راهنمای جامع مهاجرت تحصیلی دانش آموزی به آمریکا

پروسه زندگی و تحصیل به عنوان دانش‌آموز بین‌المللی در ایالات متحده

حضور در دبیرستان‌های ایالات متحده می‌تواند یک فرصت هیجان‌انگیز باشد و به دانش‌آموزان فرصتی عالی برای دستیابی به دیدگاه‌های جدید ارائه دهد. با این حال، با وجود مدارس بسیار زیادی که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، پیدا کردن مدرسه مناسب و کشف بهترین راه برای درخواست ویزا تحصیلی آمریکا می‌تواند دلهره‌آور باشد.

خوش‌بختانه، چندین مسیر مختلف برای تحصیل در دبیرستان‌های ایالات متحده به عنوان یک دانش‌آموز بین‌المللی وجود دارد و هر یک از آنها تجربه متفاوتی را ارائه می‌دهند.

ریسا گروپ می‌تواند درخواست ویزای تحصیلی F-1 شما را تکمیل کند، به شما کمک کند برای مصاحبه ویزا آماده شوید و به هر سؤالی که در مورد ویزای دانشجویی دارید پاسخ دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا با پروسه پذیرش تحصیلی دانش‌آموزان در آمریکا بیشتر آشنا شویم.

چگونه بهترین دبیرستان را انتخاب کنیم؟

یکی از مزایای بزرگ تحصیل در ایالات متحده، طیف گسترده‌ای از مدارس است. چه یک مدرسه دولتی یا خصوصی را انتخاب کنید، مدرسه‌ای که دوره‌های معتبر تحصیلی ارائه می‌دهد یا مدرسه‌ای که سایر برنامه‌های فوق برنامه را ارائه می‌دهد، گزینه‌های زیادی وجود دارد.

در مرحله اول، مهم است که در نظر بگیرید که چه مدت می‌خواهید در ایالات متحده تحصیل کنید؛ زیرا دانش‌آموزان بین‌المللی معمولاً فقط می‌توانند تا 12 ماه در یک مدرسه دولتی ثبت‌نام کنند، در حالی که افرادی که در مدارس خصوصی ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند تمام مدت تحصیل کنند.

مدارس خصوصی و دولتی می‌توانند تجربیات متفاوتی را ارائه دهند. مدارس دولتی که توسط مالیات دهندگان ایالات متحده تأمین مالی می‌شوند و باید از برنامه درسی تعیین شده ایالتی پیروی کنند، می‌توانند تجربه‌ای نزدیک‌تر به تجربه‌ای ارائه دهند که یک دانش‌آموز معمولی آمریکایی ممکن است تجربه کند.

اگرچه دانش‌آموزان بین‌المللی برای حضور در مدارس دولتی باید شهریه بپردازند، اما معمولاً هزینه آن کمتر از هزینه مدارس خصوصی است. صرف نظر از نوع مدرسه‌ای که برای ثبت‌نام انتخاب می‌کنید، فقط مدارسی که در برنامه دانشجویی و تبادل بازدیدکنندگان (SEVP) ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند دانش‌آموزان بین‌المللی را بپذیرند.

همچنین باید در نظر بگیرید که آیا مدرسه شما دارای یک برنامه دانش‌آموزی بین‌المللی فعال است یا خیر، مکان مدرسه و نوع گزینه‌های مسکنی که در آن نزدیکی وجود دارد هم از جمله موارد دیگر است که باید مورد بررسی قرار بگیرند. سازمان‌های بین‌المللی مبادله دانش‌آموزی تأسیس شده و تأیید شده می‌توانند به شما در یافتن مدرسه کمک کنند، یا می‌توانید با استفاده از ابزار جستجوی مدرسه از وزارت امنیت داخلی (DHS) تحقیقات خود را انجام دهید. مطمئن نیستید که واجد شرایط ویزای دانشجویی F-1 هستید؟ با ریسا گروپ تماس بگیرید و بررسی واجد شرایط بودن خود را شروع کنید.

