اقامت کاری از طریق خرید بیزنس

اقامت کاری از طریق خرید بیزنس

آینده‌ای را تصور کنید که در آن سوئد را خانه خود می‌نامید، کشوری که به خاطر مناظر خیره‌کننده، آموزش در سطح جهانی و سیستم مراقبت‌های بهداشتی استثنایی مشهور است. اکنون خود را تصور کنید که نه‌تنها در این کشور زیبای نوردیک زندگی می‌کنید، بلکه آینده خود را با سرمایه‌گذاری در یک بیزینس در سوئد، تضمین می‌کنید.
اگر این سناریو با شما طنین‌انداز شد، در جای مناسبی هستید. در این مقاله شما را با نکاتی که در زمینه اخذ اقامت کاری از طریق خرید بیزینس در سوئد انجام می‌شود، راهنمایی می‌کنیم.
ما به بررسی وضعیت، روند، هزینه‌ها، مدارک موردنیاز و مزایای بی‌شماری خواهیم پرداخت که در این کشور پیشرفته و با ثبات اقتصادی در انتظار شماست.

درک موقعیت کلی کشور سوئد

سوئد به‌عنوان مقصدی قابل‌توجه برای افراد و کارآفرینانی که به دنبال کیفیت بهتر زندگی و فرصت‌های تجاری سودآور هستند، برجسته است.
این کشور دارای یک اقتصاد پویا و متنوع است که آن را به یک مرکز جذاب برای سرمایه‌گذاری خارجی تبدیل می‌کند. برای استفاده از این فرصت‌ها و تضمین اقامت طولانی‌مدت در سوئد، می‌توانید در ادامه مسیر اخذ اقامت کاری از طریق خرید بیزینس در سوئد را کشف کنید.

فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کن

شرایط درخواست ویزا سرمایه‌گذاری در سوئد

برای خرید بیزینس و اخذ ویزای سرمایه‌گذاری سوئد، دارا بودن چندین شرط ،ضروری است:

بالای ۱۸ سال سن

را در کنار خانواده به دست آورید. ما به شما در ساده‌سازی

گواهی تمکن مالی

برای مدت ۲ سال زندگی در سوئد

۲ سال تجربه کار

سفر، کاوش و ارتباط با مردم و عزیزانتان در سراسر جهان

گواهی عدم هرگونه سوء پیشینه

رؤیاهای کارآفرینی خود را در کشوری جدید محقق کنید.

student-visa-risa

مهارت کافی زبان انگلیسی یا سوئدی

ما در پروسه پذیرش و اخذ ویزا تحصکارشناسی و کار

ارائه ۱۰۰،۰۰۰ یورو سرمایه

معادل آن کرون سوئد قابل قبوله

فرایند خرید بیزینس در سوئد

اخذ اقامت کاری از طریق خرید بیزینس، فرایندی پیچیده و درعین‌حال سودآور است که برای تشویق سرمایه‌گذاری‌های خارجی و حمایت از مشاغل محلی طراحی شده است. در اینجا یک مرور کلی از مراحل مربوطه آورده شده است:

شناسایی کسب‌وکار مناسب

سفر شما با شناسایی یک بیزینس که با علایق، مهارت‌ها و ظرفیت مالی شما همسو باشد آغاز می‌شود. چه به دنبال یک استارتاپ یا یک کسب‌وکار موجود هستید که به دنبال مالک جدید می‌گردد، انجام تحقیقات جامع و طولانی‌مدت بسیار ضروری است.

بررسی دقیق فعالیت منتخب

هنگامی که یک کسب‌وکار آینده‌نگر را پیدا کردید، بررسی‌های لازم را انجام دهید. این مرحله برای اطمینان از امنیت سرمایه‌گذاری و مطابقت با قوانین و مقررات سوئد، بسیار مهم است. این شامل ارزیابی سلامت مالی، موقعیت بازار و وضعیت قانونی کسب‌وکار است.

تأمین مالی و تملک

پس از بررسی دقیق بیزینس، مبلغ لازم را تأمین کنید و مالکیت کسب‌وکار را نهایی کنید. این معمولاً شامل مذاکرات، مراحل قانونی و ترتیبات مالی است.

درخواست ویزا

با تکمیل مراحل تملک بیزینس جدید خود در سوئد، می‌توانید برای ویزای کاری درخواست دهید. این ویزا به شما این امکان را می‌دهد که در سوئد اقامت داشته باشید و تجارت خود را فعالانه اداره کنید. اداره مهاجرت سوئد مرجع تعیین شده برای رسیدگی به این درخواست‌ها است.

