انتخاب صفحه
مهاجرت به آفریقاجنوبی

مهاجرت به آفریقا جنوبی

نحوه اخذ ویزا آفریقا جنوبی،روش های مهاجرت به آفریقا جنوبی،نحوه پیدا کردن شغل موردنظر در آفریقا جنوبی،شرایط لازم برای مهاجرت به آفریقا جنوبی و دیگر موضوعات حول محور مهاجرت به آفریقا جنوبی را در مقاله قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم پس اگر شما هم از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت به آفریقا جنوبی دارید در این مقاله با ما همراه باشید.ما در این مقاله سعی به بررسی دقیق موضوعات مهم در مورد مهاجرت به آفریقا جنوبی بپردازیم، اگر شما بعد از مطالعه این مقاله به سوال و یا مشکلی خاصی در خصوص مهاجرت به آفریقا جنوبی و دیگر کشور ها مواجه شدید می توانید با کارشناسان تیم مجرب ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید تا در کمترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ داده شود و شرایط شما توسط کارشناسان ما مورد بررسی قرار گیرد.

چرا آفریقاجنوبی ؟

می توان گفت کشور آفریقا جنوبی از زیرساخت های قوی و زیر بنای اقصادی پیشرفته برخورد است،زیرا این کشور توسط دو قطب قدرتمند اقتصادی جهان یعنی انگلستان و آمریکا حمایت می شود. همین امر باعث شده است تا یک بازار بین المللی از بزرگ ترین برند ها دنیا در این کشور ایجاد شود که روز به روز روبه گستردگی بیشتر می رود.تمامی این موارد دست به دست هم داده تا کشور آفریقاجنوبی به یک فرصت جذاب برای رشد و قدرت بخشی به ایده های خلاقانه و استارت آپ ها در حال شکل گیری تبدیل شود.با توچه به تمامی این موارد می توان گفت که زندگی در آفریقا جنوبی برای کارآفرینان، دانشجویان و حتی سرمایه گذاران یک فرصت طلایی محسوب می شود.این کشور با توجه فراوان به سیستم آموزشی و امکانات گسترده در حوزه های آموزشی،رفاهی و ورزشی امروزه موزد توجه خیلی از مهاجران مخصوصا سرمایه گذاران و کارآفرینان قرار گرفته است.یکی از مهم ترین و بهترین مزیت ها مهاجرت به آفریقا جنوبی این است که در این کشور تسلط اکثزیت مردم این کشور به زبان انگلیسی است و همچنین می توان گفت زبان اصلی آن ها نیاز محسوب می شود،همین امر باعث شده تا آفریقا جنوبی با توچه به خدمات رفاهی گسترده به یک انتخاب ایده آل برای مهاجرت تبدیل گردد.لازم به ذکر است که شما به ارائه مدرک معتبر زبان برای اخذ اقامت افریقاجنوبی نیاز ندارید و همین موضوعی باعث تسریع بخشیدن به اخذ ویزا این کشور می باشد. در ادامه مقاله به بررسی روش ها مهاجرت به آفریقا جنوبی خواهیم پرداخت.

مهاجرت به آفریقاجنوبی

نحوه مهاجرت کاری به آفریقاجنوبی

همانند خیلی از کشور ها برای مهاجرت کاری به آفریقا جنوبی، درابتدا بایستی ویزا کار اخذ نمایید.برای اخذ ویزا کاری خود بایستی به کونسلگری این کشور، در کشور خود مراجعه کنید ولی قبل از تهیه مدارک و مراجعه به کونسلگری آفریقا جنوبی برای اخد ویزاکاری بایستی یک پیشنهاد کاری معتبر از یک کارفرما در کشور آفریقاجنوبی دریافت کنید.می توان گفت یک از مهم ترین اقدامات در راستا اخذ اقامت کاری این کشور در ابتدا دریافت جاب آفر یا همان پیشنهاد کاری می باشد.