تجربه یادگیری فراگیر

آموزش از محدوده کلاس درس در مدارس و کالج‌های ایالات متحده فراتر می‌رود. رویکرد کل‌نگر سیستم آموزش آمریکا برای یادگیری شامل آموزش تجربی است، جایی که دانش‌آموزان به طور فعال در تجارب یادگیری عملی هم در داخل و هم در خارج از کلاس درس شرکت می‌کنند.

چه از طریق دوره‌های کارآموزی، پروژه‌های تحقیقاتی یا فرصت‌های یادگیری خدماتی، دانش‌آموزان این شانس را دارند که دانش خود را در محیط‌های واقعی به کار ببرند و مهارت‌های ارزشمندی را به‌دست آورند که در مدرسه و زندگی روزمره به‌کارشان آید.

اعضای هیئت علمی مدارس، برای طراحی و اجرای فرصت‌های یادگیری تجربی که با علایق و اهداف شغلی دانش‌آموزان مطابقت دارد، از نزدیک با دانش‌آموزان همکاری می‌کنند و تضمین می‌کنند که هر دانش‌آموز این شانس را دارد که علایق خود را کشف کند و رویاهای خود را دنبال کند.

پشتیبانی و راهنمایی فردی

پیمایش در چشم‌انداز آموزشی می‌تواند دلهره‌آور باشد، به ویژه برای دانش‌آموزان بین‌المللی؛ به همین دلیل است که در مدارس و  آکادمی‌های آمریکا، در هر مرحله از راه، پشتیبانی و راهنمایی جامع به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند. مشاوران تحصیلی از نزدیک با دانش‌آموزان برای ایجاد برنامه‌های تحصیلی شخصی، تعیین اهداف و پیگیری پیشرفت آنها به سمت فارغ‌التحصیلی، همکاری می‌کنند. علاوه بر پشتیبانی تحصیلی، خدمات مشاوره گسترده‌ای را برای کمک به دانش‌آموزان برای هدایت فرآیند پذیرش کالج ارائه می‌دهند. از انتخاب کالج‌های مناسب گرفته تا آماده‌سازی برای آزمون‌های استاندارد و نوشتن مقاله‌.

آماده‌سازی برای کالج و کمک به پذیرش

آماده شدن برای کالج به‌خودی‌خود یک مسیر پیچیده است. برنامه‌های آماده‌سازی کالج‌ در مدارس خصوصی ایالات متحده با ابزارها و منابع مورد نیاز برای هدایت موفقیت‌آمیز فرآیند پذیرش کالج مجهز می‌شود. از آماده‌سازی SAT/ACT گرفته تا کارگاه‌های مقاله‌نویسی و مصاحبه‌های فرضی، مدارس آمریکا طیف گسترده‌ای از خدمات را ارائه می‌کنند تا به دانش‌آموزان کمک کنند تا بهترین قدم خود را در فرآیند درخواست کالج بگذارند. این مدارس همچنین برای دانش‌آموزانی که به دنبال کمک مالی و بورسیه هستند، خدمات پشتیبانی و راهنمایی ارائه می‌کنند‌ و به آنها کمک می‌کنند تا برای کالج‌های مدنظر خود، کمک هزینه تحصیلی نیز دریافت کنند.

نحوه درخواست برای دبیرستان به عنوان یک دانش‌آموز بین‌المللی

اگر در برنامه تبادل دانش‌آموزان شرکت نمی‌کنید، باید برای پذیرش در دبیرستانی که می‌خواهید در آن ثبت‌نام کنید، درخواست دهید. برای ثبت درخواست به موارد زیر، نیاز خواهید داشت:

  1. صورت‌های مالی برای اثبات اینکه می‌توانید هزینه‌های برنامه تحصیلی را بپردازید.
  2. اثبات مهارت زبان، به عنوان مثال از طریق نمره تافل
  3. متن درخواست
  4. سوابق سلامتی

برخی از مدارس ممکن است به مقاله، مصاحبه یا توصیه معلم نیز نیاز داشته باشند. پس از پذیرش برای ثبت‌نام، می‌توانید برای ویزای لازم اقدام کنید.

