انتخاب صفحه
مهاجرت تحصیلی به سوئد

ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار سوئد

سوئد یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که در مقایسه با سایر کشورها از رتبه بالایی در زمینه رفاه اجتماعی برخوردار است. همچنین کشور سوئد به‌عنوان سومین کشور محبوب بر اساس میزان مهاجرت شناخته می‌شود، به‌گونه‌ای که توانسته است در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۳۲ هزار نفر را به کشور خود جذب کند. یکی از راه‌های مهاجرت به کشور سوئد، استفاده از ویزای کار آن است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا علاوه بر آشنایی با ویزای جستجوی کار سوئد، اطلاعات لازم به‌منظور دریافت این ویزا را نیز دریافت کنید. زبان رسمی این کشور سوئدی است، اما برای بعضی از مشاغل آن همچون مهندسی نیاز به تسلط به روی زبان ندارند؛ بلکه فقط در شغل‌هایی همچون پزشکی، پرستاری، روان‌شناسی و … داشتن تسلط کافی روی زبان سوئدی ضروری است. افرادی که متقاضی کار در این کشور هستند، باید یک پیشنهاد از سوی کارفرما دریافت کنند و در واقع یک جایگاه شغلی به آن‌ها پیشنهاد شود.

راه دیگری که می‌توان با استفاده از آن به جستجوی کار در سوئد پرداخت، استفاده از نوع دیگری از ویزا است که تحت عنوان ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر نامیده می‌شود. ساختار این نوع ویزا به این صورت هست که به متقاضیان این اجازه را می‌دهد تا بتوانند به مدت شش ماه در کشور سوئد اقامت داشته باشند و در این مدت‌زمان کار مدنظر خود را پیدا کنند.

توجه داشته باشید چنانچه افراد متقاضی بتوانند تحصیلات خود را در سطح پیشرفته به پایان برسانند، این امکان را دارند که اجازه اقامت برای سفر به سوئد و جستجوی کار را بگیرند و یا به بررسی فرصت‌هایی که به‌منظور راه‌اندازی کسب‌وکار خود دریافت کرده‌اند، بپردازند. مجوزی که به آن‌ها داده می‌شود، دارای اعتبار حداقل سه ماه و حداکثر نه ماه است. در زمان اقامت افراد در سوئد، خانواده آن‌ها این اجازه را ندارند که برای زندگی با آن‌ها به سوئد منتقل شوند.

اما سؤالی که ممکن است به وجود بیاید این است که شرایط لازم برای مجوز اقامت در سوئد چیست؟

شرایط لازم برای دریافت ویزای جاب سیکر

  • آن دسته از متقاضیانی که برای جستجوی کار و یا بررسی فرصت‌ها به‌منظور راه‌اندازی کسب‌وکار خود در سوئد اقدام می‌کنند، باید تحصیلات مربوط به مدرک را در سطح پیشرفته به دست آورده باشند؛ علاوه بر این از قبل باید به‌منظور جستجوی شغل موردنظر خود و یا بررسی فرصت‌ها برای ایجاد کسب‌وکار مدنظر، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده باشند.
  • یکی دیگر از موارد مهم به‌منظور دریافت مجوز اقامت این است که فرد بتواند در طول دوره‌ای که برای مجوز اقامت درخواست می‌کند، تأمین مالی شود و همچنین میزان سرمایه کافی برای تأمین هزینه سفر خود به سوئد و همچنین بازگشت به کشور مبدأ را داشته باشد.
  • مورد دیگر این است که شما باید بیمه درمانی جامع معتبر در کشور سوئد داشته باشید.
  • نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، این است که پاسپورت شما باید برای همه مدت‌زمانی که قصد اقامت در سوئد را دارید، معتبر باشد؛ به همین دلیل چنانچه اعتبار گذرنامه شما در حال تمام شدن است، باید آن را تمدید کنید، زیرا این امکان وجود ندارد که برای مدتی بیش از اعتبار پاسپورت خود، مجوز دریافت کنید.
  • آخرین شرط برای دریافت مجوز اقامت این است که شما باید اخیراً در خارج از کشور سوئد سکونت داشته باشید.

