روش‌های دریافت اقامت دائم اروپا

روش‌های دریافت اقامت دائم اروپا

اروپا یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت است و بسیاری از افراد آرزوی زندگی و کار در این قاره را دارند. اگر شما هم به مهاجرت به اروپا فکر می‌کنید، یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در نظر داشته باشید، نحوه دریافت اقامت دائم اروپا است.

در این مقاله، به بررسی راه‌های مختلف اخذ اقامت دائم اروپا می‌پردازیم و سریع‌ترین راه‌ها، هزینه‌ها و مزایای اقامت دائم اروپا را شرح می‌دهیم. همچنین، بهترین و ارزان‌ترین کشورهای اروپایی را برای دریافت اقامت دائم معرفی خواهیم کرد.

Risa-group-1

مجوز اقامت دائم اروپا چیست؟

مجوز اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا عنوان اقامت دائم برای زندگی در یک کشور عضو اتحادیه اروپا است. توجه داشته باشید که دانمارک، ایرلند و بریتانیا بخشی از برنامه اقامت بلند مدت اتحادیه اروپا نیستند.

برای واجد شرایط بودن، اتباع کشورهای ثالث باید حداقل به مدت پنج سال در کشور اتحادیه اروپا محل درخواست خود زندگی کرده باشند. بهترین چیز در مورد مجوز اقامت دائم در اتحادیه اروپا این است که تا اطلاع ثانوی معتبر است. نیازی نیست آن را تمدید کنید، یا بعد از یک دوره مجدداً برای یک کشور دیگر درخواست دهید.

Risa-group-10

چه کسانی واجد شرایط اقامت دائم اروپا هستند؟

برای درخواست مجوز اقامت دائم کشورهای اروپایی، برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا، باید چندین شرط را داشته باشید. معیارهای واجد شرایط بودن برای اقامت دائم اروپا به شرح زیر است:

شما باید حداقل 5 سال در کشور اتحادیه اروپا که در آن درخواست داده‌اید زندگی کرده باشید.

شما باید توانایی مالی برای حمایت از خود را داشته باشید. اگر وابستگان دارید، باید ثابت کنید که توانایی کافی برای حمایت از آنها را نیز دارید.

شما باید به زبان رسمی کشوری که برای اجازه اقامت آن درخواست می کنید، تسلط کافی داشته باشید.

شما باید حداقل دانش اولیه از سیستم حقوقی و اجتماعی و شیوه زندگی در کشوری را که درخواست می دهید داشته باشید.

شما باید فضای زندگی کافی برای خود و اعضای خانواده‌تان که همراه شما هستند، داشته باشید.

برای دریافت اطلاعات دقیق از کشور اروپایی موردنظر خود، با تیم پشتیبانی ریسا گروپ از طریق واتس‌اپ یا تماس تلفنی در ارتباط باشید.

با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

فرایند درخواست مجوز اقامت دائم اروپا

شما باید برای مجوز اقامت دائم اروپا از مقامات مهاجرتی در کشور اتحادیه اروپا که در آن اقامت دارید، درخواست دهید. شما باید تا زمانی که مجوز اقامت موقت فعلی شما هنوز معتبر است، درخواست دهید. توصیه می‌شود سه ماه قبل از انقضای عنوان اقامت فعلی خود درخواست خود را ثبت نمایید. برای درخواست مجوز اقامت دائم اروپا، مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید:

شرایط

مدارک مورد نیاز را به مقامات مهاجرت ارسال کنید.

این اولین کاری است که انجام می دهید. بسته به کشور اتحادیه اروپا که در آن ساکن هستید، ممکن است مجبور شوید اسناد را شخصاً یا از طریق پست ارسال کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک مورد نیاز برای کارت اقامت اروپا را ارسال کرده‌اید.

اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهید.

پس از اینکه مقامات مهاجرت مدارک شما را دریافت کردند، از شما دعوت می‌کنند تا اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهید. در برخی از کشورها، می‌توانید این کار را در همان روزی که اسناد را به صورت حضوری ارسال می‌کنید، انجام دهید.

هزینه‌ها را پرداخت کنید.

همچنین باید هزینه اقامت بلندمدت اتحادیه اروپا را بپردازید. توجه داشته باشید که هزینه‌ها از کشوری به کشور دیگر تغییر می‌کند.

منتظر رسیدگی به درخواست خود باشید.

مقامات مهاجرت به درخواست شما رسیدگی خواهند کرد. پس از آن، یک اطلاعیه در مورد تصمیم‌گیری در مورد درخواست خود دریافت خواهید کرد.

