انتخاب صفحه
اخذ اقامت کاری کشور مالتا و لیست مشاغل موردنیاز 2022

اخذ اقامت کاری کشور مالتا و لیست مشاغل موردنیاز 2022

کشور مالتا به دلیل اقتصاد روبه‌رشد، نرخ اشتغال به کار بالا و آب‌وهوای عالی مدیترانه‌ای، به یکی از مقاصد موردعلاقه مهاجران جهت گذران زندگی و پیداکردن کار تبدیل شده است. خوب است بدانید در سال‌های اخیر بازار کار مالتا چشم‌انداز بسیار خوبی برای کارگران ماهر در صنایع مختلف به وجود آورده است. اگرچه در ابتدا شاید این‌طور به نظر برسد که خب کشور مالتا اصلاً گزینه خوبی برای مشغول به کار شدن نیست چرا که کمترین دستمزد را در میان تمام کشورهای اتحادیه اروپا، به کارگران خود می‌دهد، اما پس از کمی پرس‌وجو متوجه می‌شوید همین دستمزدها به دلیل هزینه پایین زندگی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی می‌تواند بسیار باارزش‌تر بوده و شما بتوانید بهتر از این میزان دستمزد بهره ببرید. یکی دیگر از جنبه‌های عالی مالتا برای کارکردن در این کشور این است که چیزی حدود 88 درصد از افرادی که در مالتا زندگی می‌کنند انگلیسی صحبت می‌کنند و این یک گزینه عالی برای افرادی است که می‌خواهند به مالتا نقل‌مکان کنند و راحت با مردم بومی این کشور ارتباط برقرار کنند.

شرایط عمومی کار در مالتا

ساعات کاری کارگران در مالتا 40 ساعت در هفته است و شامل یک هفته کاری 5 روزه است که البته کارکنان حق دارند 25 روز مرخصی سالانه در سال داشته باشند.

زنان شاغل می‌توانند از 14 هفته مرخصی زایمان با حقوق استفاده کنند و علاوه بر این مرخصی می‌توانند چهار هفته دیگر از مرخصی بدون حقوق هم در صورت نیازشان استفاده کنند.

شرایط عمومی کار در مالتا

علاوه بر بانوان، کارگران زن و مرد، هر دو باهم در صورت فرزند دار شدن یا گرفتن کودکی به فرزندخواندگی می‌توانند به مدت چهار ماه از مرخصی والدین بدون حقوق برخوردار شوند. البته تنها تا زمانی فرصت گرفتن این مرخصی را دارند که کودک آن‌ها زیر هشت سال باشد و پس از آن این نوع مرخصی غیرقابل‌استفاده می‌شود. در کل مالتا به اصل ایجاد تعادل بین کار و زندگی کارکنان خود تعهد بالایی دارد و در هر فرصتی از خانواده‌ها حمایت می‌کند.

ویزای کاری مالتا

درحالی‌که اکثر مردم می‌توانند ویزای توریستی برای ورود به مالتا به‌راحتی کسب کنند که معمولاً تا 90 روز معتبر است، اما باید حتماً سوای ویزای توریستی یا هر نوع ویزایی که با آن توانسته‌اند وارد مالتا شوند، برای اخذ ویزای کاری یا مجوز کار در مالتا جداگانه اقدام کنند. کسانی که را بیش از حد زمان اجازه داده شده در ویزای خود بخواهند در کشور مالتا اقامت داشته باشند یا تلاش کنند به طور غیرقانونی و برای مثال با ویزای توریستی در این کشور مشغول به کار شوند، در صورت شناسایی شدن توسط مأموران انتظامی و امور گمرکی و مهاجرت کشور مالتا به طور حتم جریمه، اخراج و حتی منوط به ممنوعیت ورود مجدد به کشور مالت می‌شوند.

بااین‌حال، کسانی که ویزای توریستی دارند، می‌توانند از طریق راه‌های قانونی ویزای توریستی خود را به ویزای کاری تغییر کاربری دهند.

