اقامت کاری خویش فرمایی سوئد

اقامت کاری خویش فرمایی سوئد

راه‌اندازی یک شرکت در سوئد یک چشم‌انداز هیجان‌انگیز برای هر کسب‌وکاری است. سرزمین نوآوری و فرصت، محیطی ایده‌آل برای کارآفرینان ارائه می‌دهد. در این راهنمای دقیق، ما یک نقشه راه جامع و گام‌به‌گام برای ثبت شرکت در سوئد ارائه خواهیم کرد.

ما هر جنبه از این فرایند را پوشش خواهیم داد، از جمله ویزای تجاری، چشم‌انداز کسب‌وکار سوئد، مدارک ضروری، انواع شرکت‌ها، مزایا و معایب و چارچوب هزینه‌ها. در پایان این راهنما، به‌خوبی آماده خواهید شد تا فرایند ثبت شرکت در سوئد را با اطمینان طی کنید.

انواع مختلف شرکت‌های قابل ثبت در سوئد

سوئد چندین گزینه برای ثبت شرکت ارائه می‌دهد که هر کدام برای رفع نیازهای تجاری خاص طراحی شده‌اند. رایج‌ترین ساختارهای تجاری در سوئد عبارت‌اند از:

شرکت با مسئولیت محدود (Aktiebolag-AB)

AB رایج‌ترین ساختار تجاری در سوئد است. مسئولیت محدودی را برای سهام‌داران فراهم می‌کند و برای مشاغل کوچک و متوسط مناسب است. حداقل سرمایه موردنیاز برای راه‌اندازی این شرکت 25 هزار کرون سوئد (حدود 2,400 دلار) است.

مالکیت انفرادی (Enskild Firma)

یک شرکت انفرادی برای افرادی ایده‌آل است که مشاغل کوچک و استارتاپ را به‌تنهایی اداره می‌کنند. مالک شخصاً مسئول تمام جنبه‌های تجارت است. نیازی به قرارداد مشارکت و تعیین حداقل سرمایه برای این نوع شرکت نیست. فرایند راه‌اندازی این شرکت به‌سرعت انجام می‌شود.

مشارکت (Handelsbolag - HB)

مشارکت‌ها توسط دو یا چند فرد یا نهادی که در سود و بدهی مشترک هستند تشکیل می‌شود. شرکا شخصاً مسئول بدهی‌های مشارکت هستند. سرمایه اولیه مشخصی برای این نوع شرکت‌ها تعیین نشده است.

تأسیس یک شرکت در سوئد

ایجاد یک شرکت در سوئد، چه مقیم سوئد باشید و چه سرمایه‌گذار خارجی، یک روش کاملاً ساختاریافته است. در اینجا مراحل تأسیس شرکت در سوئد، آمده است:

فرد متقاضی ابتدا باید شرکت را در Bolagsverket که مرجع رسمی ثبت شرکت است، به ثبت برساند و سپس در Skatteverket اداره مالیات سوئد هم ثبت‌نام کند.

فرم درخواست ثبت شرکت، پس از ثبت‌نام در سازمان‌های ذکر شده، باید تکمیل شود. برای ثبت شرکت محدود limited company نیاز است که فرم شماره e-816  را تکمیل کنید.

برای ثبت شرکت، باید هزینه‌های درخواستی ثبت را به اداره ثبت شرکت در سوئد، بپردازید و رسید پرداختی را به همراه سایر مدارک ثبت، به اداره مربوطه ارسال نمایید.

سهام‌داران شرکت باید یک سند رسمی stiftelseurkund به زبان سوئدی تنظیم کنند و در آن اطلاعات بنیان‌گذاران شرکت، قیمت سهام، نام شرکت، اطلاعات حسابداری و کلیه اطلاعات سهام‌داران را ذکر کنند. پس از تنظیم تفاهم‌نامه، امضای تمام شرکا ضروری است.

 برای ثبت شرکت در کشور سوئد، داشتن اساس‌نامه شرکت امری ضروری است.

 برای شرکت‌های خصوصی، حداقل سرمایه ثبت شرکت در سوئد 5,620 یورو و برای شرکت‌های دولتی، 56,200 یورو است.

