انتخاب صفحه

برای کسانی که بدنبال کار و زندگی در خارج از کشور هستند، گزینه‌های متعددی وجود دارد. یکی از این گزینه‌ها کشور سوئد واقع در شمال اروپا است. سوئد کشور مرفهی است که برای شهروندانش امکانات رفاهی فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد. پس برای کسانی که مایل به زندگی در کشوری هستند که به آسایش و آرامش زندگی ساکنانش اهمیت می‌دهد، کشور سوئد باید مورد توجه آنان قرار بگیرد. ازدواج در سوئد میتواند یکی از چند راه برای اقامت در این کشور باشد. این کشور دیدنی دارای برخی از پیشرفته‌ترین زیرساخت ها و فناوری‌های جهان است. احترام به محیط زیست در این کشور بسیار زیاد است و مناظر بکر در سراسر کشور یافت می شود. سوئدی ها به دلیل نگرش‌های لیبرال خود نسبت به زندگی شناخته می شوند. از جلمه مواردی که کیفیت زندگی در این کشور را بالا را می‌برد، عبارتند از:

  • کمبود ترافیک
  • شلوغ نبودن این کشور؛ سوئد کمتر از 10 میلیون نفر جمعیت دارد.
  • استانداردهای بالای مراقبت‌های بهداشتی

سوئد سابقه طولانی در جذب مهاجر دارد، پس از جنگ جهانی دوم تعداد مهاجرانی که برای زندگی در این کشور می‌آمدند، بسیار افزایش یافت. این کشور صلح ‌طلب بیش از 200 سال است که در هیچ جنگی شرکت نکرده است. سوئد مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، برای حفظ اقتصاد خود متکی به نیروی کار مهاجر بوده است و همیشه از مهاجرانی که از کشورهای جنگ زده به این کشور می‌آیند، استقبال می‌کند.

خبر خوب برای کسانی که می خواهند با کودکان خردسال خود به کشور سوئد مهاجرت کنند، این است که علاوه بر مدارس بین المللی زبان (که می تواند گران باشد)، می‌توانند فرزندان خود را به مدارس بین المللی انگلیسی بفرستند، که برنامه درسی ملی سوئد را به زبان انگلیسی آموزش می‌دهند. همانند اکثر کشورهای پیشرفته اروپا، استاندارد سیستم آموزشی در این کشور نسبتاً بالا است.

ازدواج در سوئد_1

اقتصاد سوئد

اگرچه سوئد تحت تأثیر تنگنای اعتباری 2008 قرار گرفت، اما اقتصاد این کشور به طور جدی آسیب ندید و در واقع در سال 2010 با سرعت بسیار زیادی رشد کرد؛ در نتیجه، فرصت‌های شغلی به ویژه در پایتخت و مرکز اقتصادی این کشور یعنی شهر استکهلم زیاد است، به ویژه در بخش IT و انرژی. با این حال، لازم به ذکر است که مهاجران باید با یکی از بالاترین بارهای مالیاتی در اروپا مقابله کنند و مالیات در این کشور بسیار بالا است. کسانی که متقاضی کار هستند نیز باید به این نکته توجه کنند که اگرچه اکثر سوئدی‌ها به انگلیسی مسلط هستند و به خوبی صحبت می کنند، (به ویژه در شهرهای بزرگتر مانند استکهلم، گوتنبرگ و مالمو)، اما کارفرمایان این کشور، حداقل در خارج از شرکت های بین المللی و بزرگ ترجیح می دهند جایگاه‌های شغلی را در اختیار کسانی قرار دهند که به زبان سوئدی تسلط دارند. یادگیری زبان سوئدی می‌تواند مشکل باشد، اما اگر می‌خواهید آینده‌ی شغلی خوبی در این کشور داشته باشید، باید آن را فرا گیرید.

بسیار از کسانی که به کشور سوئد مهاجرت می‌کنند، به دنبال کار هستند. البته همانطور که گفته شد موقعیت‎های شغلی نیز در کشور زیاد است. چند شرکت بین‌المللی بزرگ و همچنین شرکت معروف ولوو نیز در این کشور وجود دارند.

اقتصاد سوئد

مقصد‌های محبوب

استکهلم محبوب‌ ترین مقصد این کشور برای مهاجران است، هم برای کسانی که به دنبال آرامش هستند و هم برای افرادی که به دنبال کار هستند. از بسیاری از جهات، این شهر، سبک زندگی بسیار مطلوبی را به شهروندان خود ارائه می‌دهد. در سال 2010 میلادی، این شهر به عنوان اولین پایتخت سبز اروپا شناخته شد. معیار‌های زیادی برای دریافت این عنوان درنظر گرفته می‌شود؛ برای مثال تغییر اقلیم، حمل و نقل محلی، مناطق سبز عمومی، کیفیت آب و هوا، سر و صدا، پسماند، مصرف آب، تصفیه فاضلاب، استفاده پایدار از زمین، تنوع زیستی و مدیریت محیط زیست. شهر استکهلم در تمامی معیارها، امتیاز قابل قبولی دریافت کرد. 30 درصد از مساحت این شهر را فضای سبز تشکیل داده است.

