هزینه‌های زندگی اروپا در مقایسه با آمریکا

هزینه‌های زندگی اروپا در مقایسه با آمریکا

سبک زندگی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها دارای شرایط مالی بسیار متفاوتی است، اما کدام یک مقرون‌به‌صرفه‌تر است؟ به طور کلی، اروپا اغلب در مقایسه با ایالات متحده هزینه کمتری دارد. اما این منافع مالی باید به دقت با عواملی مانند موقعیت مکانی، سطح درآمد و شرایط پولی و اقتصادی سنجیده شود.

اگر در اروپا زندگی می‌کنید، ممکن است سفرهای فرا آتلانتیک قابل توجهی را انجام دهید که مستلزم زمان و تعهدات مالی پرهزینه است. انتخاب اینکه کدام یک از مناطق پرهزینه‌تر است، نیاز به در نظر گرفتن شرایط زندگی و خرد مالی شما دارد.

Risa-Group-9

شناخت شهرها و مناطق

جایی که یک فرد در ایالات متحده و اروپا زندگی می‌کند، هزینه‌های زندگی را تعیین می‌کند، از آنجایی که هزینه‌های مسکونی برای اکثر خانوارها از بزرگ‌ترین هزینه‌ها است، محل زندگی احتمالاً مهم‌ترین عاملی است که باید در نظر گرفته شود.

برای مثال، سانفرانسیسکو، نیویورک سیتی و واشنگتن دی سی دارای نرخ اجاره بسیار بالاتر از میانگین کلی هستند.

به طور مشابه، پاریس، هامبورگ و بارسلونا دارای نرخ‌های بالاتر از میانگین در کشورهای مربوطه هستند. آمارهایی مانند شاخص هزینه زندگی Expatistan نشان می‌دهد که جنوب اروپا نسبت به بسیاری از مقاصد شمال اروپا ارزان‌تر است.

برای آگاهی از مناسب‌ترین قیمت‌های ملک در اروپا و آمریکا و برای سرمایه‌گذاری امن با مشاوران ریسا گروپ از طریق واتس‌اپ یا تماس تلفنی در ارتباط باشید.

 

Risa-Group-1

با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

واحد پول

ارزش ارز و قیمت‌گذاری محلی نیز بر هزینه‌ها تأثیر می‌گذارد. شاخص بیگ مک یک معیار غیررسمی است که برای مقایسه قدرت خرید بین ارزها در مقایسه با قیمت مک‌دونالدز بیگ مک استفاده می‌شود. برای مثال، یک بیگ مک در اروپا حتی پس از تعدیل تولید ناخالص ملی (GDP) برای هر نفر، هزینه کمتری دارد. یک اقتصاددان آمریکایی نقل کرده است که: “شاخص بیگ مک ما نشان می‌دهد که قیمت برگر چگونه در حال تغییر است.”

به عبارت دیگر، افراد و خانواده‌هایی که درآمد دلاری دارند، عمدتاً در کشورهایی مانند اسپانیا، فرانسه و آلمان استاندارد زندگی بالاتری را تجربه می‌کنند. میزان این سود در طول زمان با افزایش و کاهش نرخ ارز در نوسان است.

برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه با مشاوران ریسا گروپ در تماس باشید.

فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کن

مالیات

مالیات‌ها در اروپا بالاتر است و شامل مالیات بر ارزش افزوده (VAT) می‌شود که می‌تواند تا 27٪ باشد. اگر گردشگران آمریکایی مدارک بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده را تهیه و تکمیل کنند و قبل از بازگشت به ایالات متحده از کالا استفاده نکنند، این مالیات فروش قابل استرداد است. حتی با وجود مالیات بر ارزش افزوده، بسیاری از کالاها و خدمات اروپایی همچنان ارزان‌تر از اقلام مشابه در ایالات متحده هستند.

مزیت دیگر این است که آمریکایی‌هایی که مالیات بر درآمد ایالات متحده را پرداخت می‌کنند، حتی اگر در آنجا زندگی نمی‌کنند، لزوماً مجبور نیستند مالیات بر درآمد اروپا را بپردازند. از آنجایی که بالاترین گروه‌های مالیات بر درآمد از 40٪ تا بیش از 55٪ در فرانسه، آلمان و اسپانیا متغیر است، درآمد پس از مالیات برای آمریکایی‌های با درآمد بالاتر، بیشتر است.

Risa-Group-2

محصولات

حتی با وجود اینکه هزینه زندگی در بیشتر کشورهای اروپایی کمتر از ایالات متحده است، اما هزینه‌های برخی از اقلام مانند پوشاک و بنزین در آمریکا منطقی‌تر است. علت آن است که این کالاهای مصرفی معمولاً در اروپا قیمت بالاتری دارند. از آنجایی که بسیاری از خودروهای اروپایی دارای راندمان سوخت دو برابر مدل‌های آمریکایی هستند، جبران هزینه‌های سوخت بیشتر امکان‌پذیر است.

یکی دیگر از عوامل مرتبط با محصولات، نرخ افزایش هزینه‌ها است. بر اساس داده‌های صندوق بین المللی پول (IMF) انتظار می‌رود نرخ تورم اتحادیه اروپا از 6.3 درصد به 2 درصد از سال 2023 تا 2028 کاهش یابد، در حالی که انتظار می‌رود نرخ تورم ایالات متحده از 4.5 درصد به 2.1 درصد برای مدت مشابه نیز کاهش یابد.

