انتخاب صفحه
اقامت کاری سوئد

ویزای تحصیلی آمریکا

کشور ایالات متحده آمریکا جز آن دسته از کشورهای است که همواره افراد زیادی خواهان مهاجرت به آن هستند. ایالات متحده آمریکا دارای سطح آموزشی بسیار بالایی است و همچنین کیفیت زندگی در آن نیز بسیار مطلوب است. این مورد باعث شده است تا بسیاری از جوانان در سراسر دنیا خواهان زندگی و تحصیل در این کشور باشند. در واقع می‌توان گفت که از هر ۱۰ دانشجو در سراسر جهان، هشت نفر از آن‌ها به دنبال این هستند که بتوانند در آمریکا زندگی و تحصیل داشته باشند. این مورد می‌تواند به علت پیشرفت چشمگیر و همچنین قدرت بالای این کشور در زمینه‌های مختلف باشد. علاوه بر این ایالات متحده آمریکا دارای مراکز آموزشی و دانشگاه‌های بسیار زیادی نیز است که مطابق با آخرین آمار به‌دست‌آمده می‌توان گفت که امروزه تعداد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در این کشور حدود ۵۸۰۰ مرکز است و این مورد نشان‌دهنده اهمیت ویژه آموزش و همچنین دغدغه به‌منظور افزایش آگاهی شهروندان است.

مجموعه این موارد سبب شده است تا تعداد زیادی از خانواده‌ها و جوانان به دنبال این باشند که ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنند.

یکی از انواع روش‌هایی که افراد می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند، دریافت ویزای تحصیلی است. ویزای تحصیلی ایالات متحده در زمره انواع ویزاهای غیر مهاجرتی قرار می‌گیرد؛ همان‌طور که می‌دانید هر فردی که تمایل داشته باشد به این کشور سفر کند، چه به‌قصد تفریح و یا چه به‌قصد سکونت در آنجا، ابتدا باید ویزای آمریکا را دریافت کند و آن دسته از افرادی که قصد تحصیل و یا ادامه تحصیل در ایالات متحده را داشته باشند، ضروری است که ابتدا ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند. این دسته از متقاضیان در یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی ایالات متحده پذیرش می‌گیرند و پس از آن اقدام به دریافت ویزای تحصیلی می‌کنند.

توجه داشته باشید که به‌منظور تحصیل در این کشور فقط درخواست پذیرش و گرفتن پذیرش از یکی از مراکز تحصیلی کافی نمی‌باشد و شما نمی‌توانید با انجام فقط این یک مورد به تحصیل در این کشور بپردازید. متقاضیان ادامه تحصیل در ایالات متحده علاوه بر پذیرش در مراکز تحصیلی باید ویزای تحصیلی این کشور را نیز دریافت کنند و بتوانند نظر مساعد آفیسر مصاحبه‌کننده را نیز جلب کنند.

به همین دلیل شما باید ابتدا نسبت به پذیرش دانشگاه و مؤسسه و همچنین دریافت ویزای خود مطمئن شوید و پس از آن برای خرید بلیت و یا دیگر برنامه‌های سفر خود اقدامات لازم را انجام دهید.

ویزاهای تحصیلی در کشور آمریکا به دو دسته تقسیم می‌شوند:

۱)  ویزای f

۲)  ویزای m

متقاضیان باتوجه‌به رشته تحصیلی خود و محل تحصیلی خود به دریافت نوع مناسب ویزا اقدام می‌کنند. به‌عنوان‌مثال آن دسته از متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه و یا دبیرستان، مدرسه ابتدایی، خصوصی، مدرسه علوم دینی، هنرستان و یا دیگر مؤسسات آموزشگاهی از جمله برنامه‌های آموزش زبان را دارند، باید ویزای تحصیلی f را دریافت کنند.

اما آن دسته از مهاجرین که قصد ادامه تحصیل در مراکز فنی حرفه‌ای و یا دیگر مؤسسات غیرآکادمیک به جز آموزش زبان را دارند، باید ویزای تحصیلی m را دریافت کنند.

