انتخاب صفحه

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای یکی از سریع‌ترین راه‌های اقامت در  این کشور است که در این نوشه قصد داریم راهکارهایی را به شما بگویم تا با مدارک فنی خود به راحتی اقامت دائم در سوئد را بگیرید.

امروزه کشور سوئد به یکی از مهاجر پذیر‌ترین نقاط جهان تبدیل شده است به گونه‌ایی که افراد با شغل‌های مختلف، تقاضای اقامت در این کشور را دارند. سوئد از تمام جهات، یکی از بهترین مقصد‌ها برای مهاجرت محسوب می‌شود.

رشد اقتصادی این کشور به گونه‌ای است که فرصت‌های زیادی برای بهبود کیفیت زندگی و سرمایه‌گذاری در سوئد وجود دارد. سرمایه گذاری در این کشور باعث می‌شود که افراد با خیال راحت به کار یا تحصیل بپردازند و زندگی با رفاه اجتماعی کامل داشته باشند. برای مهاجرت به سوئد می‌توان از راه‌های زیادی اقدام کرد، مثل: مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، پناهندگی، تولد و…

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای

شرایط مهاجرت با مدرک فنی و حرفه‌ای برای کشور‌های مختلف، متفاوت است اما برای گرفتن ویزا، فرد باید مدرک فوق دیپلم داشته باشد و حداقل دارای سه سال سابقه‌ی کاری از زمان فارغ التحصیلی خود باشد.

در اصل این ویزا، ویژه‌ی تخصص و مهارت و برای فنی و حرفه‌ایی می‌باشد؛ اما نکته‌ی قابل توجه این جاست که در سایر کشورها افراد باید ۵ سال سابقه‌ی کار حرفه‌ایی داشته باشند تا بتوانند در آن کشور اقامت کنند.

شاید به همین علت می‌باشد که اعتبار مدرک فنی و حرفه‌ایی در خارج از کشور بر اساس سابقه‌ی کاری افراد سنجیده می‌شود. اما می‌توان با در دست داشتن مدرک بین المللی فنی و حرفه‌ایی، در سوئد به راحتی کاریابی کرد. مدرک بین المللی فنی و حرفه‌ایی، مدرکی می‌باشد که سازمان تایید و صادر کننده‌ی آن، در سطح جهانی و بین المللی معتبر است و از طرفی متقاضیان می‌توانند با داشتن این مدرک، رزومه‌ی خود را تقویت کنند.

مدارکی که توسط سازمان‌های ایرانی صادر می‌گردد، همین گونه هستند؛ یعنی اعتبار بین المللی دارند. دلیل این اتفاق هم عضویت ایران در سازمان بین المللی کار یا همان LIO می‌باشد. این سازمان یکی از موسسات تخصصی سازمان ملل است که امور مربوط به کار و کارگران را بررسی می‌کند. این سازمان در سال ۱۹۱۹ در شهر ژنو کشور سوئیس تاسیس گردید.

مهاجرت از طریق تحصیل

برای اینکه بتوان از راه تحصیل و مدرک فنی و حرفه‌ای مهاجرت کرد، باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله داشت و از موسسات و دانشگاه‌ها فارغ التحصیل شد یا حداقل دوره‌ی پیش دانشگاهی را گذراند. در واقع مدارک فنی و حرفه‌ایی برای دریافت ویزا چندان کمکی نمی‌کند ولی شاید بعد از ورود به سوئد به دردتان بخورد. برای مهاجرت به هر کشوری باید مدارک تحصیلی سال قبل را داشته باشید تا برای تحصیل در آن کشور اقدام کنید.

مهاجرت از طریق کار

با رعایت شرایط خاصی می‌توان با داشتن مدرک فنی و حرفه‌ایی برای کار به سوئد مهاجرت نمود؛ یعنی فرد صرفاً با داشتن مدرک فنی و حرفه‌ایی نمی‌تواند اقدام به کاریابی کند. از این شرایط می‌توان به داشتن مدرک تحصیلی فوق دیپلم در کنار سه سال سابقه‌ی کاری و داشتن کارفرما و پیشنهاد شغلی اشاره کرد.

رشته‌هایی نظیر مکانیک، تاسیسات و جوشکاری، بازار نسبتاً خوبی در اروپا و استرالیا دارند. در برخی از این رشته‌ها علاوه بر داشتن شرایط لازم بالا، از افراد مصاحبه حضوری و آزمون گرفته می‌شود. تسلط کافی بر زبان انگلیسی نیز لازمه‌ی اقامت در سوئد و سایر کشورها می‌باشد.

اقامت سوئد با مدرک فنی  و حرفه‌ای

یکی از زیرشاخه‌های مهم فنی و حرفه‌ایی، شغل آرایشگری است. برای کار در این زمینه، افراد باید به صورت تجربی مهارت کسب کنند و برای دریافت مدرک فنی و حرفه‌ایی اقدامات لازم را انجام دهند. سوئد در چند سال اخیر مهاجران زیادی را از سایر کشور و در تمامی زمینه‌ها می‌پذیرد.

مشاغلی همچون آرایشگری که در حوزه‌ی فنی و حرفه‌ایی قرار می‌گیرد، در دسته‌ی مشاغل مورد نیاز سوئد جای دارد. برای اقامت در سوئد از طریق مدرک فنی و حرفه‌ایی، داشتن حداقل دیپلم کافی است. داشتن مدرک بین المللی معتبر و ۳ سال سابقه‌ی کاری و آشنایی با روابط این شغل از مهم‌ترین نیاز‌ها برای شروع این حرفه در سوئد می‌باشد.

به‌دنبال هزینه‌ۀ بالای خرج و مخارج در سوئد، درآمد افراد به گونه‌ای است که کفاف زندگی خودشان را می‌دهند؛ در اصل بین هزینهۀ بالای زندگی و درآمد در سوئد تعادل وجود دارد و به همین سبب است که زندگی در سوئد یک زندگی ایده‌آل می‌باشد. آرایشگری نیز جزو مشاغل پر کاربرد در سوئد به شمار می‌رود و تعداد درخواست برای جذب این افراد زیاد است. از طرفی درآمد آرایشگران در سوئد با اینکه ثابت نیست؛ اما مناسب است. درآمد آن‌ها در حدود ۱۵۰ هزار کرون در طول یک سال است.

اقامت سوئد با مدرک فنی  و حرفه‌ای

مهاجرت با مدرک فنی و حرفه‌ای از طریق سرمایه گذاری

افرادی که دارای مدرک فنی و حرفه‌ایی می‌باشند و قصد دارند که در کشور دیگری سرمایه گذاری کنند، می‌توانند از روش‌های متنوعی مانند ثبت شرکت در سوئد، خرید ملک یا روش‌هایی مبتنی بر روش خود اتکایی و خود حمایتی استفاده کنند. در روش خود حمایتی، شخص با نشان دادن تمکن مالی خود می‌تواند اقامت کشور مورد نظر را کسب کند و با تجربه و تخصصی که دارد، به حرفه‌ی خود مشغول شود.

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.