انتخاب صفحه

هر یک از متقاضیان برای مهاجرت خود به کشورهای مختلف جهان دلایلی مشخص دارند؛ بعضی برای باز کردن یک صفحه جدید در زندگی خود، بعضی برای تحصیل، بعضی کار و سایر دلایل دیگر، یک کشور را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می‌کنند. مهم‌ترین مسئله در باب انتخاب بهترین مقصد برای مهاجرت به هر دلیلی، شرایط زندگی در این کشور است. مسلما دلیل اصلی تمام افراد برای مهاجرت خود، این است که در بهترین شرایط و در رفاه کامل زندگی کنند؛ پس لازم است پیش از مهاجرت خود و با توجه به این که به چه دلیلی قصد مهاجرت دارند، شرایط کشور مقصد را سنجیده و با در نظر گرفتن شرایط خود و همچنین وضعیت کشور مورد نظر، اقدام به مهاجرت کنند.

کشور سوئد یکی از مقصدهای بسیار محبوب مهاجرتی برای اکثر ایرانیان است. شرایط اقتصادی حاکم در این کشور، بسیار مناسب بوده و همین شرایط ایده آل، سوئد را به یک کشور بسیار مرفه و بی نیاز از نظر اقتصادی تبدیل کرده است.

از روش‌های پرطرفدار مهاجرتی به این کشور، مهاجرت کاری است. افرادی که به قصد کار در سوئد برای مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند، باید از طریق اخذ جاب آفر، اقدام کرده و از تمکن مالی کافی برخوردار باشند. نکته مهم این است که در کشور سوئد، امکانات کافی برای کسب درآمد بالا و کار در بهترین شرایط ممکن وجود دارد و افراد می‌توانند با کار در این کشور، از مزایای زیادی بهره‌مند شده و حقوق و دستمزدی بالا داشته باشند. باید بدانید که نرخ بیکاری در کشور سوئد منفی بوده و درصد اشتغال در این کشور بسیار بالا است و در چند سال آینده به حدود بالاتری نیز خواهد رسید، اما چطور می‌توان در سوئد کسب درآمد کرد؟ مشاغل پردرآمد در این کشور کدامند؟

مهاجرت کاری و کسب درآمد در سوئد

شرایط کار و کسب درآمد در سوئد

کسب درآمد در سوئد و کار در این کشور، یک روش برگزیده مهاجرتی برای افراد در سراسر جهان است؛ چرا که سوئدT بازار کاری بسیار فوق العاده داشته و شرایط اقتصادی بسیار خوب این کشور، آن را به یک مقصد بسیاری عالی برای مهاجرت کاری و کسب درآمد تبدیل کرده است.

کشور سوئد به عنوان قطب مهم صنعتی در اروپا شناخته می‌شود و از نظر بازار کار، رتبه‌ای برتر در میان سایر کشورهای اروپایی دارد. لازم است بدانید بسیاری از کمپانی‌های مطرح و بزرگ در جهان، در کشور سوئد قرار دارند. کمپانی‌های مشهوری مثل اسپاتیفای، اسکایپ، برند مد و لباس H&M و بسیاری از کمپانی‌های مطرح و بزرگ دیگر.

اکثر متقاضیانی که به قصد کار و کسب درآمد به سوئد مهاجرت می‌کنند، باید در ابتدا اقدام به دریافت جاب آفر از جانب کارفرمایان سوئدی کرده و سپس برای کار و کسب درآمد خود در این کشور، مجوز کار اخذ نمایند.

در واقع مهاجران با اخذ جاب آفر، یک قرارداد برای اشتغال در کشور توسعه یافته سوئد عقد خواهند کرد و از شرایط بسیار ایده آل کاری در این کشور بهره‌مند خواهند شد. یک قانون بسیار مهم که توسط نظام کاری کشور سوئد تنظیم شده است، پرداخت حقوق به شکل متناسب به کارکنان در مشاغل مختلف است؛ به عبارت دیگر در صورتی که در حیطه پزشکی در این کشور فعالیت کنید، حقوق شما با یک معلم فرق چشم‌گیری نخواهد داشت.

