انتخاب صفحه
ویزای-سرمایه-گذاری-آمریکا

ویزای سرمایه گذاری در آمریکا

امروز آمریکا یکی از کشورهایی می‌باشد که دارای اقتصاد بسیار بزرگ و پیشرفته ای است. این موضوع باعث شده است تا افراد بسیار زیادی علاقمند به سرمایه‌گذاری در این کشور باشند. ایالات متحده آمریکا برای اولین بار طرح ویزای سرمایه گذاری خود را در دهه ۱۹۹۰ میلادی ارائه کرد. این ویزا که تحت عنوان ویزای EB-5 نیز شناخته می شود، این  امکان را برای افراد فراهم می‌کند تا با استفاده از کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در اقتصاد ایالات متحده، بتوانند نقش مثبتی در آن ایفا کنند و پس از آن گرین کارت آمریکا را نیز دریافت کنند. در ادامه به بیان شرایط مهاجرت سرمایه گذاری در آمریکا برای آن دسته از سرمایه گذاران خارجی که می خواهند از این طریق ویزای سرمایه گذاری ایلات متحده را دریافت کنند، می پردازیم.

متقاضیان ابتدا باید به میزان مشخصی بتوانند در فعالیت‌های تجاری این کشور به انجام سرمایه‌گذاری بپردازند. آن‌ها این امکان را دارند که یک کسب و کار از پیش موجود را خریداری کنند و یا اینکه کسب و کار و تجارت جدید خود را راه اندازی کنند. در هر صورت باید بگوییم که حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای آنها یکی از دو مورد زیر می باشد:

۱)  900 دلار

2) یک میلیون و هشتصد هزار دلار

سرمایه گذاری ۹۰۰ دلار در صنایع با نرخ بیکاری بالا و یا مناطق روستایی که تحت عنوان مناطق هدف آمریکا شناخته می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد. ساختار این سرمایه‌گذاری به گونه ای است که باید به مدت دو سال تداوم داشته باشد و این امکان را داشته باشد که بتواند برای حداقل ده نفر ایجاد شغل کند. البته توجه داشته باشید که این ده نفر نباید از اعضای خانواده متقاضی باشند و می توانند جزء شهروندان آمریکا، کسانی که دارای اقامت دائم این کشور هستند و نیروهای کار مجاز خارجی باشند. البته سالانه تعداد محدودی از درخواست های مهاجرت سرمایه گذاری در ایالات متحده پذیرفته می‌شود.

 به دلیل اینکه هرساله تعداد درخواست های محدودی، مورد بررسی قرار می‌گیرند، درخواست ها فقط در صورتی که به تاریخ اولویت از خود رسیده باشند، مورد بررسی قرار می گیرند و ممکن است این فرآیند گاهی برای هر فرد چیزی نزدیک به چند سال زمان داشته باشد

 نکته دیگر این است که متقاضیان این امکان را دارند که همسر و فرزندان زیر بیست و یک سال خود را نیز با استفاده از ویزای سرمایه گذاری همراه خود ببرند.

 در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع ویزا EB-5 برای مهاجرت سرمایه گذاری به آمریکا، آشنایی پیدا کنید.

 

 ۱) خلق شغل در خارج از مناطق هدف (C5)

۲) خلق شغل داخل مناطق هدف (T5)

۳) سرمایه‌گذاری در خارج از مناطق هدف (R5)

۴) سرمایه‌گذاری داخل مناطق هدف (I5)

آن دسته از افرادی که متقاضی دریافت ویزای سرمایه گذاری ایالات متحده هستند، می‌تواند این کار را به صورت فردی و یا با استفاده از مراکز منطقه ای انجام دهند. مراکز منطقه‌ای به شرکت‌های خصوصی و انتفاعی گفته می‌شود که تاییدیه های لازم را از اداره مهاجرت آمریکا و دولت فدرال این کشور دارند و این امکان را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کنند تا بتوانند سازمان‌های هدف برای سرمایه خود را شناسایی کنند. چنانچه سرمایه گذاری با استفاده از این مراکز هدف صورت بگیرد، ایجاد شغل های مورد نیاز در فرایند غیر مستقیم ادامه پیدا می‌کند.