بجز شهر استکهلم، دو شهر اصلی دیگر سوئد نیز، گوتنبرگ و مالمو، دارای جمعیت مهاجران نسبتاً قابل توجهی هستند. مانند پایتخت، این شهرها نیز تأکید زیادی بر محیط زیست دارند و سطح کیفیت زندگی در آن‌ها بالا است.

گوتنبرگ که در سواحل جنوب غربی سوئد واقع شده است، به عنوان پایتخت فرهنگی این کشور شناخته می‌شود و میزبان بسیاری از رویدادها و جشنواره‌های مهم کشور است. بزرگترين شركت بين‌المللی اين شهر، شركت ولوو است كه يكی از اصلی‌ترين مناطق اقتصادی شهر گوتنبرگ به شمار می‌رود.

محبوب‌ترین شهرهای سوئد

شرایط ازدواج در سوئد

اگر قصد دارید که در کشور سوئد ازدواج کنید، باید قوانین و مقرارت این کشور را در مورد ازدواج بدانید. در این قسمت قصد داریم که شما را با این قوانین آشنا کنیم. توصیه ما به شما این است که حداقل 9 هفته قبل از تاریخ عروسی خود به بررسی جنبه‌های قانونی آن بپردازید و موانع را از بین ببرید.

اولین مانعی که پیش روی شما قرار دارد، در اداره مالیات محلی تان است. شما باید به این اداره مراجعه کنید و اسناد مورد نیاز را ارائه دهید. از آن‌ها بپرسید که آیا برای ازادواج شما در این قسمت، مانعی وجود دارد یا خیر.

مدارک شناسایی و اقامت

برای ازدواج در این کشور لازم نیست که حتما مقیم سوئد باشید. مقامات این کشور از شما می‌خواهند که شما گواهی تولد، گذرنامه و گواهی تأیید مجرد بودن یا آزاد بودن ازدواج را از طریق یک گواهینامه وضعیت ارائه دهید.

اگر شما شهروند این کشور نیستید، بهتر است ابتدا با یک وکیل در سوئد مشورت کنید.

همچنین ممکن است مجبور باشید یک نسخه از قوانین مجوز ازدواج کشور یا ایالت خود را ارائه دهید. از دفتر کارگزاران منطقه خود بخواهید که به شما یک نسخه رسمی از قوانین ازدواج در منطقه خود در اختیار شما قرار دهند. مقررات باید توسط یک مقام مجاز مهر و امضا شده باشد و تاریخ آن نیز قید شده باشد. مقامات مالیاتی سوئد ممکن است ترجمه مقررات را درخواست کنند، پس بهتر است که یک نسخه از آن را داشته باشید.

مطابق قانون سوئد، کلیه افراد که تبعه این کشور به شمار نمی‌آیند و مایل به ازدواج در سوئد هستند، باید سندی را از کشور خود ارائه دهند که وضعیت تاهل آن‌ها را نشان می‌دهد. اگر کشور شما چنین سندی را ارائه نمی‌دهد، این موضوع را به مقامات سوئدی گزارش دهید.

مدارک شناسایی برای ازدواج در سوئد

دوره انتظار

ممکن است گواهی مربوطه 21 روز پیش از ازادواج شما ارسال شود. همچنین باید تاریخ و محل ازدواج خود را حدود یک ماه قبل از ازدواج تایید کنید. پروانه ازدواج در سوئد 4 ماه اعتبار دارد.

هزینه‌های ازدواج در سوئد

به طور کلی هزینه‌های ازدواج در سوئد از شهری تا شهر دیگر متفاوت است. هزینه آزمایشات نیز باید پرداخت شود، بجز این مورد، هزینه خاص دیگری وجود ندارد و البته این موضوع به کشور مبدا شما نیز بستگی دارد که آیا شرایطی که مقامات سوئدی می‌خواهند را برآورده می‌كنند يا خير.

ازدواج‌‌های قبلی

اگر همسر سابقتان فوت كرده است، بايد كپی محضری را به مقامات مربوطه ارائه دهيد. اگر طلاق گرفته‌ايد نيز بايد يک نسخه معتبر و محضری كه نشان می‌دهد شما طلاق گرفته‌ايد را ارائه دهيد. ممكن است كه لازم باشد طلاق شما توسط دادگاه تجديد نظر سوئد تاييد شود. اين موضوع بدين معنا است كه ممكن است لازم باشد برای ازدواج مجدد خود، مداركی از ازدواج قبلی ارائه دهيد.

شرط سنی برای ازدواج در سوئد

برای ازدواج در سوئد مانند بسياری از نقاط جهان، شرط سنی برقرار است و ازدواج كودكان ممنوع است. برای ازدواج بايد حداقل 18 سال سن داشته باشيد.

مراسم عروسی

در سوئد می توانید در یک مراسم مذهبی یا مدنی ازدواج کنید. می توانید مراسم مدنی خود را در دادگاه منطقه‌ای محلی یا تالار شهر برگزار کنید. ما توصیه می‌کنیم حداقل دو هفته قبل از تاریخ عروسی برای مراسم عروسی مدنی رزرو کنید. اگر مراسم مذهبی دارید، باید با کشیش کلیسایی که می‌خواهید در آن ازدواج کنید تماس بگیرید تا مطمئن شوید که مشكلی پيش نخواهد آمد.

مراسم عروسی در سوئد

منابع

emigrate2.co.uk

www.thespruce.com

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.