انتخاب صفحه
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به سوئد

سرمایه‌گذاری در سوئد

سوئد یکی از مقاصد مورد علاقه مهاجران در سراسر جهان است. این کشور یکی از پیشرفته‌ترین و امن‌ترین کشورهای اروپایی است که از نظر اقتصادی نیز، همیشه اوضاع خوبی داشته است. این کشور اروپایی دارای یکی از بهترین سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی در جهان، سیستم آموزشی بسیار خوب، سطح بالایی از امنیت و به طور کل مکانی استاندارد برای زندگی است.

سوئد با جمعیتی بیش از ۱۰ میلیون نفر، رتبه ۲۳ جهانی برای مراقبت‌های بهداشتی، رتبه ۲۷ در رده‌بندی سیستم‌های آموزشی را دارد و ۱۵ درصد از جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می‌دهند که نشان از همزیستی فرهنگ‌های مختلف دارد.  پس جای تعجب نیست که بسیاری از افرادی که به فکر بهبود زندگی خود و خانواده‌شان هستند، مهاجرت به کشور زیبای سوئد را انتخاب می‌کنند.  راه‌های زیادی برای مهاجرت به کشور سوئد وجود دارد که اخذ ویزای سرمایه‌گذاری یکی از این راه‌هاست.  کشور سوئد، برای سرمایه‌گذارانی که قصد راه‌اندازی کار، پیشرفت شغلی، توسعه کسب و کار و… را دارند، مقصدی امن و جذاب به شمار می‌رود. 

اگر به دنبال مهاجرت به سوئد و اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری هستید، می‌توانید برای کسب اطلاعات کامل در مورد نحوه اخذ ویزای سرمایه‌گذاری با مشاورین ما صحبت کنید.

شرایط عمومی سرمایه‌گذاری در سوئد 

سوئد یکی از رهبران جهان در تکنولوژی، نوآوری، نیروی کار بسیار ماهر و اقتصاد باثبات است. سوئد دارای یکی از بزرگ‌ترین بازارهای تجارت آزاد جهان با دسترسی کامل به اتحادیه اروپا و زیرساخت‌های بسیار مناسب برای مشاغل است. سوئد سرمایه‌گذاری‌های عمده‌ای را در صنایعی مانند خودروسازی، تولید برق و انرژی، پزشکی و مراکز داده فناوری اطلاعات جذب می‌کند. سوئد به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان در زمینه انرژی سبز شناخته شده است، به همین دلیل است که راه‌اندازی کسب و کار در این بخش می‌تواند بسیار جذاب باشد.

بسیاری از کشورهای جهان اجازه اقامت یا حتی شهروندی را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده‌اند؛ بنابراین بسیاری از افراد به دنبال کشورهایی هستند که فرصت‌ اخذ شهروندی را به آن‌ها ارائه دهد. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، باید بگوییم که سوئد جزو این کشورها نیست. شما نمی‌توانید اجازه اقامت یا شهروندی سوئد را از طریق سرمایه‌گذاری دریافت کنید. با این حال، هنوز یک گزینه وجود دارد. 

شما می‌توانید به عنوان فردی که خوداشتغال است برای اجازه اقامت درخواست دهید. این مجوزی نیست که به راحتی به دست آید، و زمان پردازش به طور کلی طولانی است. با این حال ممکن‌ترین راه اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری در سوئد است.

ویزای سرمایه‌گذاری می‌تواند منجر به اخذ شهروندی سوئد شود، اما باید حداقل پنج سال در این کشور زندگی  و بیمه و مالیات پرداخت کنید. به طور کلی می‌توان گفت اخذ اقامت سرمایه‌گذاری سوئد در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، دشوارتر است. اکثر افرادی که قصد سرمایه‌گذاری و رشد سرمایه خود را دارند، می‌توانند در سوئد موفق شوند؛ اما همه سرمایه‌گذاری‌ها در انتها به اخذ اقامت منتهی نخواهد شد. 

