انتخاب صفحه

اخذ ویزای کاری اسپانیا و مشاغل موردنیاز 2022

پیداکردن کار در اسپانیا و اخذ ویزای کاری این کشور می‌تواند هدف و رؤیای بسیاری از افراد باشد. اسپانیا کشوری است غنی از تاریخ، دارای سواحل زیبا و زندگی شبانه پرجنب‌وجوشش در شهرهایش که تمامی این صفات، تجربه کارکردن در اسپانیا برای شما مانند رفتن به یک تعطیلات دائمی خواهد بود. علاوه بر این مزایا، بازار کار اسپانیا همیشه به دنبال افراد بامهارت بالا بوده و فقط در لیست کوتاهی از مشاغل می‌توانید به دنبال جای خالی برای استخدام بگردید.

شرایط عمومی کار در اسپانیا

خوب است برای شروع درباره نحوه اخذ ویزای کار اسپانیا ابتدا چند مورد از شرایط عمومی غالب بر بازار کار در اسپانیا را بشناسیم. اسپانیا کشوری مهاجر دوست است همین امر باعث شده تا مهاجران زیادی که به دنبال ساختن زندگی جدید و فرصت‌های شغلی مناسبی هستند را به سمت خود جذب کند. همچنین دارای قوانین سفت‌وسخت حمایت از حقوق کارکنان بوده که ایمنی، رفاه و امنیت شغلی کارگران را تضمین می­کند. برای مثال قراردادهای کاری، ساعات کار، مرخصی با حقوق برخی از مواردی است که در اسپانیا زیر نظر وزارت کار تنظیم و اجرا می‌شوند تا حقوق کارگران رعایت شود.
هفته کاری استاندارد در اسپانیا حدود 40 ساعت است، اما این بازه زمانی بین مشاغل متفاوت است. قانون کار اسپانیا همچنین الزام کرده است که حداقل دوازده ساعت استراحت بین روزهای کاری در یک هفته وجود داشته باشد و کارگران نمی‌توانند بیش از هشتاد ساعت اضافه‌کاری در سال داشته باشند.
یک روز کاری معمولی اسپانیایی دارای دو شیفت است شیفت اول معمولاً از ساعت 8:30 صبح یا 9:00 صبح تا حدود 1:30 بعدازظهر است و شیفت دوم کاری از 4:30 بعدازظهر یا 5:00 بعدازظهر شروع و تا حدود 8:00 بعدازظهر ادامه دارد.

شرایط عمومی کار در اسپانیا

اما فاصله بین این دو شیفت چه می‌شود؟ فاصله بین این دو شیفت در اسپانیا معروف به سیستا است که به معنی استراحت بعدازظهر است و حدود سه ساعت است که به کارگران اجازه می­دهد در طول گرمای شدید وسط روز استراحت کنند. اکثر مردم معمولاً در این مدت برای صرف ناهار، گذراندن وقت با خانواده یا استراحت به خانه می­روند.

سیستای معروف، درحالی‌که در شهرهای بزرگ رو به کاهش است، هنوز بخش مهمی از یک روز کاری در اسپانیا را تشکیل می‌دهد.

ویزای کاری اسپانیا

ویزای کار اسپانیا یک ویزای بلندمدت برای ورود و اقامت در اسپانیا است که به شما این امکان را می‌دهد تا در این کشور کسب‌وکار خود را راه بیندازید یا در بازار کار این کشور مشغول به کار شوید.

فقط شهروندان کشورهای اتحادیه اروپایی، واجد شرایط کار در اسپانیا بدون داشتن مجوز کار و ویزای کاری اسپانیا هستند. برای افراد خارج از محدوده اتحادیه اروپا الزامی است که ویزای کاری این کشور را اخذ کنند.

انواع ویزای کار اسپانیا

اگر تصمیم گرفته‌اید که اقامت کاری اسپانیا را بگیرید، اولین چیزی که باید بدانید این است که دو نوع ویزا برای کار در اسپانیا وجود دارد.
نوع اول ویزای کار اسپانیا برای کار در یک شرکت یا سازمان اسپانیایی است که دسته‌بندی‌های اصلی آن عبارت‌اند از

 • ویزای Au Pair اسپانیا
 • ویزای کارآفرینی اسپانیا
 • ویزای تعطیلات کاری اسپانیا
 • ویزای خوداشتغالی اسپانیا

نوع دوم این ویزا برای افرادی هست که مایل به تأسیس یا سرمایه‌گذاری در یک شرکت یا سازمان که قبلاً در اسپانیا تأسیس شده هستند یا برای خوداشتغالی و راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور در نظر گرفته شده است.