توجه داشته باشید که به‌منظور تحصیل در ایالات متحده دریافت ویزای دانشجویی f و یا m ضروری است. آن دسته از دانشجویان و یا دانش‌آموزانی که توانسته‌اند در یکی از دانشگاه‌ها و مدارس و مؤسسات آمریکا پذیرش دریافت کنند، این امکان برای آن‌ها وجود ندارد که با استفاده از ویزای توریستی آمریکا از نوع b یا از طریق استفاده از برنامه معافیت ویزا به این کشور سفر کنند. فقط در صورتی امکان انجام این کار برای مهاجرین وجود دارد که بخواهند در طول سفر توریستی خود مطالعه‌های تفریحی و غیر اعتباری در یکی از مراکز علمی آمریکا داشته باشند. منظور از برنامه معافیت ویزا، برنامه دولت فدرال ایالات متحده است که به شهروندان کشورهای خاصی این امکان را می‌دهد که به‌منظور فعالیت‌های گردشگری تجارت و یا در زمان انجام ترانزیت بتوانند به مدت حداکثر نود روز بدون دریافت اخذ ویزا به ایالات متحده آمریکا سفر کنند.

ویزای تبادل و یا ویزای J آمریکا به یک نوع ویزای غیر مهاجرتی گفته می‌شود که با استفاده از آن این امکان به محققان اساتید و بازدیدکنندگان داده می‌شود که برای تبادل فرهنگ، علم و همچنین به‌منظور دستیابی به آموزش‌ها و دستاوردهای پزشکی و یا تجاری به این کشور سفر کنند. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که به‌منظور دریافت این نوع از ویزا باید از مهارت مناسبی در زبان انگلیسی برخوردار باشید و همچنین از طرف یک دانشگاه، بخش خصوصی و یا دولت آمریکا دعوت‌نامه دریافت کرده باشید.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی

در ادامه با ما همراه باشید تا با اقدامات لازم به‌منظور دریافت ویزای تحصیلی آمریکا آشنایی پیدا کنید. آن دسته از مهاجرینی که قصد ادامه تحصیل در ایالات متحده را دارند باید شش الی دوازده ماه قبل از شروع فرایند تحصیل خود در یک مرکز آموزشی ثبت‌نام کرده باشند و از آنجا پذیرش گرفته باشند. پس از آن با مراجعه به سازمان اس ای وی پی باید هزینه سیستم ثبت اطلاعات تحصیلی و ملاقات پرداخت شود. در زمان انجام این کار متقاضیان باید درخواست خود برای ادامه تحصیل و همچنین برای دریافت ویزای تحصیلی را به همراه دو قطعه عکس در سفارت موردنظر ارائه دهند و پس از آن زمان مصاحبه را دریافت کنند.

توجه داشته باشید که مصاحبه ویزای تحصیلی ایالات متحده آمریکا جز در موارد محدود برای متقاضیان ویزای تحصیلی اجباری است و این امکان وجود دارد که افسر کنسولگری از هر متقاضی ویزا درخواست مصاحبه را داشته باشد. به‌منظور دریافت ویزای تحصیلی آمریکا باید در سفارت و کنسولگری ایلات متحده کشوری که متقاضی در آن زندگی می‌کند، درخواست صدور ویزا صورت بگیرد، اما چنانچه افراد بخواهند در کشوری به جز محل زندگی خود برای اخذ ویزا و گرفتن وقت مصاحبه اقدام کنند، شرایط دشوارتری را خواهند داشت، زیرا زمان انتظار برای قرار مصاحبه باتوجه‌به محل سفارت و همچنین نوع ویزای تحصیلی متفاوت خواهد بود. همان‌طور که می‌دانید امروزه سفارت آمریکا در ایران وجود ندارد و به همین دلیل متقاضیان ویزای تحصیلی آمریکا باید به سفارت‌های این کشور در آنکارا، ابوظبی و یا اسلام‌آباد مراجعه کنند. البته انتخاب سفارت کاملاً به نظر فرد و شرایط و همچنین محل زندگی او بستگی دارد.

