انتخاب صفحه

استان بوهوسلن در سوئد (به سوئدی landskapet Bohuslän) مکانی است که به طوریقین دلتان می‌خواهد بارها و بارها از آن دیدن کنید؛ یک منطقه‌ی ساحلی مجلل همراه با جزیره‌های صخره‌ای نارنجی و صورتی رنگ که تازه‌ترین و خوش‌مزه‌ترین خوراک صدف‌ و ماهی‌های دریایی را دارد، فقط دو دلیلی هستند که مردم سراسر جهان را برای کشف و تجربه‌های جدید در هر زمان سال به استان بوهوسلن سوئد می‎‌کشاند.

استان بوهوسلن در شمالی‌ترین قسمت ساحل غربی کشور سوئد قرار دارد که نام آن برگفته از قلعه‌ای قرون وسطایی و در کشور نروژ گرفته شده است. این استان تا قبل از سال 1658، متعلق به کشور دانمارک-نروژ بود، تا این‌که در قرارداد Roskilde به سوئد واگذار شد.

معرفی استان بوهوسلن سوئد

چوب، بزرگترین محصول صادراتی و منبع اصلی درآمد در بوهوسلن تا قبل از قرن نوزدهم بود، اما افزایش اهمیت ماهیگیری باعث شد که اهالی این سرزمین، چوب بیشتری را به عنوان ساخت خانه، قایق و مصرف سوخت دیگ‌های بخار برای تولید روغن شاه ماهی استفاده کنند که باعث جنگل‌زدایی و ظهور چشم‌انداز صخره‌ای شد.

جزیره بوهوسلن که در حدود 30 مایلی شمال گوتنبرگ قرار دارد، از زمانی‌که پادشاه “اسکار دوم” سوئد در اواخر قرن نوزدهم یک خانه تابستانی در آن‌جا ساخت، تبدیل به اقامتگاه نخبگان سوئد شد. امروزه عمارت قدیمی Grand Hotel Marstrand، تبدیل به یکی از مکان‌های تاریخی این استان است.

دژ سنگی Kungälv، دیدار با اینگرید برگمن، پارک ملی دریایی سوئد، موزه‌های Vitlycke ،Kosterhavet و Nordens Ark. هتل‌های آب‌گرم، قلعه بوهوس، کنده‌کاری‌های سنگی اهالی جزیره، قایقرانی‌، شنا‌، کایاک سواری، شکار خرچنگ، صخره‌نوردی، تنها اندکی از جذابیت‌های استان بوهوسن هستند که هر ساله باعث رونق توریست و صنعت گردشگری می‌شوند.

اگر به دنبال یافتن مکانی همراه با تجربه‎های هیجان‌انگیز در دل طبیعت هستید، سفر به مجمع‌الجزایر منحصر‌به‌فرد استان بوهوسلن سوئد را با ساحلی از سنگ‎‌های گرانیک صاف و زیبا، دشت‌های بسیار دیدنی و افق باز از دست ندهید.

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.