چگونه می‌توان با کمترین ریسک، اقدام به مهاجرت کرد؟

چگونه می‌توان با کمترین ریسک، اقدام به مهاجرت کرد؟

چگونه می‌توان با کمترین ریسک، اقدام به مهاجرت کرد؟ مهاجرت اتفاقی است که از گذشته‌های دور و ابتدای زندگی بشر با او همراه بوده است. در گذشته، مردم برای کار کردن و بهبود شرایط زندگی خود مجبور می‌شدند که به مکانی مناسب‌تر کوچ کنند؛ امروزه نیز کار و زندگی و تحصیل از اصلی‌ترین اهداف مهاجران محسوب می‌شود.

مهاجرت اتفاقی است که از گذشته های دور و ابتدای زندگی بشر با او همراه بوده است. در گذشته، مردم برای کار کردن و بهبود شرایط زندگی خود مجبور می شدند که به مکانی مناسب تر کوچ کنند؛ امروزه نیز کار و زندگی و تحصیل از اصلی ترین اهداف مهاجران محسوب می شود. مهاجرت از روش های مختلفی مانند تحصیل، کار، ازدواج، سرمایه گذاری، ازدواج با شهروند کشور موردنظر، تولد فرزند و پناهندگی انجام می شود. لازم به ذکر است که پناهندگی سختی های بسیاری دارد و در اغلب مواقع، پناهندگان به کشور خود دیپورت می شوند؛ همچنین تعداد بسیار پایینی از افرادی که موفق به مهاجرت از این طریق می شوند، می توانند اقامت دائم اخذ کنند. پناهندگی روش مناسبی برای مهاجرت نیست و پس از پناهنده شدن امکان بازگشت به کشور خود را نخواهید داشت. در ادامه به توضیح برخی از مفاهیم مهم درباره مهاجرت و اقامت در کشوری دیگر که به نقل از شرکت ریسا گروپ برای شما گردآوری شده، می پردازیم:

Risa-group-1

اقامت دائم چیست؟

برای درک مفهوم اقامت دائم باید ابتدا با مفهوم شهروندی آشنا شوید. شهروند بودن به معنی داشتن تابعیت است. درواقع شهروند، عضو قانونی یک کشور است و هیچ فرقی با اشخاصی که در همان کشور متولد شده اند ندارد. اقامت دائم به معنی داشتن حق اقامت در آن کشور است. ممکن است شهروند کشوری نباشید ولی اقامت دائم آن را داشته باشید؛ بنابراین می توان گفت شهروند بودن فراتر از داشتن حق اقامت است.

معمولاً افرادی که اقامت دائم دارند باید تا زمان اخذ شهروندی، در بازه های زمانی مشخص شده، در کشور موردنظر خود حضور داشته باشند و به نوعی در این موضوع اختیار وسیعی ندارند اما پس از اخذ شهروندی چنین مشکلاتی به طور دائم حذف خواهند شد و حتی حقوقی مانند گرفتن پاسپورت (همان کشور) رأی دادن و … به شما اختصاص داده می شود.

پس از درک تفاوت این دو مورد، شاید بخواهید بدانید که ویزا چیست؟ ویزا درواقع مجوزی است که برای شرایطی خاص و در یک بازه زمانی مشخص، به شما اجازه اقامت موقت می دهد؛ به طور مثال ویزای تحصیلی تا پایان تحصیلات معتبر است و پس ازآن هیچ ارزشی ندارد و قابل استفاده نیست.

Risa-group-2

اقامت تحصیلی چیست؟

مهاجرت تحصیلی یا اقامت تحصیلی همان طور که اشاره کردیم، مهاجرت به کشوری دیگر برای به اتمام رساندن دوره تحصیلات شماست. اگر شما شرایط مهاجرت تحصیلی را داشته باشید، می توانید نسبت به دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید. پس از دریافت ویزای تحصیلی می توانید تا پایان دوره تحصیلات خود در کشور مقصد اقامت داشته باشید.

اقامت تحصیلی یکی از کم هزینه ترین اقامت هاست و به همین جهت محبوبیت بالایی دارد. تنها نکته ای که در مورد اقامت تحصیلی وجود دارد این است که شما باید در مقطعی مشغول به تحصیل باشید تا بتوانید برای اخذ این نوع ویزا درخواست بدهید.