بایستی اشاره کرد که به دلیل زمان بر بودن پروسه اخذ ویزا کاری، خیلی از کارفرما ها تمایلی به جذب نیرو کار خارجی ندارید زیرا بایستی زمان زیادی را برای ورود وی به آفریقا چنوبی صبر کنند.می توان گفت به همین دلیل اکثریت کارفرما ها نیرویی را جذب می کنند که از پیش برای اخذ ویزا کاری خویش اقدام کرده باشد.

کشور های مانند کشور آلمان و اتریش به دلیل کمبود نیرو کار مختصص برای حل چنین مشکلی، اقدام به ارائه ویزای جستجو کار کرده اند، تا به جذب نیرو کار مختصص در حوزه ها متفاوت از دیگر کشور ها تسریع ببخشند. میتوان اشاره کرد که کشور آفریقا جنوبی از جمله این کشور محسوب میشود و برای سرعت بخشیدن به جذب نیرو کار، به افراد دارای مهارت و شایستگی در حوزه های فنی و تخصصی ویزا جستجو کار ارائه می دهد.

بایستی افزود ویزا جستجو کار به اخذ اقامت این کشور منتهی نخواهد.اعتبار این ویزا کوتاه مدت است و افراد بایستی در یک بازه زمانی مشخص پس از ورود به آفریقاجنوبی به دنبال کار مورد نظر خود بگردند و در صورت موفقیت اقامت کاری این کشور را می توانند اخذ نماییند.

پس اخذ ویزا جستجو کار فرد اجازه اقامت در خاک آفریقا جنوبی در بازه زمانی 9 تا 24 ماه دارد و در طی این مدت فرد بایستی با پیدا کردن شغل مورد نظر خود می تواند مجوز کار خود را اخذ نمایید که با این مجوز کار اجازه اقامت 5 ساله در آفریقاجنوبی را دارد.با توجه به این که شرایط اخذ پیشنهاد کاری بسیار دشوار به نظر می رسد اکثریت کارجویان اقدام به اخذ ویزا جستجوکار می کنند.

برای اخذ ویزا کار همان طور که گفتیم بایستی در ابتدا مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده باشید و به سفارت آفریقاجنوبی در کشور خود ارائه دهید، مهم ترین این مدارک به شرح زیر است:

 • فرم درخواست ویزا،امضا شده توسط خود متقاضی
 • پاسپورت معتبر دارای اعتبار
 • پرداخت هزینه تعیین شده برای اخذ ویزا کاری
 • اثبات تمکن مالی،برای اثبات اینکه متقاضی نیازی به کمک های مالی از طرف دولت آفریقا جنوبی ندارد
 • گواهی پزشکی جهت اثبات سلامت جسمانی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی وزارت کار
 • مدارک تحصیلی دارای اعتبار

شرایط تحصیل در آفریقاجنوبی

اگر شما از جمله دانشجویانی هستید که برای تحصیل خود کشور آفریقا جنوبی را انتخاب کرده اید بایستی در نظر داشته باشید که هیچ داشنگاهی در آفریقا جنوبی اعم دانشگاه های خصوصی و یا دانشگاه ها دولتی اجازه ثبت نام و جذب دانشجو های بین المللی را ندارد و ابتدا فرد دانشجو بایستی مچوز اقامت تحصیلی اخذ نماید.هیچ دانشجو نمی تواند به ویزا توریستی وارد خاک آفریقا شوید و اقامت تحصیلی خود را اخذ نمایید.در ضمن اگر شما از جمله افرادی هستید که برای ادامه تحصیل در یکی دانشگاه های آفریقا جنوبی مراحل ثبت نام و پذیرش را با موفقیت پشت سر گذاشته اید بایستی بدانید که این به این معنا نیست که بتوانید اقامت تحصیلی خود را اخذ نمایید.

