ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا، سکوی پرتاب شما برای ماجراجویی در کانادا

 تصور کنید نسیم تند و خنکی از میان درختان سربه‌فلک‌کشیده کاج نشنال پارک بنف می‌وزد، یا زمزمه‌های خیابان شلوغی در محله چینی‌های تورنتو. خود را مجسم کنید که با رنگ‌های خیره‌کننده نوا اسکوشیا احاطه شده‌اید یا در خیابان‌های جذاب مونترال غوطه‌ور هستید.

 کانادا، سرزمینی با مناظر حیرت‌انگیز، شهرهای پر جنب‌وجوش و فرهنگی غنی، مسافرانی را از گوشه‌وکنار جهان به خود جلب می‌کند. اگر تابه‌حال شانس کشف شکوه و عظمت این کشور را نداشته‌اید، ویزای توریستی کانادا که به‌عنوان ویزای اقامت موقت (TRV) نیز شناخته می‌شود، دروازه شما برای ورود به کانادا است.

 برای آگاهی از جزئیات اخذ ویزا توریستی کانادا و آشنایی دقیق با مراحل آن، می‌توانید از طریق تماس تلفنی یا در واتس‌اپ با تیم پشتیبانی ریسا گروپ ارتباط برقرار کنید و به‌صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

درخواست ویزای توریستی کانادا

 اخذ ویزای توریستی کانادا، گام اولیه شما برای لذت بردن از مناظر و زیبایی های کانادا است. در این راهنمای جامع، فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا را بررسی می‌کنیم.

هزینه‌ها، زمان پردازش ویزا، مدارک موردنیاز و انواع مختلف ویزا را روشن می‌کنیم و اطمینان حاصل می‌کنیم که سفر شما به کانادا بدون مشکل آغاز می‌شود.

شرایط درخواست ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یا ویزای اقامت موقت کانادا(TRV)  به افرادی که به دنبال ورود به کانادا برای اقامت کوتاه‌مدت هستند، برای مقاصدی مانند گردشگری، بازدید از خانواده یا فعالیت‌های تجاری ارائه می‌شود. این ویزا انتخاب ایده‌آل شما برای تجربه بازدید از کانادا بدون تعهد به اقامت دائم است.

 مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

 • تکمیل فرم درخواست آنلاین (IMM 5257)
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا که بسته به نوع ویزا، ملیت و آخرین ساختار هزینه ارسال شده در وب‌سایت رسمی دولت کانادا متفاوت است
 • در صورت لزوم برنامه‌ریزی و حضور در یک قرار بیومتریک
 • انتظار کشیدن برای پردازش و تصمیم‌گیری در مورد درخواست شما که معمولاً چندین هفته طول می‌کشد

فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کن

هزینه ویزا توریستی کانادا

 هزینه ویزای توریستی کانادا متغیر است و به نوع و ملیت ویزای شما بستگی دارد. برای اطلاعات دقیق و به‌روز هزینه، به وب‌سایت رسمی دولت کانادا مراجعه کنید. در حال حاضر این مبلغ 185 دلار کانادا است. این مبلغ شامل خدمات: 

 • مبلغ واریزی به سفارت کانادا و کارمزد آن
 • رزرو وقت برای تست بیومتریک

شما همچنین می‌توانید از طریق واتس‌اپ یا تماس تلفنی، به‌روزترین جزئیات مربوط به هزینه ویزا توریستی کانادا را از مشاوران ریسا گروپ جویا شوید.

مهم است که توجه داشته باشید که مدارک موردنیاز، ممکن است بر اساس مشخصات پرونده شما متفاوت باشد. برای اطلاع دقیق از مدارک موردنیاز،

با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

نکات مهم در مورد ویزا توریستی کانادا

 • ویزای اقامت موقت کانادا (توریستی) حق کار یا تحصیل در کانادا را اعطا نمی‌کند.
 • رعایت تاریخ انقضای ویزا و رعایت مدت‌زمان مجاز اقامت در کانادا ضروری است.
 • تمدید ویزا موقت کانادا امکان‌پذیر است، اما باید قبل از انقضای ویزا، نسبت به تمدید اقدام نمود.
 • مدارک ناقص (فرم‌ها یا مدارک ناقص یا اشتباه)
 • اسناد مالی ناکافی (عدم اثبات تمکن مالی)
 • تردید در مورد بازگشت به کشور (نگرانی از عدم بازگشت متقاضی به کشور خود)
 • سابقه جنایی (سابقه کیفری قبلی یا نگرانی‌های امنیتی)

 کانادا دو دسته اصلی از ویزای توریستی را ارائه می‌دهد که هر کدام متناسب با نیازهای سفر هستند: 

 • ویزای سینگل
  ویزا سینگل کانادا، حداکثر شش ماه اعتبار دارد و یک بار ورود به کانادا را در طول مدت بازدید شما امکان‌پذیر می‌کند.

 • ویزای مولتی
  ویزا مولتی کانادا، اجازه ورود چندین‌باره به کانادا را در یک بازه زمانی مشخص می‌دهد و آن را به بهترین انتخاب برای مسافرانی که بازدیدهای مکرر برنامه‌ریزی شده دارند تبدیل می‌کند.

