مشاغل مورد نیاز در آمریکا

آیا قصد دارید به آمریکا مهاجرت کنید؟

آیا قصد دارید به آمریکا مهاجرت کنید؟ عاقلانه است که تمام جنبه‌های زندگی را از قبل برنامه‌ریزی کنید. یکی از مهم‌ترین ابعاد شروع زندگی در قاره‌ای جدید، یافتن شغلی مناسب و با درآمدی معقول است. در حالی که فرصت‌های شغلی در ایالات متحده گسترده است، برخی از نقش‌ها بیشتر از سایرین مورد تقاضا هستند. برای کمک، ما مشاغل مورد نیاز در ایالات متحده را برای شما به اختصار آورده‌ایم.

در چند سال گذشته، فرصت‌های شغلی در آمریکا به سطحی بی‌سابقه رسیده است. با وجود حدود 10 میلیون موقعیت شغلی در حال حاضر، زمان بسیار خوبی برای نگاه کردن به یک حرفه در آمریکا است.

علاوه بر این، انتظار می‌رود بسیاری از نقش‌ها در طی چند سال آینده حتی بیشتر از زمان حال مورد نیاز باشند. مشاوران ریسا گروپ همه این موارد را در زیر، در راهنمای مشاغل پرتقاضا در ایالات متحده جمع‌بندی کرده‌اند تا با یکدیگر بررسی کنیم.

risa-group-usa-2

پرتقاضاترین پوزیشن‌های شغلی در ایالات متحده

داده‌های رسمی از اداره آمار کار نشان می‌دهد که رده شغلی با بیشترین فرصت‌ها در ایالات متحده، مراقبت‌های بهداشتی و کمک‌های اجتماعی است. در جولای 2023، حدود 1.71 میلیون فرصت شغلی در این زمینه وجود داشت که تقریباً هر پنج فرصت شغلی در کشور، یک نفر در این پوزیشن را شامل می‌شد.

مشاغل این دسته شامل نقش‌های پزشک متخصص و دستیاران اداری آنها می‌شد. این بدان معناست که همه چیز از پزشکان گرفته تا دندانپزشکان و جراحان و گفتاردرمانگران و همچنین منشی‌ها، مدیران و کادر اداری، تحت پوشش قرار دارند.

یکی از زمینه‌هایی که تقاضا در آن بالاست، مراقبت‌های بهداشتی در خانه است. تا سال 2032، حدود 684000 فرصت برای مراقبت‌های بهداشتی در خانه و دستیاران شخصی، تا سال 2032، زمانی که تعداد کل موقعیت‌ها در این نقش 804000 نفر بیشتر از سال 2022 باشد، پیش‌بینی می‌شود. این بزرگترین رشد مورد انتظار در بین هر شغلی در ایالات متحده است. این گرایش به سمت مراقبت‌های بهداشتی که در خانه و محیط‌های اجتماعی ارائه می‌شود مورد نیاز است، نه یک متخصص بالینی.

نقش دیگری که فرصت بزرگی را در اختیار دارد نقش پرستار است. پیش‌بینی می‌شود که مشاغل ثبت‌شده پرستاری بین سال‌های 2022 تا 2032 به میزان 177000 نفر افزایش یابد که پنجمین رشد بزرگ مورد انتظار در بین تمام مشاغل است. به طور مشابه، انتظار می‌رود نقش مرتبط پرستار، دومین رشد سریع را در آن دوره ده ساله داشته باشد.

بخش‌هایی که بیشترین فرصت‌های شغلی را دارند، تجارت، حمل‌ونقل و تاسیسات (1.44 میلیون) و خدمات حرفه‌ای و تجاری (1.43 میلیون) هستند. از آنجایی که هر دو دامنه وسیعی دارند، ارزش آن را دارد که آنها را تجزیه کنیم تا فرصت‌هایی را که در اختیار دارند با دقت بیشتری بررسی کنیم.

مشاغل در تجارت و حمل‌ونقل شامل بسیاری از مشاغل در مراحل مختلف زنجیره تامین آمریکا است. در همین حال، کارگران شرکت‌های آب و برق بر حفظ سیستم‌های گاز، برق و آب آمریکا تمرکز می‌کنند. به این ترتیب، فراخوان بسیار خوبی برای افراد دارای مدرک مهندسی در این زمینه وجود دارد.

اگر این مشاغل برای شما جذاب است، با مشاوران ریسا گروپ در ارتباط باشید تا در مورد بهترین موقعیت‌های فنی و مهندسی در ایالات متحده اطلاعات بیشتری کسب کنید.

خدمات حرفه‌ای و تجاری مقوله بسیار گسترده‌ای است که همه چیز را از وکلا و حسابداران گرفته تا نگهبانان و نظافتچی‌ها را در بر می‌گیرد. هر دو دسته شغل قبلی جزو 20 شغلی هستند که بیشترین رشد مورد انتظار تا سال 2032 را داشتند.

در سال 2022، 826000 موقعیت شغلی برای وکلا در ایالات متحده وجود داشت و پیش‌بینی می‌شود که این تعداد تا 62000 مورد دیگر در دهه آینده افزایش یابد. پیش‌بینی می‌شود در همین دوره، تعداد پست‌های حسابداران و حسابرسان با افزایش ۶۷۰۰۰ نفری، در مجموع به بیش از ۱.۵۳ میلیون نفر برسد.