نحوه درخواست ویزای جستجوی کار سوئد

به‌منظور دریافت اجازه اقامت برای افراد واجد شرایط باهدف جستجوی کار یا راه‌اندازی کسب‌وکار، ابتدا باید فرم مخصوصی پر شود. در این فرم ذکر شده است که متقاضیان باید چه مدارکی را پیوست کنند؛ علاوه بر این در فرم درخواست‌نامه، رضایت‌نامه‌ای به شورای آموزش عالی سوئد به‌منظور تماس با مؤسسات آموزشی در کشور مبدأ برای تأیید مدارک تحصیلی متقاضیان وجود دارد. توجه داشته باشید که شما باید حتماً رضایت‌نامه را به درخواست خود پیوست کنید.

نکته دیگر این است که شما باید فرم و مدارک پیوست شده را به سفارت و یا کنسولگری سوئد در کشوری که اقامت دارید، ارسال کنید، اما چنانچه کنسولگری یا سفارت سوئد در کشور شما وجود ندارد، باید به نزدیک‌ترین کشور نسبت به محل زندگی خود مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت کنید. به‌خاطر داشته باشید که به‌منظور کسب اطلاعات در مورد هزینه ثبت درخواست، ابتدا باید با سفارت و کنسولگری موردنظر خود تماس بگیرید، زیرا کنسولگری‌ها از مقررات مربوط به هزینه‌های آژانس مهاجرتی پیروی نمی‌کنند. چنانچه شما در زمان دوره مجوز خود در سوئد توانستید یک شغل پیدا کنید، باید از داخل کشور برای دریافت مجوز کار اقدامات لازم را انجام دهید. اما توجه داشته باشید که قبل از درخواست مجوز جدید شما اجازه برای شروع کار ندارید؛ علاوه بر این هنگامی که شما برای مجوز کار درخواست می‌دهید، می‌توانید در زمانی که اداره مهاجرت سوئد در حال بررسی درخواست جدید شما است، کار کنید.

به یاد داشته باشید که شما فقط مجاز به کارکردن برای کارفرما و در حرفه‌ای هستید که برای آن درخواست مجوز داده‌اید، اما چنانچه شما تصمیم به راه‌اندازی کسب‌وکار در سوئد دارید، باید برای اجازه اقامت به‌عنوان یک فرد خود اشتغال در سوئد، اقدامات لازم را انجام دهید و کسب‌وکار خود را آماده کنید. در این مدت اداره مهاجرت سوئد به بررسی درخواست شما می‌پردازد.

هزینه دریافت ویزای جستجوی کار

به‌منظور دریافت مجوز کار باید ۲۰۰۰ کرون پرداخت شود و چنانچه فرد قصد تمدید مجوز با کارفرمای قبلی و شغل سابق خود را داشته باشد، باید ۱۰۰۰ کرون دیگر نیز پرداخت کند، اما اگر متقاضی به دنبال این باشد که مجوز خود را با یک کارفرما جدید در همچنین حوزه کاری جدید تمدید کند، باید همچون قبل ۲۰۰۰ کرون بپردازد. علاوه بر این هر فرد بزرگسال به‌منظور اقامت در سوئد باید هزار کرون و فرزند کمتر از ۱۸ سال نیز باید ۵۰۰ کرون بپردازد.

پس از اینکه شما ویزای جستجوی کار در سوئد را دریافت کردید، کارت اقامت نیز به شما داده خواهد شد و شما بعد از تاریخ تعیین شده تا حدود سه ماه فرصت دارید که به کشور سوئد سفر کنید.

پرونده‌هایی که حاوی درخواست ویزا هستند، در اداره مهاجرت سوئد در کمتر از یک ماه مورد بررسی قرار می‌گیرند و نتیجه این پرونده‌ها به ایمیل فرد متقاضی ارسال می‌شود و چنانچه فرد خواهان بررسی مجدد باشد، بار دیگر به تقاضای او رسیدگی خواهد شد. البته شما می‌توانید برای دریافت رأی حضوری با در دست داشتن پاسپورت خود به سفارت سوئد در کشوری که هستید، مراجعه کنید. چنانچه با تقاضای شما موافقت شده باشد، در کمتر از یک ماه کارت اقامت به سفارت محل زندگی شما ارسال می‌شود؛ علاوه بر این چنانچه با اجازه کار نیز موافقت شده باشد، با توجه به مدت‌زمان گذرنامه شما، مجوز اقامت در سوئد برای شما صادر می‌شود.