با اینکه افراد این امکان را دارند که در املاک و مستغلات و یا اوراق قرضه در کشور سوئد سرمایه‌گذاری کنند؛ ولی ثبت شرکت، مسیری است که امکان اخذ اقامت و شهروندی را به متقاضیان می‌دهد. 

اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در سوئد 

شهروندان خارجی که قصد نقل مکان به کشور سوئد را دارند، از طریق چندین روش مختلف می‌توانند مجوز اقامت دریافت کنند. ویزای سرمایه‌گذاری، یکی از این روش‌هاست. 

شهروندان غیر اتحادیه اروپا، می‌توانند از طریق ویزای سرمایه‌گذاری به سوئد نقل مکان کرده و کسب و کار خود را داشته باشند. شرایط اصلی برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری عبارت است از:

 • سرمایه‌گذار باید در زمان ارسال درخواست حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • داشتن سابقه کیفری پاک و اثبات اخلاق حسنه الزامی است.
 • حداقل باید ۱۰۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری شود.
 • باید در زمینه کاری منتخب خود، قبلا فعالیت کرده باشد.
 • دانش خوب زبان انگلیسی الزامی است.

در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی که دارای قوانین ارائه اقامت و شهروندی بر اساس سرمایه‌گذاری هستند، سوئد یکی از کم هزینه‌ترین کشورها است.  علاوه بر این، دولت سوئد مشتاق جذب کارآفرینان و افرادی است که مایل به سرمایه‌گذاری طولانی مدت هستند، به همین دلیل است که نمی‌توان از این طریق به سرعت شهروندی دریافت کرد. 

با اینکه به علت اقتصاد پایدار، اکثر سرمایه‌گذاری‌ها به سوددهی قابل توجهی می‌رسند، صنایع خاصی وجود دارند که می‌توانند شانس موفقیت را به میزان قابل توجهی افزایش دهند:

 • گردشگری
 • کافه و رستوران
 • فناوری اطلاعات
 • انرژی برگشت‌پذیر
 • نفت و گاز

متقاضیانی که قصد دارند از طریق سرمایه‌گذاری در سوئد تابعیت این کشور را به دست آورند، می‌توانند به همراه خانواده (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) خود به این کشور نقل مکان کنند، اما مقدار پول سرمایه‌گذاری شده کمی متفاوت می‌شود. به عنوان مثال، هنگام نقل مکان به تنهایی، حداقل سرمایه‌گذاری ۱۷۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰ کرون است. هنگام همراهی با همسر، تقریباً ۱۰۰۰۰۰ کرون لازم است. برای هر کودک، تقریبا ۵۰۰۰۰ کرون باید به سرمایه‌گذاری اضافه شود.

همراه سرمایه‌گذاران خارجی، اجازه کار در سوئد را نخواهند داشت اما حق بهره مندی از تحصیل رایگان را دارند. سرمایه‌گذاران خارجی که بتوانند برای ۴ سال متوالی، شرکت خود را فعال و سودده نگه دارند، می‌توانند بعد از چهارمین سال، اقامت دائم خود را دریافت کنند و بعد از ۲ سال برای کسب پاسپورت سوئد، اقدام کنند. 

مدارک مربوط به مهاجرت به سوئد به منظور اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری، پیچیده نیست. این مدارک عبارتند از:

 •  پاسپورت معتبر
 •  حساب بانکی که نشان‌دهنده امکان حمایت از خود را داشته باشد. 
 •  قرارداد اجاره یا سند ملک، به عنوان مدرکی از زندگی در سوئد.
 • کپی مدارک تحصیلی، گواهی اشتغال در گذشته و سایر اطلاعاتی که تجربه متقاضی را تایید کند.
 • این الزامات باید با موارد زیر تکمیل شود:
 • متقاضیان باید جدای از حداقل نیاز سرمایه‌گذاری، بودجه کافی برای حمایت از خود را داشته باشند
 • متقاضیان باید به زبان انگلیسی یا سوئدی تسلط کافی داشته باشند.
 • متقاضیان باید ثابت کنند که مدیر شرکت هستند (مدارک ثبت تجاری و قراردادهای کاری را می‌توان استفاده کرد)
 • کسب و کارها باید تولیدات خود را در سوئد تولید یا به فروش برسانند. 
 • شرکت‌ها باید بودجه کافی برای توسعه فعالیت‌های خود را داشته باشند.