در ادامه با ما همراه باشید تا با زمان صدور ویزای تحصیلی آشنایی پیدا کنید. ویزای تحصیلی برای دانشجویان جدید در مدت‌زمان ۱۲۰ روز و همچنین پیش از شروع دوره تحصیلی صادر می‌شود؛ اما با این وجود افراد نمی‌توانند تا ۳۰ روز قبل از شروع دوره تحصیلی خود به این کشور سفر کنند.

آن دسته از دانشجویان در حال تحصیل که متقاضی ادامه تحصیل در ایالات متحده هستند، می‌توانند هر زمان قبل از شروع کلاس‌های خود وارد این کشور شوند.

هزینه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا

مورد دیگری که به بیان آن می‌پردازیم، این است که هزینه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا چه مقدار است؟

توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی آمریکا متفاوت است. اما بعضی از مؤسسات آموزشی این کار را به‌صورت رایگان انجام می‌دهند و بعضی دیگر نیز هزینه را به‌صورت آنلاین دریافت می‌کنند. برای اطلاع از هزینه درخواست در هر مرکز آموزشی، شما می‌توانید به وب‌سایت آن مرکز مراجعه کنید.

برای صدور ویزای تحصیلی آمریکا باید به ترجمه مدارک خود بپردازید که این مورد نیز دارای هزینه جداگانه‌ای است.

در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با شرایط دریافت ویزای تحصیلی آمریکا در مقاطع تحصیلی متفاوت آشنا شوید.

ویزای تحصیل در مدارس ایالات متحده آمریکا

اولین موردی که به بیان آن می‌پردازیم، ویزای تحصیلی ایالات متحده در مدارس است. مدارس در این کشور به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند که طبیعتاً مدارس خصوصی شامل هزینه‌های بیشتری هستند. آن دسته از کودکان که والدین آن‌ها شهروندان آمریکا هستند و یا اینکه اقامت این کشور را دارند، می‌توانند به‌صورت رایگان به تحصیل بپردازد، اما برای دانش‌آموزان بین‌المللی، آموزش شامل هزینه است. برای دانش‌آموزان بین‌المللی این امکان وجود دارد که بتوانند پذیرش خود را از مدارس بین‌المللی در این کشور دریافت کنند.

در این دوره تحصیلی امکان دریافت ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان وجود دارد، اما توصیه می‌شود که به‌منظور برقراری ارتباط بهتر دانش‌آموزان با زبان انگلیسی آشنایی مناسبی داشته باشند تا بتوانند در مدت‌زمان کوتاه تری با محیط آموزشی هماهنگ شوند. موضوع دیگری که به بیان آن می‌پردازیم، دریافت ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی است. به‌منظور تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی ابتدا لازم است که متقاضیان دیپلم دوازده‌ساله را داشته باشند. علاوه بر این دانشجویان بین‌المللی در کنار مدرک دیپلم دوازده‌ساله خود نیاز به مدرک زبان نیز دارند و نمره آیلتس آن‌ها باید شش باشد.

مقطع کارشناسی

توجه داشته باشید که اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون داشتن مدرک زبان برای تحصیل در مقطع لیسانس نیز امکان‌پذیر است.

مدارک مورد نیاز به‌منظور تحصیل در مقطع کارشناسی عبارت‌اند از:

 1. ترجمه رسمی مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی یا ریز نمرات
 2. مدرک زبان آیلتس 6 و یا تافل نمره ۷۰
 3. کپی از تمام صفحات پاسپورت
 4. رزومه شخصی ترجمه شده به زبان انگلیسی
 5. ارسال پروفایل کاری برای رشته‌های طراحی، گرافیک و …

ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در ایالات متحده در مقطع کارشناسی ارشد حدود یک الی دو سال زمان خواهد برد که این مورد باتوجه‌به نوع رشته مشخص می‌شود. هرساله تعداد زیادی از افراد به‌منظور تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دریافت ویزای تحصیلی آمریکا اقدام می‌کنند.