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای استفاده از ویزای جاب سیکر بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

 

فایل صوتی ویزای جاب سیکر سوئد

توسط خانم فخر

فرم ارزیابی رایگان ویزای سوئد

 

رزرو وقت مشاوره حضوری اقامت تحصیلی

Loading...

مطالب مرتبط

تاریخ های مهم برای گرفتن ویزای دانشجویی

تاریخ های مهم برای گرفتن ویزای دانشجویی

یک سری از تاریخ های مهم که لازم است به خاطر داشته باشید. دانش آموز باید طبق زمان های مشخص شده درخواست و مدارک را در سایت دانشگاه ها ارایه دهد. درخواست اینترنتی ترم تابستان 20 فوریه باز و 15 مارچ پایان می‌یابد و در 29 آپریل نتایج اعلام می گردد. ترم پاییز بین 15 مارچ تا...

ادامه مطلب
آیا با ویزای توریستی، میتونم بیام سوئد و امتحان تخصصی بدم؟

آیا با ویزای توریستی، میتونم بیام سوئد و امتحان تخصصی بدم؟

بله، با ویزای توریستی سوئد قطعاً هرکس می‌تواند، اما با وجود فاصله میان امتحانات هزینه شما بیشتر خواهد شد. این را هم در نظر بگیرید، هربار مراحل ویزا گرفتن، سفارت، فاصله میان امتحانات تئوری و عملی، ... و دردسر هایی که باعث می‌شود این راه منطقی نباشد، اما در هر صورت غیر...

ادامه مطلب
دانشگاه چالمرز سوئد

دانشگاه چالمرز سوئد

دانشگاه صنعتی چالمرز در جنوب غربی کشور سوئد قرار دارد و ارائه دهنده خدمات تحصیلی در رشته‌های فنی مهندسی، علوم پایه و معماری می‌باشد و هم چنین یکی از معتبرترین دانشگاه‌های فنی قاره اروپا نیز به شمار می‌رود. مطابق آمار حدود چهل درصد از مهندسان سوئدی در این دانشگاه تحصیل...

ادامه مطلب
مدارک لازم برای مهاجرت به سوئد

مدارک لازم برای مهاجرت به سوئد

کشور سوئد پنجمین کشور بزرگ قاره اروپا می باشد. سوئد بزرگ‌ ترین کشور در اروپای شمالی نیز محسوب می‌شود که در منطقه اسکاندیناوی قرار دارد. سوئد به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، یکی از زیباترین کشورهای جهان محسوب می شود و دارای مناظر طبیعی کم نظیری می باشد. البته کشور سوئد...

ادامه مطلب
تحصیل داروسازی در سوئد

تحصیل داروسازی در سوئد

بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، سوئد را به عنوان مقصد خود برای این کار انتخاب می‌کنند؛ چرا که شرایط تحصیل برای علاقه مندان به این کشور بسیار مناسب است. در این مقاله قصد داریم دلایل انتخاب کشور سوئد جهت تحصیل رشته ی داروسازی را با هم بررسی کنیم. تا انتهای...

ادامه مطلب
تحصیل پزشکی در سوئد

تحصیل پزشکی در سوئد

بسیاری علاقه دارند که تحصیلات خود را در خارج از کشور و در دانشگاه‌های معتبر دنبال کنند. برای این منظور گزینه‌های متنوعی وجود دارد. یکی جذاب‌ترین گزینه‌ها، تحصیل در سوئد است. این کشور در شمال اورپا قرار دارد. امید به زندگی در این کشور مرفه اروپایی، بسیار بالا است. سوئد...

ادامه مطلب
تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد

در این مقاله بیشتر با شرایط تحصیل در سوئد، بورسیه‌ها، هزینه‌ها و دانشگاه‌های معتبر این کشور آشنا می‌شویم. مهم‌ترین عاملی که سبب می‌شود تا دانشجویان زیادی از ایران جذب تحصیل در سوئد ‌شوند را می‌توان کیفیت بالای آموزشی دانست که این کشور، ارائه می‌دهد. زبان سوئدی زبان...

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.