انتخاب صفحه

امروزه سوئد به مقصد مناسبی برای افرادی که از آسیا و آفریقا مهاجرت می‌کنند، تبدیل شده است. به خصوص ایرانیان که بیشتر به اروپا مهاجرت می‌کنند، زندگی در سوئد را از تمام جهات، فرصت مناسبی می‌بینند. به دلیل شرایط زندگی و اجتماعی که در این کشور برقرار است، مقصد فوق العاده ای به حساب می‌آید. سوئد کشوری با آب و هوای معتدل است. ممکن است افرادی که به این کشور سفر کرده‌اند آب و هوای سردی را تجربه کرده باشند؛ خصوصا مهاجران ایرانی، زیرا در کشور خود چهارفصل را تجربه می‌کنند و ممکن است سازگاری با این آب‌ و هوا برای بعضی از آن‌ها زمان‌بر باشد، اما زیبایی مناظر در تابستان و زمستان در این کشور، چشم‌ نواز و معرکه است. پایتخت این کشور، استکهلم، بزرگ‌ترین شهر این کشور و به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان نیز شناخت می‌شود. نوع حکومت کشور سوئد، پادشاهی مشروطه است و دولت آن به شکل پارلمانی اداره این کشور را بر عهده دارد.

مردم کشور سوئد

مردم سوئد مردمی صلح‌جو هستند و از نژاد پرستی دوری می‌کنند. این کشور غیرمذهبی به شمار می‌آید، اما پذیرای انواع مذاهب که در جهان وجود دارد می‌باشد و به حقوق این مذاهب احترام گذاشته می‌شود. سوئد جمعیت زیادی ندارد و کل جمعیت آن حدود 10 میلیون نفر است. از نظر اجتماعی جایگاه خانواده در این کشور بسیار مهم است. همین مسئله سبب شده تا تعداد روزهایی که در این کشور تعطیل است، برای خانواده اختصاص داده شود، اما باید بدانید که دین اکثر مردم مسیحی است و کلیسای لوتران، کلیسای ملی، جایی است که تمام پیروان مسیحیت با هم در آنجا عبادت می‌کنند. به طور کل از تمام مذاهب در این کشور پیدا می‌شود و با صلح و دوستی در کنار هم زندگی می‌کنند. اگرچه زبان انگلیسی زبان اکثر مردم سوئد است، اما برای کار و زندگی در این کشور دانستن زبان سوئدی مسئله‌ی مهمی به شمار می‌رود. این زبان، زبان رسمی مردم این کشور می‌باشد. کشور سوئد جزء مرفه‌ترین و پیشرفته‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا به حساب می‌آید و از لحاظ معیشتی، مردم وضعیت مناسبی دارند.

شرایط زندگی با مردم سوئد

اقتصاد کشور سوئد

در کل، این کشور اروپایی دارای تولیدات صنعتی داخلی می‌باشد و همین مسئله بر رشد اقتصادی کشور و معیشت مردم تاثیر می‌گذارد؛ علاوه بر این صنایعی مانند مهندسی معدن و فولاد نقش به سزایی در توسعه‌ی معیشت مردم سوئد دارد، البته ناگفته نماند که مالیات بسیاری در این کشور جمع‌آوری می‌شود و همین مالیات در تامین بودجه این کشور نقش بسزایی دارد. واحد پولی این کشور کرون می‌باشد. هر کرون در حدود 11 دلار  و 9.6 یورو محاسبه می‌شود. نرخ ‌بیکاری در این کشور بسیار پایین است و همچنین نیاز به نیروی کار خارجی نیز در بعضی از مشاغل احساس می‌شود. سطح کیفی آموزشی سبب شده است دانشجویان زیادی از کشورهای دیگر به این کشور مهاجرت کنند. این کشور اقتصاد قدرتمندی دارد که هر روز در حال رشد و توسعه است.

شرایط زندگی در سوئد_اقتصاد

 مشاغل مورد نیاز جهت زندگی در سوئد

با توجه به رشد اقتصادی که سوئد با آن روبرو است، این کشور در زمینه‌های شغلی خود کمبود نیروی انسانی دارد، ولی اگر شما نیاز به تحصیلات دانشگاهی دارید، می‌توانید به پزشکی، آموزگاری، پرستاری و مددکار اجتماعی روی بیاورید. این کشور در مشاغلی مانند آی تی و کارگران ساختمانی نیز با کمبود نیروی انسانی مواجه است و شما با داشتن مدارک تحصیلی که مرتبط با این مشاغل می‌باشد، می‌توانید در این کشور بیزینس خود را راه‌اندازی کنید. هزینه‌ی زندگی در سوئد که می‌تواند هزینه‌های اقامت و تحصیل را نیز شامل شود، با توجه به شهرهای دیگر این کشور متغیر است.