اقدام به اخذ اقامت تحصیلی

شما در ابتدا بایستی یک دانشگاه یا موسسه آموزشی برای انجام امور مربوط به ثبت نام انتخاب کنید و بعد از ثبت نام و اخذ پذیرش مشروط بایستی، در خواست خود جهت دریافت اقامت تحصیلی به نزدیک ترین کنسولگری آفریقاجنوبی در کشور خود ارسال کنید.لازم به ذکر است علاوه بر نامه درخواست اخذ اقامت تحصیلی بایستی مدارک زیر را به کنسولگری آفریقاجنوبی ارائه دهید:

 1. گذرنامه دارای اعتبار
 2. پرداخت هزینه مربوط به ویزا تحصیلی
 3. ارائه تمکن مالی جهت اثبات این موضوع که توانایی پرداخت هزینه ها مربوط به تحصیل و زندگی در آفریقاجنوبی را دارید
 4. ارائه بیمه درمانی مورد تایید کونسلگری آفریقاحنوبی
 5. تضمین بازگشت به کشور مبدا پس از پایان تحصیل
 6. ارائه گواهی پزشکی معتبر
 7. در صورت که سن شما زیر 18 سال باشد اجازه کتبی والدین الزامی است
 8.  در نهایت نامه رسمی درخواست اقامت تحصیلی به همراه یک کپی از تمامی مدارک ذکر شده

ازداج با یک تبع آفریقا جنوبی

همانند خیلی از دیگر کشور ها یکی از راه های اخذ اقامت آفریقاجنوبی، ازدواج با یکی از بومیان این کشور است.اما نحوه اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج با دیگر کشور ها متفاوت است.به طور کلی میتوان گفت ویزا ازدواج به دو حالت متفاوت ارائه خواهد شد.

یکی از این حالت ویزا نامزدی است که فدر غیر بومی که قصد ازدواج با یک تبع آفریقاجنوبی را دارد اجازه دارد که به مدت 90 روز در خاک کشور حضور داشته و الزامی است که نحوه آشنایی با یکدیگر شرح دهند. کسانی که ازدواج آن ها به مرحله نهایی می رسد بایستی هر ساله ویزا موقت برای فرد غیر بومی اخذ نمایند، سپس بعد ار گذشت 5 سال از تدوام رابطه زوجین فرد مهاجر می تواند جهت اخذ اقامت دائم این شکور درخواست خود را یه اداره امور مهاجرتی در آفریقاجنوبی ارسال کند.

تولد و اخذ تابعبیت آفریقا جنوبی

بر خلاف خیلی از کشورها، شرایط اخذ اقامت آفریقا جنوبی  به واسطه تولد در این کشور متفاوت است.بایستی اشاره کرد که متولد شدن در این کشور صرفا منجر به اخذ اقامت این کشور نخواهد شد و فرد متولد شده بایستی شرایط خاصی را داشته باشد که بتواند تابعیت آفریقاجنوبی را به دست آورد.برای مثال میتوان گفت در صورتی که یکی از والدین فرد متولد شده از بومیان آفریقاجنوبی باشد تابعیت این کشور را میتواند اخذ نمایید یا اگر یکی از والدین از پیش موفق به اخذ اقامت دائم آفریقاجنوبی شده باشد، اخذ تابعیت آفریقاجنوبی برای فرد متولد شده نیز ممکن است.در صورتی که یکی از این شرایط شامل حال فرد متولد شده باشد و فرد خارج از خاک آفریقا جنوبی متولد شده باشد برای اخذ تابعیت این کشور بایستی مدارک زیر تهیه شود:

 •  که در آن هر دو والدین گواهی مربوط به تولد را امضا کرده باشند.(DAH24)فرم
 •  گه بایستی توسط والدین فرد متولد شده تکمیل گردد.(DAH529)فرم
 • یک کپی از سند ازدواج والدین
 • کپی اسناد هویتی مانند شناسنامه از والدین

در آخر

عوامل متعددی همانند برخوداری از حق کار در طول تحصیل،تحصیل به زبان انگلیسی،تنوع فرهنگ ها مختلف در این کشور،سیستم پیشرفته درمان، اب و هوای معتدل و برخوداری از امکانات گسترده آموزشی باعث می شود تا آفریقاجنوبی به یک انتخاب درست و مناسب برای مهاجرت تبدیل گردد.اگر شما قصد مهاجرت به آفریقاجنوبی یا هر کشور دیگری دارید می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا شما را تا آخرین مرحله مهاجرت راهنمایی کنند.

منبع

en.wikipedia.org

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به آفریقای جنوبی

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.