مدارک موردنیاز ویزای کار اسپانیا

 • پرکردن فرم درخواست ویزای کار اسپانیا (هر متقاضی باید درخواست ویزا را به‌صورت کامل تکمیل و امضا کند.)
 • ارائه یک عکس رنگی که اخیراً گرفته شده است و به‌اندازه پاسپورت با پس‌زمینه روشن باشد، بدون عینک تیره یا بازتابنده، همچنین از پوشیدن هر نوع لباسی که بیضی صورت را مبهم کند، پرهیز کنید.
 • پاسپورت معتبر به همراه اصل و یک کپی از صفحه اصلی گذرنامه. توجه داشته باشید گذرنامه باید حداقل 4 ماه اعتبار داشته باشد (در مورد قرارداد موقت، مدت اعتبار گذرنامه باید شامل مدت قرارداد باشد) و دارای دو صفحه خالی باشد. (گذرنامه‌هایی که بیش از 10 سال پیش صادر شده باشند، پذیرفته     نمی­شوند.)
 • کپی قرارداد کار با مهر وزارت امور خارجه کشور اسپانیا
 • گواهی بررسی سوابق کیفری (متقاضیانی که به سن بلوغ رسیده­اند باید یک اصل و یک کپی از گواهی سابقه کیفری صادر شده توسط کشور محل سکونت خود در 5 سال گذشته را ارائه دهند. همچنین باید توجه داشته که این اسناد خارجی باید توسط مراجع قانونی کشور محل سکونت فرد  متقاضی ویزا، علامت‌گذاری شوند و در صورت لزوم ترجمه رسمی به اسپانیایی شوند.)

مدارک موردنیاز ویزای کار اسپانیا

 • ارائه اصل و کپی گواهی پزشکی مبنی بر عدم ابتلای متقاضی به بیماری که ممکن است بر اساس مقررات بین‌المللی بهداشت سال 2005 عواقب جدی برای سلامت عمومی داشته باشد. (این گواهی هم نیاز به ترجمه رسمی به زبان اسپانیایی دارد و این گواهی باید فقط ظرف 3 ماه از تاریخ درخواست ویزا، توسط پزشک صادر شود و اگر بیش از این زمان باشد مورد تأیید کنسولگری اسپانیا قرار نمی‌گیرد.)
 • پرداخت هزینه ویزا (پرداخت هزینه ویزا اجباری است و باید هم‌زمان با ارائه درخواست ویزا انجام شود.)

نرخ بیکاری در اسپانیا

در سه‌ماهه منتهی به ژوئن 2022 نرخ بیکاری در کشور اسپانیا به 12.48 درصد کاهش یافت، این کمترین میزان بیکاری ثبت شده در کشور اسپانیا از سپتامبر 2008 است که تعداد بیکاران در آن زمان نسبت به آمار ثبت شده در سال 2022 تفاوت قابل‌توجهی داشته است. بر اساس اطلاعیه وزارت کار اسپانیا، بیکاری در حوزه خدمات، صنعت و کشاورزی بیشترین کاهش را داشته است. همچنین مشارکت نیروی کار از 58.50 درصد در دوره قبل به 58.71 درصد افزایش‌یافته است

میزان حقوق در اسپانیا

کارگران اسپانیایی به طور متوسط ​​1.751 یورو در ماه درآمد دارند که 6.6 درصد نسبت به سال گذشته افزایش‌یافته و بالاترین رقم دریافت حقوق در تاریخ بازار کار این کشور است.
به جز مادرید، چهار منطقه دیگر در اسپانیا دارای میانگین حقوق بالاتری هستند: کشور باسک (2.051 یورو در ماه)، ناوار (1.883 یورو)، کاتالونیا (1.866 یورو) و آستوریاس (1.754 یورو). در طرف دیگر جدول، جزایر قناری وجود دارد که تنها منطقه­ای با کمترین میانگین درآمد ماهانه برای دومین سال پیاپی با 1.416 یورو در کشور اسپانیا هستند. بعد از جزایر قناری شهر اکسترمادورا با میانگین حقوق در آن 1.418 یورو است.

