینه پایین زندگی است. اسلوونی 30 تا 50 درصد ارزان‌تر از زندگی در فرانسه و 20 تا 50 درصد ارزان‌تر از آلمان است. البته این اعداد تقریبی هستند، اما نکته مهم‌تری را نشان می‌دهند: پول شما می‌تواند در اسلوونی چیزهای بیشتری را نسبت به سایر کشورهای اروپای غربی برای شما فراهم کند.

دانشجویان خارجی در اسلوونی می‌توانند از طریق خدمات دانشجویی، مراکز شغلی دانشگاه‌ها یا با مراجعه مستقیم به کارفرمایان، مشاغل دانشجویی پاره‌وقت یا موقت پیدا کنند. به‌طور متوسط، می‌توانید انتظار داشته باشید که بین 350 تا 500 یورو در ماه در اسلوونی درآمد کسب کنید.

یونان

شهریه رایگان یا مقرون‌به‌صرفه
زندگی مقرون‌به‌صرفه در خارج از مناطق توریستی
طبیعت زیبا، سواحل آفتابی

Risa-Group-3
از سواحل درخشان، آب‌وهوای گرم و غذاهای مدیترانه‌ای لذیذ گرفته تا تاریخ غنی و سطح آموزش با کیفیت بالا؛ جای تعجب نیست که یونان یک انتخاب محبوب برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است.

هیچ شهریه‌ای برای دانشجویان اتحادیه اروپا/EEA/ ، سوئیس در دانشگاه‌های یونان وجود ندارد و آنهایی که هزینه می‌پردازند به طور متوسط سالانه حدود 1500 تا 3000 یورو می‌پردازند.

برنامه‌های زیادی به زبان انگلیسی در یونان وجود دارد، اما دوره‌های زبان یونانی مدرن نیز در سراسر کشور برای کسانی که مایل به کسب تجربه کامل بین‌المللی هستند در دسترس است.

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند تا 20 ساعت در هفته در طول ترم یا حداکثر 40 ساعت (تمام وقت) در فصل تعطیلات تابستانی کار کنند. میانگین حقوق بین 500 تا 700 یورو در ماه وابسته به شهر و شغل است.

یونان فرصت‌های بورس تحصیلی زیادی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد، برخی از آنها در سراسر کشور (مانند موارد ارائه شده توسط بنیاد بورس تحصیلی دولتی یونان) و برخی از دانشگاه‌های خاص هستند. به عنوان مثال، دانشگاه ملی و کاپودیستری آتن تا سقف 10000 یورو به دانشجویان مقطع کارشناسی بورس تحصیلی ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، قیمت‌ها در خارج از مقاصد گردشگری بسیار ارزان هستند. به طور متوسط، می‌توانید انتظار داشته باشید که 450 تا 750 یورو در ماه برای هزینه‌های زندگی خرج کنید که بیشتر آن صرف هزینه‌های اقامت می‌شود.

استونی

شهریه رایگان یا مقرون‌به‌صرفه
هزینه کم زندگی
شرایط کار و تحصیل عالی

Risa-Group-4
گوهر پنهان اروپا، این کشور بالتیک که به آرامی در حال صعود به رتبه کشورهایی است که آموزش با‌کیفیتی را برای دانشجویان بین‌المللی با بودجه محدود ارائه می‌دهند، است.

همه برنامه‌هایی که به زبان استونیایی انجام می‌شوند، صرف‌نظر از ملیت، کاملاً رایگان هستند و هزینه‌های تحصیل برای برنامه‌های انگلیسی از 1600 یورو تا 7500 یورو در سال قیمت مناسبی دارد. با وجود کمک هزینه‌های تحصیلی و فرصت‌های وام زیاد برای کمک به کاهش برخی از هزینه‌ها، استونی یکی از گزینه‌های عالی برای تحصیل ارزان در اروپا است.

استونی همچنین یک انتخاب عالی برای دانشجویانی است که قصد دارند شغلی در صنعت فناوری ایجاد کنند، زیرا این کشور به دلیل رویکرد عملگرایانه خود به توسعه فناوری و راه‌اندازی یک اکوسیستم قوی شناخته شده است. اغلب از آن به‌عنوان "بهشت اداری" یاد می‌شود، زیرا تقریباً هر کار بوروکراتیک را می‌توان با چند کلیک تکمیل کرد.

هزینه زندگی در استونی در مقایسه با سایر بخش‌های اروپا بسیار پایین است که آن را به‌عنوان انتخابی جذاب برای یک مقصد تحصیلی در خارج از کشور، تبدیل می‌کند.

علاوه بر این، دانشجویان بین‌المللی برای کار در حین تحصیل در استونی نیازی به مجوز اضافی ندارند و می‌توانند ساعت‌های نامحدودی کار کنند، تا زمانی که در تحصیل آنها اختلال ایجاد نکند. دانشجویان می‌توانند انتظار داشته باشند که ماهیانه بین 550 تا 1500 یورو درآمد داشته باشند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا حتی می‌توانند 9 ماه دیگر پس از فارغ‌التحصیلی در استونی بمانند تا به دنبال کار بگردند.

فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کن

لهستان

تحصیل رایگان برای دوره‌های دکترا و لهستانی زبان
هزینه کم زندگی
فرهنگ و تاریخ غنی، غذاهای خوشمزه

Risa-Group-6
لهستان یک مقصد عالی برای تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان بین‌المللی است که هدفشان غوطه‌ور شدن کامل در فرهنگ غنی و هیجان‌انگیز با قیمت ارزان‌تر است.

دانش‌آموزانی که به زبان لهستانی تحصیل می‌کنند، بدون توجه به ملیت، نیازی به پرداخت شهریه ندارند؛ این برای دانشجویانی که به دنبال یک تجربه بین‌المللی منحصربه‌فرد هستند، عالی است. اکثر برنامه‌های دکترا نیز رایگان هستند.

