ویزای جستجوی کار پرتغال

ویزای جستجوی کار پرتغال

اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید و می‌خواهید برای یافتن شغل وارد پرتغال شوید، ممکن است واجد شرایط ویزای جستجوی کار پرتغال باشید.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ویزای جستجوی کار پرتغال داشته باشید، از طریق واتس‌اپ یا تماس تلفنی با ریسا گروپ در ارتباط باشید. وکلای مهاجرت و مشاوران ریسا گروپ آماده ارائه بهترین مشاوره برای شرایط شما هستند.

ویزای جستجوی کار پرتغال چیست؟

دولت پرتغال ویزای جستجوی کار را در سال 2022 برای مبارزه با کمبود نیروی کار ماهر در این کشور اعلام کرد. با این ویزا، اتباع غیر اتحادیه اروپا می‌توانند بدون پیشنهاد کاری وارد پرتغال شوند.

دارنده ویزا می‌تواند به مدت 120 روز (4 ماه) در پرتغال بماند در حالی که به دنبال کار در زمینه‌ای است که در آن مهارت دارد.

اگر دارنده ویزا ظرف 120 روز کاری پیدا کند، می‌تواند برای اجازه کار و اقامت اقدام کند. با این حال ، اگر دارنده ویزا در آن بازه زمانی شغلی پیدا نکند، می‌تواند برای تمدید 60 روزه (2ماهه) اقدام کند.

پس از تمدید، اگر دارنده ویزا نتواند شغلی را تضمین کند، باید فورا کشور را ترک کند.

دارنده ویزا می‌تواند در حالی که به دنبال کار می‌گردد یا در انتظار صدور مجوز کار یا اقامت است، شغل‌های پاره‌وقت و غیر رسمی انجام دهد.

شرایط ویزای جستجوی کار پرتغال

شرایط لازم برای ویزای جستجوی کار پرتغال عبارت است از:

این ویزا به طور خاص برای جذب استعدادها از خارج از اتحادیه اروپا ساخته شده است، بنابراین اگر شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستید، واجد شرایط دریافت ویزا نیستید.

دولت پرتغال در مورد بررسی سابقه جنایی افرادی که به آنها اجازه ورود به کشورشان را می‌دهد جدی است. اگر سابقه ارتکاب و محکوم شدن به یک جرم کیفری را دارید، شانس دریافت یک درخواست موفق برای ویزا کم است.

SEF از شما اجازه می‌خواهد تا در هنگام درخواست ویزا، پرونده‌ای برای شما ایجاد کند. ضروری است که بررسی پس‌زمینه مدارک شما برای دریافت ویزا بدون هیچ سابقه کیفری باشد. در غیر این صورت ویزای جستجوی کار شما ریجکت می‌شود.

قبل از درخواست ویزای جستجوی کار، باید از معتبر بودن پاسپورت خود اطمینان حاصل کنید. پاسپورت شما باید تا 3 ماه پس از اتمام ویزای مورد نظر اعتبار داشته باشد.

از آنجایی که شما هنوز مقیم مالیاتی نیستید، نمی‌توانید به سیستم تامین اجتماعی کمک کنید و بنابراین نمی‌توانید به مراقبت‌های بهداشتی عمومی دسترسی داشته باشید. از این رو، هنگام جستجوی کار در پرتغال، باید به کنسولگری نشان دهید که بیمه‌نامه‌ای دارید که شما را پوشش می‌دهد. این بیمه نامه باید حداقل 30000 یورو ارزش داشته باشد.

حتی اگر برای جستجوی کار به پرتغال می‌آیید. شما باید ثابت کنید که پول کافی برای مراقبت از خود را در حین جستجوی کار دارید.

به طور معمول، شما باید نشان دهید که معادل حداقل دستمزد یک ماه در پرتغال را برای 4 ماه آینده دارید. حداقل حقوق ماهیانه 760 یورو است. بنابراین باید قبل از تایید ویزای خود، نشان دهید که حداقل 3040 یورو پس‌انداز دارید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای جستجوی کار پرتغال

هنگام درخواست ویزای جستجوی کار به پرتغال باید مدارک موردنیاز را گردآوری کنید. در ادامه این مدارک را با یکدیگر بررسی می‌کنیم:

