انتخاب صفحه
اقامت کاری سوئد

مهاجرت به سوئد با ویزای کاری و لیست مشاغل مورد نیاز

سوئد یکی از بهترین کشورها برای افراد علاقه‌مند به کار در خارج از کشور است. با سیاست‌های اجتماعی مترقی، مشاغل مقرون‌به‌صرفه، سیاست‌های مهاجرتی آسان، مراقبت‌های بهداشتی و آموزش با بودجه عمومی، سوئد را به یکی از کشورهای موردعلاقه برای زندگی و کار تبدیل کرده است. سوئد در مرکز اروپا واقع شده است و موقعیت ایده آلی برای زندگی در این منطقه از شمال اروپا دارد. با نرخ بالای مشارکت زنان و نیاز به مشاغل ماهر، سوئد درک خوبی از زندگی چندملیتی و فرهنگ‌های مختلف دارد. اتحادیه‌های سوئدی عموماً حامی کارگران هستند و تمایل دارند در انتقاد و اختلاف‌نظر کارگر و کارفرما سهیم باشند تا رشد کنند.

شرایط عمومی کار در سوئد

سوئد یک محیط کار مطمئن و سالم با محل سکونت عالی و فرهنگ سالم برای رشد و شکوفایی افراد ارائه می‌دهد. علاوه بر این، سوئد چشم‌انداز شغلی با کیفیتی داشته و تعادل خوبی بین کار و زندگی خانوادگی ارائه می‌دهد. همه کارگران در سوئد، صرف‌نظر از زمینه کاری افراد، هر فرد کارمند در سوئد این حق را دارند که حداقل 5 هفته مرخصی سالانه با حقوق دریافت کنند. علاوه بر این، کارگران می‌توانند حداقل 13 روز از مرخصی استعلاجی استفاده کنند. کارگران همچنین اگر سرپرست خانواده و فرزند داشتند می‌توانند از مرخصی استعلاجی که برای هر دوی والدین به طور هم‌زمان است که به نام مرخصی استحقاقی والدین شناخته می‌شود، برخوردار شوند.

 

زبان رسمی در سوئد سوئدی است، اما همه‌دانش آموزان باید انگلیسی را یاد بگیرند، به‌خصوص آنهایی که در شهرهای بزرگ مانند استکهلم و گوتنبرگ هستند؛ بنابراین، هنگام تبدیل‌شدن به یک مهاجر سوئدی، دانش زبان سوئدی باید کمترین نگرانی شما باشد. به‌طورکلی، شما شانس بسیار خوبی برای یافتن شغل به زبان انگلیسی خواهید داشت، بنابراین یادگیری زبان سوئدی اجباری نیست. کارگران محلی و مهاجران سوئدی بدون درنظرگرفتن سن و حرفه از حقوق مساوی برخوردارند. سازمان‌ها بر اساس سلسله‌مراتبی عمل می‌کنند آن هم به این معنی است که همه افراد جامعه دارای ارزش بالایی هستند. کارمندان دولتی هم از خدمات دولتی یارانه‌ای و هم حق مرخصی سالانه جداگانه‌ای بهره‌مند می‌شوند.

ویزای کاری سوئد

به‌طورکلی، شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا باید برای مجوز کار در سوئد اقدام کنند. در این قاعده استثناهایی وجود دارد. افراد 18 تا ۳۰ساله از استرالیا، کانادا، هنگ‌کنگ، ژاپن، نیوزلند و کره جنوبی می‌توانند برای ویزای تعطیلات کاری تا یک سال درخواست دهند. برای استخدام کمتر از سه ماه، اتباع خارجی باید مجوز کار و ویزا داشته باشند. همچنین توجه داشته باشید که کارگران در بخش‌های خاصی ممکن است از الزامات مجوز کار معاف باشند.

مدارک موردنیاز ویزای کار سوئد

برای دریافت مجوز کار باید در سوئد کار داشته باشید. شما باید یک قرارداد کاری داشته باشید که باید به درخواست ویزای شما پیوست شود. کارفرمای شما باید حداقل ده روز قبل از انعقاد قرارداد کاری یک آگهی استخدام در سوئد، اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس منتشر کند. حداقل حقوق ماهیانه برای گرفتن ویزای کاری سوئد 13000 کرون قبل از پرداخت مالیات است. همچنین باید پاسپورت معتبر کشور خود را داشته باشید.

نرخ بیکاری در سوئد

از مارس 2020 به دلیل شیوع ویروس کرونا (COVID-19) نرخ بیکاری سوئد به میزان قابل‌توجهی افزایش‌یافته است. در ژوئن 2020 با 9.2 درصد و حدود 9 درصد به اوج خود رسید. تا می 2021 که شروع به کاهش کرد. در جولای 2022، نرخ بیکاری ماهانه در سوئد 7.4 درصد بود.