 پس از پذیرش درخواست فرد متقاضی، ابتدا باید به همراه خانواده خود و یا به صورت فردی به مدت دو سال اقامت دائم مشروطه ایالات متحده را دریافت کند. علاوه بر این حدود نود روز قبل از اینکه اعتبار این اقامت به پایان برسد، سرمایه گذار باید مدارکی را ارائه دهد که اثبات کند تمامی تعهدات خود از جمله ایجاد شغل در طول دو سال گذشته صورت گرفته است. چنانچه متقاضی به تمامی تعهدات خود عمل کرده باشد، این امکان را دارد که بتواند گرین کارت آمریکا را دریافت کند. در ادامه مقاله به بیان مدارک مورد نیاز برای مهاجرت سرمایه گذاری به ایالات متحده آمریکا می پردازیم.

 

۱) مدارک هویتی

۲)پاسپورت معتبر

۳) دو قطعه عکس 2*2

۴) تمکن مالی

۵) آزمایش‌های پزشکی

۶) تکمیل فرم I-526

۷) توافقنامه‌های کاری برای مشارکت، همکاری و …

۸) طرح تجاری (Business Plan)

۹) گواهی انتقال سرمایه

۱۰) گواهی قانونی بودن منبع سرمایه

۱۱) مدارک مربوط به خرید املاک، شرکت‌ها و…

۱۲) اظهارنامه سمت شغلی و وظایف مربوطه

امروزه شهروندان چینی، کره ای و تایوانی و انگلستانی بیش از هشتاد درصد از مهاجران سرمایه‌گذار به ایالات متحده را تشکیل می دهند و پس از آن نیز ویتنام، هند، برزیل، نیجریه، مکزیک و دیگر کشورها هستند که شهروندان آن‌ها در ایالات متحده آمریکا سرمایه‌گذاری می‌کنند. توجه داشته باشید که هزینه دریافت ویزای مهاجرت سرمایه گذاری در آمریکا می تواند دارای هزینه های متنوع دیگری نیز باشد. اما به طور کلی هر متقاضی دریافت ویزای سرمایه گذاری، باید به پرداخت هزینه هایی بپردازد که در ادامه به بیان آنها می پردازیم. این هزینه ها عبارتند از:

۱) 3675 دلار به اداره مهاجرت آمریکا

۲) 1140 دلار هزینه بررسی پرونده

۳) 3750 دلار دو سال پس از دریافت اقامت دائم مشروط

۴) 15000-25000 دلار به وکلای مهاجرت و سرمایه‌گذاری.

 

همان‌طور که می‌دانید ایالات متحده آمریکا دارای روش های مختلف سرمایه گذاری می باشد که هر فرد می تواند متناسب با شرایط و مدت اقامت خود نوع خاصی از این سرمایه گذاری ها را انتخاب کند. ساختار بعضی از این سرمایه گذاری ها به گونه ای است که فرد متقاضی می‌تواند با استفاده از آن‌ها اقامت دائم ایالات متحده را دریافت کند و در بعضی دیگر از انواع سرمایه گذاری ها، امکان اخذ گرین کارت آمریکا وجود ندارد و شخص چنانچه خواهان دریافت گرین کارت آمریکا می باشد، باید مسیرهای دیگری را نیز امتحان کند.

 اما یکی از بهترین مسیر های مهاجرت به ایالات متحده به منظور دریافت اقامت دائم در آن‌جا، سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری در آن جا است. متقاضی می‌تواند این کار را از راه های گوناگونی انجام دهد. این راه های گوناگون دارای ویزاهای مخصوص خود می باشند که توضیح بیشتری در مورد آن‌ها خواهیم داد.

ویزای E2:  که برای سرمایه گذاری در یک بیزینس و داشتن حداقل 50 درصد سهام آن می باشد.

 ویزای EB5: که به منظور راه اندازی بیزینس یا کارآفرینی و ایجاد شغل می باشد.

 ویزای L1: به منظور انتقال نیروهای متخصص یک شرکت به شعبه آمریکا می باشد.

