انتخاب صفحه

در این مقاله به بررسی شرایط اقامت در سوئد می‌پردازیم. اقامت در سوئد با توجه به شرایط بسیار مناسب و راحت زندگی در این کشور، از جمله مواردی است که تعداد متقاضیان بسیار زیادی داشته و هر ساله افراد بسیاری برای اخذ اقامت کشور سوئد اقدام می‌کنند. وضعیت عالی اقتصادی، فرهنگی، رفاهی و اجتماعی کشور سوئد، این کشور را به یکی از کشورهای بسیار مرفه اروپا تبدیل کرده است. مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت این کشور از راه‌های مختلفی امکان پذیر خواهد بود.

در واقع بسیاری از افرادی که متقاضی مهاجرت به کشور سوئد هستند، می‌توانند با توجه به دارا بودن شرایط مهاجرت به این کشور از روش‌های گوناگونی همچون کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و یا پناهندگی، اقامت این کشور را اخذ نمایند. نکته مهم در رابطه با اقامت در کشور سوئد این است که تمامی متقاضیان باید در ابتدا شهروندی این کشور را به دست آورند و در نهایت می‌توانند جهت اخذ اقامت آن اقدام کنند.

با توجه به این مورد می‌توان حدس زد که اخذ اقامت کشور سوئد می‌تواند پروسه‌ای زمان‌بر باشد. افراد بعد از گذشت 5 سال از مهاجرت خود به این کشور اروپایی، می‌توانند اقامت این کشور را به دست آورند. مردم کشور سوئد برای آزادی و برابری حقوق انسان‌ها اهمیت زیادی قائل هستند و برای آن‌ها تبعیض قائل شدن از هر نظر، چه دینی، چه اقتصادی و چه نژادی، یک مورد بی‌قانونی محسوب می‌شود.

آرامش در طول زندگی برای سوئدی‌ها مهم‌ترین امر بوده و در نتیجه، مهاجران می‌توانند در شرایطی بسیار ایده آل در کشور سوئد اقامت داشته باشند، اما سوالی که وجود دارد این است؛ چگونه می‌توان اقامت کشور سوئد را به دست آورد؟ در ادامه به پاسخ سوال خود می‌رسید.

شرایط اقامت سوئد

روش‌های اخذ اقامت سوئد

اخذ اقامت کشور سوئد مانند سایر کشور جهان تنها از یک راه میسر نیست؛ افراد می‌توانند برای اقامت در این کشور از طرق مختلفی مثل کار، تحصیل، سرمایه گذاری و سایر روش‌ها وارد عمل شوند و با اخذ ویزای این کشور، پروسه مهاجرت خود را صد در صدی کنند.

با توجه به این که شرایط ایده آلی برای تحصیل در سوئد وجود دارد و مراکز آموزشی و دانشگاه‌های این کشور از لحاظ کیفیت آموزشی در سطح بالایی قرار دارند، شمار بسیاری از افراد در سراسر جهان برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور و مهاجرت از این طریق اقدام می‌کنند. افراد برای تحصیل در کشور سوئد باید به زبان انگلیسی یا سوئدی تسلط داشته باشند.

علاوه بر آن، افرادی که برای تحصیل به سوئد مهاجرت می‌کنند، می‌توانند در حین تحصیل خود کار کنند و علاوه بر آمادگی جهت کار در کشور سوئد، با اخذ مدارک فنی حرفه‌ای، فرصت‌های شغلی بسیار ایده آلی در این کشور به دست آورند.

مهاجرت کاری به سوئد، روش بسیار پرطرفدار دیگر در بیان متقاضیان است؛ مزایای شغلی بسیار همچون پرداخت حقوق بسیار مناسب، بیمه درمانی عالی و همچنین عدم وجود تبعیض در بین کارکنان این کشور که ممکن است از ملیت‌های مختلفی باشند، مهم‌تزین دلایلی است که سوئد را به یک کشور ایده آل برای کار و اشتغال تبدیل کرده است. این کشور از نظر اقتصادی در شرایط بسیار عالی و مناسبی قرار داشته و با توجه به نرخ بیکاری بسیار پایین و بازار کار عالی موجود در آن، مقصد شغلی بسیار خوبی برای بسیاری از ایرانیان می‌باشد.