میزان  حقوق در سوئد

سوئد یکی از معدود کشورهای اروپایی است که حداقل دستمزد مشخصی ندارد. بااین‌حال، اجازه ندهید که شما را متوقف کند که به فکر استخدام در سوئد شوید. متوسط ​​حقوق در سوئد حدود 46000 کرون (4700 دلار آمریکا) در ماه است.

 

حداقل حقوق حدود 6400 کرون (660 دلار) در ماه و حداکثر حقوق 210.300 کرون (21.600 دلار) است. یک کارگر ساعتی در صنعت خدمات می‌تواند حدود 100 تا 110 کرون (10 دلار) در ساعت درآمد داشته باشد که معادل متوسط ​​حقوق سالانه حدود 143000 کرون (14700 دلار) است.

مشاغل موردنیاز 2022 سوئد

مشاغل نرم‌افزاری و فناوری اطلاعات در سوئد تقاضای بالایی دارند و بسیاری از مشاغل به سطح بالایی از زبان سوئدی نیاز ندارند. همان‌طور که در بالا ذکر شد، سوئد هرسال یک گزارش بیکاری منتشر می‌کند. مهاجرانی که به دنبال مهاجرت به سوئد هستند باید لیست را بررسی کنند تا ببینند آیا واجد شرایط هر موقعیتی هستند یا خیر، زیرا این یکی از بهترین راه‌ها برای متمایزکردن خود در بازار کار رقابتی است. برخی از محبوب‌ترین فعالیت‌ها در سوئد عبارت‌اند از

 • مراقبت‌های بهداشتی که شامل، پزشکان، پرستاران، ماماها، دندانپزشکان و منشی‌های پزشکی هستند
 • توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و سیستم
 • معلمان بخصوص برای آموزش پیش‌دبستانی و ابتدایی
 • مهندسین
 • خریدوفروش
 • بازاریابی
 • مالی و اداری
 • صنعت هتل و رستوران مخصوصاً سرآشپزها
 • تحلیلگران سیستم و معماری فناوری اطلاعات
 • راننده
 • حوزه سنگ مانند کارگران برش ورق فلزی برای ساختمان و سیستم‌های تهویه
 • متخصصین برق
 • طراحان داخلی و دکوراسیون
 • دستیاران شخصی
 • جوشکارها

نحوه کاریابی در سوئد

اگر علاقه‌مند به کار برای یک شرکت خاص هستید، ممکن است ایده خوبی باشد که مستقیماً با آنها تماس بگیرید. بسیاری از شرکت‌ها اطلاعات مربوط به مشاغل موجود را در وب‌سایت خود قرار می‌دهند. اگر نتوانستید لیست شغلی را در وب‌سایت یک شرکت پیدا کنید، می‌توانید مستقیماً با آنها تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا می‌توانند یک درخواست باز را بپذیرند.

مؤسسات و سایت‌های کاریابی در سوئد

خدمات اشتغال عمومی سوئد (Arbetsförmedlingen) از جویندگان کار حمایت می‌کند. ارائه اطلاعات، مشاوره و پشتیبانی از جمله سرویس‌های این مراکز هستند. سپس بسیاری از سایت‌های کار خصوصی وجود دارد که معمولاً برای یافتن کار در سوئد استفاده می‌شود. این سایت‌ها اغلب شامل فهرست‌های شغلی (اغلب به زبان سوئدی) و ویژگی‌هایی هستند که می‌توانید رزومه خود را درآیم وب‌سایت‌ها آپلود کنید.

ویزای همراه کاری سوئد

اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید و واجد شرایط مجوز کار هستید، همسر یا شریک زندگی شما و فرزندان زیر 21 سال (و همچنین کودکان ۲۱ساله یا بیشتر که از نظر مالی به شما وابسته هستند) واجد شرایط دریافت ویزای همراه کاری سوئد هستند.

برای دریافت ویزای همراه کاری شما در سوئد، ابتدا آنها باید برای اجازه اقامت، چه به‌عنوان بخشی از پروسه گرفتن ویزای کار خود یا جدای از درخواست شما و به طور جداگانه، برای گرفتن این ویزا درخواست دهند.

نحوه اخذ اقامت و تابعیت در سوئد

به‌طورکلی، شما باید قبل از ورود به سوئد برای مجوز خود اقدام کنید، اگرچه در برخی موارد ممکن است بتوانید از داخل کشور سوئد درخواست دهید اگر قبلاً به طور قانونی  و برای دلایل دیگری به این کشو وارد شده‌اید و حال در این کشور زندگی می‌کنید.برای گرفتن ویزای گاری سوئد ابتدا باید اسناد دریافت پیشنهاد شغلی که به شما شده است توسط اتحادیه مربوطه سوئد تأیید شود. پس درخواست خود را جمع‌آوری و ارسال کنید – چه به‌صورت آنلاین یا با به‌صورت  درخواست کاغذی که به نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری سوئد ارسال شده است. درخواست تکمیل شده شما باید شامل موارد زیر باشد

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • یک کپی از صفحات پاسپورت شما که اطلاعات شخصی شما، مدت اعتبار و اینکه آیا شما اجازه زندگی در کشورهایی غیر از کشور مبدأ خود را دارید (مانند سایر ویزاها یا مجوزهای اقامت) را نشان می‌دهد.
 • پیشنهاد شغلی و بیانیه اتحادیه شما
 • هزینه ثبت‌نام

اداره مهاجرت درخواست شما را ارزیابی می‌کند و تصمیم را به شما اطلاع می‌دهد، یادتان باشد زمان‌های مصاحبه خالی را ببینید تا برای یک‌زمان مناسب برای مصاحبه آماده باشید.

