انتخاب صفحه

سوئد، کشوری است که طی سال‌های گذشته همواره برای کیفیت زندگی و سطح شادی مردمانش، رتبه بالایی کسب کرده و به عنوان مقصدی عالی برای مهاجرت و سفر شناخته شده است. یکی از استان‌های مرکزی این کشور که کمتر درباره آن شنیده‌اید، استان وستمانلاند است. نمادهای این شهر، گل دارواش (گیاه همیشه سبزی که گل زیبایی دارد)، پرنده چرخ ریسک کاکلی و ماهی لوتی است. جالب است که بدانید هرکدام از استان‌های کشور سوئد، علاوه بر پرچمی خاص، گل، حیوان یا پرنده‌ای نیز به عنوان نماد رسمی خود دارند.

مرکز این استان، شهر وستروس است که در صد کیلومتری شهر استکهلم، پایتخت سوئد، واقع شده است. این شهر به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کشور سوئد به حساب می‌آید و همه ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. در کل، استان وستمانلند سوئد جزو استان‌های مهم و موثر در صنعت گردشگری این کشور است. به غیر از شهر وستروس، شهرهای سالا، آربوگا، نوربرگ و ویرزبو نیز برای جاهای دیدنی و اماکن تاریخی خود معروف هستند. با سوییدیش رزیدنسی همراه باشید تا بیشتر با این استان و جذابیت‌هایش آشنا شوید.

جاذبه‌های گردشگری استان وستمانلاند سوئد

از آنجایی که دسترسی به مرکز استان وستمانلند از شهر استکلهلم بسیار آسان است، وستروس تبدیل به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگران شده است. شما می‌توانید با قطار ایستگاه مرکزی استهکلم در کمتر از یک ساعت به این شهر تاریخی برسید و بعد از گشت و گذار در شهر، به سراغ شهرستان‌های دیگر بروید. کلیسای جامع، شهر قدیمی کرکبن، کاخ توربین و پارک واسا، از جمله دیدنی‌های شهر وستروس هستند.

البته این استان به معادن زیبا و غارهای تاریخی نیز مشهور است. اگر قصد اقامت یا سفر به استان وستمانلاند سوئد را دارید، بازدید از معدن نقره در شهر سالا و چشمه آب گرم ساترا بران را بسیار توصیه می‌کنیم.

غارهای استان وستمانلاند سوئد

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.