علاوه بر آن هر یک از افراد شاغل در کشور سوئد می‌توانند طی یک برنامه کاری بسیار منظم در این کشور کار کرده و کسب درآمد کنند. شاغلین این امکان را خواهند داشت که در مدت 25 روز در طول سال، مرخصی کاری دریافت نمایند. علاوه بر آن شرایط کار و کسب درآمد در سوئد، با رفاه و راحتی بسیاری همراه است و فشار خاصی روی کارکنان وجود ندارد.

شرایط کار در سوئد

بهترین شغل‌ها برای کسب درآمد در سوئد

تا اینجا مشخص شد که کار و کسب درآمد در سوئد در شرایطی بسیار خوب امکان پذیر است. شاغلین این کشور با مشکل خاصی در حین کار خود همراه نیستند و می‌توانند در آرامش و رفاه کامل، به کسب درآمد و زندگی در کشور سوئد بپردازند.

اما سوال اینجاست که بهترین مشاغل در کشور سوئد کدامند و در کدام یک از این مشاغل، می‌توان بهترین شرایط کاری را تجربه کرد؟ نکته‌ای که وجود دارد این است که با وجود پرداخت دستمزد و حقوق بسیار مناسب به کارکنان در این کشور، هزینه مالیات در آن کمی بالا است. اما این هزینه مالیاتی بالا، سرپوشی بر مزایا و نکات مثبت کار در این کشور توسعه یافته نیست.

در واقع اگر بتوانید یک شغل و کسب و کار بسیار ایده آل در کشور سوئد داشته باشید، از بهترین شرایط کاری و زندگی در این کشور برخوردار خواهید بود. از بهترین مشاغلی که می‌توانید برای کار در سوئد انتخاب کنید و به میزانی قابل توجه کسب درآمد کنید، می‌توان به کار در زمینه مدیریت سازمانی، معماری، پزشکی (انکولوژی)، طراحی گرافیک، تبلیغات و مارکتینگ، مدیریت اجرایی و در نهایت تدریس اشاره کرد. افراد با شروع کار خود در هر یک از این مشاغل، از آینده بسیار درخشانی در بازار کار کشور سوئد بهره‌مند خواهند بود.

بهترین مشاغل برای کسب درآمد در سوئد

شرایط زندگی در حین کار در سوئد

مسلما تنها لازمه مهاجرت برای کسب درآمد و کار در کشور سوئد، سنجش شرایطی کاری در این کشور نیست. در حین کار خود باید شرایط زندگی مناسبی داشته باشید تا در بعضی شرایط بسیار سخت کاری، اوضاع خوب زندگی بتواند دلیلی برای ادامه دادن باشد. به طور کلی شرایط زندگی در سوئد با ایران فرق داشته و زندگی در این کشور پرهزینه‌تر از ایران است.

کشور سوئد آب و هوایی سرد داشته و زمستان‌های آن بسیار سرد و سخت هستند؛ به علاوه باید توجه کنید که در کشور سوئد، 6 ماه از سال را در روز و 6 ماه دیگر را در شب سپری خواهید کرد.

پس باید تحمل زندگی و کار در چنین شرایطی را داشته باشید تا بتوانید به درآمد و موفقیتی قابل توجه در کار خود در کشور سوئد دست پیدا کنید. مردم این کشور چندان خونگرم و صمیمی نیستند، اما به آزادی، عدالت و برابری بین تمام انسان‌ها اهمیت داده و تبعیض نژادی برای آن‌ها مانند یک بی‌قانونی می‌باشد. با وجود این که زندگی در این کشور کمی پرهزینه خواهد بود، میزان حقوق پرداختی به کارکنان در کشور سوئد بسیار مناسب و کافی است و کفاف زندگی مردم این کشور را می‌دهد‌. جاذبه‌ها و مناطق گردشگری جذاب و دیدنی سوئد، وضعیت بسیار خوب این کشور از نظر سیاسی، رفاه و آسایش کامل مردم و امنیت حاکم بر آن، می‌توانند از دلایل بسیار مهم برای مهاجرت به سوئد و کار در این کشور باشند.

شرایط زندگی در حین کار در سوئد

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.