انتخاب صفحه
اقامت کاری سوئد

ویزای کار روسیه و هر آنچه که نیاز دارید بدانید

کشور روسیه فرصت‌های شغلی مختلفی دارد و خارجی‌ها اغلب پردرآمدترین افراد حرفه‌ای در این کشور هستند. شهرهای بزرگی مانند مسکو و سن‌پترزبورگ بهترین فرصت‌ها را به‌خصوص برای کسانی که انگلیسی و روسی صحبت می‌کنند، ارائه می‌دهند.

شما می‌توانید بسیاری از مشاغل انگلیسی‌زبان را در شرکت‌های بزرگ چندملیتی در شهرهای بزرگ روسیه پیدا کنید.

شرایط عمومی کار در روسیه

یک هفته کاری معمولی در روسیه 40 ساعت است که بیش از 8 ساعت در روز نیست.

درصورتی‌که ساعات کار بیش از تعداد ساعات کار استاندارد باشد، پرداخت غرامت اضافه‌کاری الزامی است. حداکثر اضافه‌کاری 4 ساعت در دو روز متوالی و 120 ساعت در سال است.

ساعات کار، اضافه‌کاری و حقوق به‌شدت توسط قراردادهای کاری/قراردادهای جمعی تنظیم می‌شود. به‌طورکلی، اضافه‌کاری با 150.00٪ نرخ ساعتی معمولی برای دو ساعت اول پرداخت می‌شود و پس از آن به 200.00٪ نرخ ساعتی عادی افزایش می‌یابد. هفته کاری از دوشنبه تا جمعه است. در سیستم دستمزد روسیه، کارگران حق 28 روز مرخصی با حقوق در سال را دارند.

برخی از کارمندان با حداقل دستمزد مرخصی طولانی‌تری دارند. به‌عنوان‌مثال، معلمان و افراد زیر 18 سال، 31 روز، 42 یا 56 روز مرخصی استحقاقی دارند. علاوه بر این، برخی از کارگران در طول سال از مرخصی استحقاقی اضافی برخوردارند که مشغول به کار در شمال دور روسیه در قطب یا مناطق مشابه آن، کار با شرایط خطرناک یا از ساعات کاری نامنظم برخوردار هستند.

ویزای کاری روسیه

ویزای کار پیچیده‌ترین و گران‌ترین نوع ویزا در روسیه است که برای خارجی‌هایی که به طور دائم در روسیه کار می‌کنند موردنیاز است.

دو نوع ویزای کار وجود دارد

ویزای یکبار ورود به مدت 90 روز معتبر است – که توسط کنسولگری روسیه بر اساس دعوت‌نامه ویزای کار (صادر شده بر اساس مجوز کار) صادر می‌شود.

ویزای چند بار ورود – مجدداً در دفتر محلی پلیس مهاجرت روسیه بر اساس ویزای یکبار ورود برای مدت اعتبار مجوز کار (بیش از 1 سال) صادر می شود.

از سال 2010، نوع جدیدی از ویزای کار – برای متخصصان بسیار ماهر – وجود دارد که مزایای زیادی دارد (مثلاً 3 سال اعتبار دارد)، اما حقوق چنین متخصصی در روسیه باید بیش از دو میلیون روبل در هرسال باشد.

مدارک موردنیاز ویزای کار

برای دریافت ویزای کار، شرکت دعوت‌کننده – کارفرما نیاز به اخذ چندین مدرک دارد.

 • سهمیه‌های مهاجرت برای مشارکت نیروی کار خارجی؛
 • درخواست برای خدمات ملی استخدام؛
 • مجوز استخدام کارگر خارجی و دعوت‌نامه برای دریافت ویزای کار.
 • به‌عنوان یک خارجی، شما همچنین باید تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید و اثر انگشت خود را ارائه دهید.

نرخ بیکاری در روسیه

نرخ کلی بیکاری در روسیه در جولای 2020 حدود 6.3 درصد برآورد شده است. این افزایش 30 درصدی از ابتدای سال 2020 تاکنون بوده است، اگرچه این امر عمدتاً به دلیل تأثیر COVID-19 است.

مسکو بالاترین نرخ اشتغال را در روسیه دارد و حدود یک‌چهارم تولید ناخالص داخلی روسیه را در اختیار دارد.

میزان حقوق در روسیه

حداقل دستمزد در روسیه هر شش ماه یکبار به‌روز می‌شود، اگرچه همیشه افزایش نمی‌یابد. در ژانویه 2020، این رقم به 12.130 روپیه در ماه افزایش یافت.

میانگین حقوق ماهانه در روسیه در ژوئن 2020 بیش از 52.000 روپیه است. بااین‌حال، دستمزدها در مسکو بسیار بالاتر است و بسیاری از مردم بیش از 75.000 روپیه در ماه درآمد دارند.