عنوان
گذرنامه یا سند مسافرتی معتبرکه باید حداقل 3 ماه پس از انقضای ویزای جستجوی کار شما، معتبر باشد.
فرم درخواست ویزای ملی که پس از تکمیل فرم، باید آن را امضا کنید. درخواست‌هایی با فرم‌های بدون امضا به طور کامل رد می‌شود. شما می‌توانید این فرم را از وب‌سایت کنسولگری پرتغال از کشوری که برای آن درخواست می‌دهید دریافت کنید.
یک عکس گذرنامه که جدید باشد و مطابق با استانداردهای عکس کنسولگری پرتغال باشد.
کپی گواهی عدم سابقه کیفری صادر شده توسط مقام مربوطه از کشور محل اقامت شما در سال گذشته یا کشور متبوع شما.
یک فرم رضایت پر شده برای خدمات مهاجرت و مرزی (SEF) برای بررسی پیشینه شما. می‌توانید فرم را در وب‌ سایت رسمی اداره مهاجرت پرتغال دریافت کنید.
اثبات وضعیت حقوقی؛ اگر برای ویزا از کشوری درخواست می‌کنید که تابعیت آن را ندارید، این امر حیاتی است. این می‌تواند مجوز اقامت یا گرین کارت شما باشد.
یک کپی از گواهی بیمه درمانی شما که نشان می‌دهد بیمه‌نامه‌ای به ارزش 30000 یورو دارید.
عنوان
صفحه بیوداته گذرنامه یا سند سفر.
یک کپی از برنامه سفر شما؛ باید پروازهای رزرو شده رفت و برگشت شما را نشان دهد. این امر کنسولگری را متقاعد می‌کند که در صورت انقضای ویزا، شما قصد ترک پرتغال را دارید.
یک صورت حساب بانکی که نشان می‌دهد حداقل 3040 یورو دارید که هزینه‌های زندگی شما را برای چهار ماه پوشش دهد.
اگر توانایی مالی ندارید، می‌توانید از یک دوست یا خانواده در پرتغال بخواهید که نامه حمایت مالی برای شما ارسال کند.
فرم تکمیل شده IEPF که نشان می‌دهد شما پس از پا گذاشتن به پرتغال در موسسه استخدام و آموزش حرفه‌ای ثبت نام کرده‌اید یا قصد ثبت نام دارید.
یک کپی از فرم تایید شده IEFP
مدرک اقامت، مانند قرارداد اجاره یا رزرو هتل یا Airbnb .
نامه‌ای که توضیح می‌دهد چرا قصد دارید به دنبال کار در پرتغال باشید.
یک کپی از رزومه شما

فرآیند درخواست ویزای جستجوی کار پرتغال

برای درخواست ویزای جستجوی کار پرتغال، در IEFP ثبت‌نام کنید و علاقه خود را اعلام کنید. این فرم را می‌توانید از وب‌سایت IEFP دریافت کنید. این فرم جزئیات شما و کاری که در آن مشغول هستید را می‌پرسد.

اگر درخواست شما موفقیت‌آمیز باشد، یک ایمیل از IEFP دریافت خواهید کرد. این چیزی است که به شما اجازه می‌دهد تا به مرحله بعدی بروید. توجه داشته باشید که صرف تایید IEFP به این معنی نیست که مجوز ورود به پرتغال را به شما داده‌اند. فقط یک چراغ سبز برای درخواست ویزا است.

در مرحله بعد، درخواست خود را در وب‌سایت کنسولگری پرتغال شروع کنید. همچنین می‌توانید این کار را در هر مرکز درخواست ویزا انجام دهید. برای ویزای پرتغال، ریسا گروپ مسئولیت رسیدگی به درخواست‌های ویزا را بر عهده می‌گیرد. شما می‌توانید از طریق واتس‌اپ یا تماس تلفنی با مشاوران ریسا گروپ در تماس باشید.

نوع ویزای مورد نظر خود را انتخاب کنید و فرمی را که به شما ارائه می‌شود، تکمیل کنید. پس از اتمام کار با برنامه آنلاین، درخواست خود را ارسال کنید.

توجه داشته باشید که درخواست ویزای جستجوی کار پرتغال را نمی‌توان به صورت آنلاین تکمیل کرد. شما باید یک قرار ملاقات تعیین کنید که در آن باید تمام مدارک پشتیبانی خود را ارسال کنید. پس از انجام این کار در هر کنسولگری، سفارت یا مرکز درخواست VFS ، یک مصاحبه برای شما برنامه‌ریزی می‌شود.

هزینه ویزای جستجوی کار پرتغال

دولت پرتغال هیچ هزینه خاصی را ذکر نکرده است. هزینه‌هایی که باید بپردازید، بستگی به کشوری دارد که از آن درخواست می‌دهید. با این حال، می‌توانید برای پرداخت آنها به صورت تقریبی برنامه‌ریزی کنید:

بین 75 تا 80 یورو در کنسولگری پرتغال یا سفارتی که از آن درخواست می‌کنید.

