انتخاب صفحه

بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، سوئد را به عنوان مقصد خود برای این کار انتخاب می‌کنند؛ چرا که شرایط تحصیل برای علاقه مندان به این کشور بسیار مناسب است. در این مقاله قصد داریم دلایل انتخاب کشور سوئد جهت تحصیل رشته ی داروسازی را با هم بررسی کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سوئد کشوری زیبا در شمال اروپا است که از غرب با نروژ و از شمال شرقی با فنلاند همسایه است. بزرگترین شهر و پایتخت این کشور، شهر استکهلم است. این کشور جمعیت زیادی ندارد و کشوری بسیار صلح‌طلب است. سوئد بیش از 200 سال است که در هیچ جنگی شرکت نکرده است.

تعداد مهاجرانی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند، قابل توجه است و همین موضوع سبب شده که یک محیط چند فرهنگی دوستانه در سوئد به وجود آید.

جلوه‌های طبیعی نیز در این کشور به فروانی یافت می‌شود و مردم این کشور برای طبیعت احترام بسیار زیادی قائل هستند. این کشور در تمامی فصل‌های سال مناظر فوق‌العاده‌ای برای ارائه به بازدیدکنندگان دارد.

سواحل زیبای شهرهای بندری این کشور در فصل تابستان و جلوهای زیبا در مناطق شمالی در فصل زمستان از جمله زیبایی این کشور به شمار می‌آیند.

درحالی که سوئد از نظر هزینه‌های زندگی، کشوری گرانی است، اما دارای امکانات رفاهی و اجتماعی فوق‌العاده‌ای است؛ به طوری که امید به زندگی در این کشور بسیار بالا است و مردم این کشور جز مردم‌های شاد دنیا به شمار می‌آیند. سوئد مقصد ایده‌آل برای دانشجویانی است که مایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند.

روند فعلی در اکثر دانشگاه‌های معتبر سوئد این بوده است که تمرکز خود را بر روی تحقیقات و توسعه فضای علمی بگذارند؛ با این حال دانشگاه‌های این کشور تلاش خود را می‌کنند تا آموزش و پرورش، بیشتر دانشجو محور باشد.

برنامه‌های آموزشی بسیاری متناسب با نیاز دانشجویان و تشویق به کار گروهی در این کشور بوجود آمده است. سیستم موسسات آموزشی این کشور به مانند سایر کشورهای اروپایی، بر مبنای فرایند بولونیا است.

بسته به علایق و شرایط زندگی خود ممکن است در مورد دانشگاه خود تصمیم بگیرید و برای ورود به آن تلاش کنید. دانشگاه‌های سوئد، بورس‌های تحصیلی مختلفی برای تامین هزینه تحصیل محصلان ارائه می‌دهند.

شرایط تحصیل داروسازی در سوئد

دلایل انتخاب سوئد به عنوان مقصد

سوئد کشور خوش آب و هوایی است که با مهاجرانی که به این کشور می‌آیند بسیار خوش‌رفتار است. این کشور فرصت‌های بسیار جذابی برای تحصیل، کار و اوقات فراغت برای شهروندان و مهاجران خود فراهم می‌کند. در حدود 30 هزار دانشجوی بین‌المللی در این کشور وجود دارد. فضای موسسات آموزشی این کشور، یک فضای چند فرهنگی برای دانشجویان بوجود آورده است.

سوئد فرصت‌های زیادی برای دانشجویان بین‌المللی که مایل به ادامه تحصیل یا تحقیق در دانشگاه‌های معتبر این کشور هستند، فراهم کرده است. موسسات آموزشی سوئد بر دانشجویان و علایق آن‌ها متمركز هستند. كمك به دانشجويان براي كسب مهارت در زمينه انتخابي خود از جمله اهداف اين موسسات است.

در اين كشور دوره‌ها و برنامه‌های بسيار گسترده‌ای در تمام مقاطع تحصيلی ارائه میشود. موسسات سوئد در رتبه‌بندی‌های جهانی، رتبه خوبی دارند و شما می‌توانيد با استفاده از فرصت‌های پيش رو به اهداف تحصيلی خود دست يابيد.

دانشگاه‌های سوئد دانشجويان را به شركت در كارهای گروهی و نوآور تشويق می‌كنند. همچنين موسسات آموزشی عالی اين كشور با فرايند بولونيا مطابقت دارند،‌ بدين معنا كه شما با يك مدرك كاملا معتبر در سطح اروپا، فارغ‌التحصيل خواهيد شد.

تحصيل در مقطع كارشناسی سه سال طول می‌كشد و شما پس از گذراندن اين مدت زمان، موفق به اخذ مدرك ليسانس در رشته مدنظر خود خواهيد شد.

تحصيل در مقطع كارشناسی ارشد يک سال و در برخی موارد دو سال طول می‌كشد و شما پس از گذراندن اين مدت زمان، موفق به اخذ مدرك فوق‌ليسانس  در رشته مدنظر خود خواهيد شد.

به طور كلی دو نوع موسسه آموزش عالی در كشور سوئد وجود دارد؛ دانشگاه‌ها و كالج‌ها. تنها تفاوت اين دو در مقطع دكترا است و در مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد، اين دو موسسه شبيه يكديگر عمل می‌كنند.