مشاغل موردنیاز 2022 در روسیه

بخش خدمات بیش از نیمی از مشاغل روسیه را تشکیل می‌دهد و تجارت خرده‌فروشی، گردشگری، مراقبت‌های بهداشتی و آموزش مهم‌ترین بخش‌های خدماتی هستند. معدن، تولید و ساخت‌وساز بزرگ‌ترین نیز از بزرگ‌ترین صنایع و نیازمند نیروی کار هستند.

نحوه کاریابی در روسیه

آژانس‌های استخدام و مشاغل زیادی در مسکو و سن‌پترزبورگ وجود دارد. بااین‌حال، بیشتر برای کسانی مناسب است که ماهر هستند و قصد دارند در شرکت‌های بزرگ را شروع به کار کنند. اکثر این سازمان‌ها نیاز دارند که رزومه شما به زبان انگلیسی باشد و از طریق ایمیل ارسال شود یا در وب‌سایت آنها تکمیل شود.

 

یکی دیگر از راه‌های مفید برای یافتن کار در روسیه این است که مستقیماً با شرکت‌های بین‌المللی در کشور خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا آنها در روسیه تجارت می‌کنند یا خیر. این شرکت‌ها می‌توانند مهاجرانی را برای کار در روسیه استخدام کنند.

یکی دیگر از روش‌های پیداکردن موقعیت شغلی در روسیه، تابلوها و سایت‌های کار در روسیه است.

مؤسسات و سایت‌های کاریابی در روسیه

آژانس کار روسیه (ROSTRUD) دارای خدمات استخدامی و همچنین اطلاعاتی در مورد کار در روسیه است.

به‌طورکلی، آژانس‌های کاریابی در روسیه یک راه عالی برای یافتن شغل روسی هستند. بسیاری ثبت‌نام آنلاین را می‌پذیرند و همچنین به شما اجازه می‌دهند رزومه مخصوص به زبان روسی را ارسال کنید. برخی از بهترین آژانس‌های استخدام در مسکو و سنت. پترزبورگ واقع شده‌اند.

ویزای همراه کاری روسیه

ویزاهای اعضای خانواده برای اقوام نزدیک یک خارجی در روسیه که برای کار طولانی‌مدت یا به‌خاطرداشتن ویزاهای دیگر که دربردارنده اجازه اقامت دائم در روسیه، در نظر گرفته شده است.

اگر بستگان نزدیک شما (همسر، فرزندان زیر 18 سال، کودکان با نیازهای ویژه زیر 18 سال و افراد تحت تکفل) با شما سفر می‌کنند، می‌توانند ویزای اعضای خانواده که با ویزای شما صادر شده است، برای ویزا درخواست دهند.

زمان پردازش و هزینه ویزا برای یکی از اعضای خانواده بستگی به نوع ویزای و سن عضو خانواده همراه شما دارد (هزینه‌های کنسولی و برخی هزینه‌های اجباری دیگر از افراد زیر سن قانونی دریافت نمی‌شود).

نحوه اخذ اقامت و تابعیت در روسیه

روند درخواست ویزای تجاری روسیه آن‌قدرها هم که به نظر می‌رسد دشوار نیست. مراحلی وجود دارد که باید دنبال کنید و مدارکی که باید ارسال کنید.

شما می‌توانید مراحل زیر را برای اطمینان از ثبت موفقیت‌آمیز درخواست ویزای تجاری روسیه خود دنبال کنید

 • بررسی کنید که آیا به ویزای تجاری روسیه نیاز دارید یا خیر. اگر این کار را می‌کنید، بقیه مراحل این مقاله را دنبال کنید.
 • دریافت دعوت‌نامه کاری (کمک ویزا). این دعوت‌نامه را می‌توانید از وزارت امور داخلی یا وزارت امور خارجه روسیه دریافت کنید. شما همچنین می‌توانید آن را از یک سازمان/شرکت مستقر در روسیه دریافت کنید.
 • فرم درخواست آنلاین ویزای تجاری روسیه را پر کنید. می‌توانید فرم را در وزارت امور خارجه روسیه پیدا کنید.

 • مدارک لازم برای ویزای تجاری روسیه را جمع‌آوری کنید.
 • مدارک درخواست ویزای خود را ارسال کنید، بسته به کشورتان، ممکن است لازم باشد در کنسولگری یا مرکز پردازش ویزا درخواست دهید. قبل از آن، بررسی کنید که آیا نیاز به‌قرار ملاقات دارید یا خیر. شرایط انتصاب در هر کشور متفاوت است.
 • پرداخت هزینه صدور ویزای تجاری روسیه. هزینه ویزای تجاری روسیه به ملیت، زمان پردازش و تعداد ورودی‌های شما بستگی دارد.
 • لطفاً توجه داشته باشید که سفارت در صورت صلاح دید می‌تواند شما را برای مصاحبه دعوت کند یا مدارکی را درخواست کند. پس از بررسی درخواست شما، تصمیم در مورد پرونده و صدور ویزا به شما اطلاع داده می‌شود.

سخن نهایی

اگر ویزای تجاری روسیه را دریافت کردید، به‌محض دریافت ویزای خود می‌توانید به روسیه سفر کنید. پس از ورود به روسیه باید دو مرحله دیگر را طی کنید تا اجازه اقامت در این کشور را دریافت کنید.

