انتخاب صفحه

سوئد کشوری می‌باشد که در شمال قاره اروپا واقع شده است و در شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد.

کشور سوئد از سمت شمال با کشور فنلاند، از سمت جنوب با کشور دانمارک، از شرق با خلیج بوتنی و از غرب با کشور نروژ همسایه است. پایتخت سوئد شهر استکهلم می‌باشد که علاوه بر پایتخت بودن، بزرگترین شهر سوئد نیز به شمار می‌رود.

جمعیت سوئد در حدود ده میلیون نفر بوده و مساحت آن ۹۶۴,۴۴۹ متر مربع است.

این کشور، پنجمین کشور بزرگ اروپا نیز می‌باشد، اما به علت شرایط آب و هوایی، بیشتر جمعیت این کشور در جنوب سوئد سکونت دارند.

زبان رسمی مردم، سوئدی است و واحد پول این کشور، کرون سوئدی است. مردم این کشور از کیفیت زندگی و سطح رفاه و امنیت بسیار بالایی برخوردارند، اما باید به این موضوع نیز توجه داشت که هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر بالاتر است.

خودحمایتی سوئد را می‌توان در قالب دو برنامه متنوع که شامل ویزای سرمایه گذاری سوئد، یعنی ثبت شرکت و خرید ملک از این کشور زیبا می‌باشد، تفسیر کرد.

مطابق با گزارشات به روز از برنامه مهاجرت سرمایه گذاری سوئد 2021، حداقل سرمایه‌ای که افراد برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در این کشور لازم دارند، حدود صد هزار یورو می‌باشد و مقدار سرمایه‌ای نیز که برای خرید ملک احتیاج دارند، حدود صد و هفتاد و پنج هزار الی دویست هزار یورو می‌باشد؛ به همین دلیل از این موضوع این چنین نتیجه گیری می‌شود که در برنامه مهاجرتی سوئد، چیزی به عنوان برنامه خود حمایتی وجود نداشته و متقاضیان فقط از طریق سرمایه گذاری این امکان را دارند که به اقامت سوئد دسترسی پیدا کنند.

مهاجرت خود حمایتی سوئد یا سرمایه گذاری در سوئد؟

کشور سوئد در منطقه‌ای از قاره اروپا قرار گرفته است که بسیار برای فرصت‌های تجاری، آموزشی، شغلی و بهداشتی مناسب می‌باشد و در واقع مرکز این فرصت‌ها به شمار می‌آید. علاوه بر این، سوئد یکی از کشورهای با ثبات از نظر سیاسی است و دارای سیستم شفاف مالی نیز می‌باشد. مطابق با رتبه بندی که سایت معتبر USnews منتشر کرده است، این کشور از نظر شاخص استاندارد زندگی (شامل صد و هفتاد معیار ارزیابی) در رده سوم مرفه‌ترین کشورهای جهان پس از کانادا و دانمارک قرار می‌گیرد. این آمار و رتبه‌بندی بیانگر سطح زندگی مطلوب در این کشور می‌باشد.

یکی از راه‌های مهاجرت کردن به سوئد و اخذ اقامت آن، این می‌باشد که افراد از طریق سرمایه‌گذاری اقدام کنند، اما این نوع سرمایه گذاری شامل برنامه خود حمایتی نمی‌باشد. علت این موضوع این است که خود حمایتی یک برنامه مهاجرتی منفی و غیر قابل قبول در سوئد محسوب می‌شود.

علت منفی بودن آن این است که افراد برای مهاجرت کردن به کشور سوئد، تمکن مالی خود را نه از طریق کار، بلکه از طریق سود بانکی یا سود سهام و درآمدهایی از این قبیل ثابت می‌کنند.

با توجه‌به موارد بیان شده، افراد برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به سوئد، دو مسیر زیر را پیش رو خواهند داشت:

همان طوری که در مطالب پیشین نیز توضیح داده شد، در میان برنامه‌های مهاجرت، افراد متمکن به سوئد برنامه‌ای با عنوان مهاجرت خود حمایتی سوئد وجود ندارد، اما این دسته از متقاضیان با استفاده از دو شیوه، این امکان را دارند که به اقامت سوئد دست پیدا کنند.

اولین روشی که می‌تواند به این منظور مورد استفاده قرار بگیرد، مهاجرت کردن از طریق خرید و مدیریت ملک در این کشور می‌باشد.

اما روش دومی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، اخذ ویزای سرمایه گذاری سوئد از طریق ثبت شرکت در این کشور می‌باشد.

اما قبل از شروع این کار، افراد بایست با انواع شرکت‌ها، نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ها، شرایط و مراحل ثبت شرکت در سوئد آشنا شوند. در ادامه به انواع شرکت‌ها در کشور سوئد اشاره می‌کنیم:

انواع شرکت‌ها در سوئد شامل

  1. شرکت مسئولیت محدود (AB)
  2. مشارکت محدود (KB)
  3. مالکیت اختصاصی می‌باشد.

همواره سوالات مختلفی در مورد خود حمایتی سوئد و انواع اقامت‌ها در این کشور مطرح می‌باشد:

1- آیا از طریق خود حمایتی سوئد می‌توان به این کشور مهاجرت کرد؟

پاسخ این سوال خیر می‌باشد. تنها روشی که پیش روی کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی وجود دارد، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در سوئد می‌باشد.

2- چه روش‌هایی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری سوئد وجود دارد؟

  • ثبت شرکت
  • خرید ملک در سوئد

3- شرط اصلی برای ثبت کردن شرکت در سوئد چیست؟

ارائه دادن یک بیزینس پلن نوآورانه و قوی شرط اصلی برای انجام این کار می‌باشد.

4- سرمایه گذاران خارجی چگونه می‌توانند به اقامت دائم سوئد دست یابند؟

افراد متقاضی از طریق اقامت دو ساله در سوئد می‌توانند به کارت اقامت دائم سوئد دسترسی پیدا کنند.

۵- شرایط برای شراکت در یک شرکت سوئدی و اخذ اقامت سوئد چیست؟

اثبات تمکن مالی حدود بیست هزار یورو برای متقاضی، ده هزار یورو برای همسر و حدود پنج هزار یورو برای هر فرزند، از جمله شرایط اصلی این کار می‌باشد.

از مزایای انواع اقامت در سوئد، می‌توان به رایگان بودن هزینه‌های تحصیلی و دارویی برای خودتان و همراهان‌تان اشاره کرد.

اقامت موقت بعد از دو سال تبدیل به اقامت دائم می‌شود. علاقه‌مندان به کشور سوئد، برای اقامت خود حمایتی نیازمند به افراد متخصص و حاذق در این زمینه هستند؛ این در حالی است که در اقامت تحصیلی سوئد، فرد به تنهایی قادر به انجام تمام اقدامات مهاجرتی است.

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.