فرد متقاضی باید تمام مدارک موردنیاز را به همراه فرم درخواست ثبت شرکت، به اداره ثبت شرکت در سوئد ارسال کند.

پس از اینکه تمام مراحل انجام شد و مدارک شما به دست اداره ثبت شرکت در سوئد رسید، مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت موافقت و تشخیص صلاحیت شما، مجوز ثبت شرکت برای شما صادر می‌گردد.

الزامات تأسیس شرکت برای شخص خارجی بر اساس آخرین تغییرات

اگر شما مالک یک شرکت ایرانی هستید که در حال بررسی شرایط سوئد برای ثبت شرکت خود در این کشور هستید، موارد خاصی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. سیستم حقوقی سوئد تضمین می‌کند که این روند برای افراد مختلف از کشورهای خارجی، به‌راحتی قابل‌انجام باشد. الزامات ضروری برای یک فرد ایرانی عبارت‌اند از:

وضعیت اقامت یا ویزا

به‌عنوان یک شهروند خارجی، باید دارای ویزا یا وضعیت اقامت مناسبی باشید که به شما اجازه می‌دهد در سوئد زندگی و کار کنید. ویزایی که برای این هدف نیاز دارید، ویزای کاری سوئد است.

طرح کسب‌وکار

 یک طرح کسب‌وکار جامع، برای ثبت شرکت در سوئد ضروری است. این باید اهداف شرکت شما، استراتژی بازار، پیش‌بینی‌های مالی و جزئیات عملیاتی را مشخص کند.

آدرس ثبت شده

شرکت شما باید یک آدرس ثبت شده در سوئد داشته باشد. این می‌تواند محل عملیات تجاری شما یا آدرس دفتر مجازی باشد.

مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت در سوئد

ایجاد یک شرکت در سوئد به اسناد خاصی برای اطمینان از انطباق با قوانین خاص سوئد نیاز دارد. مدارک ضروری عبارت‌اند از:

 این اسناد شامل شرح ساختار حقوقی، عملکرد و حاکمیت شرکت شما (نام، هدف، ساختار سهام و موارد دیگر) است.

 تمامی افراد دخیل در شرکت باید مدارک شناسایی معتبر مانند گذرنامه و مدرک اقامت ارائه دهند.

 مدارک تأیید آدرس کسب‌وکار ثبت شده شما در سوئد ضروری است.

 بیانیه بانکی که نشان می‌دهد سرمایه اولیه در یک حساب بانکی سوئدی واریز شده است، برای ساختارهای تجاری خاص موردنیاز است.

مزایا و معایب ایجاد یک شرکت در سوئد

قبل از شروع سفر ثبت شرکت در سوئد، مهم است که جوانب مثبت و منفی را بسنجید. سوئد چندین مزیت را برای صاحبان مشاغل ارائه می‌دهد، اما معایبی را نیز به همراه دارد. سنجش ارزش این کار برعهده شماست.

مزایا

معایب

زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوئد

شهرت سوئد برای کارایی و نظام‌یافتگی، به فرایند ثبت شرکت نیز گسترش می‌یابد. زمان موردنیاز برای تکمیل فرایند به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله پیچیدگی ساختار کسب‌وکار انتخابی شما، دقت درخواست شما و زمان پردازش دولتی. میانگین جدول زمانی معمولاً تا 27 ماه متغیر است. در اینجا یک تفکیک دقیق‌تر از این روند آورده شده است:

عنوان شرح
رزرو نام این شامل بررسی دردسترس‌بودن نام تجاری انتخابی شما است
ارسال مدارک آماده شدن و ارسال درخواست و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت و اخذ تأییدیه
ثبت در اداره مالیات ثبت شرکت شما در اداره مالیات سوئد
ثبت‌نام مالیات بر ارزش‌افزوده در صورت وجود، ثبت‌نام برای مالیات بر ارزش‌افزوده (VAT)

فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کن

هزینه ثبت شرکت در سوئد

هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت در سوئد بر اساس ساختار کسب‌وکار انتخابی شما، سطح کمک موردنیاز شما و سایر عوامل متفاوت است. بودجه‌بندی برای هزینه‌های کلیدی زیر مهم است:

اداره ثبت شرکت‌های سوئدی (Bolagsverket) برای ثبت شرکت شما هزینه‌ای دریافت می‌کند. کارمزد بسته به نوع ساختار کسب‌وکار و سرمایه درگیر متفاوت است. برای آگاهی دقیق از این هزینه‌ها با تیم پشتیبانی ریسا گروپ در تماس باشید.