دلایل انتخاب سوئد به عنوان مقصد تحصیل داروسازی

هزینه تحصیل در سوئد

هزینه‌های زندگی دانشجویان در سوئد بالاتر از متوسط هزینه زندگی دانشجویان در سایر کشورهای اروپایی است. شما باید انتظار داشته باشید که بین 700 تا 1200 یورو در هر ماه هزینه کنید. البته هزینه زندگی دانشجویی شما به شدت به شهر تحصیل شما وابسته است. طبیعتا  هزینه زندگی دانشجویی در پایتخت و شهرهای بزرگ این کشور، بیشتر است.

به طور حدودی هزینه‌های زندگی در حین تحصیل برای یک ماه را برای چند شهر این کشور بررسی می‌کنیم.

  • هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای بزرگ گوتنبرگ و استکهلم: حدود 1250 یورو در ماه
  • هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای Linkoping و Lund: حدود 850 یورو در ماه
  • هزینه زندگی دانشجویی در شهر اوپسالا: بین 750 تا 1200 یورو

هزینه اسکان

بهترین مکان برای شروع جستجو و یافتن مکانی مناسب برای اسکان، دانشگاه شما است. مجموعه دانشگاه می‌تواند اطلاعات مفیدی را برای شما فراهم کند یا به شما کمک کند تا با خوابگاه‌های دانشجویی ارتباط برقرار کنید.

خوابگاه‌ها، بهترین مکان برای اسکان هستند، زیرا شما با دانشجویان داخلی و بین‌المللی ملاقات می‌کنید. پیدا کردن دوست و یافتن افرادی که در رشته مدنظر شما تحصیل می‌کنند، از مزایای زندگی در خوابگاه‌های دانشجویی است. قیمت اسکان در خوابگاه‌های دانشجویی بسته به شرایط متعددی می‌تواند بین 240 تا 620 یورو در ماه باشد.

گزینه دوم اجاره کردن منزل یا استفاده از آپارتمان مشترک است. شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای بین 350 تا 700 یورو در ماه بدین صورت اسکان پیدا کنید. اگر چه زندگی در آپارتمان اجاره‌ای گران‌تر از خوابگاه است، اما شما می‌توانید مکان زندگی خود را انتخاب کنید یا می‌توانید آپارتمان بزرگی را با دانشجویان دیگر تقسیم کنید.

استفاده از آپارتمان مشترک، یک روش عالی برای کاهش هزینه‌های شما و جلوگیری از احساس تنهایی است؛ به خصوص اگر اولین بار است که در خارج از کشور خود زندگی می‌کنید.

هزینه اسکان دانشجویی در سوئد

هزینه غذا

برای غذای خود شما باید در هر ماه حدودا 200 یورو بپردازید. البته که هزینه غذا با توجه به عواملی مانند عادت‌های غذایی شما، آشپزی یا استفاده از غذاهای بیرون‌بر و غیره تعیین می‌شود. اگر مواد غذایی را از سوپرمارکت‌های ارزان قیمت تهیه کنید و خودتان آشپزی کنید، می‌توانید هزینه‌های خود را کاهش دهید.

غذا خوردن در یک رستوران سوئدی برای شما 8 تا 10 یورو هزینه دارد.

هزینه‌های حمل و نقل جهت تحصیل در سوئد

در سوئد استفاده از حمل و نقل عمومی در بین دانشجویان رایج است. حدودا 40 درصد از دانشجویان برای رسیدن به دانشگاه و سایر مکان‌های شهر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند. کرایه حمل و نقل عمومی برای دانشجویان در حدود 40 تا 55 یورو در ماه است، همچنین می‌توانید برای حمل و نقل خود از دوچرخه استفاده کنید و حدودا 110 یورو برای آن بپردازید.

تحصیل داروسازی در سوئد_4

سایر هزینه‌ها

برای خرید کتاب‌ها و سایر لوازم مربوط به مطالعه، شما نیاز 80 یورو در ماه خواهید داشت. هزینه فعالیت‌های اجتماعی و سرگرمی شما بسته به نوع آن می‌تواند بین 70 تا 100 یورو در ماه باشد. برای بیمه درمانی خود نیز باید هزینه‌ای کنار بگذارید، نرخ‌ها معمولا از 30 یورو در ماه شروع می‌شود.

تحصیل و کار داروسازی در سوئد

داروسازی برای سال‌های متمادی یک صنعت در حال رشد بوده است. صنعتی که دانشجویان آن علاقه زیادی به شیمی دارند و می‌خواهند به مردم کمک کنند تا سالم بمانند.

اگر قصد تحصیل داروسازی در سوئد را دارید، باید بر درس‌هایی مانند شیمی، زیست شناسی و فیزیولوژی انسانی، داروسازی یعنی نحوه ساخت داورها تمرکز کنید. با توجه با بازار کاری  جذابی که در این رشته وجود داشته است، طبیعی است که بسیاری از افراد به آن روی آورند.

کشور سوئد نیز کشوری مرفه با سیستم آموزشی باکیفیت است که مطالعه و ادامه تحصیل در این کشور خواسته بسیاری از افراد است. شما می‌توانید این رشته تحصیلی را در تمامی مقاطع تحصیلی در دانشگاه‌ها سوئد دنبال کنید.

از جمله دانشگاه‌ها برای تحصیل داروسازی در سوئد عبارتند از: دانشگاه Uppsala و دانشگاه لینه. برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور سوئد، شما ابتدا بایستی درخواست ویزا دهید و سپس مراحل آن را توسط وب سایت‌های رسمی دانشگاه یا سفارت این کشور دنبال کنید.

منابع

yocket.in

studylink.com

www.mastersportal.com

www.mastersportal.com

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.