مشاغل موردنیاز 2022  در اسپانیا

بر اساس داده­های جمع‌آوری‌شده از مصاحبه با مدیران منابع انسانی کشور اسپانیا، مشاغلی که در حال حاضر در اسپانیا نیاز به نیروی کار دارند عبارت‌اند از: حوزه فروش (26.34٪)، مهندسی (24.19٪)، فناوری اطلاعات و ارتباطات (23.12٪)، بازاریابی (9، 14٪) و مدیریت مالی و حقوقی (4.30 درصد).

چگونه در اسپانیا کار پیدا کنیم؟ اگر مکانی مناسب برای جستجوی شغل در اسپانیا را بشناسید، پیداکردن کار در این کشور چندان دشوار نیست. شما باید بیشتر دنبال مشاغلی باشید که پرکردن نیروی کار در این سمت‌ها سخت است و نیروی کار متخصصان حوزه در اسپانیا به‌سختی پیدا می‌شود یا به دنبال پیداکردن مشاغلی باشید که در بین خارجی­ها بیشتر از افراد محلی و بومی اسپانیا محبوبیت دارند.
خدمات استخدامی عمومی اسپانیا (Servicio Público de Empleo Estatal) یا SEPE اطلاعاتی در مورد مشاغل خالی، دوره­های آموزشی و مشاوره استخدام دارد. همچنین می‌توانید در Empleate که یک پورتال مشاغل دولتی است، فرصت‌های شغلی را بررسی کنید.

مشاغل موردنیاز 2022  در اسپانیا

جوامع خودمختار نیز دفاتری در سراسر کشور دارند. آدرس­های محلی را در دفترچه تلفن یا وب‌سایت SEPE جستجو کنید و با مراجعه به این مراکز به بررسی فرصت‌های شغلی موجود بپردازید. همچنین می‌توانید تابلوهای شغلی محلی و Sistema Nacional de Empleo را برای مشاغل خالی بررسی کنید.
سایت­های کاریابی زیادی هم برای یافتن شغل در اسپانیا وجود دارد معروف‌ترین و معتبرترین این سایت‌ها لینکدین هست که به‌راحتی می‌تواند به شما برای پیداکردن شغل موردعلاقه خود در اسپانیا کمک کند.

ویزای همراه کاری  اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا می­تواند برای همه یک رؤیا باشد، اما نه اگر مجبور باشید عزیزان خود را در خانه پشت سر بگذارید. خبر خوب این است که آن­ها این امکان را دارند تا با شما در زمانی که در اسپانیا مشغول به کار هستید، با شما زندگی کنند.
در واقع، اسپانیا یکی از سه کشور برتر اروپایی بود که در سال 2020 به افراد زیر سن قانونی اقامت اعطا کرد تا بتوانند به خانواده خود در اسپانیا ملحق شوند. علاوه بر این، در برخی موارد، اسپانیا به خانواده‌ها این اجازه را می‌دهد تا به اعضای خانواده خود در اسپانیا ملحق شوند.

نحوه اخذ اقامت و تابعیت در  اسپانیا

همه متقاضیان برای اخذ ویزای کاری اسپانیا باید ثابت کنند که شهروندان خوبی برای این کشور هستند. این بدین معنی است که شما باید از نظر مالی ثبات پولی و درآمد کافی داشته باشید و در طی اقامت خود یا پیش از اقامت خود در اسپانیا هیچ‌گونه سابقه کیفری نداشته باشید. علاوه بر این، شما باید درجه کافی از ادغام در جامعه اسپانیا و فرهنگ این کشور را به مأمور کنسولگری نشان دهید. به‌عنوان‌مثال، نشان دهید که می­توانید اسپانیایی صحبت کنید و در فعالیت­های اجتماعی که بخشی از سبک زندگی اسپانیایی است شرکت کرده و خواهید کرد. شما باید درخواست خود را به بخش ثبت‌نام ویزای دائم اسپانیا در محل اقامت خود در اسپانیا ارسال کنید. همچنین باید مدارک موردنیاز برای شهروندی اسپانیا و همچنین درخواست تکمیل شده برای شهروندی اسپانیا را با خود همراه داشته باشید.
اگر 18 سال یا بیشتر هستید، می‌توانید برای شهروندی اسپانیا درخواست دهید.

