انتخاب صفحه

استان نوربوتن سوئد در شمال این کشور و هم­ مرز با کشور فنلاند قرار دارد و از آن جایی که قدمت زیادی دارد، آثار باستانی فراوانی نیز در خود جای داده و به یکی از مقاصد گردشگری هنردوستان تبدیل شده­ است. به دلیل نزدیکی این استان به قطب شمال، جاذبه‌­های گردشگری منحصر به فردی دارد.

جمعیت این استان 250 هزار نفر است و اکثر مردم، نژادی فنلاندی دارند. اگر قصد سفر یا مهاجرت به این استان را داشته باشید، باید خودتان را برای دیدن جاذبه­‌های شگفت ­انگیزی آماده کنید.

استان نوربوتن سوئد_1

جاذبه­‌های طبیعی استان نوربوتن سوئد

شفق­‌های قطبی: آسمان پرستاره شب به همراه نورهای شگفت­ انگیز شفق قطبی، تجرب‌ه­ای رویایی را برای شما می‌­سازند. هر ساله افراد زیادی برای دیدن شفق‌­های قطبی، شبی را در سرمای نوربوتن سوئد می‌گذرانند و در روز نیز زمان خود را با گشت­ و گذار در برف و اسکی، سپری می­‌کنند.

استان نوربوتن سوئد_2

مزرعه قطبی: در این مزرعه، گوزن­‌های قطبی که با نام اولا شناخته می­‌شوند، حضور دارند که دیدن جثه ­عظیم و باشکوه آن­ها از نزدیک و گشتن در جنگل­‌های قطبی، تفریح محبوبی در این منطقه است.

پارک ملی آبیسکو: پیاده ­روی، کوه­نوردی و کمپینگ هیجان ­انگیزی را می­توان در این پارک تجربه کرد. چشم ­اندازهایی از کوه، دشت، رودخانه و دریاچه در این پارک دیده می‌­شوند که در تمام فصل­‌ها زیبایی منحصر به فردی را ایجاد می­‌کنند.

استان نوربوتن سوئد_3

جاذبه‌­های تاریخی و هنری نوربوتن

کلیسا کرونا: این کلیسا در سال­‌های 1909 تا 1912 ساخته­ شده­ است و یکی از بزرگترین ساختمان­‌های چوبی سوئد محسوب می­شود. این کلیسا توسط معمار معروف، گوستاو ویکمن طراحی شده و برای هنردوستان و بازدید کنندگان آن، تجربه­‌ای فراموش­ نشدنی به ارمغان می‌­آورد.

موزه اجت: طبیعت و تاریخ را در یک­جا ببینید. این موزه در ارتفاعات شهر جوکوموک قراردارد و در گذشته‌­های دور زادگاه مردم سامی بوده است. در اقامتی که در این موزه دارید، با تاریخ، فرهنگ و آداب و رسوم مردم سامی آشنا خواهید شد و می­‌توانید پیاده روی لذت بخشی را نیز در محوطه کوهستانی آن تجربه کنید.

بزگترین معدن آهن دنیا: تجربه‌ی یک سفر 540 متری به زیر زمین و آشنایی با تکنولوژی و صنعت مدرن اکتشاف و استخراج معدن.

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.