رشته‌های آی‌تی، کامپیوتر و یا رشته‌های مدیریتی جز آن دسته از رشته‌های هستند که در ایالات متحده آمریکا از بازار کار خوبی برخوردار هستند، اما باید بدانید که به‌منظور تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف لازم است که افراد مدرک قبولی در آزمون‌های گوناگون را داشته باشند که در ادامه به بیان آنها می‌پردازیم:

دانشجویانی  که قصد دریافت ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های مهندسی را دارند، باید در آزمون‌های GRE و یا GMAT شرکت نموده و مدرک قبولی در این آزمون را کسب نمایند. همچنین در رشته‌هایی همچون حقوق، دانشجویان باید در آزمون‌های LSAT و در رشته‌های پزشکی باید مدرکی مبتنی بر قبولی در آزمون MCAT ارائه نمایند.

مدارک مورد نیاز به‌منظور تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد عبارت‌اند از:

 1. ترجمه رسمی مدرک لیسانس همراه ریز نمرات
 2. کپی مدارک تافل نمره ۹۰ یا آیلتس 6.5
 3. کپی از تمام صفحات پاسپورت
 4. تأیید مقالات به زبان انگلیسی
 5. ترجمه از صفحه آخر پایان‌نامه
 6. رزومه به زبان انگلیسی
 7. حداقل ۳ توصیه از اساتید
 8. انگیزه نامه تحصیلی

دریافت ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع دکترا

همان‌طور که می‌دانید کشور آمریکا به پروژه‌های تحقیقاتی و علمی اهمیت بسیار زیادی می‌دهد و این موضوع می‌تواند باعث این شود آن دسته از متقاضیانی که در زمینه پروژه‌های علمی فعالیت‌های گسترده دارند، به این کشور سفر کنند. به‌منظور تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا لازم است که متقاضیان رزومه بسیار قوی با مقالات معتبر داشته باشند. علاوه بر این به‌منظور دریافت ویزای تحصیلی در مقطع دکترا، متقاضیان باید مدرک زبان داشته باشند و همچنین مدرک زبان آن‌ها دارای نمره آیلتس ۷ باشد. علاوه بر این ارائه مدارک کارشناسی ارشد نیز ضروری است. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که آن دسته از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا در ایالات متحده را دارند، به یک سوپروایزر و یا استاد راهنما احتیاج دارد که قبل از مهاجرت با آن‌ها مصاحبه کند و همچنین در صورت تمایل از آن‌ها در پروژه‌های علمی خود بهره ببرد.

توجه داشته باشید که تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا معمولاً بین سه الی شش سال باتوجه‌به رشته تحصیلی و همچنین دانشگاهی که در آن تحصیل صورت می‌گیرد، متغیر است.

اما به‌صورت نرمال زمان انجام این فرایند حدود چهار سال است. البته این فرایند برای دانشجویان بین‌المللی زمان بیشتری می‌برد و ممکن است به پنج الی شش سال نیز منجر شود. افزون بر موارد مطرح شده ارائه مدارک GRE و GMAT برای تحصیل در این مقطع بسیار حائز اهمیت و ضروری خواهد بود.

مدارک مورد نیاز به‌منظور تحصیل در مقطع دکتری عبارت‌اند از:

 1. ترجمه رسمی از کلیه مدارک دانشگاهی لیسانس و فوق‌لیسانس به همراه ریز نمرات
 2. کپی از مدارک تافل نمره 100 یا آیلتس 7
 3. حداقل ۴ توصیه‌نامه تحصیلی از اساتید
 4. پروپوزال تحقیقاتی در مورد رشته موردنظر
 5. ترجمه رسمی از صفحات آخر پایان‌نامه لیسانس و فوق‌لیسانس با ذکر نمره
 6. رزومه و سوابق کاری
 7. تأییدیه مقالات علمی منتشر شده
 8. کپی از صفحات پاسپورت
 9. انگیزه نامه تحصیلی

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای استفاده از ویزای تحصیلی آمریکا بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فرم ارزیابی رایگان تحصیلی آمریکا

 

رزرو وقت مشاوره حضوری اقامت تحصیلی

Loading...

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.