 

Risa-Group-3

فصل‌ها

زمان‌های خاصی از سال همچنین بر هزینه کالاها و خدمات در مکان‌های خاص در ایالات متحده و اروپا تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، نرخ اجاره کوتاه مدت در مناطق ساحلی محبوب اسپانیا مانند Tarifa و Costa de la Luz احتمالاً با هجوم گردشگران بالاتر خواهد بود.

Risa-Group-4

مراقبت‌های بهداشتی

یکی از بزرگترین روش‌های صرفه‌جویی در هزینه‌های زندگی این است که اکثر کشورهای اروپایی خدمات درمانی کاملاً یارانه‌ای و رایگان را برای ساکنان ارائه می‌دهند.

این بدان معناست که هیچ حق بیمه درمانی، فرانشیز یا پرداخت مشترکی وجود ندارد. در حالی که برخی استدلال کرده‌اند که اجتماعی کردن مراقبت‌های بهداشتی کیفیت را کاهش می‌دهد، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد خدمات مراقبت‌های بهداشتی در اروپا به نتایج بهتری از جمله امید به زندگی بالاتر نسبت به ایالات متحده دست می‌یابد.

Risa-Group-5

مقایسه هزینه زندگی بین ایالات متحده و آلمان

در ادامه قصد داریم هزینه‌های زندگی در یکی از کشورهای اروپایی را با آمریکا مقایسه کنیم:

قیمت مصرف‌کننده در آلمان 14.5٪ کمتر از ایالات متحده است (بدون اجاره).

قیمت‌های مصرف‌کننده با احتساب اجاره بها در آلمان 24 درصد کمتر از ایالات متحده است.

قیمت اجاره در آلمان 41.1 درصد کمتر از ایالات متحده است.

قیمت رستوران‌ها در آلمان 23.4 درصد کمتر از ایالات متحده است.

قیمت مواد غذایی در آلمان 22.3 درصد کمتر از ایالات متحده است.

قدرت خرید محلی در آلمان 12.1 درصد کمتر از ایالات متحده است.

Risa-Group-6e f
اقلام ایالت متحده آمریکا آلمان تفاوت
غذا، رستوران ارزان قیمت 12.93 $ 12.00 € 35.3%-
غذا برای 2 نفر، رستوران میان رده، سه وعده 75.00 $ 60.00 € 13.8%-
مک میل در مک دونالد (یا غذای ترکیبی معادل) 10.45 $ 9.50 € 2.0%-
کاپوچینو (معمولی) 2.47 $ 2.67 € 16.7%+
کوکاکولا/پپسی (بطری 0.33 لیتری) 2.47 $ 2.67 € 16.7%+
آب (بطری 0.33 لیتری) 2.04 $ 2.39 € 26.5%+
شیر (معمولی 1 لیتری) 1.06 $ 1.08 € 10.2%+
قرص نان سفید تازه (500 گرم) 3.56 $ 1.91 € 42.1%-
پیاز (1 کیلوگرم) 3.03 $ 1.81 € 35.4%-
برنج سفید (1 کیلوگرم) 4.53 $ 2.71 € 35.6%-
فیله مرغ (1 کیلوگرم) 12.13 $ 15.17 € 34.7%+
گوشت گاو (1 کیلوگرم) 15.92 $ 14.89 € 0.8%+
سیب‌ زمینی (1 کیلوگرم) 3.01 $ 1.53 € 45.3%-

سخن آخر

اروپا بر اساس متغیرهایی مانند قیمت کالاها و خدمات، نرخ ارز و شرایط بازار ارزان‌تر از ایالات متحده است. چندین شاخص کمی تأیید می‌کنند که اروپا ارزان‌تر است، با این حال برخی از عوامل مهم هزینه‌های بالاتر را در برخی شرایط نشان می‌دهند.

آگاه بودن در مورد آداب و رسوم محلی، الگوهای قیمت و مسائل مالی بین‌المللی در به حداکثر رساندن مزایا کمک می‌کند. اگر در رابطه با سرمایه‌گذاری در آمریکا و اروپا یا در مورد هزینه‌های زندگی در این دو قاره سؤالی دارید، با مشاوران ریسا گروپ از طریق واتس‌اپ یا تماس تلفنی در ارتباط باشید.

Risa-Group-7

فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کن

سؤالات متداول

بله، این بدان معناست که هیچ حق بیمه درمانی، فرانشیز یا پرداخت مشترکی وجود ندارد.

مالیات‌ها در اروپا بالاتر است و شامل مالیات بر ارزش افزوده (VAT) می‌شود که می‌تواند تا 27٪ باشد.

حتی با وجود اینکه هزینه زندگی در بیشتر کشورهای اروپایی کمتر از ایالات متحده است، اما هزینه‌های برخی از اقلام مانند پوشاک و بنزین در آمریکا کمتر است.

Risa-Group-8

با مشاوران ریسا گروپ تماس بگیرید

دفاتر ریسا گروپ

شرکت ریسا گروپ در کشور سوئد به ثبت رسیده و در تهران و آمریکا هم شعب رسمی دارد.
برای آغاز مسیر مهاجرتی خود همین حالا با ما تماس بگیرید تا به‌صورت رایگان مشاوره اولیه را دریافت نمایید.

دفتر آمریکا

23232Peralta Dr, Laguna Hills, CA 92653
USA
شماره ثبت دفتر آمریکا: 202250610906

دفتر سوئد

Ostra Hamngatan 17, 41110 Gothenburg, Sweden
شماره ثبت شرکت در سوئد: 59310-7203

دفتر تهران

تهران، سعادت‌آباد، میدان کاج به سمت سرو غربی، بعد از کوچه مروارید، پلاک 35، طبقه 2، واحد 11 TEL: +9821-26748096 / 26764679