Risa-group-2
اگر تصمیم مثبتی در مورد پرونده شما اتخاذ شده باشد، از شما دعوت می‌شود تا اجازه اقامت بلند مدت اتحادیه اروپا را دریافت کنید. اگر تصمیم منفی باشد، آنها بررسی خواهند کرد که آیا شما واجد شرایط تمدید اجازه اقامت موقت فعلی خود هستید یا خیر.

مدارک موردنیاز برای مجوز اقامت دائم اروپا

مدارک مورد نیاز برای اجازه اقامت دائم اروپا، هسته اصلی درخواست شما است. از آنجایی که هیچ مصاحبه‌ای برای این نوع اجازه اقامت وجود ندارد، تصمیم‌گیری در مورد درخواست شما بیشتر به مدارک مورد نیاز وابسته است.

با این حال، اسناد بسیار کمی وجود دارد که باید ارسال کنید. مدارک مورد نیاز برای مجوز اقامت دائم اروپا به شرح زیر است:

پاسپورت با اعتبار کافی (حداقل ۶ ماه)

طبق قوانین عکس شینگن

صفحاتی که حاوی اطلاعات شخصی و تمام صفحاتی که حاوی برچسب یا مهر هستند.

مدارکی که شما حداقل پنج سال در آن کشور اقامت داشته‌اید.

گواهی ثبت‌نام معتبر که هنگام ورود شما به کشور میزبان صادر می‌شود.

مدارکی دال بر زندگی شما در این کشور، مانند قبوض آب و برق و قراردادهای اجاره.

شواهدی مانند فیش حقوقی، صورتحساب بانکی، اظهارنامه مالیاتی مبنی بر اینکه شما مشغول به کار، تحصیل، خوداشتغالی، خودکفایی یا جستجوی کار بوده‌اید.

این می‌تواند قرارداد کاری، صورتحساب‌های بانکی، فیش حقوقی و غیره باشد.

قرارداد اجاره یا سند مالکیت خانه را ارسال کنید که مساحت محل شما را نیز مشخص کند.

شواهدی را ارائه دهید که نشان دهد شما بیمه درمانی دارید که به صورت دولتی یا خصوصی ارائه می‌شود.

Risa-group-3
لطفاً توجه داشته باشید که اینها فقط الزامات مشترک برای کشورهای اتحادیه اروپا هستند. برخی از آنها دارای چند الزام اضافی هستند که ممکن است از یک دسته متقاضی به دسته دیگر تغییر کند. برای کسب اطلاعات دقیق از الزامات هر کشور، با مشاوران ریسا گروپ در تماس باشید.

با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

سریع‌ترین راه‌ها برای دریافت اقامت دائم در کشورهای اروپایی

سریع‌ترین راه‌ها برای دریافت اقامت دائم در کشورهای اروپایی عبارت‌اند از:

اگر با یک شهروند اروپایی ازدواج کنید، می‌توانید پس از چند سال زندگی مشترک، برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید. مدت زمان مورد نیاز برای دریافت اقامت دائم با توجه به کشور متفاوت است، اما معمولاً بین سه تا پنج سال است. برای آگاهی از زمان دقیق در کشور موردنظر، با تیم پشتیبانی ریسا گروپ از طریق واتس‌اپ در تماس باشید.

بسیاری از کشورهای اروپایی برنامه‌هایی را برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی دارند. این برنامه‌ها به سرمایه‌گذاران خارجی اجازه می‌دهد که در ازای سرمایه‌گذاری خود، اقامت دائم دریافت کنند. مبلغ سرمایه‌گذاری مورد نیاز با توجه به کشور متفاوت است، اما معمولاً بین 250 هزار تا 1 میلیون یورو است.

اگر یک شرکت در یک کشور اروپایی ثبت کنید، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید. مدت زمان مورد نیاز برای دریافت اقامت دائم با توجه به کشور متفاوت است، اما معمولاً بین دو تا پنج سال است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد پروسه و مدت زمان مشخص، با مشاوران ریسا گروپ در تماس باشید.

برخی از کشورهای اروپایی به افرادی که درآمد کافی دارند و می‌توانند هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند، اجازه می‌دهند که برای دریافت اقامت دائم درخواست دهند. مبلغ درآمد مورد نیاز با توجه به کشور متفاوت است، اما معمولاً بین 1500 تا 2000 یورو در ماه است.

یکی دیگر از راه‌های اخذ اقامت دائم اروپا، پذیرش گرفتن از یک دانشگاه در اروپا است. برخی کشورهای اروپایی، اقامت دائم برای تحصیل در آن کشور را به شما می‌دهند. به‌عنوان مثال شما می‌توانید با ویزا تحصیلی فنلاند، اقامت دائم این کشور را کسب کنید.

