انتخاب صفحه

کشور زیبای سوئد، امروزه تبدیل به مقصد مهاجران زیادی از سراسر دنیا شده است. بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا وارد این کشور شوند و در آنجا زندگی کنند. سوئد از تمام جهات، یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت به حساب می‌آید. علاوه بر آنکه رشد اقتصادی این کشور، فرصت‌های زیادی را برای بهبود کیفیت زندگی و سرمایه گذاری در اختیار افراد قرار می‌دهد، باعث خواهد شد تا با خیال آسوده به کار و تحصیل بپردازید و نگران زندگی‌ای بدون رفاه اجتماعی نباشید. ممکن است افرادی که قصد مهاجر داشته باشند، راه‌های مهاجرت به سوئد را بخواهند بدانند. ما در این مقاله به بررسی راه‌های مهاجرت به سوئد خواهیم پرداخت.

برای مهاجرت به کشور سوئد و گرفتن اقامت این کشور، می‌توانید از طریق یکی از راه‌هایی که معرفی می‌کنیم اقدام کنید.

مهاجرت تحصیلی به سوئد

مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در سوئد

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق تولد

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

دانشگاه‌های سوئد، جزو بهترین دانشگاه‌های اروپا و حتی بین سایر کشورهای دنیا به حساب می‌آیند؛ علاوه بر این، سطح آموزش در مدارس نیز بالاست و از بهترین متدهای آموزشی استفاده می‌شود. مهاجرت از طریق تحصیل به این کشور، آسان ترین راه خواهد بود. از مزایای تحصیل در سوئد می‌توان به تحصیل در دانشگاه‌هایی با سطح آموزش عالی و همین طور موقعیت کاری پس از فارغ‌التحصیلی اشاره کرد.

برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، به زبان سوئدی نیاز نخواهید داشت و با داشتن نمره آیلتس 5.5 می‌توانید وارد این مراکز شوید و به تحصیل بپردازید.

اگر برای تحصیل در مقطع دکترا وارد این کشور شوید، در کنار آنکه بابت کار تحقیقاتی حقوق دریافت خواهید کرد، می‌توانید بعد از اتمام دوره‌ی دکترا برای اقامت دائم درخواست دهید.

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق کار

برای آنکه بتوانید از طریق کار به کشور سوئد مهاجرت کنید، باید کارفرمای سوئدی درخواستی را مبنی بر پیشنهاد شغلی و یا (job offer) برای شما ارسال کند.

برای آنکه کارفرما بتواند برای شما درخواست کاری بفرستد، ابتدا باید آگهی جذب نیرو را به مدت 3 ماه در سوئد و پس از آن 3 ماه دیگر در اتحادیه اروپا منتشر کند. اگر طی این مدت، متقاضی‌ای یافت نشود، در نتیجه کارفرما می‌تواند درخواست نیروی خارجی کند. پیشنهاد کاری‌ای که برای شما ارسال می‌شود، باید شامل میزان دستمزد و نوع شغلتان باشد.

پس از آنکه وارد بازار کار سوئد شدید و به مدت چهار سال به کار کردن در این کشور پرداختید، می‌توانید برای اقامت دائم سوئد درخواست دهید، شما باید طی این چهار سال به دولت سوئد مالیات بدهید. بازار کار در این کشور پایه‌ حقوق بالایی دارد و همچنین افرادی که دارای  تخصص و مهارت لازم باشند، می‌توانند شغل مورد نظر خود را با درآمد عالی در این کشور پیدا کنند.

در صورتی که بخواهید از طریق کار به سوئد مهاجرت کنید، می‌توانید برای اعضای خانواده‌ی خود نیز درخواست اقامت همراه بدهید. اقامت همراه، افرادی را شامل می‌شود که شهروندان اتحادیه‌ی اروپا نباشند و به همسر یا شریک زندگی و فرزند تا سن 18 سالگی تعلق خواهد گرفت.