ریسا گروپ نه تنها تکمیل درخواست ویزای تحصیلی F-1 را برای شما آسان می‌کند، بلکه می‌توانیم به شما کمک کنیم تا برای مصاحبه ویزای خود آماده شوید. همین حالا با مشاوران ما در ریسا گروپ از طریق واتس‌اپ یا تماس تلفنی، ارتباط برقرار کنید.

بهترین گزینه‌های ویزای تحصیلی آمریکا

دو نوع اصلی ویزا وجود دارد که می‌توانید به عنوان یک دانش‌آموز بین‌المللی برای تحصیل در ایالات متحده استفاده کنید: ویزای تبادل بازدید کننده J-1 و ویزای تحصیلی F-1.

اگر به عنوان بخشی از یک برنامه تبادل فرهنگی که توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده حمایت می‌شود در دبیرستان شرکت می‌کنید، می‌توانید برای ویزای J-1 به عنوان دانش‌آموز تبادلی درخواست دهید.

اگر خارج از برنامه مبادله در دبیرستان تحصیل می‌کنید، می‌توانید برای ویزای F-1 درخواست دهید. در یک مدرسه خصوصی برای انجام این کار، باید فرم I-20 (گواهی واجد شرایط بودن وضعیت دانشجوی غیرمهاجر) را از مسئول مدرسه تعیین شده خود (DSO) دریافت کنید. پس از دریافت این فرم، می‌توانید برای ویزای F-1 خود اقدام کنید.

مهم:

طبق به‌روزرسانی اخیر سیاست‌های وزارت خارجه ایالات متحده، ویزای تحصیلی F-1 اکنون می‌تواند تا 365 روز قبل از تاریخ شروع برنامه تحصیلی صادر شود و به دانش‌آموزان فرصت بیشتری برای درخواست و دریافت ویزای خود می‌دهد. دانش‌آموزان هنوز بیش از 30 روز قبل از شروع برنامه خود اجازه ندارند با ویزای F-1 وارد ایالات متحده شوند.شما مجبور نیستید فرآیند ویزای دانش‌آموزی F-1 را به تنهایی دنبال کنید؛ ریسا گروپ می‌تواند درخواست F-1 شما را تکمیل کند، به شما کمک کند تا برای مصاحبه ویزای خود آماده شوید و به سؤالات ویزای تحصیلی که ممکن است در طول مسیر داشته باشید پاسخ دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر، با تیم پشتیبانی ریسا گروپ از طریق واتس‌اپ در ارتباط باشید.

کمک هزینه تحصیلی

مگر درحالتی که دانشجوی مبادله‌ای با ویزای J-1 باشید، باید هزینه کامل مدرسه‌ای را که در آن تحصیل می‌کنید، صرف نظر از دولتی یا خصوصی بودن آن بپردازید. مبلغ دقیق از مدرسه‌ای به مدرسه دیگر متفاوت است.

شما می‌توانید انتظار داشته باشید که برای یک مدرسه خصوصی هزینه بیشتری بپردازید. قبل از اینکه بتوانید برای ویزای F-1 خود درخواست دهید، باید این مبلغ را به همراه هزینه I-901 SEVIS  برای دارندگان ویزای F-1 بپردازید.

ممکن است لازم باشد در مصاحبه خود و هنگام ورود به ایالات متحده مدرک پرداخت را نشان دهید، بنابراین باید سابقه پرداخت خود را در دسترس داشته باشید. دانش‌آموزان مبادله‌ای با ویزای J-1 معمولاً مجبور به پرداخت هزینه‌های مدرسه نیستند، اما همچنان باید هزینه I-901 SEVIS  را برای دارندگان ویزای J-1 بپردازند.

