مهاجرت توریستی به آمریکا

تجربه سفر به آمریکا با دریافت ویزای توریستی

چشمان خود را ببندید، خودتان را در حال قدم زدن در خیابان‌های نئونی شهر نیویورک در میان هیاهوی مردم آمریکا، یا در حال آفتاب‌گرفتن در سواحل طلایی کالیفرنیا درحالی‌که صدای امواج به گوشتان می‌خورد و از مناظر اقیانوس آرام در این شهر لذت می‌برید، تصور کنید.

 ایالات متحده، کشوری وسیع و متنوع، مسافرانی را از سرتاسر جهان به کاوش در شگفتی‌های آن دعوت می‌کند. اگر تابه‌حال رؤیای ورود به خاک آمریکا را داشته‌اید، ویزای توریستی آمریکا که به‌عنوان ویزای ویزیتوری یا اقامت موقت نیز شناخته می‌شود، کلید شما برای باز کردن قفل این سرزمین با امکانات بی‌پایانش است.

 اکنون با ما همراه شوید تا طریقه گرفتن ویزای توریستی آمریکا، هزینه‌ها، شرایط و نحوه درخواست این ویزا را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم. شما می‌توانید درصورتی‌که در مورد هر مرحله از اخذ ویزای توریستی آمریکا ابهامی داشتید، با مشاوران ما در ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید.

آشنایی با انواع ویزا توریستی آمریکا

 دریافت ویزای توریستی آمریکا اولین قدم مهم در تحقق رؤیای آمریکایی شماست. هر نوع ویزا هدف خاصی را دنبال می‌کند، بنابراین انتخاب هوشمندانه نوع ویزا که با برنامه‌های سفر شما مطابقت دارد ضروری است. بیایید با جزئیات بیشتر با انواع ویزا توریستی آمریکا آشنا شوید.

ویزا B1

ویزای B1 برای مسافران تجاری طراحی شده است که نیاز به شرکت در جلسات، کنفرانس‌ها یا سایر رویدادهای حرفه‌ای در ایالات متحده دارند. اگر هدف اصلی شما از بازدید مربوط به تجارت است، ویزای B1 انتخاب مناسبی برای شماست.

ویزا B2

ویزای B2 برای گردشگران، بازدیدکنندگان و کسانی که به دنبال درمان پزشکی هستند طراحی شده است. اگر در حال برنامه‌ریزی برای تعطیلاتی لذت‌بخش در کشوری مفرح هستید یا به دنبال دوره درمانی خاص و معاینات پزشکی در ایالات متحده هستید، ویزای B2 همان چیزی است که نیاز دارید.

ویزا سینگل

ویزای سینگل آمریکا، به شما اجازه می‌دهد در طول دوره اعتبار ویزا (حداکثر شش ماه)، یک بار وارد خاک ایالات متحده شوید.

ویزا مولتی

ویزای مولتی آمریکا به شما این امکان را می‌دهد که در طول مدت اعتبار ویزا، چندین بار وارد ایالات متحده شوید که می‌تواند تا 10 سال ادامه یابد.

مدارک موردنیاز برای ویزا توریستی آمریکا

برای درخواست ویزای توریستی آمریکا، باید یک سری مدارک ضروری را ارائه دهید. اینها شامل گذرنامه معتبر، فرم درخواست ویزا تکمیل شده DS-160، عکسی به اندازه پاسپورت که شرایط عکس ویزای ایالات متحده را برآورده می‌کند، مدرک اثبات وابستگی به میهن (تای Tie) و رسید هزینه درخواست ویزا می‌شود. علاوه بر این، شما باید آماده باشید تا در روز مصاحبه با افسر سفارت، قصد خود را برای بازگشت به کشور خود نشان دهید و ثابت کنید که هدف از ورود به ایالات متحده، سفر است و قصد اقامت دائم در این کشور را ندارید. لیست مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی آمریکا:
مدرک شرح مدرک مورد نیاز
پاسپورت معتبر اعتبار حداقل شش ماه بیشتر از اقامت مورد نظر شما در ایالات متحده
فرم درخواست ویزا DS-160 فرم درخواست ویزای غیرمهاجرتی را به‌صورت آنلاین تکمیل و ارسال کنید
عکس عکس به اندازه پاسپورت که شرایط عکس ویزای ایالات متحده را برآورده می کند
رسید هزینه درخواست ویزا گواهی پرداخت هزینه درخواست ویزا
مدارک مربوط به بازگشت به کشور خود (Tie) سند ملکی یا گواهی شغلی معتبر و قانع‌کننده

شرایط تمکن مالی

اثبات توانایی مالی شما بسیار مهم است. درحالی‌که مبلغ دقیقی برای موجودی بانکی شما وجود ندارد، باید بتوانید شواهدی مبنی بر دارا بودن مبلغ کافی برای پوشش هزینه‌های سفر خود در زمانی که در ایالات متحده هستید نشان دهید.

فرایند درخواست ویزای توریستی آمریکا

  1. با تکمیل فرم DS-160 که درخواست ویزای غیرمهاجرتی آنلاین است، شروع کنید.
  2. هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید. این هزینه بسته به نوع ویزای موردنظر شما متفاوت است. حتماً هزینه جاری را در وب‌سایت وزارت امور خارجه ایالات متحده بررسی کنید.
  3. پس از آن، یک قرار ملاقات در نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری ایالات متحده تعیین کنید. شما می‌توانید این کار را از طریق مرکز درخواست الکترونیکی کنسولی (CEAC) انجام دهید.
  4. در مصاحبه حضوری ویزا شرکت کنید، جایی که از شما در مورد برنامه سفر، وضعیت مالی و قصد بازگشت به خانه سؤال می‌شود.