اگر از یک کشور غیر اتحادیه اروپا می‌آیید، ابتدا باید ویزا برای ورود قانونی به مالتا را دریافت کنید. بعد از اینکه وارد کشور شدید، می‌توانید برای مجوز کار و ویزای کاری این کشور اقدام کنید. شهروندان آمریکایی، استرالیایی، بریتانیایی یا کانادایی می‌توانند بدون ویزا وارد کشور شوند و تا 90 روز اقامت داشته باشند، اما همان محدودیت‌ها همچنان برای آنها اهم اعمال می‌شود. آنها هم مانند سایر متقاضیان کار باید اقدام به کسب مجوز کار مالتا بکنند.

مدارک موردنیاز ویزای کار مالتا

با هم در زیر به شرایط اخذ ویزای کار در مالتا می‌پردازیم تا بیشتر با مدارک و ضوابط موردنیاز اخذ مجوز

 • کار در مالتا آشنا شویم
 • پاسپورت معتبر
 • بیمه درمانی مسافرتی
 • قرارداد کار با یک شرکت مستقر در مالتا
 • گواهی اقامت برای مدت‌زمان اقامت متقاضی در مالتا
 • شواهدی مبنی بر تمکن مالی کافی برای پوشش کل دوره اقامت متقاضی
 • تجربه کاری مرتبط
 • رزومه به‌روز شده
 • گواهینامه واکسیناسیون کامل COVID-19

نرخ بیکاری در مالتا

نرخ بیکاری مالتا در ژوئن 2022 به 2.93 درصد کاهش یافت که از رقم قبلی خود در مارس 2022 که چیزی حدود  3.22 درصد بود، کمتر به نظر می‌رسد و خود این مطلب گویای رشد اقتصادی این کشور است.

میزان حقوق در مالتا

متوسط ​​حقوق در مالتا 4.620 یورو در ماه است که از 1.170 یورو تا 2.0600 یورو در ماه متغیر است. میانگین دستمزد ماهانه شامل کمک‌هزینه مسکن، حمل‌ونقل و سایر مزایا است که در آن حقوق بر اساس نقش شغلی هر فرد، متفاوت است.

 میزان حقوق در مالتا

متأسفانه، کارگران خارجی  که به مالتا برای کار مهاجرت می‌کنند، در 183 روز سال اول اشتغالشان در مالتا، مشمول مالیات بالاتری نسبت به بومیان و دیگر کارنان خارجی قدیمی‌تر، خواهند بود. پس از آن، مالیات بر اساس درآمد کسر می‌شود.

مشاغل موردنیاز 2022 مالتا

به شما پیشنهاد می‌کنم حتماً مالتا را در لیست کشورهای مدنظر خود جهت اخذ اقامت کاری قرار دهید چرا که علاوه بر اینکه اقتصاد مالتا،  روزبه‌روز در حال رونق و ترقی است، کارفرمایان هم به دلیل رشد سریع پیشه و کارشان همیشه به دنبال استخدام نیروهای کار جدید هستند.

کار در مالتا می‌تواند شامل طیف مختلفی از موقعیت‌های شغلی شود، اما مشاغل صنعتی و خدماتی رایج‌ترین و پرتقاضاترین حوزه‌ها در جلب نیروی کار هستند. اگر در زمینه فناوری اطلاعات (IT)، داروسازی، پزشکی، مشاوره حقوقی یا مالی کار می‌کنید، به‌احتمال زیاد پیشنهادهای شغلی زیادی در مالتا انتظار شما را می‌کشند.

بازار کار مالتا به دلیل اقتصاد روبه‌رشد خود در تلاش است تا تقاضای نیروی کار موردنیاز در صنایع را برآورده کند. در واقع، مالتا خیلی وقت است تشخیص داده که اقتصاد آن برای بقای خود به‌محض. ر کارگران خارجی نیاز دارد و به همین دلیل در تلاش است تا برای جذب نیروی کار خارجی جهت پرکردن جاهای خالی در صنایع کلیدی خود، مزایای کاری بسیاری ایجاد کند.

