انتخاب صفحه

بسیاری علاقه دارند که تحصیلات خود را در خارج از کشور و در دانشگاه‌های معتبر دنبال کنند. برای این منظور گزینه‌های متنوعی وجود دارد. یکی جذاب‌ترین گزینه‌ها، تحصیل در سوئد است. این کشور در شمال اورپا قرار دارد.

امید به زندگی در این کشور مرفه اروپایی، بسیار بالا است. سوئد فرصت‌های زیادی برای دانشجویان بین المللی که مایل به ادامه تحصیل یا تحقیق در دانشگاه‌های کلاس جهانی و معتبر این کشور هستند، فراهم می کند. موسسات آموزشی سوئد به شدت بر دانشجویان و علایق آنها متمرکز هستند.

در موسسات آموزشی این کشور به دانشجویان کمک می‌شود که مهارت‌های مورد نیاز را در زمینه انتخابی خود بدست آورند. شما می‌توانید با انتخاب سوئد به عنوان مقصد خود به منظور ادامه تحصیل، از برنامه‌های متنوع این کشور برای دانشجویان بین‌المللی استفاده کنید.

تحصیل در سوئد، انتخاب گسترده‌ای از دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی را در تمامی مقاطع تحصیلی، پیش روی شما قرار خواهد داد.

سوئد کشور خوش آب و هوایی است که مناظر طبیعی بی‌نظیری دارد. این کشور با روی خوش از دانشجویان بین‌المللی استقبال کرده و فرصت‌های بسیار مهیجی را برای تحصیل، کار و گذراندن اوقات فراغت برای آن‌ها فراهم می‌کند.

در کشور سوئد حدوداً 30 هزار دانشجوی بین‌المللی وجود دارد که این موضوع سبب شده یک محیط چند فرهنگی جذابی برای همه دانشجویان بوجود آید.موسسات آموزشی سوئد، کیفیت مطلوبی دارند و در رتبه‌بندی‌های جهانی دارای رتبه بالایی هستند. این موسسات فرصت‌های زیادی برای مطالعه و تحقیق در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهند. طبق رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی در سال 2018، 8 دانشگاه این کشور در جمع 500 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. بهترین دانشگاه این کشور دانشگاه لوند است که در سال 2018 در جایگاه 78 جهانی قرار داشته است.

 

تحصیل پزشکی در سوئد_1

هزينه زندگي در سوئد

سوئدی‌ها از کرون به عنوان واحد پول خود استفاده می‌کنند. اگرچه درآمد در این کشور بالا است اما به همان نسبت هزینه زندگی نیز در این کشور بالا است و شما بایستی قبل از رفتن به سوئد همه موارد را بررسی کنید.

به طور متوسط توصيه مي‌شود كه 8 هزار كرون براي هزينه‌هاي زندگي ماهانه خود اختصاص دهيد. اين هزينه‌ها شامل اجاره منزل، مسافرت، مواد غذايي و خريد كتاب و غيره است. البته هزينه‌هاي زندگي در سوئد به محل زندگي شما به شدت وابسته است. قطعا زندگي در پايتخت اين كشور و شهرهاي بزرگ، هزينه زيادي خواهد داشت.

براي كمك به هزينه‌هاي تحصيل و زندگي در سوئد، همه دانشجويان مجاز هستند كه در طول تحصيل خود مشغول به كار شوند.

براي هيچ دانشجويي محدوديت زماني براي كار كردن وجود ندارد، اما بايد اطمينان حاصل كنيد كه تحصيلات شما در اولويت قرار خواهد داشت. بنابراين بهترين مشاغل در حين تحصيل، مشاغل پاره وقت هستند. موسسه آموزشي مدنظر مي‌تواند به شما در يافتن شغل نيمه وقت مناسب، كمك كند.

اگر اهل كشورهاي اتحاديه اورپا يا سوئيس باشيد و كارت EHIC داشته باشيد، مي‌توانيد با همان هزينه‌اي كه شهروندان اين كشور خدمات بهداشتي دريافت مي‌كنند، به این خدمات دسترسي پيدا كنيد. اگر كارت EHIC را نداريد، بايد قبل از شروع به تحصيل براي دريافت آن،‌ درخواست دهيد.

اگر بيش از يك سال در كشور سوئد اقامت داشتيد، براي دريافت شماره هويت شخصي خود در اداره ماليات سوئد ثبت نام كنيد.

چنانچه اهل كشور ديگري باشيد، براي ثبت شماره شناسنامه شخصي خود در اداره ماليات سوئد ثبت نام كنيد. اين كار به شما اجازه دسترسي به خدمات درماني و پزشكي با همان قيمتي كه شهروندان سوئدي دريافت مي‌كنند، خواهد داد.

اگر دوره تحصيل شما كمتر از يك سال باشد، ممكن است كه نياز داشته باشید براي خريد بيمه درماني، اقدام كنيد. البته ممكن است كه موسسه آموزشي مدنظر اين مورد را ارائه دهد. بنابراين قبل از هر اقدامي با آن‌ها تماس بگيريد و موارد مختلف را بررسي كنيد.