Risa-group-3

شرایط اخذ اقامت تحصیلی

در حالت کلی اخذ ویزای تحصیلی شرایط مشخصی دارد اما ممکن است در هر کشور یا دانشگاه شرایط خاصی برقرار باشد؛ بنابراین بهتر است نسبت به کسب اطلاعات درباره کشور و دانشگاه موردنظر خود اقدام کنید. مهم ترین شرایط دریافت اقامت تحصیلی به شرح زیر است:

زبان یکی از مهم ترین شرایط اخذ ویزا و مهاجرت تحصیلی به آمریکا و اروپا است اما تنها ارائه مدرک کافی نیست و شما باید تسلط خود را به این زبان اثبات کنید.

سن شما باید مطابق با مقطع تحصیلی باشد. هر مقطع تحصیلی یک بازه سنی مشخص دارد که در اغلب موارد وقتی در این بازه سنی نباشید، دانشگاه شما را تأیید نمی کند.

SEF از شما اجازه می‌خواهد تا در هنگام درخواست ویزا، پرونده‌ای برای شما ایجاد کند. ضروری است که بررسی پس‌زمینه مدارک شما برای دریافت ویزا بدون هیچ سابقه کیفری باشد. در غیر این صورت ویزای جستجوی کار شما ریجکت می‌شود.

 

یکی از اصلی ترین شرایط برای روش های مختلف مهاجرت، تمکن مالی است. شما باید ثابت کنید که توانایی مالی برای پرداخت هزینه تحصیل و زندگی را دارید و دچار مشکل در این خصوص نخواهید شد.

پذیرش از دانشگاه موردنظر شما، یکی از اصلی ترین گام های دریافت اقامت تحصیلی است.

مدرک تحصیلی شما باید دارای اعتبار باشد، یعنی در دانشگاه معتبری مشغول به تحصیل باشید. مدرک شما باید به انگلیسی ترجمه شود تا ریزنمرات شما به طور دقیق موردبررسی دانشگاه قرار بگیرد.

به طور معمول، شما باید نشان دهید که معادل حداقل دستمزد یک ماه در پرتغال را برای 4 ماه آینده دارید. حداقل حقوق ماهیانه 760 یورو است. بنابراین باید قبل از تایید ویزای خود، نشان دهید که حداقل 3040 یورو پس‌انداز دارید.

اقامت سوئد

سوئد یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپاست. کیفیت زندگی در این کشور به حدی بالاست که تبدیل به یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت شده است. اقامت تحصیلی و کاری برای ورود به این کشور، پیچیدگی کمتری دارد. در ابتدا لازم است بدانید که آب وهوای سوئد در اغلب روزهای سال سرد است و ممکن است زمان زیادی لازم داشته باشید تا به این هوا عادت کنید. در سوئد تعطیلات و مرخصی های زیادی برای افرادی که مشغول به کار هستند در نظر گرفته شده است؛ همین موضوع باعث شده تا افرادی که قصد مهاجرت کاری دارند، اقامت سوئد را در اولویت خود قرار دهند.

اطلاعات در مورد اخذ اقامت سوئد بسیار محدود است و مردمی که قصد مهاجرت دارند، اطلاعات دقیقی دراین باره ندارند و به ناچار به شرکت هایی که در این زمینه مشاوره می دهند روی می آورند اما کلاه برداری هایی که توسط شرکت های متخصص در این زمینه صورت می گیرد باعث شده که مردم به سختی به این شرکت های اعتماد کنند و درنتیجه قادر به کسب اطلاعات صحیح در این مورد نیستند.

در سوئد خدمات درمانی با بهترین کیفیت و هزینه هایی منطقی به افراد ارائه می شود. هزینه تحصیل در سوئد نسبت به آمریکا و انگلیس و استرالیا پایین تر است. دریافت شهروندی سوئد 3 تا 5 سال پس از دریافت اقامت صورت می گیرد؛ معمولاً دریافت اقامت کاری در سوئد (حتی پس از اتمام تحصیلات) بسیار ساده تر از کشورهای دیگر است.

از دیگر مواردی که باعث محبوبیت اقامت سوئد شده است می توان موارد زیر را نام برد:

امنیت بالا
برابری جنسیتی
حمل ونقل عمومی در تمام ساعات شبانه روز

آب وهوای پاکیزه و به دوراز آلودگی
استفاده از زبان انگلیسی در کنار زبان سوئدی باعث می شود تا بتوانید به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنید.
پس از دریافت پاسپورت سوئد، شما امکان سفر بدون ویزا به بیش از 90 درصد کشورها را دارید.