راه دیگری که می‌توان با استفاده از آن به سرمایه گذاری در ایالات متحده پرداخت، خرید بیزینس در این کشور می باشد. این روش مهاجرتی برای آن دسته از متقاضیانی مناسب است که قصد ادامه تحصیل در ایالات متحده را ندارند و یا اینکه شرایط کار در این کشور را دارا نیستند. آن‌ها می‌توانند به خرید بیزینس در این کشور  بپردازند. علاوه بر این، افراد این امکان را دارند که یک بیزینس آماده و در حال فعالیت همچون یک هتل و یا یک رستوران را با انجام تحقیقات لازم در مورد میزان سود دهی و همچنین اسناد مالیاتی آن، خریداری کنند. البته توصیه می شود که این کار با کمک یک مشاور مهاجرت صورت بگیرد. با خرید این بیزینس فرد متقاضی این امکان را پیدا می‌کند که از سود کسب و کار بهره لازم را ببرد و همچنین بتواند در زمینه ملک نیز در ایالات‌متحده سرمایه گذاری کند.از مزایای این روش این است که فرد می تواند برای دریافت اقامت دائم خود و خانواده اقدام کند و همچنین امکان تحصیل رایگان آن ها را نیز فراهم کند.

همان طور که در توضیحات پیشین بیان کردیم، یکی از راه های سرمایه گذاری در ایالات متحده دریافت ویزای EB5 است که در ادامه توضیحات بیشتری در مورد آن می دهیم. مدت زمان لازم برای دریافت گرین کارت آمریکا با استفاده از این ویزا، حدود سه الی چهار سال می باشد و با استفاده از دو روش می توان آن را انجام داد.

اولین مورد سرمایه‌گذاری نهصد هزار دلاری می باشد که در آن فرد متقاضی باید به انجام سرمایه‌گذاری در مناطق مخصوص مشخص شده که عمدتاً مناطق محروم و پرریسک آمریکا هستند، بپردازد. در ایالات متحده آمریکا هر فرد که بتواند در کسب و کار ارائه شده، ده شغل تمام وقت برای ده کارمند واجد شرایط ایجاد کند، این امکان را دارد که بتواند ویزای ذکر شده را دریافت کند.

 اما نوع دیگر سرمایه گذاری،

 سرمایه گذاری با ۱.۸ میلیون دلار می باشد.‌ ساختار این سرمایه گذاری به صورتی است که فرد باید با استفاده از سرمایه بیان شده در آن دسته از مناطقی که ریسک پذیری کمتری دارند، به انجام سرمایه‌گذاری بپردازد. این مناطق می توانند شامل شهرهایی با جمعیت بالا و نرخ بیکاری کم باشند. چنانچه متقاضی بتواند به ایجاد ده شغل  تمام وقت برای ده کارمند واجد شرایط اقدام کند، امکان دریافت ویزا را دارد.

مورد بعدی که به بیان آن می پردازیم این است که ضوابط دولت آمریکا برای دریافت ویزای سرمایه گذاری EB-5 چیست؟

 توجه داشته باشید که افراد متقاضی ضرورت دارد که در یک کسب و کار فعال سرمایه گذاری کنند. به همین دلیل سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار و یا سرمایه گذاری در املاک به علت داشتن حاشیه امن بدون فعالیت، مد نظر نیستند.

 نکته دیگر این است که مبلغ سرمایه گذاری باید توسط فرد متقاضی تأمین شود. اما چنانچه این مبلغ از طرف شریک متقاضی و یا دیگر افراد باشد، شامل مالیات می‌شود.

اما مزایای دریافت این ویزا برای سرمایه گذاران چیست؟

۱) بازگشت سرمایه بعد از پنج سال

۲) عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی

۳)عدم نیاز به تحصیلات عالیه

۴) عدم نیاز به سابقه مدیریتی

اما به طور کلی سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا دارای یک سری مزایای مخصوص خود می باشد که به بیان آن‌ها می پردازیم. همان‌طور که می دانید امروزه ایالات متحده آمریکا در میان بهترین کشور های بین المللی قرار دارد. این موضوع به دلیل رقابت پذیری کلی و همچنین سهولت در انجام کار در این کشور می باشد. علاوه بر این بزرگترین بازار مصرف کننده در دنیا با بالاترین میزان تولید ناخالص داخلی در اختیار ایالات متحده آمریکا قرار دارد. مورد دیگر این است که ایالات متحده موافقت‌نامه‌های تجارت آزاد با بیست کشور را در اختیار دارد که این موضوع باعث می‌شود تا سرمایه‌گذاران بتوانند به صدها مصرف‌کننده دیگر نیز دسترسی داشته باشند و از این طریق سود بسیار بالایی کسب کنند.