انجام خدمات حقوقی و حسابداری ممکن است هزینه‌های بیشتری را به همراه داشته باشد. این متخصصان می‌توانند شما را در این فرایند راهنمایی کنند و اطمینان حاصل کنند که تمام الزامات قانونی رعایت شده است. شما می‌توانید برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و پیش برد سریع فرایند ثبت شرکت در سوئد، اقدامات ثبت شرکت خود را به متخصصان ریسا گروپ بسپارید.

برخی از ساختارهای تجاری، مانند شرکت‌های با مسئولیت محدود (AB)، به حداقل سرمایه سهام به‌عنوان بخشی از فرایند ثبت، نیاز دارند. این سرمایه موردنیاز می‌تواند متفاوت باشد.

اگر اسناد شما به زبانی غیر از سوئدی است، ممکن است لازم باشد نسخه‌های ترجمه شده را ارائه دهید. علاوه بر این، برخی از اسناد ممکن است نیاز به تأیید اسناد رسمی داشته باشند.

 اگر یک دفتر مجازی را به‌عنوان آدرس ثبت شده خود انتخاب می‌کنید، هزینه‌های مربوطه را در نظر بگیرید. اینها می‌توانند بر اساس ارائه‌دهنده خدمات، متفاوت باشند.

سخن آخر

ثبت شرکت در سوئد گام مهمی در جهت ورود به یک محیط تجاری موفق و نوآور است. فضای دلپذیر کشور برای کارآفرینان، همراه با دسترسی به بازارهای اروپایی، آن را به انتخابی جذاب برای صاحبان مشاغل تبدیل می‌کند. بااین‌حال، برای اطمینان از ادغام موفقیت‌آمیز، مهم است که فرایند را با برنامه‌ریزی دقیق و انطباق کامل با قوانین، طی کنید.

 اکنون که راهنمای جامعی برای راه‌اندازی شرکت در سوئد دارید، برای برداشتن گام‌های بعدی در سفر تجاری خود به‌خوبی آماده هستید. اگر سؤالات بیشتری دارید یا نیاز به مشاوره دارید، در تماس با تیم مشاوران ما در ریسا گروپ تردید نکنید.

با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

سؤالات متداول

 بله، محیط تجاری سوئد به روی اتباع خارجی باز است، مشروط بر اینکه شرایط لازم را داشته باشید و مراحل مناسب را رعایت کنید.

 فرایند ادغام در سوئد بسته به عوامل مختلف معمولاً ممکن است تا 27 ماه زمان ببرد.

 بله، یک بیزینس پلن دقیق برای راه‌اندازی یک شرکت در سوئد ضروری است. این کمک می‌کند تا اهداف شرکت، استراتژی بازار، پیش‌بینی‌های مالی و جزئیات عملیاتی را مشخص کنید.

 مزایای کلیدی شامل دسترسی به بازار اروپا، ثبات سیاسی و اقتصادی و محیطی بسیار نوآورانه است.

 متداول‌ترین ساختارهای تجاری در سوئد عبارت‌اند از: شرکت با مشارکت محدود (LP)، مالکیت انفرادی (SP)  و مشارکت تجاری (TP).

دفاتر ریسا گروپ

شرکت ریسا گروپ در کشور سوئد به ثبت رسیده و در تهران و آمریکا هم شعب رسمی دارد.
برای آغاز مسیر مهاجرتی خود همین حالا با ما تماس بگیرید تا به‌صورت رایگان مشاوره اولیه را دریافت نمایید.

دفتر آمریکا

23232Peralta Dr, Laguna Hills, CA 92653
USA
شماره ثبت دفتر آمریکا: 202250610906

دفتر سوئد

Ostra Hamngatan 17, 41110 Gothenburg, Sweden
شماره ثبت شرکت در سوئد: 59310-7203

دفتر تهران

تهران، سعادت‌آباد، میدان کاج به سمت سرو غربی، بعد از کوچه مروارید، پلاک 35، طبقه 2، واحد 11 TEL: +9821-26748096 / 26764679