 مشاغل مورد نیاز جهت زندگی در سوئد

پایتخت سوئد

شهر استکهلم مقصد اقامت ایرانیان می‌باشد و دارای فرصت‌های شغلی بیشتری نسبت به شهرهای دیگر است. همچنین این شهر از جاذبه‌های دیدنی و تاریخی بسیاری برخوردار است؛ از جمله ساختمان‌های تاریخی بسیار زیبا و مناظر طبیعی بکر مانند جنگل‌ها و آبشارها. لازم است بدانید که این شهر در بین 49 شهر برتر جهان جایگاه 20 را به خود اختصاص داده است، البته که پذیرفتن اقامت در این کشور آسان نمی‌باشد. کیفیت زندگی در کشور سوئد بسیار بالاست و این کشور جزو کشورهای برتر برای زندگی به حساب می‌آید. این کشور علاوه بر استکهلم زیباترین شهر این کشور، دارای استان‌های دیگر نیز می‌باشد. به طور کل این کشور دارای بیست و پنج استان است که از جمله آنها می‌توان مالمو، گوتنبرگ، ناکا، دنده‌رید و غیره اشاره کرد و هر کدام دارای شهرهایی نیز می‌باشند. به طور کل شهرهای سوئد دارای مناظر و آثار زیبای دیدنی می‌باشد که هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند.

شرایط زندگی در پایتخت سوئد

هزینه‌های جاری برای زندگی در سوئد

هزینه نسبتا بالای زندگی می‌تواند شرایط زندگی در این کشور را اندکی با چالش مواجه کند؛ در نتیجه برای آن که به این کشور مهاجرت کنید، تمام شرایط و هزینه‌هایی که نیاز است را ارزیابی کنید. هزینه‌ی زندگی ماهانه برای یک نفر در سوئد حدود 9000 تا 24000 کرون آب میخورد. سی تا پنجاه درصد این مبلغ را مالیات‌ها تشکیل می‌دهد. تحصیل در سوئد نسبت به سایر کشورهای اروپایی هزینه بر است و شهریه این دانشگاه برای هر ترم حدود 4000 تا 7000 یورو می‌باشد. هزینه‌ی اجاره خانه در پایتخت این کشور( استکهلم ) نسبت به سایر شهرهای سوئد بیشتر می‌باشد. هزینه‌ی اجاره‌ی یک آپارتمان در استکهلم 1000 تا 8000 کرون که حدودا 450 تا 850 دلار می‌شود، متغیر می‌باشد.

موقعیت تکنولوژی، فاکتور مهم برای زندگی در سوئد

هر تکنولوژی که وارد جهان می‌شود، سوئد در به کارگیری و استفاده از آن سرآمد است، اگر در این کشور زندگی کنید، متوجه سرعت بالای اینترنت خواهید شد، این کشور جایگاه پنجم سرعت اینترنت را بین تمام کشورها به خود اختصاص داده است و این برای شخصی که مهاجرت تحصیلی به این کشور کرده، فوق العاده است.

انواع مهاجرت به سوئد

در صورتی که قصد مهاجرت به سوئد و اقامت در این کشور را دارید، میتوانید از راه‌هایی که پیشنهاد می‌کنیم به این کشور مهاجرت کنید. یکی از این راه ها مهاجرت از طریق کار است. برای اخذ اقامت سوئد از طریق کار باید اجازه قانونی برای انجام کار داشته باشید. قبل از کسب مجوز کار باید ابتدا پیشنهاد شغلی را در این کشور را به دست آورید. روش دیگر کسب مجوزهای اقامت از طریق تحصیل است که دانشجویان ایرانی بیشتر از این طریق وارد سوئد می‌شوند. راه دیگر از طریق سرمایه‌گذاری می‌باشد که در این روش، این اقامت تجاری می‌باشد و شخص سرمایه‌گذار اجازه اقامت طولانی مدت در این کشور را خواهد داشت و با ۴ سال زندگی در این کشور، اقامت دائم را کسب خواهد کرد. همچنین با ازدواج و تولد، اجازه‌ی اقامت در سوئد را کسب خواهید کرد. در صورتی که پدر و مادر کودک تابعیت سوئد داشته باشند، کودک نیز تابعیت این کشور را کسب خواهد کرد. شخصی که اقامت سوئد را داشته باشد، این اقامت به همسر وی نیز تعلق خواهد گرفت.

واع مهاجرت به سوئد

نتیجه گیری

شخصی که قصد مهاجرت دارد، باید تمام جوانب و شرایط را بسنجد و با مشاوره‌های حقوقی در تماس باشد. این کشور در کنار داشتن ویژگی‌های منحصر به فرد، نسبت به بعضی از کشورهای دیگر مهاجر پذیر، هزینه‌ی نسبتا بالایی برای زندگی دارد که باید در نظر گرفته شود. لازم است بدانید که در بیماری همه گیر کرونا این کشور عملکرد موفقی داشته؛ علاوه بر آنکه از قرنطینه نیز استفاده نشده است. عملیات تروریستی و نژادپرستی و درگیری‌های نژادی در این کشور دیده نمی‌شود. مردم این کشور مردمی صلح‌جو هستند. در پایان هفته می‌توانید برای دیدن طبیعت زیبا و مناظر تاریخی این کشور همچون قلعه‌ها و آبشارها و پل‌ها از منزل بیرون بیایید و از طبیعت بکر این کشور لذت ببرید.

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.