برای آگاهی از جزئیات مراحل درخواست ویزای توریستی آمریکا،

با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

بیشتر بدانید

 زمان پردازش ویزا توریستی آمریکا برای ایرانیان می‌تواند متفاوت باشد، اما معمولاً بین 30 تا 90 روز طول می‌کشد. برای اطمینان از تجربه سفری آرام و عاری از هرگونه استرس، توصیه می‌شود قبل از تاریخ سفر برنامه‌ریزی شده خود، درخواست ویزای توریستی آمریکا را انجام دهید.

 مدت‌زمان ویزای اقامت موقت آمریکا بر اساس نوع ویزای شما متفاوت است. ویزای B1 اغلب تا 6 ماه اقامت می‌دهد، درحالی‌که ویزای B2 را می‌توان تا 6 ماه با امکان تمدید صادر کرد. ویزای سینگل معمولاً برای مدت‌زمان سفر شما معتبر است و ویزای مولتی می‌تواند تا 10 سال اعتبار داشته باشد که اجازه ورود چندگانه را در این دوره می‌دهد.

نوع ویزا

حداکثر مدت زمان اقامت

امکان تمدید

ویزا B1

تا 6 ماه

بسته به عوامل خاصی، ممکن است

ویزا B2

تا 6 ماه

بر اساس نیاز، ممکن است

ویزا سینگل

برای مدت زمان سفر

خیر

ویزا مولتی

تا 10 سال

خیر

 اگر شهروند ایرانی هستید، می‌توانید برای ویزای توریستی آمریکا در سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های مختلف ایالات متحده از جمله در آنکارا، ایروان و ابوظبی اقدام کنید. اطمینان حاصل کنید که بسته به موقعیت مکانی خود از سفارت یا کنسولگری مناسب بازدید می‌کنید.

 برای انتخاب بهترین گزینه سفارت آمریکا و کسب اطلاعات دقیق از موقعیت آن، با تیم پشتیبانی ریسا گروپ در تماس باشید.

 درحالی‌که ایالات متحده به گرمی از گردشگران از تمام نقاط جهان استقبال می‌کند، ریجکت شدن ویزا اتفاقی نرمال است که برای هر کسی پیش می‌آید. برخی از دلایل رایج برای ریجکت ویزای توریستی عبارت‌اند از: 

  1.  اسناد مالی ناکافی
  2. فقدان روابط قوی با کشور خود که ممکن است باعث نگرانی در مورد قصد بازگشت شما شود.
  3.  اطلاعات ناقص یا نادرست در فرم های درخواست شما.
  4.  ناهماهنگی اطلاعات ثبت شده با اطلاعاتی که در مصاحبه حضوری ارائه می‌دهید.

 اخذ ویزای توریستی آمریکا، بلیت شما برای کاوش در ایالات متحده است، کشوری با تنوع قابل‌توجه و تجربیات بی‌حدوحصر. با این راهنما ویزای توریستی آمریکا، شما به درک جامعی از انواع مختلف ویزای توریستی آمریکا، مستندسازی تمکن مالی و فرایند درخواست آن دست یافتید. 

اکنون شما می‌توانید خود را در مسیر تحقق رؤیای آمریکایی خود قرار دهید. پس بدون معطلی، با مشاوران ما در ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید و همین امروز اولین قدم را در مسیر تحقق رؤیاهای گردشگری خود در آمریکا، بردارید.

فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کن

سؤالات متداول

ثابت کردن وابستگی به میهن، از طریق ارائه سند ملکی قانع‌کننده و یا گواهی شغلی معتبر امکان‌پذیر است.

 مدت اقامت شما در ایالات متحده بستگی به شرایط و دلایل شما با ویزای B1 اغلب تا 6 ماه است.

 درحالی‌که ریجکت شدن ویزا ممکن است اتفاقی نرمال باشد، رسیدگی به نگرانی‌های رایج، مانند اسناد مالی و روابط با کشور مبدأ، می‌تواند به طور قابل‌توجهی شانس تأیید یا رد ویزا را افزایش دهد.

 بله، دارندگان ویزای B2 می‌توانند درخواست اقامتشان را تمدید کنند، مشروط بر اینکه معیارهای خاصی را داشته باشند. تمدیدها باید قبل از انقضای ویزا اعمال شوند.

 هیچ مبلغ خاصی تعیین نشده است، اما باید بتوانید در طول اقامت خود در ایالات متحده، توانایی مالی برای پوشش هزینه‌های سفر خود را نشان دهید.

دفاتر ریسا گروپ

شرکت ریسا گروپ در کشور سوئد به ثبت رسیده و در تهران و آمریکا هم شعب رسمی دارد.
برای آغاز مسیر مهاجرتی خود همین حالا با ما تماس بگیرید تا به‌صورت رایگان مشاوره اولیه را دریافت نمایید.

دفتر آمریکا

23232Peralta Dr, Laguna Hills, CA 92653
USA
شماره ثبت دفتر آمریکا: 202250610906

دفتر سوئد

Ostra Hamngatan 17, 41110 Gothenburg, Sweden
شماره ثبت شرکت در سوئد: 59310-7203

دفتر تهران

تهران، سعادت‌آباد، میدان کاج به سمت سرو غربی، بعد از کوچه مروارید، پلاک 35، طبقه 2، واحد 11 TEL: +9821-26748096 / 26764679