Risa-group-4

اقامت آمریکا

آمریکا را ازنظر اقتصادی می توان بهترین کشور دنیا تلقی کرد. نظام آموزشی این کشور به بهترین شکل اداره می شود و تعداد زیادی از دانشگاه های این کشور، در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. در سال های اخیر قوانین سخت و پیچیده ای برای مهاجرت به این کشور ایجادشده است؛ این موضوع باعث شده تا شرکت های متعددی در این مورد به وجود بیایند که عده کثیری از آن ها اعتباری ندارند و تنها به منظور کلاه برداری ایجادشده اند.

شما می توانید از طریق روش های کاری، سرمایه گذاری و تحصیلی به این کشور مهاجرت کنید. کارآفرینان موفق متعددی در آمریکا زندگی می کنند و مشغول به فعالیت هستند که باعث شده این کشور تبدیل به یک موقعیت مناسب برای کار شما باشد. جالب است بدانید که نرخ بیکاری در آمریکا بسیار پایین است و تقریباً هرکسی که اقامت آمریکا داشته باشد و بخواهد می تواند به سادگی مشغول به کار و کسب درآمد شود.

استانداردهای زندگی در این کشور بسیار بالاست؛ همچنین ازنظر بهداشتی می توان آمریکا را برترین کشور نامید. خدمات درمانی به بهترین و ساده ترین شکل در اختیار شهروندان قرار می گیرد و به طور کلی ازنظر اقتصادی از ثبات بالایی برخوردار است. درآمد کار در آمریکا از میانگین درآمد کشورهای اروپایی بالاتر است و هزینه های زندگی نیز در سطح معقولی قرار دارد؛ ازاین رو پس از دریافت اقامت آمریکا، فرصت رشد و پیشرفت و سرمایه گذاری زیادی خواهید داشت.

Risa-group-5

فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کن

راحت ترین روش مهاجرت چیست؟

مهاجرت به آمریکا (به دلیل مسائل سیاسی) مشکلات و پیچیدگی های بسیاری دارد و در مورد اقامت سوئد نیز اطلاعات وسیعی در دسترس نیست؛ برای کسب اطلاعات در این مورد باید با یک مشاور متخصص صحبت کنید تا به شکلی صحیح شما را راهنمایی کند.

همان طور که اشاره کردیم تحصیل، کار و سرمایه گذاری بهترین و منطقی ترین روش های مهاجرت هستند اما باوجود شرکت های نامعتبری که در این زمینه فعالیت می کنند، کسب اطلاعات در این مورد کاری بسیار پیچیده است. عده زیادی از مردم، هزینه های گزافی برای مهاجرت به شرکت هایی پرداخت می کنند که هیچ تخصصی در این زمینه ندارند و هدف اصلی آن ها کلاه برداری است؛ ازاین رو یافتن یک شرکت معتبر دغدغه بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت و اخذ اقامت دائم را دارند.به منظور اطمینان از اعتبار یک شرکت و دریافت اطلاعات صحیح در مورد مهاجرت، بهتر است اقدام به دریافت مشاوره های رایگان و تخصصی نمایید.

ریسا گروپ یکی از معتبرترین شرکت هایی است که در زمینه مهاجرت، به صورت تخصصی مشغول به فعالیت است و پس از دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان این شرکت، می توانید تا حدود زیادی نگرانی های خود را برطرف کرده و ریسک از دست دادن سرمایه را پایین بیاورید.

Risa-group-6

با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

دفاتر ریسا گروپ

شرکت ریسا گروپ در کشور سوئد به ثبت رسیده و در تهران و آمریکا هم شعب رسمی دارد.
برای آغاز مسیر مهاجرتی خود همین حالا با ما تماس بگیرید تا به‌صورت رایگان مشاوره اولیه را دریافت نمایید.

دفتر آمریکا

23232Peralta Dr, Laguna Hills, CA 92653
USA
شماره ثبت دفتر آمریکا: 202250610906

دفتر سوئد

Ostra Hamngatan 17, 41110 Gothenburg, Sweden
شماره ثبت شرکت در سوئد: 59310-7203

دفتر تهران

تهران، سعادت‌آباد، میدان کاج به سمت سرو غربی، بعد از کوچه مروارید، پلاک 35، طبقه 2، واحد 11 TEL: +9821-26748096 / 26764679