 نکته دیگر این است که با همکاری ایلات متحد با بسیاری از شرکت‌ها در سراسر جهان، این امکان برای افراد به وجود می آید تا بتوانند فرصت های بیشتری به منظور گسترش کسب و کار خود پیدا کنند.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا برای افراد غیر آمریکایی دارای معایبی نیز می باشد. این سیستم علاوه بر این که از نقاط قوت فراوانی همچون انعطاف پذیری، نرخ بالای سودآوری شرکت‌ها و بهره وری برخوردار می باشد، دارای معایبی نیز می باشد.

  به عنوان مثال سرمایه افراد متقاضی به صورت موثر در اقتصاد به سمت آن دسته از شرکت هایی که بتوانند با استفاده از آن بیشترین تولید را داشته باشند و یا اینکه کارآمدترین پروژه‌های سرمایه‌گذاری را ایجاد کنند، هدایت نمی شود.

مورد دیگر این است که افراد متقاضی برای سرمایه گذاری باید بهترین روشی را انتخاب کنند که متناسب با اهداف و شرایط عمومی باشد، اما به طور کلی باید بگوییم آن دسته از روش هایی که دارای سود مناسب و ریسک پایین می باشند، به عنوان بهترین روش های سرمایه گذاری شناخته می شوند.

 سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا با استفاده از خرید اوراق قرضه دولتی نیز یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری می باشد. در ادامه ثبت شرکت و کارآفرینی نیز می‌توانند دیگر راهکار هایی باشند که جزو بهترین روش های سرمایه گذاری در ایالات متحده محسوب شوند. یکی از مسائل خیلی مهمی که دغدغه متقاضیان محسوب می‌شود، موضوع ریسک و همچنین شرایط مصادره اموال اتباع بیگانه توسط دولت ایالات متحده آمریکا می باشد. توجه داشته باشید که ایالات متحده هیچ‌گونه اقدامی به منظور مصادره اموال خارجیان در کشور خود انجام نمی دهد مگر اینکه در موارد بسیار بعید و خاص که دولت برای انجام این کار مجاب شود.

اما مورد آخری که به بیان آن می پردازیم، ویزای همراه در سرمایه گذاری در ایالات متحده می باشد. همان‌طور که می‌دانید بسیاری از متقاضیان مهاجرت به دنبال این هستند که در مسئله مهاجرت با استفاده از ویزای سرمایه گذاری بتوانند ویزای همراه نیز دریافت کنند و از این طریق خانواده خود را نیز به همراه ببرند. همان‌طور که در توضیحات پیشین بیان کردیم، در اکثر موارد فردی که ویزای سرمایه گذاری آمریکا را دریافت می‌کند، می‌تواند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را نیز به همراه ببرد‌. او می تواند این کار را با درخواست ویزای نوع همراه انجام دهد. پس از آن هنگامی که فرد متقاضی به همراه خانواده خود با استفاده از ویزای سرمایه گذاری وارد آمریکا شدند، فرزندانی که تحت عنوان همراه با خود آورده است، می توانند به تحصیل بپردازند و همچنین همسر فرد متقاضی نیز اجازه کار در آمریکا را دارد.

توصیه پایانی این است که چنانچه افراد قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، حتما قبل از آن تحقیقات لازم را انجام دهند و کسب و کار خود را با توجه به اهداف و همچنین ویژگی های خود مشخص کنند. آن‌ها برای انجام این کار می توانند از یک موسسه مهاجرتی یا یک مشاور نیز کمک بگیرند.

 

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای استفاده از ویزای ثبت شرکت آمریکا بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

مطالب مرتبط

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.