نحوه کاریابی در مالتا

بهتر است قبل از مهاجرت به مالتا به دنبال کار باشید. با دسترسی آسان به سایت‌های کاریابی آنلاین یا وب‌سایت‌هایی که بتوانید لیست مشاغل خالی در مالتا را در آنها پیدا کنید، می‌توانید به‌راحتی شغل رؤیایی خود را در این کشور مدیترانه‌ای پیدا کرده و قبل از رفتن به این کشور اقدام به کسب ویزای کاری این کشور کنید.

مؤسسات و سایت‌های کاریابی در مالتا

همان‌طور که پیش‌تر هم گفتیم راحت‌ترین و مطمئن‌ترین پیداکردن کار در مالتا جستجو در وب‌سایت و سامانه کاریابی آنلاین است. برای شروع جستجوی خود می‌توانید سایت‌های زیر را بررسی کنید

 • پارک مالتا: از این وب‌سایت به‌عنوان نقطه شروع جستجوی خود استفاده کنید.
 • Times of Malta : سایتی دیگر که می‌توانید برای یافتن فرصت‌های شغلی، به آن سر بزنید.
 • رید: این یک وب‌سایت کاریابی بزرگ بریتانیایی است که پست‌های متعددی در مورد مشاغل خالی مالتا دارد.
 • EURES : وب‌سایت کاریابی که در مورد تمام مشاغل خالی و موقعیت‌های شغلی کشورهای اتحادیه اروپا، آگهی منتشر می‌کند.
 • همچنین، بزرگ‌ترین آژانس استخدام مالتا Konnekt نام دارد که می‌توانند به شما کمک کنند تا مهارت‌ها و تجربه کاری خود را با یک کارفرما که به دنبال توانایی‌های شما هست، متصل کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن شغل مناسب خود را پیدا کنید.

ویزای همراه کاری مالتا

برای درخواست پیوستن اعضای خانواده شما در مالتا، شما باید به آژانس هویت مالتا درخواست ویزای همراه خود را ارسال کرده و در صورت تأیید درخواست، نامه تأییدیه‌ای از رئیس واحد IMA دریافت خواهید کرد که به شما امکان می‌دهد تا خانواده شما به مالتا سفر کنند.

نحوه اخذ اقامت و تابعیت در مالتا

اخذ تابعیت بدون سرمایه‌گذاری و یا ازدواج با یک تبعه مالتا در اصلی از طولانی‌ترین مسیرهای کسب اقامت دائم مالتا است که حداقل هفت سال طول می‌کشد. اتباع خارجی بدون پیوند خانوادگی در مالتا در صورتی می‌توانند شهروند دائم این کشور شوند که به مدت چهار سال تا شش سال به‌صورت مستمر در مالتا زندگی کرده باشند.

 نحوه اخذ اقامت و تابعیت در مالتا

در طول مدت مذکور نباید بیش از شش  ماه یا ده در خارج از مالتا اقامت داشته باشید. همچنین باید دوازده سال پس از درخواست به طور مداوم در مالتا زندگی کنید.

همچنین متقاضیان باید دارای شرایط زیر باشند

 • از چندین شهروند مالتی بخواهید که ضمانت شما را به‌صورت کتبی بکنند
 • درآمد قانونی، منظم و کافی برای تأمین مخارج خود در مالتا را داشته باشید
 • بیمه درمانی مالتا را داشته باشید
 • قبولی در آزمون‌های زبان، حقوق و تاریخ مالتا را کسب کرده باشید

درخواست شهروندی از طریق تابعیت به دو ضامن نیاز دارد که اعضای خانواده متقاضی نباشند. اولین ضامن می‌تواند یک وکیل، یک پزشک یا یک کارمند دولتی بلندمرتبه باشد.

سخن نهایی

اینکه بتوانید از خودتان حمایت مالی کنید یکی از دغدغه‌های اصلی کسانی است که به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند. اکنون می‌دانید که مالتا فرصت‌های زیادی را ارائه می‌دهد که مهم‌ترین آن همین حمایت مالی است. با این اگر هنوز در مورد اخذ ویزا، نحوه دریافت مجوز کار، یا هر مسئله دیگری نیاز به مشاوره دارید، مشاوران متخصص ما در ریسا گروپ آماده هستند تا شما را راهنمایی کنند.