سخن نهائی

با درنظرگرفتن نکات فوق، امیدوارم واضح باشد که چرا سوئد بهتر از اکثر کشورهای توسعه‌یافته بخصوص در اتحادیه اروپا عمل می‌کند. در پایان، خوب است بدانید جدا از فرصت‌های شغلی عالی، رویکرد منحصربه‌فرد برای تعادل بین کار و زندگی، سوئد را به یکی از بهترین کشورها برای کار و زندگی تبدیل می‌کند.

منابع

statista

sweden

migrationsverket

siriab

expatrist

internations

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به سوئد

 

رزرو وقت مشاوره حضوری اقامت کاری

Loading...

مطالب مرتبط

حق اولاد در سوئد

حق اولاد در سوئد

سوئد از جمله از کشورهایی است که در شمال قاره‌ی اروپا در منطقه‌ی اسکاندیناوی واقع شده است. پایتخت این کشور که بزرگ‌ترین شهر سوئد نیز می‌باشد، استکهلم نام دارد. از نظر مساحت سوئد، چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می‌شود. سوئد عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت...

ادامه مطلب
بالاترین حقوق در سوئد

بالاترین حقوق در سوئد

سوئد یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای کار و تحصیل است. به این جهت که این کشور از نظر اقتصادی جایگاه بسیار ارزنده ای دارد؛ همچنین نرخ پایین بیکاری برای جویندگان کار همواره جذاب بوده است. مشاغل مورد نیاز کشور سوئد هر کشور همیشه زمینه ای برای اشتغال افراد تحصیل کرده و...

ادامه مطلب
بازنشستگی در سوئد

بازنشستگی در سوئد

سوئد، کشوری واقع در شمال قاره‌ی اروپا می‌باشد که با کشور‌هایی نظیر فنلاند و نروژ مزر مشترک دارند. شمال این کشور، سرد و قطبی است در حالی که اغلب مناطق جنوبی و مرکزی آن برای زندگی مناسب‌تر می‌باشد. زبان رسمی مردم سوئد ترکیبی از زبان آلمانی، دانمارکی و نروژی می‌باشد....

ادامه مطلب
اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای یکی از سریع‌ترین راه‌های اقامت در  این کشور است که در این نوشه قصد داریم راهکارهایی را به شما بگویم تا با مدارک فنی خود به راحتی اقامت دائم در سوئد را بگیرید. امروزه کشور سوئد به یکی از مهاجر پذیر‌ترین نقاط جهان تبدیل شده است به گونه‌ایی...

ادامه مطلب
آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

دوستان عزیز با ویدیو دوم از قسمت رزومه نویسی در خدمتتان هستیم. در این قسمت، سایت و نحوه نوشتن رزومه را به شما معرفی کرده و آموزش می‌دهیم. سایتی که به شما معرفی می‌کنیم، سایت اداره کار سوئد است که می‌توانید از طریق لینک زیر وارد سایت شوید:...

ادامه مطلب
محاسبه تمکن مالی سوئد

محاسبه تمکن مالی سوئد

نفر اصلی هر ماه 8600 کرون، همراه بزرگسال 3600 کرون در ماه، همراه زیر 18 سال 2500 کرون در ماه نرخ حدودی ارز رو میتوانید از سایت زیر چک کنید. Bonbast.com اطلاعات تکمیلی رو در سایت اداره مهاجرت سوئد ملاحضه بفرمایید. اطلاعات کامل در مورد محاسبه تمکن مالی در پکیج 0 تا 100...

ادامه مطلب
تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

اقامت کاری سوئد و اقامت کادر درمان در سوئد کاملا با هم متفاوت است؛ کادر درمان در حین انجام مراحل اقامتی خود به هیچ عنوان اجازه کار ندارند؛ به این معنی کادر درمان بعد از یک‌سال خواندن زبان سوئدی و قبولی در آزمون آن، شرکت در آزمون رشته تخصصی خود، گذراندن کارآموزی و به...

ادامه مطلب
مزایای اقامت کاری سوئد

مزایای اقامت کاری سوئد

از مزایای اقامت کاری سوئد که شامل استخدام و ثبت شرکت می‌شود، رایگان شدن هزینه تحصیل و خدمات پزشکی و درمانی برای خودتان و همسر و فرزندان شماست. شما به‌عنوان شهروند کشور سوئد قلمداد شده و ده شماره سوئدی دریافت خواهید کرد. [video width="720" height="720"...

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.