 تکمیل درخواست ویزا اقامت موقت شما منوط به ارائه چندین مدرک ضروری است، از جمله: 

 1. پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار.
 2. یک عکس جدید به اندازه پاسپورت که مطابق با مشخصات عکس ویزای کانادا است.
 3. مدرک قانع‌کننده مبنی بر تمکن مالی برای پوشش هزینه‌های سفر و اقامت شما در کانادا.
 4. یک برنامه سفر جامع که فعالیت‌های برنامه‌ریزی‌شده شما را در طول بازدید شما مشخص می‌کند.

درباره ویزای توریستی کانادا بیشتر بدانید

دریافت ویزای توریستی کانادا چقدر طول می‌کشد؟

زمان پردازش و رسیدگی به ویزای توریستی کانادا ممکن است متفاوت باشد، اما اکثر درخواست‌ها ظرف یک تا سه ماه بررسی می‌شوند. برای اطمینان از تجربه سفری روان و بدون تأخیر، منطقی است که خیلی قبل از تاریخ سفر موردنظر خود، اقدام به درخواست ویزا توریستی کانادا کنید.

مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا

ویزای اقامت موقت کانادا یا Temporary Resident Visa امکان اقامت تا شش ماه در هر بازدید را فراهم می‌کند. بسته به نوع و موقعیت ویزای شما، ویزای شما ممکن است برای مدت طولانی‌تری معتبر باقی بماند و اجازه ورود چندگانه در طول مدت اعتبار آن را بدهد.

سفارت‌های مختلف کانادا برای اتباع ایرانی

 برای شهروندان ایرانی، اخذ ویزای توریستی کانادا ممکن است مستلزم بازدید از سفارت‌های کانادا در کشورهای مختلف از جمله ترکیه (آنکارا)، ارمنستان (ایروان) یا امارات (ابوظبی) باشد. سفارت خاصی که باید از آن بازدید کنید بستگی به موقعیت جغرافیایی و ترجیحات شما دارد.

نتیجه‌گیری

 ویزای توریستی کانادا کلید ورود به دنیای جذاب این سرزمین است. از مناظر طبیعی باشکوه سواحل غربی گرفته تا میراث غنی شرق کانادا، هر نقطه از این سرزمین شگفتی به‌خصوصی دارد.

با اشراف کامل بر فرایند درخواست ویزا توریستی کانادا برای ایرانیان، آشنایی با انواع ویزای اقامت موقت کانادا، مدارک موردنیاز برای درخواست ویزا توریستی کانادا و درنظرگرفتن راه‌حل‌های جایگزین برای موانع احتمالی، شما می‌توانید به روان‌ترین شکل، موانع سفر به کانادا را از سر راه خود بردارید و اقامت موقت خود را در کانادا آغاز کنید و به گردش در این کشور بپردازید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای توریستی کانادا، با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

سؤالات متداول

 هزینه ویزای توریستی کانادا بسته به نوع ویزا و ملیت شما متفاوت است. برای اطلاع از آخرین هزینه‌ها، لطفاً به وب‌سایت رسمی دولت کانادا مراجعه کنید یا با مشاوران ما در ریسا گروپ تماس بگیرید.

 ویزای اقامت موقت برای هر بازدید تا شش ماه اعتبار دارد. ویزا ممکن است برای مدت طولانی‌تری اعتبار داشته باشد و اجازه ورود چندگانه را در طول مدت اعتبار آن بدهد.

 تمدید ویزای توریستی کانادا امکان‌پذیر است، اما باید خیلی قبل از انقضای ویزا درخواست شود.

 ویزای اقامت موقت برای بازدیدهای کوتاه‌مدت طراحی شده است، درحالی‌که ویزای اقامت دائم برای کسانی طراحی شده است که به دنبال اقامت دائم در کانادا هستند. انواع ویزا از نظر فرایندهای درخواست، معیارهای واجد شرایط بودن و حقوق مرتبط به طور قابل‌توجهی متفاوت است.

درخواست‌های ناقص، اسناد مالی ناکافی، یا نگرانی در مورد قصد متقاضی برای بازگشت به کشور خود از جمله دلایل ریجکت شدن ویزا توریستی کانادا است.

دفاتر ریسا گروپ

شرکت ریسا گروپ در کشور سوئد به ثبت رسیده و در تهران و آمریکا هم شعب رسمی دارد.
برای آغاز مسیر مهاجرتی خود همین حالا با ما تماس بگیرید تا به‌صورت رایگان مشاوره اولیه را دریافت نمایید.

دفتر آمریکا

23232Peralta Dr, Laguna Hills, CA 92653
USA
شماره ثبت دفتر آمریکا: 202250610906

دفتر سوئد

Ostra Hamngatan 17, 41110 Gothenburg, Sweden
شماره ثبت شرکت در سوئد: 59310-7203

دفتر تهران

تهران، سعادت‌آباد، میدان کاج به سمت سرو غربی، بعد از کوچه مروارید، پلاک 35، طبقه 2، واحد 11 TEL: +9821-26748096 / 26764679