منابع

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به مالتا

 

رزرو وقت مشاوره حضوری اقامت کاری

Loading...

مطالب مرتبط

حق اولاد در سوئد

حق اولاد در سوئد

سوئد از جمله از کشورهایی است که در شمال قاره‌ی اروپا در منطقه‌ی اسکاندیناوی واقع شده است. پایتخت این کشور که بزرگ‌ترین شهر سوئد نیز می‌باشد، استکهلم نام دارد. از نظر مساحت سوئد، چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می‌شود. سوئد عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت...

ادامه مطلب
بالاترین حقوق در سوئد

بالاترین حقوق در سوئد

سوئد یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای کار و تحصیل است. به این جهت که این کشور از نظر اقتصادی جایگاه بسیار ارزنده ای دارد؛ همچنین نرخ پایین بیکاری برای جویندگان کار همواره جذاب بوده است. مشاغل مورد نیاز کشور سوئد هر کشور همیشه زمینه ای برای اشتغال افراد تحصیل کرده و...

ادامه مطلب
بازنشستگی در سوئد

بازنشستگی در سوئد

سوئد، کشوری واقع در شمال قاره‌ی اروپا می‌باشد که با کشور‌هایی نظیر فنلاند و نروژ مزر مشترک دارند. شمال این کشور، سرد و قطبی است در حالی که اغلب مناطق جنوبی و مرکزی آن برای زندگی مناسب‌تر می‌باشد. زبان رسمی مردم سوئد ترکیبی از زبان آلمانی، دانمارکی و نروژی می‌باشد....

ادامه مطلب
اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای همین حالا تمدید شد!

اقامت سوئد با مدرک فنی حرفه‌ای یکی از سریع‌ترین راه‌های اقامت در  این کشور است که در این نوشه قصد داریم راهکارهایی را به شما بگویم تا با مدارک فنی خود به راحتی اقامت دائم در سوئد را بگیرید. امروزه کشور سوئد به یکی از مهاجر پذیر‌ترین نقاط جهان تبدیل شده است به گونه‌ایی...

ادامه مطلب
آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

آموزش رزومه نویسی برای مهاجرت به سوئد

دوستان عزیز با ویدیو دوم از قسمت رزومه نویسی در خدمتتان هستیم. در این قسمت، سایت و نحوه نوشتن رزومه را به شما معرفی کرده و آموزش می‌دهیم. سایتی که به شما معرفی می‌کنیم، سایت اداره کار سوئد است که می‌توانید از طریق لینک زیر وارد سایت شوید:...

ادامه مطلب
محاسبه تمکن مالی سوئد

محاسبه تمکن مالی سوئد

نفر اصلی هر ماه 8600 کرون، همراه بزرگسال 3600 کرون در ماه، همراه زیر 18 سال 2500 کرون در ماه نرخ حدودی ارز رو میتوانید از سایت زیر چک کنید. Bonbast.com اطلاعات تکمیلی رو در سایت اداره مهاجرت سوئد ملاحضه بفرمایید. اطلاعات کامل در مورد محاسبه تمکن مالی در پکیج 0 تا 100...

ادامه مطلب
تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

تفاوت اقامت کاری با اقامت کادر درمان در سوئد

اقامت کاری سوئد و اقامت کادر درمان در سوئد کاملا با هم متفاوت است؛ کادر درمان در حین انجام مراحل اقامتی خود به هیچ عنوان اجازه کار ندارند؛ به این معنی کادر درمان بعد از یک‌سال خواندن زبان سوئدی و قبولی در آزمون آن، شرکت در آزمون رشته تخصصی خود، گذراندن کارآموزی و به...

ادامه مطلب
مزایای اقامت کاری سوئد

مزایای اقامت کاری سوئد

از مزایای اقامت کاری سوئد که شامل استخدام و ثبت شرکت می‌شود، رایگان شدن هزینه تحصیل و خدمات پزشکی و درمانی برای خودتان و همسر و فرزندان شماست. شما به‌عنوان شهروند کشور سوئد قلمداد شده و ده شماره سوئدی دریافت خواهید کرد. [video width="720" height="720"...

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.