مدت زمان اخذ تابعیت در سوئد 

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که بر اساس ویزای سرمایه‌گذاری به سوئد مهاجرت می‌کنند، اگر واجد شرایط باشند، ابتدا ویزای سرمایه‌گذاری برای یک سال دریافت خواهند کرد. پس از آن متقاضی و اعضای خانواده وی، می‌توانند اقامت ۲ ساله که برای ۲ سال دیگر نیز قابل تمدید است، دریافت کنند. پس از ۵ سال سرمایه‌گذاران اقامت دائم دریافت خواهند کرد. پاسپورت را می‌توان پس از ۱۰ سال زندگی قانونی در این کشور دریافت کرد. یک شهروند خارجی برای اینکه مقیم عادی سوئد و واجد شرایط شهروندی شود، باید مالیات و بیمه پرداخت کند. 

استانداردهای سرمایه‌گذاری در سوئد 

این کشور دارای اقتصادی باثبات و همواره رو به رشدی است. در سال ۲۰۲۰ نرخ تورم در این کشور به ۰.۵ درصد رسید که درصدی بسیار خوب به شمار می‌رود. 

نرخ مصادره اموال نیز در این کشور در کم‌ترین میزان آماری است.  به طور کلی کشور سوئد، انتخابی مناسب و امن برای سرمایه‌گذاران خواهد بود. 

شاخص‌های اقتصادی تأثیرگذار بر سرمایه‌گذاری در سوئد 

سوئد از سال ۱۹۹۵ به عضویت اتحادیه اروپا درآمده که به این کشور کمک کرده تا اقتصادی پایدار داشته باشد.  در سال ۲۰۱۹، تولید ناخالص داخلی سوئد نسبت به سال قبل ۱.۲ درصد افزایش یافت و در بین ۱۹۶ کشور از نظر اقتصادی در رتبه ۲۳ قرار گرفت. نرخ مالیات نیز در این کشور بین ۲۲ تا ۲۸ درصد است. 

سرمایه‌گذاری در سوئد از طریق خرید ملک 

باید در نظر داشت که قیمت املاک در سوئد بسیار بالا است، به‌ویژه در شهرهای بزرگ مانند استکهلم.

سرمایه‌گذاری روی املاک در سوئد، یکی از روش‌های مطمئن برای بهره‌وری مالی شمرده می‌شود، اما باید بدانید که بدون توجه به قیمت ملک، امکان اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری بر روی املاک و مستغلات، وجود ندارد. 

سرمایه‌گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت 

برای اخذ شهروندی سوئد از طریق سرمایه‌گذاری، ثبت یک شرکت، محتمل‌ترین راه است. متقاضیان امکان خرید یک شرکت محلی را نیز دارند که باید قرارداد خرید و فروش، کپی توافقنامه با مشتریان یا تامین کنندگان به عنوان مدرک به اداره مهاجرت ارائه شود. اگر متقاضی قصد دارد یک شرکت موجود در کشوری دیگر را به سوئد منتقل کند نیز گواهی ثبت شرکت باید به عنوان مدرک ارائه شود.

متقاضیان جهت سرمایه‌گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت، با هدف اخذ اقامت، نیاز به ارائه یک طرح تجاری قوی که مبنی بر ایجاد منافع مالی و اقتصادی در کشور سوئد باشد، دارند. از دیگر ملزومات کسب اقامت سرمایه‌گذاری سوئد از طریق ثبت شرکت می‌توان به سابقه کاری مرتبط (حداقل ۲ سال) اشاره کرد.