اگر زمینه حسابداری و مالی یکی از مشاغل موردعلاقه شماست، مشاوران ما در ریسا گروپ می‌توانند به شما در یافتن شغل مورد نظر در ایالات متحده کمک کنند.

چه زمینه‌های شغلی در ایالات متحده در حال رشد است؟

چندین شغل دیگر وجود دارد که پیش‌بینی می‌شود تعداد مشاغل برای آنها در سال‌های آینده به طور قابل توجهی افزایش یابد. اداره آمار کار این موارد را از نظر سرعت (درصد افزایش) و حجم (افزایش کلی) رتبه‌بندی می‌کند. پنج مورد برتر در هر دو معیار در جداول زیر قابل مشاهده است.
شغل نرخ رشد پیش‌بینی‌شده23-2022 تعداد مشاغل پیش‌بینی‌شده
تکنسین سرویس توربین بادی 45 16200
پرستار 45 384900
دانشمند داده 35 228200
کارشناس آمار 32 43900
تحلیلگر امنیت اطلاعات 32 222200
همان‌طور که این جدول نشان می‌دهد، مشاغل پرتقاضا در ایالات متحده همچنان متنوع خواهند بود. با این حال، همچنین واضح است که تعدادی از موارد ذکر شده در بالا برای دانشجویان علوم، فناوری، مهندسی یا ریاضیات مناسب هستند. برای کشف مشاغل بیشتر در این راستا، با مشاوران ریسا گروپ از طریق واتس‌اپ یا تماس تلفنی در ارتباط باشید.

چه زمینه‌های شغلی در ایالات متحده در حال رشد است؟

برخلاف برخی کشورها، ایالات متحده فهرست رسمی مشاغلی که بتواند از درخواست‌های ویزا پشتیبانی بیشتری کند، ندارد. با این حال، برخی از 140000 ویزای مبتنی بر اشتغال را که هر سال صادر می‌کند، برای افرادی با صلاحیت‌ها، مهارت‌ها و تجربه‌های خاص رزرو می‌کند. به طور خاص، 28.6 درصد از این ویزاها (تقریباً 40000) را به متقاضیان هر یک از سه دسته زیر ارائه می‌دهد:
نوع ویزا شرایط
EB1 کارگران اولویت‌دار و افراد دارای توانایی فوق‌العاده
EB2 افراد حرفه‌ای دارای مدارک تحصیلی پیشرفته و افراد دارای توانایی استثنایی
EB3 کارگران ماهر، حرفه‌ای و کارگران غیر ماهر (کارگران دیگر)
این جدا از فرآیند ویزاهای کار افراد فارغ‌التحصیل است. اگر قصد دارید پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور بمانید، با مشاوران ریسا گروپ برای درخواست ویزای پس از تحصیل در ایالات متحده آمریکا تماس حاصل فرمایید.

فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کن

کلام پایانی

در نهایت، یافتن شغلی مناسب در آمریکا برای ساختن زندگی جدید در این کشور امری حیاتی است. متناسب با شرایط و موقعیت خود می‌توانید یکی از سه روشی که ذکر شد را جهت اخذ ویزا، انتخاب کنید. در صورتی که محصل باشید هم أوضاع برای شما متفاوت خواهد بود.

آیا می‌خواهید در مورد کار در ایالات متحده آمریکا پس از تحصیل بیشتر بدانید؟ مشاوران ما در مورد مشاغل برتر برای افراد فارغ‌التحصیل و یافتن موقعیت شغلی برای فارغ‌التحصیلان در کشور آمریکا به شما مشاوره می‌دهند. مشاوران ریسا گروپ در مورد شهرهایی که بهترین بازارهای کار در ایالات متحده دارند را به شما پیشنهاد می‌دهند.

risa-group-usa

فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کن

سؤالات متداول

بله، در سال 2022، 826000 موقعیت شغلی برای وکلا در ایالات متحده وجود داشت و پیش‌بینی می‌شود که این تعداد تا 62000 مورد دیگر در دهه آینده افزایش یابد.

طبق آمار رسمی،بیشترین فرصت‌های شغلی در ایالات متحده، مراقبت‌های بهداشتی و کمک‌های اجتماعی است.

سه دسته کلی که عبارت است از EB-1 ، EB-2 و EB-3 .

risa-group-usa

دفاتر ریسا گروپ

شرکت ریسا گروپ در کشور سوئد به ثبت رسیده و در تهران و آمریکا هم شعب رسمی دارد.
برای آغاز مسیر مهاجرتی خود همین حالا با ما تماس بگیرید تا به‌صورت رایگان مشاوره اولیه را دریافت نمایید.

دفتر آمریکا

23232Peralta Dr, Laguna Hills, CA 92653
USA
شماره ثبت دفتر آمریکا: 202250610906

دفتر سوئد

Ostra Hamngatan 17, 41110 Gothenburg, Sweden
شماره ثبت شرکت در سوئد: 59310-7203

دفتر تهران

تهران، سعادت‌آباد، میدان کاج به سمت سرو غربی، بعد از کوچه مروارید، پلاک 35، طبقه 2، واحد 11 TEL: +9821-26748096 / 26764679