از طرف دیگر، برنامه‌های زبان انگلیسی بسته به دانشگاه و برنامه ممکن است چند هزار یورو در سال هزینه داشته باشد. فرصت‌های بورسیه و وام زیادی برای کمک به دانشجویان بین‌المللی و انتقالی برای پرداخت هزینه تحصیل وجود دارد.

هزینه‌ای که در شهریه پرداخت می‌کنید، با صرفه‌جویی در هزینه‌های زندگی جبران می‌شود، بااین‌حال، قیمت‌ها در لهستان از پایین‌ترین قیمت‌ها در اروپا هستند، به‌ویژه در مقایسه با بقیه کشورهای اتحادیه اروپا. شما به طور متوسط بین 300 تا 700 یورو در ماه نیاز دارید و این باعث می‌شود که یکی از کشورهای ایده‌آل برای تحصیل ارزان در اروپا باشد.

دانش‌آموزان در لهستان می‌توانند تا 20 ساعت در هفته در حین شرکت در کلاس‌ها یا تمام وقت در طول سه ماه تعطیلات تابستانی کار کنند.

اگر می‌خواهید درباره تحصیل در لهستان به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی بیشتر بدانید، با تیم پشتیبانی ریسا گروپ از طریق واتس‌اپ یا تماس تلفنی در ارتباط باشید.

با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

پرتغال

شهریه کم یا مقرون به صرفه
هزینه زندگی کمتر از اکثر کشورهای اروپای غربی
هوای گرم، طبیعت زیبا و مردم محلی صمیمی

Risa-Group-2
پرتغال یک مقصد عالی برای تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان با بودجه محدود می‌باشد که دارای کیفیت عالی آموزش و فرهنگ گرم است.

هزینه تحصیل در پرتغال برای شهروندان اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس حدود 550 - 3000 یورو و برای دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا 3000 - 7000 یورو است. با این حال، برخی از دانشگاه‌های خصوصی بسته به نمرات نهایی دانش‌آموز، هزینه‌ای برای کلاس‌ها دریافت نمی‌کنند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس که با ویزای دانشجویی در پرتغال تحصیل می‌کنند، مجاز به حداکثر 20 ساعت کار در هفته در طول تحصیل و 40 ساعت کامل در طول تابستان هستند.

بورسیه‌های دولتی و خصوصی بسیاری برای دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در پرتغال هستند در دسترس است. برخی از آنها با بودجه دولتی، برخی توسط دانشگاه‌ها ارائه می‌شوند، برخی دیگر مبتنی بر اساس شایستگی هستند و برخی برای دانشجویان در رشته‌های خاص، مانند بورسیه تحصیلی برای رشته زبان و فرهنگ پرتغالی، در نظر گرفته شده است.

آخرین اما نه کم اهمیت‌ترین؛ تحصیل در پرتغال در مقایسه با سایر کشورهای اروپای غربی نسبتاً ارزان است. هزینه‌های زندگی به طور متوسط بین 500 تا 800 یورو در ماه است که البته این مبلغ به سبک زندگی شما بستگی دارد.

به همین دلایل، پرتغال یکی از بهترین کشورها برای تحصیل ارزان در اروپا است. این کشور، آموزش عالی را با هزینه بسیار کمتر نسبت به سایر کشورهای غربی ارائه می‌دهد، درحالی‌که همچنان از نظر تجربه دانشجویان بین‌المللی و فرصت‌های سفر، گزینه‌ای رقابتی باقی می‌ماند.

با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

سخن آخر

اگر شما هم رؤیای تحصیل در اروپا را دارید اما به خاطر هزینه‌های بالای مهاجرت قصد دارید دست از رؤیای خود بکشید، با رزرو مشاوره رایگان در ریسا گروپ می‌توانید به‌راحتی با تعیین بودجه خود، تحصیل ارزان در اروپا را تجربه کنید.

با بررسی این شش کشور ارزان اروپایی می‌توانید در راستای رسیدن به اهداف خود، اولین قدم را بردارید و همین حالا با مشاوران ریسا گروپ از طریق واتس‌اپ یا تماس تلفنی ارتباط برقرار کنید.

Risa-Group-8

با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

سؤالات متداول

بله، تحصیل در دانشگاه‌های دولتی آلمان برای تمام دانشجویان حتی دانشجویان بین‌المللی نیز رایگان است.

اسلوونی 30 تا 50 درصد ارزان‌تر از زندگی در فرانسه و 20 تا 50 درصد ارزان‌تر از آلمان است.

کسانی که با ویزای دانشجویی در پرتغال تحصیل می‌کنند، مجاز به حداکثر 20 ساعت کار در هفته در طول تحصیل و 40 ساعت کامل در طول تابستان هستند.

risagroups-1

دفاتر ریسا گروپ

شرکت ریسا گروپ در کشور سوئد به ثبت رسیده و در تهران و آمریکا هم شعب رسمی دارد.
برای آغاز مسیر مهاجرتی خود همین حالا با ما تماس بگیرید تا به‌صورت رایگان مشاوره اولیه را دریافت نمایید.

دفتر آمریکا

23232Peralta Dr, Laguna Hills, CA 92653
USA
شماره ثبت دفتر آمریکا: 202250610906

دفتر سوئد

Ostra Hamngatan 17, 41110 Gothenburg, Sweden
شماره ثبت شرکت در سوئد: 59310-7203

دفتر تهران

تهران، سعادت‌آباد، میدان کاج به سمت سرو غربی، بعد از کوچه مروارید، پلاک 35، طبقه 2، واحد 11 TEL: +9821-26748096 / 26764679