اداره مهاجرت سوئد با تایید طرح تجاری ارائه شده، در ابتدا یک اقامت ۲ ساله به شخص و خانواده وی اعطا می‌کند و با بررسی شرایط شرکت و سودده بودن آن پس از ۲ سال اقدام به تمدید اقامت سرمایه‌گذاری آنان می‌کند. 

برای تمدید اقامت باید مدارک مالی بیشتری ارائه دهید مبنی بر اینکه شرکت شما دارای بودجه کافی برای حمایت از شما و خانواده‌تان است. این بدان معنی است که شما دیگر نمی‌توانید تنها به سرمایه خود متکی باشید و این امور مالی شرکت است که به عنوان مدرک مالی، درخواست می‌شود. اگر شرکت دارای بودجه کافی باشد، اقامت شما برای ۲ سال دیگر تمدید خواهید شد. پس از یک دوره ۴ ساله اقامت، واجد شرایط درخواست اقامت دائم در سوئد خواهید شد. 

سرمایه‌گذاری در سوئد از طریق کارآفرینی

سوئد به افرادی که دارای غریزه کارآفرینی هستند فرصتی برای ایجاد کسب و کار خود در اقتصاد عالی اتحادیه اروپا ارائه می‌دهد. قانون سوئد بیان می‌کند که در صورتی که کسب و کار پیشنهادی شما برای اقتصاد سوئد مفید باشد، می‌توانید اقامت دریافت کنید.

برای اخذ اقامت از طریق کارآفرینی، به یک طرح تجاری مستحکم نیاز است که در آن کارآفرین ثابت کند که چگونه خدمات یا کالاها به مشتریان سوئدی ارائه می‌شود و به نفع منافع ملی کشور است. همچنین، متقاضی باید به مقامات مهاجرت ثابت کند که حداقل نیمی از کسب و کار را در اختیار دارد. علاوه بر این، متقاضی باید نشان دهد که با زندگی در سوئد، شرکت را مدیریت خواهد کرد.

شرط دیگر این است که متقاضی مدارکی ارائه کند دال بر اینکه در ۲ سال اول اقامت در سوئد توانایی مالی حمایت از خود را دارد.

سرمایه‌گذاری در سوئد از طریق خرید اوراق قرضه دولتی 

سرمایه‌داران می‌توانند از طریق خرید سهام و خرید اوراق قرضه دولتی در سوئد اقدام به سرمایه‌گذاری کنند البته باید بدانید که سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه دولتی منجر به اخذ اقامت این کشور نخواهد شد.

مزایای سرمایه‌گذاری در سوئد

 

 • دسترسی رایگان به آموزش و سیستم مراقبت‌های بهداشتی.
 • شما اجازه اقامت سوئد را دریافت خواهید کرد.
 • کشور سوئد اقتصادی پایدار دارد
 • امنیت اقتصادی در این کشور میزان بالایی دارد. 
 • پاسپورت سوئدی به شما امکان می‌دهد آزادانه به ۱۸۰ کشور در سراسر جهان سفر کنید.

معایب سرمایه‌گذاری در سوئد

سیستم مهاجرت مبهم سوئد و فقدان جزئیات، ممکن است به عنوان جنبه‌ای منفی برای کسانی که مایل به مهاجرت به این کشور هستند در نظر گرفته شود. این ابهام همراه با نرخ رد ۳۰ درصدی درخواست‌های مهاجرت در سال ۲۰۲۰، سرمایه‌گذاران را تشویق کرده تا راه‌های ساده‌تر دیگری را دنبال کنند. 

سخن نهایی

اخذ ویزای سرمایه‌گذاری سوئد مزایای بسیاری دارد. سوئد به شهروندان خارجی که تابعیت این کشور را دریافت کنند، این امکان را می‌دهد تا پاسپورت قبلی خود را حفظ کنند. این کشور به داشتن یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی و مراقبت‌های بهداشتی در جهان معروف است و اقامت دائم پس از ۴ سال زندگی در این کشور دسترسی رایگان به این امکانات را اعطا می‌کند. با یک پاسپورت سوئدی می‌توان بدون نیاز به ویزا به ۱۸۰ کشور جهان سفر کرد. 