رایج‌ترین روش برای دانش‌آموزان، برای پرداخت هزینه تحصیل و درخواست، از طریق خانواده آنها است؛ زیرا دانش‌آموزان بین‌المللی نمی‌توانند برای کمک مالی از دولت ایالات متحده درخواست دهند. برخی از مدارس خصوصی ممکن است به دانش‌آموزان بین‌المللی بورسیه تحصیلی ارائه دهند.

همچنین می‌توانید برای وام خصوصی از یک وام‌دهنده ایالات متحده درخواست دهید یا می‌توانید با سفارت ایالات متحده در کشور خود بررسی کنید تا ببینید چه منابع مالی در دسترس است.

سخن آخر

با آکادمی‌ها و مدارس ایالات متحده، که در آن‌ها رؤیاهای شما پرورش می‌یابد و هر آرزویی محقق می‌شود، سفری را برای تعالی آموزشی آغاز کنید. از کلاس‌های هفتم تا دوازدهم، برنامه‌های آموزشی جامع آمریکا، راه را برای پیشرفت تحصیلی، اجتماعی و شخصی دانش‌آموزان هموار می‌کند.

در شکل دادن شخصیت رهبران فردا و گشایش پتانسیل بی‌حدوحصری که در درون هر دانش‌آموز نهفته است، به ما بپیوندید. همین حالا با مشاوران ریسا گروپ از طریق واتس‌اپ یا تماس تلفنی در ارتباط باشید و فرایند پذیرش تحصیلی در بهترین دبیرستان‌های آمریکا را آغاز کنید.

فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کن

سؤالات متداول

شما می‌توانید یک خانواده میزبان برای زندگی پیدا کنید یا محل اقامت خود را مدیریت کنید؛ برای مثال اگر اعضای خانواده دارید که در ایالات متحده زندگی می‌کنند، می‌تواند به شما در انجام هماهنگی‌ها کمک کند.

اگر از طریق برنامه تبادل با ویزای J-1 در دبیرستان ایالات متحده تحصیل می‌کنید، نمی‌توانید کار کنید. اگر ویزای F-1 دارید، ممکن است بتوانید کار کنید، اما فقط تحت شرایط خاصی.

بله. هر دو دسته از دارندگان ویزا ممکن است برای مدت کوتاهی به خارج از ایالات متحده سفر کنند، اما قبل از خروج، باید تاریخ انقضای ویزای F-1 یا J-1 خود را تأیید کنید و همچنین بررسی کنید که برای چندین بار ورود معتبر است. علاوه بر این، باید مطمئن شوید که فرم I-20 شما (برای دارندگان ویزای F-1) یا فرم DS-2019 (برای دارندگان ویزای J-1) توسط DSO شما یا افسر برنامه مربوطه قبل از ترک شما، برای سفر امضا شده است.

risa-group-usa

با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

دفاتر ریسا گروپ

شرکت ریسا گروپ در کشور سوئد به ثبت رسیده و در تهران و آمریکا هم شعب رسمی دارد.
برای آغاز مسیر مهاجرتی خود همین حالا با ما تماس بگیرید تا به‌صورت رایگان مشاوره اولیه را دریافت نمایید.

دفتر آمریکا

23232Peralta Dr, Laguna Hills, CA 92653
USA
شماره ثبت دفتر آمریکا: 202250610906

دفتر سوئد

Ostra Hamngatan 17, 41110 Gothenburg, Sweden
شماره ثبت شرکت در سوئد: 59310-7203

دفتر تهران

تهران، سعادت‌آباد، میدان کاج به سمت سرو غربی، بعد از کوچه مروارید، پلاک 35، طبقه 2، واحد 11 TEL: +9821-26748096 / 26764679