انتخاب صفحه

کشور سوئد از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی دارای رتبه هشتم جهان می‌باشد که با توجه به وضعیت اقتصادی قوی، شرایط زندگی و کیفیت بالای رفاه و سطح آموزشی ایده آل از جایگاه بسیار مطلوبی در جهان برخوردار است.

لازم به ذکر است که اقتصاد قوی کشور سوئد بر اساس حضور و مشارکت مردمش در سرمایه گذاری‌های این کشور می‌باشد. بخش عمده‌ای از اقتصاد کشور سوئد تحت تأثیر صادرات ماشین آلات، وسایل نقلیه، کاغذ و مشتقات آن، فولاد، مواد شیمیایی و آهن و محصولات مرتبط با آن‌ها می‌باشد. کشور سوئد در زمینه‌های بیان شده همواره حضوری فعال داشته است و نشان داده که سخنان بسیاری برای گفتن دارد.

چنانچه فرد برای ثبت شرکت در کشور سوئد اقدام کند، به متقاضی یک اقامت دو ساله تعلق می‌گیرد. پس از اینکه فرد متقاضی وارد کشور سوئد شد، مدارک مورد نیاز را ارائه می‌دهد و پس از آن کارت اقامت موقت را دریافت خواهد نمود.

البته بهتر است این مورد را نیز بیان کنیم که قبل از دریافت کارت اقامت دو ساله، متقاضی باید تعدادی عکس از خود را ارائه‌ دهد و همچنین انگشت نگاری‌های لازم را نیز انجام دهد. پس از انجام دادن این اقدامات، با گذشت چند روز فرد می‌تواند کارت اقامت دو ساله خود را دریافت نماید.

در طی گذشت این دو سال، متقاضی باید شرکت خود را راه اندازی کند و همچنین کلیه پروسه را به منظور ثبت شرکت در سوئد طی نموده و اقدام به آغاز کردن فعالیت اقتصادی خود کند. پس از دو سال فعالیت، متقاضی می‌تواند به اداره مهاجرت کشور سوئد مراجعه کند و برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست بدهد. پس از ارائه درخواست متقاضی، اداره مهاجرت این کشور، کلیه فعالیت‌های فرد را در طول دو سال اقامتش بررسی می‌کند که این بررسی‌ها شامل عدم جرائم قانونی و یا بدهی و همچنین پرداخت کامل مالیات خواهد بود.

اقدام به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور سوئد می‌تواند از جنبه‌های مختلفی دارای آثار مثبت و مزایایی باشد که در اینجا به چند نکته‌ی مهم آن اشاره می‌کنیم:

 1. اختصاص پیدا کردن تسهیلات ویژه برای سرمایه گذاران در قالب وام
 2. کم خطر بودن ثبت شرکت و سرمایه گذاری
 3. داشتن نظام سیاسی و حقوقی با شرایط مناسب
 4. داشتن نظام اقتصادی فعال و پویا
 5. نظام مالیاتی و درآمد مناسب
 6. عضو 10 اقتصاد برتر جهان
 7. گسترش بیزنس در اروپا

موضوعی که در خصوص ثبت کردن شرکت در کشور سوئد از اهمیت مهم و اساسی برخوردار می‌باشد، ارائه یک طرح تجاری خلاقانه و بیزنس پلن خوب و مناسب است. بعد از این که طرح تجاری سرمایه گذار توسط مسئولان کشور سوئد مورد تایید قرار گرفت، این اجازه به سرمایه گذار داده می‌شود تا شرکت خود را ثبت کند و فعالیت خود را آغاز کند.

مواردی که فرد متقاضی برای ثبت شرکت باید مورد توجه قرار دهد

یک طرح تجاری مناسب برای کسب و کار موفق باید شامل موارد زیر باش:

 1. مقدار سرمایه اولیه برای راه اندازی شرکت
 2. هدف از راه اندازی این کسب و کار
 3. پیش بینی سود سالیانه تجارت
 4. تعداد نیروی مورد نظر برای استخدام

و …

دولت سوئد پس از بررسی این مدارک و طرح تجاری سرمایه گذار، به سرمایه گذار این اجازه را می‌دهد که به راه اندازی کسب و کار خود بپردازد و همچنین مهلت مناسبی را نیز می‌دهد که این تجارت را به سود آوری مورد هدف برساند. ذکر این مورد ضروری است که در اقدام برای ثبت شرکت در هر کشوری باید از نکات مهم، ریسک‌ها و فرصت‌هایی که ممکن است به وجود بیایند، غافل نشد.

همواره به این مورد توجه داشته باشید که حتما در زمینه‌ای کسب و کاری را آغاز کنید که در آن طرح تجاری خلاقانه و سابقه کاری خیلی خوبی دارید.

داشتن یک طرح تجاری قوی از نکات مهم و اساسی در کسب موفقیت در میدان رقابت سرمایه گذاری در کشور سوئد است. یکی دیگر از نکات مهمی که باید در ثبت شرکت مورد توجه قرار بگیرد، توجه به میزان ریسک و خطر پذیری این امر می‌باشد، البته موردی که وجود دارد این است که میزان درصد ریسک و خطر در کشور سوئد بسیار پایین است و سرمایه گذار با بررسی این موضوع، در مسیری قدم بر می‌دارد که شرایط مطلوبی در سرمایه گذاری و ثبت شرکت خواهد داشت.

سایت اداره‌ مهاجرت کشور سوئد، حداقل سرمایه‌ای را برای افراد تعیین نکرده است. سرمایهٔ فرد متقاضی براساس برنامهٔ مالی‌ای که توسعه دهنده کسب و کار او (business developer) برای او تعیین می‌کند، مشخص خواهد شد.

در رابطه با کار تریدینگ در بازار بورس، افراد می‌توانند در سوئد شرکت تریدینگ ثبت کرده، کار آموزش تریدینگ را انجام دهند یا افرادی را برای بانک‌ها و شرکت‌ها، استخدام کنید.

به این مورد نیز توجه داشته باشید که پروفایل کاری افراد مورد بررسی قرار می‌گیرد و میزان سود و زیان‌ افراد نیز مشخص خواهد شد.

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.