سخن نهایی

نحوه درخواست شهروندی اسپانیا با کمک وکلای مجرب از کشورهای دیگر می‌تواند بسیار آسان باشد چرا که آنها در تمام مراحل پروسه اجازه اقامت با شما همراه بود و در هر زمان می‌توانند شمارا راهنمایی کرده تا به آرزوی خود یعنی کسب ویزای اسپانیا برسید.

 

منابع

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به اسپانیا

 

رزرو وقت مشاوره حضوری اقامت کاری

بارگذاری...

مطالب مرتبط

حق اولاد در سوئد

حق اولاد در سوئد

سوئد از جمله از کشورهایی است که در شمال قاره‌ی اروپا در منطقه‌ی اسکاندیناوی واقع شده است. پایتخت این کشور که بزرگ‌ترین شهر سوئد نیز می‌باشد، استکهلم نام دارد. از نظر مساحت سوئد، چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می‌شود. سوئد عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت...

ادامه مطلب
بالاترین حقوق در سوئد

بالاترین حقوق در سوئد

سوئد یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای کار و تحصیل است. به این جهت که این کشور از نظر اقتصادی جایگاه بسیار ارزنده ای دارد؛ همچنین نرخ پایین بیکاری برای جویندگان کار همواره جذاب بوده است. مشاغل مورد نیاز کشور سوئد هر کشور همیشه زمینه ای برای اشتغال افراد تحصیل کرده و...

ادامه مطلب
بازنشستگی در سوئد

بازنشستگی در سوئد

سوئد، کشوری واقع در شمال قاره‌ی اروپا می‌باشد که با کشور‌هایی نظیر فنلاند و نروژ مزر مشترک دارند. شمال این کشور، سرد و قطبی است در حالی که اغلب مناطق جنوبی و مرکزی آن برای زندگی مناسب‌تر می‌باشد. زبان رسمی مردم سوئد ترکیبی از زبان آلمانی، دانمارکی و نروژی می‌باشد....

ادامه مطلب
اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای یکی از سریع‌ترین راه‌های اقامت در  این کشور است که در این نوشه قصد داریم راهکارهایی را به شما بگویم تا با مدارک فنی خود به راحتی اقامت دائم در سوئد را بگیرید. امروزه کشور سوئد به یکی از مهاجر پذیر‌ترین نقاط جهان تبدیل شده است به گونه‌ایی...

ادامه مطلب
آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

دوستان عزیز با ویدیو دوم از قسمت رزومه نویسی در خدمتتان هستیم. در این قسمت، سایت و نحوه نوشتن رزومه را به شما معرفی کرده و آموزش می‌دهیم. سایتی که به شما معرفی می‌کنیم، سایت اداره کار سوئد است که می‌توانید از طریق لینک زیر وارد سایت شوید:...

ادامه مطلب
محاسبه تمکن مالی سوئد

محاسبه تمکن مالی سوئد

نفر اصلی هر ماه 8600 کرون، همراه بزرگسال 3600 کرون در ماه، همراه زیر 18 سال 2500 کرون در ماه نرخ حدودی ارز رو میتوانید از سایت زیر چک کنید. Bonbast.com اطلاعات تکمیلی رو در سایت اداره مهاجرت سوئد ملاحضه بفرمایید. اطلاعات کامل در مورد محاسبه تمکن مالی در پکیج 0 تا 100...

ادامه مطلب
تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

اقامت کاری سوئد و اقامت کادر درمان در سوئد کاملا با هم متفاوت است؛ کادر درمان در حین انجام مراحل اقامتی خود به هیچ عنوان اجازه کار ندارند؛ به این معنی کادر درمان بعد از یک‌سال خواندن زبان سوئدی و قبولی در آزمون آن، شرکت در آزمون رشته تخصصی خود، گذراندن کارآموزی و به...

ادامه مطلب
مزایای اقامت کاری سوئد

مزایای اقامت کاری سوئد

از مزایای اقامت کاری سوئد که شامل استخدام و ثبت شرکت می‌شود، رایگان شدن هزینه تحصیل و خدمات پزشکی و درمانی برای خودتان و همسر و فرزندان شماست. شما به‌عنوان شهروند کشور سوئد قلمداد شده و ده شماره سوئدی دریافت خواهید کرد. [video width="720" height="720"...

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.