انتظار می‌رود طرح ویزای سرمایه‌گذاری سوئد که به ایجاد کسب‌وکار و اشتغال بیشتر در میان رده‌های جمعیتی اشاره دارد، کمک‌کنندگان اصلی اقتصاد در سال‌های آینده باشد.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید، می‌توانید با مشاورین ما تماس بگیرید. 

فرم ارزیابی رایگان جهت اقامت خویش فرمایی

 

رزرو وقت مشاوره حضوری اقامت خویش فرمایی

بارگذاری...

مطالب مرتبط

اقامت سوئد با ثبت شرکت

اقامت سوئد با ثبت شرکت

یکی از بهترین راه های اخذ اقامت در کشور سوئد، اقامت کاری از طریق ثبت شرکت در سوئد هنگامی که هنوز در ایران ساکن هستیم، است و افرادی که خواستار سرمایه گذاری در سومین کشور امن جهان هستند، می‌توانند از طریق ثبت شرکت، اقامت این کشور را به دست آورند، اما در کل می توان گفت...

ادامه مطلب
شغل حسابداری در سوئد

شغل حسابداری در سوئد

بعضی از مشاغل به دلیل ماهیت بین المللی که دارند، در اکثر کشورهای جهان به خصوص در کشورهایی که از رونق اقتصادی خوبی برخوردارند، بازار کار بسیار مناسبی دارند. یکی از این رشته ها رشته حسابداری است که از پرکاربرد ترین و پرمتقاضی ترین رشته ها در سراسر جهان است؛ به همین دلیل...

ادامه مطلب
محاسبه تمکن مالی سوئد

محاسبه تمکن مالی سوئد

نفر اصلی هر ماه 8600 کرون، همراه بزرگسال 3600 کرون در ماه، همراه زیر 18 سال 2500 کرون در ماه نرخ حدودی ارز رو میتوانید از سایت زیر چک کنید. Bonbast.com اطلاعات تکمیلی رو در سایت اداره مهاجرت سوئد ملاحضه بفرمایید. اطلاعات کامل در مورد محاسبه تمکن مالی در پکیج 0 تا 100...

ادامه مطلب
مزایای اقامت کاری سوئد

مزایای اقامت کاری سوئد

از مزایای اقامت کاری سوئد که شامل استخدام و ثبت شرکت می‌شود، رایگان شدن هزینه تحصیل و خدمات پزشکی و درمانی برای خودتان و همسر و فرزندان شماست. شما به‌عنوان شهروند کشور سوئد قلمداد شده و ده شماره سوئدی دریافت خواهید کرد. [video width="720" height="720"...

ادامه مطلب
اقامت با مدرک وکالت در سوئد

اقامت با مدرک وکالت در سوئد

متاسفانه امکان انجام کار وکالت و یا مشاوره حقوقی در سوئد، به عنوان یک وکیل ایرانی وجود ندارد، اما تنها راه برای انجام کار وکالت و گرفتن اقامت کاری، ثبت شرکت در سوئد و کار بر روی پرونده‌های ایرانیان مقیم سوئد است؛ به این نحو که شما با شرکت‌های سوئدی قرارداد کاری بسته و...

ادامه مطلب
ثبت شرکت در سوئد از طریق ترِید کردن در بورس

ثبت شرکت در سوئد از طریق ترِید کردن در بورس

کشور سوئد از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی دارای رتبه هشتم جهان می‌باشد که با توجه به وضعیت اقتصادی قوی، شرایط زندگی و کیفیت بالای رفاه و سطح آموزشی ایده آل از جایگاه بسیار مطلوبی در جهان برخوردار است. لازم به ذکر است که اقتصاد قوی کشور سوئد بر اساس حضور و مشارکت مردمش...

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.