انتخاب صفحه

دیدن دایناسورها در ابعاد واقعی‌شان، تجربه فضانوردی که در حال پیاده‌روی فضایی است و به زمین نگاه می‌کند و یا تماشای نهنگی که با سرعتی آرام از اعماق اقیانوس به سوی سطح آن می‌آید، همه این لحظات شگفت‌انگیز را می‌توانید از نزدیک ببینید، تجربه‌ای عجیب و هیجان‌انگیز در سینمایی در سوئد که با تجهیزات فوق‌العاده خود به شیوه IMAX، فضایی بزرگ را با نمایش فیلم‌های علمی و جذاب برای تماشاگران امکان‌پذیر می‌کند. استکهلم به داشتن یکی از بزرگ‌ترین پرده‌های سینما در جهان افتخار می‌کند، سالن سینمای بزرگ و گنبدی کازمونوا سینمایی عظیم است و تجربه‌ای غریب برای تماشاگران خود خلق می‌کند. سالن کازمونوا در سوئد یکی از سالن‌های بزرگ سینما است که از تکنولوژی IMAX یعنی Image maximum به معنای تصویر حداکثری استفاده می‌کند و وضوح و اندازه تصاویر را در بالاترین حدی که تصور کنید نمایش می‌دهد. این پرده به شکلی متفاوت نیز نصب شده، به شکل گنبد. گنبدی بسیار بزرگ که تنها فیلم‌هایی را نمایش می‌دهد که با کیفیتی فوق‌العاده تهیه شوند. فیلم‌هایی که بر روی پرده غول‌پیکر کازمونوا نمایش داده می‌شوند از نظر فنی به سختی و با تلاش متخصصان در طول زمانی طولانی تهیه می‌شوند. این سالن بزرگ در سال ۱۹۹۳ افتتاح شده و اولین سینمای IMAX در سوئد است.

پرده‌ای عظیم بالای سر شما

اندازه این پرده نمایش عظیم ۲۳ متر در ۱۱ متر است و به عبارتی دیگر ۷۶۰ مترمربع مساحت دارد. بر روی پرده سینمای کازمونوا در شهر استکهلم شاهد فیلم‌های مستند، علمی و سه‌بعدی خواهید بود. این سینما شما را به عمق هر فیلم می‌برد، تصور کنید بر روی صندلی نشسته‌اید و پرده‌ای با ارتفاع ۱۱ متر و با عرض ۲۳ متر به صورت کروی شما را احاطه کرده و با کیفیتی که نظیر آن در هیچ سینمایی وجود ندارد لحظاتی از زندگی جانوران، انفجارهای فضایی و زندگی موجودات عظیم‌الجثه میلیون‌ها سال پیش را می‌بینید؛ با صدایی شفاف، تصویری واقعی و هماهنگی بین این صدا و تصویر در ابعاد عظیم شما را به بخشی از آن تصاویر تبدیل می‌کند، گویی بخشی از فیلم هستید، چنین تجربه‌ای را نباید از دست داد. سینما کازمونوا سوئد یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ساخته دست بشر است که عظمت آن شما را متحیر می‌کند. سالن کازمونوا در موزه تاریخ طبیعی سوئد واقع در استکهلم قرار دارد و علاوه بر نمایش سه‌بعدی یا نمایش در ابعاد بزرگ، نوعی افلاک‌نما یا آسمان‌نما نیز هست.

سالن کازمونوا سوئد

چه کسانی می‌توانند به سینما کازمونوا بروند؟

نوجوانان عاشق این سینما هستند، برخی از کودکان علاقه مفرطی به دایناسورها دارند و عده‌ای از نوجوانان در خیال رفتن به فضا شب‌های خود را سپری می‌کنند. رفتن به این سینما یکی از بهترین تفریحاتی است که می‌توانید با کودکان و نوجوانان خود انجام دهید. کودکان بالای ۱۰ سال می‌توانند به تنهایی به این سالن بروند ولی کودکان زیر ۱۰ سال به همراهی یک بزرگ‌تر بالای ۱۸ سال نیاز دارند. نوزادان زیر ۲ ماه اجازه ورود به این سالن را ندارند. برای کودکانی که از کالسکه استفاده می‌کنند پارکینگ کالسکه در مجموعه تدارک دیده شده و اجازه ورود کالسکه به سالن وجود ندارد.

مشخصات سالن کازمونوا

این سالن دارای پرده‌ای به قطر ۲۳ متر از جنس آلومینیوم ودارای مساحت ۷۶۰ مترمربع است، دارای سیستم صوتی ۶ کاناله با استفاده از تکنولوژی IMAX و مبتنی بر DDP-2 است. اندازه فیلم ۱۵ برابر فیلم ۳۵ میلی‌متری است و پروژکتور می‌تواند زاویه 180 درجه در 125 درجه را پوشش دهد. برای افراد دارای معلولیت یا ناتوانی، ۲۶۲ مکان برای قرارگیری صندلی چرخ‌دار در نظر گرفته شده و در صورت نیاز، ویلچر نیز به تماشاگران داده می‌شود.

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.