170 یورو برای اجازه اقامت شما. شما باید هزینه آن را در پرتغال بپردازید تا SEF بتواند درخواست شما را پردازش کند.

زمان پردازش

مدت زمان مشخصی برای رسیدگی و تصمیم‌گیری در مورد درخواست شما توسط مقامات پرتغالی وجود ندارد. زمان پردازش، بستگی به محل درخواست شما و حجم کاری مرکز درخواست در آن بازه زمانی دارد.

به طور معمول، بین 30 تا 90 روز طول می‌کشد تا در مورد درخواست شما تصمیم‌گیری شود. اگر می‌خواهید زمان دقیق تصمیم‌گیری را بدانید، ممکن است مجبور شوید برای اطلاع از هر سفارت یا کنسولگری بازدید کنید.

اعتبار و تمدید ویزای جستجوی کار پرتغال

ویزای جستجوی کار پرتغال شما به مدت 120 روز (4 ماه) معتبر است. با این مجوز فقط یک بار می‌توانید وارد پرتغال شوید. پس از تایید درخواست ویزای شما، ظرف 4 ماه به شما مهلت داده می‌شود تا کار پیدا کنید.

اگر تا آن زمان شغلی پیدا نکردید، می‌توانید پس از گذشت 120 روز برای تمدید درخواست دهید. تمدید فقط یک بار قابل انجام است و به مدت 60 روز (2 ماه) اعتبار دارد.

مزایای ویزای جستجوی کار پرتغال

بهترین بخش این نوع ویزای کاری پرتغال، این است که برای درخواست، نیازی به پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای پرتغالی ندارید. شما می‌توانید وارد کشور شوید و به دنبال مشاغلی باشید که مطابق با نیاز و تخصص شما هستند.

شما همچنین این شانس را دارید که بدون هیچ محدودیتی بازار کار پرتغال را کشف کنید. اقامت در پرتغال با ویزای جستجوی کار بهتر از جستجوی شغل در خارج از پرتغال است.

کارفرمایان، استخدام افرادی را که در حال حاضر در کشور هستند، راحت‌تر از افراد خارج از پرتغال می‌یابند. همچنین می‌توانید 120 روز با امکان تمدید 60 روزه برای جستجوی کار در کشور بمانید.

فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کن

سخن آخر

ویزا جستجو کار یا job seeker  پرتغال فرصتی عالی برای مهاجرت به این کشور است. شما به راحتی امکان یافتن شغلی متناسب با تخصص خود و با درآمدی معقول برای زندگی در این کشور، ظرف مدت 6 ماه را دارید.

بنابراین، همین حالا اولین قدم در راستای اخذ ویزای جاب سیکر پرتغال را بردارید و با مشاوران ریسا گروپ از طریق واتس‌اپ یا تماس تلفنی در ارتباط باشید.

با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

سؤالات متداول

اگر قبل از اتمام اعتبار ویزا شغلی پیدا کنید، می‌توانید از ویزای جستجوی کار به ویزای کاری پرتغال تغییر وضعیت دهید. 120 روز فرصت دارید تا کار پیدا کنید. اگر در این بازه زمانی انجام ندهید، 60 روز اضافی برای انجام این کار خواهید داشت.

قبل از درخواست ویزای جستجوی کار، نباید به زبان پرتغالی تسلط داشته باشید. با این حال، دانستن زبان مردم محلی به شما کمک می‌کند سریع‌تر ادغام شوید و به مشاغل خاصی دسترسی پیدا کنید.

ویزای جستجوی کار پرتغال به دلایل زیادی می‌تواند رد شود. ابتدا اگر با مدارک ناقص درخواست دهید، کنسولگری درخواست شما را رد می‌کند. همچنین در صورتی که افسر کنسولگری احساس کند قصد ندارید پس از انقضای ویزا به خانه بازگردید، ممکن است با رد ویزا مواجه شوید.

دفاتر ریسا گروپ

شرکت ریسا گروپ در کشور سوئد به ثبت رسیده و در تهران و آمریکا هم شعب رسمی دارد.
برای آغاز مسیر مهاجرتی خود همین حالا با ما تماس بگیرید تا به‌صورت رایگان مشاوره اولیه را دریافت نمایید.

دفتر آمریکا

23232Peralta Dr, Laguna Hills, CA 92653
USA
شماره ثبت دفتر آمریکا: 202250610906

دفتر سوئد

Ostra Hamngatan 17, 41110 Gothenburg, Sweden
شماره ثبت شرکت در سوئد: 59310-7203

دفتر تهران

تهران، سعادت‌آباد، میدان کاج به سمت سرو غربی، بعد از کوچه مروارید، پلاک 35، طبقه 2، واحد 11 TEL: +9821-26748096 / 26764679