هزینه‌های تخمینی خرید بیزینس در سوئد

برای اطمینان از انتقال روان و بی‌دردسر به سرمایه‌گذاری جدید بیزینس خود، بودجه‌بندی عاقلانه ضروری است. به خاطر داشته باشید که هزینه‌های کلی به ماهیت و مقیاس کسب‌وکاری که قصد خرید آن را دارید بستگی دارد.
هزینه‌های تخمینی خرید بیزینس در سوئد محدوده هزینه تقریبی
قیمت خرید بیزینس متفاوت است - بسته به نوع و اندازه بیزینس
هزینه‌های حقوقی بر اساس معامله و نوع بیزینس متفاوت است
هزینه‌های بررسی دقیق مدارک 5000 تا 10000 دلار
هزینه های درخواست ویزا بسته به نوع ویزا متفاوت است
بیمه کسب وکار وابسته به نیازهای تجاری
هزینه‌های جابه‌جایی (در صورت وجود) هزینه‌های شخصی مانند جابه‌جایی، اقامت و هزینه‌های راه‌اندازی اولیه

برای تخمین دقیق هزینه‌های خرید بیزینس در سوئد، با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

بیشتر بدانید

 برای درخواست ویزای کاری سوئد از طریق خرید بیزینس در این کشور، باید مجموعه‌ای جامع از مدارک را جمع‌آوری کنید. درحالی‌که الزامات خاص ممکن است بر اساس شرایط شما متفاوت باشد، مدارک عمومی عبارت‌اند از: 

  • پاسپورت معتبر
  • مدرکی مبنی بر توانایی مالی شما برای اداره تجارت که ممکن است شامل صورت‌حساب‌های بانکی یا ضمانت‌های مالی باشد.
  • قراردادهای خرید تجاری و اسناد حقوقی مرتبط.
  • یک طرح کسب‌وکار Business Plan با ساختار مناسب که استراتژی‌ها، اهداف و نتایج پیش‌بینی‌شده کسب‌وکار شما را مشخص می‌کند.
  • اثبات پوشش بیمه‌ای کافی از جمله بیمه سلامت.

 برای آگاهی از شرایط دقیق مدارک متناسب با شرایط شما، توصیه می‌شود با اداره مهاجرت سوئد مشورت کنید یا از مشاوران ما در ریسا گروپ، راهنمایی بگیرید.

اقامت کاری در سوئد از طریق خرید بیزینس دارای مزایای متعددی است: 

اقتصاد پایدار

 سوئد دارای یک اقتصاد قوی و باثبات است که محیطی امن برای رونق کسب‌وکارها فراهم می‌کند. اقتصاد این کشور به دلیل انعطاف‌پذیری خود شناخته شده است که آن را به مکانی ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری بلندمدت تبدیل کرده است.

دسترسی به بازار اتحادیه اروپا

 سوئد یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و به شما امکان دسترسی به بازار گسترده‌ای با بیش از 500 میلیون مصرف‌کننده را می‌دهد. این امر، درهای ورود به دنیای تجارت و فرصت‌های تجاری بین‌المللی را برای شما باز می‌کند.

کیفیت زندگی

 سوئد به طور مداوم از نظر کیفیت زندگی در رتبه‌های بالایی قرار دارد و آموزش در سطح جهانی، مراقبت‌های بهداشتی و سیستم رفاه اجتماعی قوی ارائه می‌دهد. تعادل کار و زندگی در سوئد اغلب به‌عنوان یکی از بهترین‌ها در جهان مورد تحسین قرار می‌گیرد.

اکوسیستم بیزینس نوآورانه

 چشم‌انداز کسب‌وکار سوئد به دلیل نوآوری، تحقیق و توسعه شناخته شده است. این کشور بستر مناسبی برای شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های آینده‌نگر، به‌ویژه در زمینه فناوری، مراقبت‌های بهداشتی و خدماتی است.

مناظر طبیعی خیره‌کننده

 فراتر از مزیت‌های تجاری، زیبایی طبیعی سوئد بی‌نظیر است. از شفق‌های شمالی گرفته تا جنگل‌ها و دریاچه‌های زیبا، سوئد پس‌زمینه‌ای خیره‌کننده برای زندگی جدید شما ارائه می‌دهد.

قبل از اینکه سفر خود را برای دریافت ویزای کاری سوئد از طریق خرید بیزینس در این کشور آغاز کنید، این نکات حیاتی را در نظر بگیرید: 

همسویی بازار

 اطمینان حاصل کنید که کسب‌وکار انتخابی شما با نیازهای بازار سوئد مطابقت دارد و با مقررات محلی مطابقت دارد. کسب‌وکاری که تقاضای محلی را برآورده می‌کند، احتمالاً رشد چشمگیری خواهد کرد.

