انتخاب صفحه

در مرکزی­‌ترین بخش کشور سوئد، میان دو رود Ljungan و  Indalsälven و در کنار خلیج بوتنیا استان مدلپاد قرار دارد و مانند دره­ای بزرگ، چشم­ اندازهایی از کوه­‌ها، دریاچه‌­ها و سواحل زیبا را در خود جای داده ­است. وجود دو رود طولانی و دریاچه­‌های کوچک و بزرگ در این استان باعث ایجاد تفریحات فراوانی از جمله ماهی­گیری، دوچرخه­‌سواری در سواحل، اسکی روی یخ و طبیعت­‌گردی شده­ است. ساختمان­‌ها و کلیساهای قدیمی شهر که از دوره­ قرون وسطی تا قرن حاضر ساخته شده­‌اند نیز بسیار دیدنی هستند.

جمعیت این استان تا سال 2017 حدود 125 هزار نفر بوده ­است و سیاست‌­های افزایش جمعیت و مهاجرت­ پذیری در این استان، مدت‌­هاست که برنامه ­ریزی شده­ است. کشاورزی از دوران قدیم مهمترین پیشه­‌ی مردم این استان بوده که در حال حاضر نیز به شکل مدرن ادامه دارد و باعث ایجاد چشم­ انداز­های زیبایی در سراسر آن شده ­است.

زیباترین جاذبه­‌های گردشگری استان مدلپاد

شهر سندوال در ساحل شمال شرقی این استان از مهمترین بنادر کشور سوئد است که یکی از زیباترین جاذبه‌های تاریخی سوئد، یعنی شهر سنگی را در خود جای داده ­است. پس از آتش سوزی­‌های مکرری که در این شهر رخ داد، تصمیم گرفته شد مکانی کاملا امن و ضد آتش برای حفظ امنیت مردم ساخته شود؛ شهر سنگی نتیجه آن تصمیم بزرگ در اواخر دهه 19 میلادی است. برای ساخت این شهر از معماران و طراحان بزرگی کمک گرفته شد؛ به همین دلیل اکنون شگفتی­‌های معماری و طراحی­ آن در جهان کم نظیر است.

دریاچه‌­ها، رودخانه‌­ها و دریا در شهرهای مختلف استان باعث شده سواحل زیادی برای پیاده ­روی­‌ها و پیکنیک­‌های تابستانی و همینطور اسکی و چشم ­اندازهای زمستانی ایجاد شود.

دوربودن از قطب نیز موجب شده این شهر هوای معتدل­‌تری نسبت به مناطق شمالی سوئد داشته باشد و انتخاب مناسبی برای بازدید کنندگان در بهار و پاییز باشد. موزه‌های روباز، پارک­‌های جنگلی، مسیرهای دوچرخه‌­سواری و طبیعت­‌گردی از مهمترین تفریحات این استان هستند.

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.