انتخاب صفحه

بلکینگه (Blekinge) یکی از استان‌های قدیمی سوئد بوده و در جنوب این کشور واقع شده است. شما می‌توانید با حضور در این استان، یک تابستان بی‌نظیر سوئدی را تجربه کنید! کنار دریا زندگی کنید، از شنا کردن لذت ببرید، روزهای خوبی را در ساحل سپری کنید و از غذاهای خوشمزه و زندگی راحت روزانه در آنجا کیف کنید.

بلکینگه با استان اسملاند (Småland)، اسکونه (Skåne) و همچنین دریای بالتیک هم مرز است و پس از اولاند، از نظر مساحت کوچک‌ترین استان کشور سوئد به حساب می‌آید.

این استان در مقایسه با استان‌های دیگر سوئد، در تابستان‌ها آب وهوایی گرم و در زمستان‌ها آب وهوایی معتدل داشته و دارای تعداد زیادی جزیره کوچک و خوش منظره است، آنقدر دیدنی که باعث شده گاهی اوقات این استان را «باغ سوئد» بنامند! طبیعت این استان را هم اغلب جنگل‌هایی پر از درخت‌های بلوط یا فندق تشکیل داده‌اند؛ البته با صدها ذخایر طبیعی، جنگل‌های انبوه راش و کاج و بلوط، جزایر متعدد، ناهمواری‌های زیبا و تماشایی و بیش از هزار دریاچه که در این استان جای گرفته حقیقتا نام باغ سوئد برازنده‌ی آن است.

این استان آرمان‌شهر کسانی است که عاشق فعالیت‌های فضای باز هستند، فعالیت‌هایی مانند کایاک سواری، قایقرانی، جنگل پیمایی، دوچرخه‌سواری، کمپینگ، ماهیگیری و… که همگی در طبیعت فوق‌العاده بلکینگه مزه‌ی دیگری دارد.

استان بلکینگه سوئد

شاید بدانید که رودخانه Mörrumsån که در این استان واقع شده، یکی از بهترین نقاط صید ماهی قزل آلا در دنیاست! همچنین هشت زمین گلف عالی نیز در این استان قرار گرفته، به همین دلیل به بلکینگه ساحل گلف سوئد هم گفته می‌شود.

ضمنا جالب است بدانید که زندگی در بلکینگه به طور جدایی ناپذیری با دریا در ارتباط است. این استان پایگاه دریایی سوئد بوده و مقر گارد ساحلی و همچنین موزه دریایی این کشور که کشتی‌های جنگی، یک کشتی شکسته و یک زیر دریایی واقعی به جای مانده از زمان جنگ سرد را به نمایش گذاشته، در خود جای داده است.

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.