کارت مهاجرت خود را همراه داشته باشید. زمانی که به بندر روسیه رسیدید یک فرم دریافت خواهید کرد که شامل دو برگ است. هر دو برگ مشابه بوده و نیازمند دریافت اطلاعات شما است. به سؤالات هر دو برگه به‌صورت یکسان پاسخ دهید. پلیس مرزی یک برگه را نزد خود نگه می‌دارد و شما باید برگه دیگر را با خود ببرید.

یادتان باشد اگر قصد دارید بیش از یک هفته در روسیه بمانید، برای ویزای تجاری روسیه اقدام کنید. باید ویزا را اول از هر چیزی ثبت کنید. اگر در هتل اقامت دارید، هتل این کار را برای شما انجام خواهد داد. اگر در خانه شخصی زندگی می‌کنید، میزبان/مالک باید ویزای شما را ثبت کند. کپی صفحات پاسپورت، ویزا و کارت مهاجرت خود را به آنها بدهید تا کار را شروع کنند.

منابع

expatica

papayaglobal

visahouse

visaguide

 

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به روسیه

 

رزرو وقت مشاوره حضوری اقامت کاری

بارگذاری...

مطالب مرتبط

حق اولاد در سوئد

حق اولاد در سوئد

سوئد از جمله از کشورهایی است که در شمال قاره‌ی اروپا در منطقه‌ی اسکاندیناوی واقع شده است. پایتخت این کشور که بزرگ‌ترین شهر سوئد نیز می‌باشد، استکهلم نام دارد. از نظر مساحت سوئد، چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می‌شود. سوئد عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت...

ادامه مطلب
بالاترین حقوق در سوئد

بالاترین حقوق در سوئد

سوئد یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای کار و تحصیل است. به این جهت که این کشور از نظر اقتصادی جایگاه بسیار ارزنده ای دارد؛ همچنین نرخ پایین بیکاری برای جویندگان کار همواره جذاب بوده است. مشاغل مورد نیاز کشور سوئد هر کشور همیشه زمینه ای برای اشتغال افراد تحصیل کرده و...

ادامه مطلب
بازنشستگی در سوئد

بازنشستگی در سوئد

سوئد، کشوری واقع در شمال قاره‌ی اروپا می‌باشد که با کشور‌هایی نظیر فنلاند و نروژ مزر مشترک دارند. شمال این کشور، سرد و قطبی است در حالی که اغلب مناطق جنوبی و مرکزی آن برای زندگی مناسب‌تر می‌باشد. زبان رسمی مردم سوئد ترکیبی از زبان آلمانی، دانمارکی و نروژی می‌باشد....

ادامه مطلب
اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای یکی از سریع‌ترین راه‌های اقامت در  این کشور است که در این نوشه قصد داریم راهکارهایی را به شما بگویم تا با مدارک فنی خود به راحتی اقامت دائم در سوئد را بگیرید. امروزه کشور سوئد به یکی از مهاجر پذیر‌ترین نقاط جهان تبدیل شده است به گونه‌ایی...

ادامه مطلب
آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

دوستان عزیز با ویدیو دوم از قسمت رزومه نویسی در خدمتتان هستیم. در این قسمت، سایت و نحوه نوشتن رزومه را به شما معرفی کرده و آموزش می‌دهیم. سایتی که به شما معرفی می‌کنیم، سایت اداره کار سوئد است که می‌توانید از طریق لینک زیر وارد سایت شوید:...

ادامه مطلب
محاسبه تمکن مالی سوئد

محاسبه تمکن مالی سوئد

نفر اصلی هر ماه 8600 کرون، همراه بزرگسال 3600 کرون در ماه، همراه زیر 18 سال 2500 کرون در ماه نرخ حدودی ارز رو میتوانید از سایت زیر چک کنید. Bonbast.com اطلاعات تکمیلی رو در سایت اداره مهاجرت سوئد ملاحضه بفرمایید. اطلاعات کامل در مورد محاسبه تمکن مالی در پکیج 0 تا 100...

ادامه مطلب
تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

اقامت کاری سوئد و اقامت کادر درمان در سوئد کاملا با هم متفاوت است؛ کادر درمان در حین انجام مراحل اقامتی خود به هیچ عنوان اجازه کار ندارند؛ به این معنی کادر درمان بعد از یک‌سال خواندن زبان سوئدی و قبولی در آزمون آن، شرکت در آزمون رشته تخصصی خود، گذراندن کارآموزی و به...

ادامه مطلب
مزایای اقامت کاری سوئد

مزایای اقامت کاری سوئد

از مزایای اقامت کاری سوئد که شامل استخدام و ثبت شرکت می‌شود، رایگان شدن هزینه تحصیل و خدمات پزشکی و درمانی برای خودتان و همسر و فرزندان شماست. شما به‌عنوان شهروند کشور سوئد قلمداد شده و ده شماره سوئدی دریافت خواهید کرد. [video width="720" height="720"...

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.