 

تحصیل پزشکی در سوئد_2

هزینه تحصیل در سوئد

اگر اهل کشوری از اتحادیه اروپا یا سوئیس باشید، نیازی نیست که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در موسسات آموزشی دولتی، شهریه و هزینه‌ای پرداخت کنید؛ همانطور که شهروندان سوئدی نیاز نیست برای این موضوع، هزینه‌ای پرداخت کنند.

اگر اهل کشور دیگری باشید که شامل ایرانیان نيز مي‌شود، بايد براي تحصيل شهريه پرداخت كنيد.

هزينه درخواست براي تحصيل در موسسات آموزشي كشور سوئد، 900 كرون است كه معادل 98 دلار آمريكا خواهد بود. اين مبلغ به عنوان بخشي از برنامه آنلاين شما بايستي پرداخت شود. هزينه تحصيل بستگي به دوره و برنامه‌اي دارد كه شما انتخاب مي‌كنيد.

ميانگين هزينه تحصيل در دوره كارشناسي ارشد سالانه 129 هزار كرون است كه اين مبلغ معادل 15700 دلار آمريكا است.

اگر دوره شما در رشته‌هاي علوم انساني باشد، هزينه تحصيل به طور متوسط بين 80 هزار تا 110 هزار كرون در سال خواهد بود. هزينه تحصيل در يك رشته در علوم طبيعي يا يك برنامه فني به طور متوسط بين 120 هزار تا 145 هزار كرون در سال است.

هزينه تحصيل در رشته‌اي مانند معماري يا طراحي نيز به طور متوسط بين 190 هزار تا 270 هزار كرون در سال خواهد بود.

هزينه‌هاي معادل بر حسب دلار ممكن است برحسب تورم تغيير كند و كم يا زياد شود.

تحصیل پزشکی در سوئد_3

 

تحصيل پزشكي در سوئد

سيستم آموزشي در اين كشور داراي كيفيت مطلوبي است. سيستم آموزش پزشكي نيز از اين قاعده مستثني نيست و كيفيت بالايي دارد.

مدت زمان تحصيل در دانشكده پزشكي 5 سال و نیم يا به عبارتي ديگر 11 ترم است كه در مقايسه با اكثر برنامه‌هاي آموزشي پزشكي در ساير كشورهاي اروپايي، كوتاه‌تر است. شما پس از 11 ترم تحصيل مدرك كارشناسي خود را دريافت خواهيد كرد.

براي تحصيل در دانشگاه‌هاي اين كشور در رشته پزشكي و در مقطع كارشناسي شما بايد مدرك ديلپم متوسطه داشته باشيد. بايد درس‌هاي مربوط به رشته تجربي يعني زيست شناسي، شيمي، فزيك و رياضيات را گذرانده باشيد. متقاضيان خارجي نيز بايد مهارت خود را در دو زبان سوئدي و انگليسي اثبات كنند.

در ادامه برخي از بهترين دانشگاه‌هاي كشور سوئد براي تحصيل در رشته پزشكي را به شما معرفي خواهيم كرد.

 

تحصیل پزشکی در سوئد_4

 

انستیتوی کارولینسکا برای تحصیل در سوئد

انستیتوی کارولینسکا، یک دانشكده پزشکی است که در پايتخت اين كشور، شهر استکهلم،‌ قرار دارد. این دانشکده به عنوان برترین دانشکده پزشکی در سوئد شناخته مي‌شود. همچنين اين دانشكده، یکی از بهترین دانشکده‌های پزشکی در جهان نيز محسوب می شود. انستیتوی کارولینسکا در سال تنها 160 متقاضي را مي‌پذيرد.

دانشکده پزشکی دانشگاه اوپسالا

دانشگاه اوپسالا در سال 1477 تاسیس شده است و قدیمی ترین دانشگاهی است که هنوز در سوئد و منطقه شمال اروپا فعالیت می‌کند.

دانشگاه لوند به منظور تحصیل در سوئد

دانشگاه لوند در سال 1666 تاسیس شده است و یکی از قدیمی ترین دانشکده‌هاي پزشکی در سوئد و کل قاره اروپا است.

این دانشگاه که در منطقه جنوبی اسکانیا مستقر است، یک برنامه آموزش پزشکی با كيفيت ارائه می‌دهد.

این دوره برای 11 ترم اجرا می شود، 5 ترم اول آن از طریق یادگیری مبتنی بر مسئله ارائه می شود. فارغ از مباحث تئوري، دانشجویان در تمرینات گروهی، مطالعات موردی و تمرینات بالینی نيز شرکت می‌کنند. در ساير ترم‌ها،‌ دانشكده بر دروس عملي و افزايش مهارت دانشجويان، تمركز دارد.

تحصیل پزشکی در سوئد_5

منابع

https://studylink.com/countries/sweden/

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.