جاذبه های گردشگری سوئد_3

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به سوئد، از طریق سرمایه‌گذاریی‌ می‌باشد. کشور سوئد در بین کشورهای قاره‌ی اروپا و حتی در دنیا از نظر رشد اقتصادی، پایین بودن تورم و تولید ناخالص داخلی، بهترین عملکرد را دارد. در کشور سوئد، سرمایه‌گذارانی که از سایر کشورها قصد سرمایه‌گذاری دارند، نسبت به کل اروپا درصد  بالایی دارد.

رشد تکنولوژی و به کارگیری آن و همچنین کارآفرینی در سوئد، موقعیت بسیار مناسبی دارد؛ در نتیجه بهترین مکان برای سرمایه گذاری شهروندان خارجی خواهد بود. شما می‌توانید از طریق خرید ملک و یا سرمایه‌گذاری در یک پروژه، ثبت یک شرکت با فعالیت‌های محدود، به سرمایه‌گذاری در این کشور بپردازید و در نهایت با این هدف به کشور سوئد مهاجرت کنید.

جاذبه های گردشگری سوئد_4

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

برای مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج، باید بدانید که شریک زندگیتان باید یک شهروند سوئدی باشد و یا کسی که تابعیت این کشور را داشته باشد. برای آنکه بتوانید از این طریق به سوئد مهاجرت کنید، کسی که قرار است با او ازدواج کنید باید بتواند هزینه‌های زندگی خود و شما را طی زمان مشخصی تامین کند و از خود، محلی برای زندگی داشته باشد. بعد از سه سال زندگی مشترک در کنار هم، می‌توانید مدراک و اسنادی به اداره مهاجرت این کشور ارسال کنید تا درخواست تابعیت و یا اقامت دائم کنید.

مهاجرت از طریق پناهندگی

ممکن است شخصی احساس کند که به خاطر گرایش‌های سیاسی و عقیدتی یا دین و مذهب، جانش توسط دولت و یا گروه سیاسی در معرض خطر قرار دارد و زندگی او مختل شده است. در این صورت می‌تواند از کشور سوئد درخواست پناهندگی کند. پس از تایید درخواست، یک کارت پناهجویی برای شخص صادر خواهد شد و مانند سایر شهروندان سوئد، می‌تواند به کار و زندگی و تحصیل بپردازد و به مدت سه سال در این کشور اقامت داشته باشد.

پس از اتمام این دوره‌ی سه ساله، می‌تواند درخواست تابعیت و یا اقامت دائم دهد و در صورتی که همسر یا شریک زندگی و فرزند زیر 18 سال دارد، آن‌ها را به سوئد بیاورد و برای آن‌ها نیز اقامت دائم بگیرد.

جاذبه های گردشگری سوئد_5

مهاجرت به سوئد از طریق تولد

سوئد در زمینه‌ی اهدای اقامت از طریق تولد، از قانون خون پیروی می‌کند؛ به این صورت که اگر یکی از والدین کودک، شهروند سوئد باشند، کودک نیز شهروند این کشور به حساب خواهد آمد. در نتیجه اگر همسر شما سوئدی باشد و فرزندی داشته باشید، حتی اگر فرزندتان در خاک این کشور متولد نشده باشد، می‌توانید برای او تابعیت سوئد را بگیرید و از این طریق به این کشور مهاجرت کنید.

کلام آخر

شما می‌توانید از طریق کار به سوئد مهاجرت کنید و کار مورد علاقه خود را بیابید یا می‌توانید از طریق تحصیل وارد این کشور شوید و در دانشگاه‌هایی با سطح آموزشی بالا تحصیل کنید و پس از آن نیز اقامت خود را تغییر داده و شهروند سوئد شوید. همچنین می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری، از رشد و توسعه‌ی اقتصادی سوئد بهره‌مند شده و وارد بازار سرمایه‌ی این کشور شوید.

اگر بخواهید از طریق ازدواج یا تولد به سوئد مهاجرت کنید، در نتیجه در مدت کمی پس از زندگی مشترک، شهروند این کشور خواهید شد و از زندگی در این کشور لذت خواهید برد و درنهایت با مهاجرت از راه پناهندگی می‌توانید خانواده‌ی خود را در کنار هم جمع کنید و با آرامش زندگی کنید.

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.