Risa-group-4

فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کن

هزینه‌های اقامت دائم در اروپا

هزینه‌های اقامت دائم در اروپا با توجه به کشور متفاوت است. اما در مجموع، می‌توان گفت که هزینه‌های اقامت دائم در اروپا نسبتاً بالا است. برای مثال، هزینه درخواست اقامت دائم در آلمان حدود 2000 یورو و هزینه درخواست اقامت دائم در هلند حدود 5000 یورو است.

Risa-group-5

مزایای اقامت دائم در اروپا

اقامت دائم در اروپا مزایای زیادی دارد، از جمله:

آزادی زندگی و کار در هر کشور اروپایی.

دسترسی به خدمات بهداشتی و آموزشی رایگان

امکان سفر آزادانه به تمام کشورهای اروپایی

امکان دریافت تابعیت کشور میزبان پس از چند سال زندگی

Risa-group-6

دلایل ریجکت شدن درخواست اقامت دائم اروپا

درخواست شما برای اقامت دائم اروپا در موارد زیر رد می‌شود:

شما را تهدیدی برای سیاست و امنیت عمومی بدانند.

در طی پنج سال گذشته بیش از 12 ماه متوالی در کشوری که در آن ساکن هستید، حضور نداشته باشید.

شما مشکوک به کلاهبرداری باشید.

تعداد شهروندان غیر اتحادیه اروپا توسط کشور موردنظر که در آن درخواست می‌دهید، قبلاً توسط آمار میزبان تعیین شده باشد.

Risa-group-8

بهترین و ارزان‌ترین کشورهای اروپایی برای دریافت اقامت دائم

بهترین کشورهای اروپایی برای دریافت اقامت دائم، کشورهایی هستند که فرآیند درخواست اقامت دائم در آنها ساده‌تر و سریع‌تر است و هزینه‌های اقامت دائم در آنها پایین‌تر است.

برخی از بهترین کشورهای اروپایی برای دریافت اقامت دائم عبارت‌اند از:
پرتغال
یونان
اسپانیا
ایتالیا
آلمان
هلند
ارزان‌ترین کشورهای اروپایی برای اخذ اقامت دائم عبارت‌اند از:
بلغارستان
رومانی
مجارستان
کرواسی
صربستان
Risa-group-9

سخن آخر

اگر به مهاجرت به اروپا فکر می‌کنید، دریافت اقامت دائم یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید در نظر داشته باشید. در این مقاله، به بررسی راه‌های مختلف اخذ اقامت دائم در اروپا، هزینه‌ها و مزایای اقامت در اروپا و بهترین و ارزان‌ترین کشورهای اروپایی برای دریافت اقامت دائم پرداختیم.

به یاد داشته باشید که مشاوران گروه ریسا در تمام مراحل اخذ اقامت دائم اروپا در کنار شما هستند. به‌علاوه برای شروع فرایند اخذ اقامت دائم اروپا، شما می‌توانید از طریق واتس‌اپ یا تماس تلفنی به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

سؤالات متداول

با توجه به کشور متفاوت است، اما معمولاً بین 2000 تا 5000 یورو.

آزادی زندگی و کار در هر کشور اروپایی، دسترسی به خدمات بهداشتی و آموزشی رایگان، امکان سفر آزادانه به تمام کشورهای اروپایی، امکان دریافت تابعیت کشور میزبان پس از چند سال زندگی.

بسته به شرایط فرد متفاوت است، اما برخی از گزینه‌های محبوب عبارت‌اند از: پرتغال، یونان، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، هلند.

بلغارستان، رومانی، مجارستان، کرواسی، صربستان.

risagroups-1

دفاتر ریسا گروپ

شرکت ریسا گروپ در کشور سوئد به ثبت رسیده و در تهران و آمریکا هم شعب رسمی دارد.
برای آغاز مسیر مهاجرتی خود همین حالا با ما تماس بگیرید تا به‌صورت رایگان مشاوره اولیه را دریافت نمایید.

دفتر آمریکا

23232Peralta Dr, Laguna Hills, CA 92653
USA
شماره ثبت دفتر آمریکا: 202250610906

دفتر سوئد

Ostra Hamngatan 17, 41110 Gothenburg, Sweden
شماره ثبت شرکت در سوئد: 59310-7203

دفتر تهران

تهران، سعادت‌آباد، میدان کاج به سمت سرو غربی، بعد از کوچه مروارید، پلاک 35، طبقه 2، واحد 11 TEL: +9821-26748096 / 26764679