انتخاب صفحه

پرچم سوئد که یک کشور مهاجر پذیر است با ماهیت فعلی سوئد یعنی سخاوت‌مندی در پذیرش مهمان و مهاجران بسیار هماهنگ است. هر کشوری داستان‌های برجسته و جالبی در مورد پرچم کشور خود دارد. پرچم‌ها فقط برای نشان دادن هنر طراح و رقص در باد نیستند بلکه پرچم‌ها میراث تاریخ یک کشور هستند!

پادشاهی سوئد که با نام سوئدی Konungariket Sverige  نیز شناخته می‌شود، نماد ملی آن بر پرچم زرد رنگ بر روی زمینه آبی آسمانی به تصور کشیده شده است. علاوه بر اینکه در نوشتۀ همه چیز درباره کشور سوئد اطلااعت دقیقی از این کشور می‌توانید داشته باشید در این مطلب هم نکات جالبی را در مورد پرچم کشور سوئد به شما خواهیم گفت .

تاریخچه‌ی این پرچم

اعتقاد بر این است که طراحی پرچم کشور سوئد در زمان سلطنت پادشاه جانِ سوم در سال 1569 اجرا شده است.  نماد و رنگ‌های پرچم کشور سوئد الهام گرفته از نشان 1442 خانوادگی و اشرافی (سپری که روی آن علائم اصالت خانوادگی وجود دارد) است که دارای سه تاج زرد بر پس زمینه آبی بود.

کشتی‌های سوئدی از اوایل قرن شانزدهم با پرچمی که امروزه نشان ملی سوئد است، رفت و آمد می‌کردند.

پرچم دو رنگ سوئد در 22 ژوئن 1906 به عنوان پرچم ملی پذیرفته شده است.

تاریخچه پرچم سوئد

معنی پرچم کشور پادشاهی سوئد

پرچم پادشاهی سوئد براساس دو کشور دیگر جزیره اسکاندیناوی (دانمارک و نروژ) دارای طرح صلیب در وسط آن به رنگ زرد روی زمینه‌ی آبی به اهتراز درآمده است.

معنی رنگ پرچم کشور سوئد بسیار ساده است. رنگ آبی نشان دهنده عدالت، وفاداری، حقیقت، هوشیاری و استقامت است، همچنین رنگ زرد یا طلایی که در وسط آن نقش بسته است، نمایانگر سخاوت این سرزمین است.

نحوه به اهتراز درآوردن پرچم در کشورها دارای آداب و معنی خاص است که باید به درستی اجرا شود. یک پرچم وارونه نشان‌دهنده پریشانی و نیمه برافراشته (پرچم تا نیمه میله باشد) نشان اندوه و عزاداری است، همچنین به هیچ عنوان نباید پرچم بر روی زمین بیفتد و نباید هیچ‌گونه علامت، پارگی و وسایل زینتی داشته باشد.

در سوئد در روزهای تعیین شده، پرچم ملی این پادشاهی بر روی تمام تیرها و ساختمان‌ها، از طلوع تا غروب افتاب به اهتراز درمی‌آید که برخی از آن‌ها عبارتند از:

  • روز سال نو در 1 ژانویه
  • روز تولد پادشاه30 آوریل
  • روز تولد ملکه 23 دسامبر
  • روز ملی سوئد 6 ژوئن
  • روز انتخابات 2 سپتامبر
  • روز تولد آلفرد نوبل 10 دسامبر
  • روز کریسمس 25 دسامبر
  • و …
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.