آداب فرهنگی و تجاری

 با هنجارهای فرهنگی سوئدی و آداب تجارت آشنا شوید. ایجاد روابط قوی و درک آداب‌ورسوم محلی بسیار ارزشمند خواهد بود. این به رشد فردی و تجاری شما کمک به سزایی خواهد کرد.

انطباق مالیاتی و قانونی

 سوئد قوانین مالیاتی و مقررات تجاری منحصربه‌فردی دارد. بسیار مهم است که از پیامدهای مالیاتی بیزینس خود، آگاه باشید و به قوانین تجاری سوئد پایبند باشید. برای اطمینان از تطابق با مشاوران ریسا گروپ مشورت کنید.

مهارت‌های زبانی

 درحالی‌که بسیاری از سوئدی‌ها انگلیسی صحبت می‌کنند، یادگیری زبان سوئدی می‌تواند ارتباط و ادغام شما را با جامعه محلی و صحنه کسب‌وکار افزایش دهد. شما به‌عنوان یک بیزینس‌من و صاحب یک کسب‌وکار سوئدی، بهتر است با زبان بومی این کشور آشنا باشید.

 هنگامی که بیزینس خود را به دست آوردید و مدارک لازم را جمع‌آوری کردید، نوبت به درخواست ویزای کاری برای سوئد می‌رسد. اداره مهاجرت سوئد منبع اصلی شما برای راهنمایی در مورد روند درخواست و الزامات خاص است. 

شما همچنین می‌توانید برای آگاهی از به‌روزترین مطالب در مورد اخذ ویزا کاری سوئد، با مشاوران ریسا گروپ از طریق واتس‌اپ یا تماس تلفنی در ارتباط باشید.

در پایان، سوئد به وعده خود مبنی بر آینده‌ای مرفه پایبند است. با خرید بیزینس در این جواهر اسکاندیناوی و دریافت ویزا کاری سوئد، نه‌تنها رفاه مالی خود را تضمین می‌کنید، بلکه فرصتی برای غوطه‌ور شدن و زندگی در کشوری که به دلیل نوآوری و کیفیت زندگی‌اش شناخته شده است را نیز تضمین می‌کنید.

 این فرصت طلایی را از دست ندهید تا سوئد را تبدیل به خانه جدید خود کنید و درعین‌حال برای آینده خود و خانواده خود نیز سرمایه‌گذاری کنید.

سؤالات متداول

هزینه‌های حقوقی برای خرید بیزینس در کشور سوئد، معمولا2  تا 5 درصد از قیمت خرید بیزینس است.

بیزینسی که خریداری می‌کنید، برای رشد و توسعه، باید با نیازهای بازار همسو باشد وهمچنین باید موارد قانونی و مالی بیزینس را به‌دقت در نظر بگیرید.

بله، یکی از مدارک الزامی برای ارائه به اداره مهاجرت سوئد، طرح کسب‌وکار شماست که به وسیله آن اهداف، راهبردها و نتایج پیش‌بینی شده کسب‌وکار شما تعیین می‌شود.

برای خرید بیزینس و اقدام به دریافت ویزا کاری سوئد، مبلغ 100,000  یورو یا معادل آن کرون سوئد باید ارائه دهید.

شما همچنین می‌توانید برای آگاهی از به‌روزترین مطالب در مورد اخذ ویزا کاری سوئد، با مشاوران ریسا گروپ از طریق واتس‌اپ یا تماس تلفنی در ارتباط باشید.

فرزندان تا زمانی که زیر سن 21 سال باشند می‌توانند همراه با خانواده در این فرآیند مهاجرت کنند.

دفاتر ریسا گروپ

شرکت ریسا گروپ در کشور سوئد به ثبت رسیده و در تهران و آمریکا هم شعب رسمی دارد.
برای آغاز مسیر مهاجرتی خود همین حالا با ما تماس بگیرید تا به‌صورت رایگان مشاوره اولیه را دریافت نمایید.

دفتر آمریکا

23232Peralta Dr, Laguna Hills, CA 92653
USA
شماره ثبت دفتر آمریکا: 202250610906

دفتر سوئد

Ostra Hamngatan 17, 41110 Gothenburg, Sweden
شماره ثبت شرکت در سوئد: 59310-7203

دفتر تهران

تهران، سعادت‌آباد، میدان کاج به سمت سرو غربی، بعد از کوچه مروارید، پلاک 35، طبقه 2، واحد 11 TEL: +9821-26748096 / 26764679