انتخاب صفحه

یکی از زیباترین کشورهایی که معمولاً به دلیل مجمع الجزایرهایی که دارد، همیشه مورد توجه بوده است “کشور سوئد” است. پایتخت کشور سوئد شهر استکهلم است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در شهر استکهلم بیشتر از سی هزار جزیره وجود دارد. وجود جاذبه‌هایی که در این کشور است باعث شده تا هرساله گردشگران زیادی به آنجا بروند و برای یک مدت زمان کوتاه هم که شده از جاهای مختلفی دیدن کنند. اگر بخواهیم خیلی کوتاه، جزایر معروفی که در آن وجود دارد را برای شما نام ببریم؛ می‌توانیم به جزیره فیادرهولمارنا،برانو، گریندا، گوتلند، سندون، وکسهلم، اسوارتسو، اولند و غیره اشاره کنیم. در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی جزیره اولاند سوئد بپردازیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی جزیره اولاند سوئد

یکی از زیباترین و بزرگ‌ترین جزایری که در سوئد وجود دارد “جزیره اولاند” است. این جزیره به‌عنوان دومین جزیره بزرگ سوئد نام گرفته است. برخی از افراد معتقد هستند که این جزیره تکه‌ای از بهشت است؛ دلیل این اعتقاد، زیبایی‌ها و جذابیت‌های محیطی این جزیره است. اگر بخواهیم جزیره اولاند سوئد را از لحاظ منطقه‌ای و موقعیت مکانی مورد بررسی قرار دهیم؛ می‌توان گفت که این جزیره در بخش جنوبی کشور واقع شده است. یکی از نکات جالبی که می‌توان پیرامون معرفی این جزیره مطرح کرد، این است که جزیره اولند از دو کمون مختلف و متفاوت تشکیل شده است که عبارت هستند از بوری هولمز و مور بی لونگا و همچنین قسمتی از استان کالمار در سوئد است. یکی از ویژگی‌های جذاب جزیره اولاند این است که ارتباط آن با خشکی از طریق یک پل است و افراد می‌توانند با هواپیما یا کشتی و حتی به‌صورت زمینی به این منطقه سفر کنند. افرادی که تمایل دارند به این منطقه سفر کنند می‌توانند ماه‌های تابستان را برای این کار انتخاب کنند.

معرفی جزیره اولاند سوئد

تفریحات و جذابیت‌های جزایر اولاند

از جمله جزایری که هم از لحاظ توریستی و هم از لحاظ تفریحی در منطقه سوئد حرف اول را می‌زنند “جزایر اولند و گوتلند” هستند. افرادی که دوست دارند در جشن‌ها و مراسم‌های شادمانی شرکت کنند یا مدت زمانی را در کنار سواحلی در آرامش باشند، می‌توانند به جزایر گوتلند یا اولاند سری بزنند؛ جالب است به این نکته اشاره کنیم که اروپاییان معمولاً به جزایر اولند و گوتلند “جزایر قناری اسکاندیناوی” می‌گویند، حتی برخی از اهالی یا مهاجران خاورمیانه به این دو جزایر “جزایر آزاد” می‌گویند.

یکی از نکاتی که بهتر است به آن اشاره داشته باشیم این است که این دو جزایر نامبرده، معمولاً آزادی خیلی زیادی دارند؛ وجود این مسئله باعث شده است که گاهی اوقات برخی از سوئدی‌ها نسبت به این مسئله اعتراض کنند. احتمالاً برای شما هم این سؤال به وجود آمده است که منظور از آزادی زیاد در این منطقه چیست؟ منظور از آزادی زیاد یعنی جشن‌ها و سر و صداهایی که شبانه در این منطقه وجود دارد یا وجود مردمانی که تنها به خوش‌گذرانی خود فکر می‌کنند که در نهایت گاهی اوقات باعث اعتراضات برخی از افراد می‌شود. جزایر اولاند و گوتلند به دلیل طرفداران زیادی که دارند باعث شده تا جهانگردان و افرادی که می‌خواهند به آنجا سفر کنند از مدت‌ها قبل اقدام به رزرو اتاق یا هتل کنند؛ تا زمانی که فصل سفر به این منطقه فرا می‌رسد دچار مشکل نشوند.

تفریحات و جذابیت‌های جزیره اولاند

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.