سرمایه گذاری در کشور سوئد، از دیگر روش‌های بسیار مناسبی است که افراد برای مهاجرت خود به این کشور توسعه یافته انتخاب می‌کنند؛ افرادی که به سرمایه گذاری در سوئد تمایل دارند، می‌توانند از طریق برنامه‌های خود حمایتی، کارآفرینی، تاسیس یا خرید شرکت برای سرمایه گذاری و مهاجرت به این کشور اقتصادی توسعه یافته اقدام کنند. افرادی که از طریق سرمایه گذاری به کشور سوئد مهاجرت می‌کنند، می‌توانند به مدت 2 الی چهار سال در این کشور اقامت داشته باشند.

روش‌های اخذ اقامت سوئد

اخذ اقامت کشور سوئد از طریق ازدواج

بحث مهم دیگری که برای بررسی دقیق شرایط اقامت در سوئد لازم است مورد توجه قرار گیرد، اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج است. یکی از اصلی‌ترین شروط برای اقامت در سوئد از طریق ازدواج این است که فرد متقاضی باید با یک شهروند سوئدی ازدواج کند و حقیقی بودن ازدواج خود را به اداره مهاجرتی کشور سوئد ثابت کند. فرد متقاضی باید از تمکن مالی کافی برخوردار باشد و بتواند مخارج زندگی خود و همسرش در این کشور را تامین نماید.

همانطور که می‌دانید هزینه‌ی زندگی در سوئد به نسبت سایر کشورهای اروپایی کمی بالاتر است و افراد برای داشتن زندگی بهتر در این کشور، باید بتوانند شرایط زندگی خود در این کشور را با این شرایط اقتصادی هماهنگ سازند. به علاوه شخصی که از طریق ازدواج با یک شهروند سوئدی اقامت این کشور اخذ می‌نماید، لازم است یک مکان مناسب را برای زندگی خود و همسرش در این کشور تامین نماید و شرایطی بسیار عالی را برای زندگی خود و همچنین همسرش، فراهم آورد.

متقاضیان باید بدانند که ازدواج آن‌ها با یکی از شهروندان کشور سوئد، باید حداقل 2 سال به طول بی‌انجامد و در طی این مدت زمان هیچ گونه آثاری از تنش و مشکل در زندگی آن‌ها وجود نداشته باشد. پس از گذشت این مدت زمان، فرد مورد نظر می‌تواند اقامت موقت خود در سوئد را به اقامت دائم تبدیل کند و جهت اخذ اقامت دائم خود، اقدام نماید. اثبات حقیقی بودن پروسه ازدواج در اداره مهاجرت کشور سوئد، مهم‌ترین امری است که متقاضیان برای اخذ اقامت این کشور در نظر داشته باشند.

اخذ اقامت کشور سوئد از طریق ازدواج

چگونه می‌توان اقامت کشور سوئد را به شکل طولانی مدت دریافت کرد؟

با توجه به شرایط عالی زندگی در کشور سوئد، بسیاری از متقاضیان برای مهاجرت به این کشور تمایل دارند تا اقامت آن را به طور دائم اخذ نمایند. هر یک از افراد می‌توانند برای اخذ اقامت کشور سوئد به شکل دائم و یا طولانی مدت اقدام کنند.

در واقع متقاضیانی که توانایی دریافت اقامت دائم کشور سوئد را ندارند، می‌توانند جهت اخذ اقامت بلند مدت این کشور اقدام کنند. در صورتی که افراد موفق به اخذ ویزای بلند مدت سوئد شده و به شکل طولانی مدت در کشور سوئد اقامت داشته باشند،این امکان را خواهند داشت تا در طی اقامت خود در این کشور به تحصیل یا کار بپردازند و از امکانات که برای زندگی در این کشور در اختیار آن‌ها قرار گرفته است، بهره‌مند شوند.

افرادی که موفق به اخذ اقامت طولانی مدت کشور سوئد شوند، می‌توانند در طی یک مدت زمان 6 ساله در این کشور ساکن شوند.

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.