انتخاب صفحه
تحصیل-در-ولز-2

تحصیل در ولز

ولز در جزیره بریتانیای کبیر، در غرب انگلستان قرار دارد و مساحت آن ۲۰۷۸۲ کیلومترمربع است. این اندازه تقریباً نصف هلند است. برآوردهای رسمی جمعیت ولز را ۳۱۳۵۰۰۰ نفر می‌دانند. جمعیت در مناطق شهری اطراف سوانسی، کاردیف و نیوپورت، دره‌های ولز جنوبی و گوشه شمال شرقی متمرکز است.

شش شهر رسمی در ولز وجود دارد. کاردیف از سال ۱۹۵۵ پایتخت بوده و حدود ۳۶۳۰۰۰ نفر در آن زندگی می‌کنند. سوانسی و نیوپورت نیز صدها هزار نفر جمعیت دارند، درحالی‌که بنگر فقط ۱۹۰۰۰ نفر جمعیت دارد. دو شهر آخر، سنت آساف و سنت دیویدز، دو شهر کوچک هستند که به ترتیب حدود ۳۵۰۰ و ۲۰۰۰ نفر جمعیت دارند.

درست است که ولز با بقیه بریتانیا تاریخ مشترک سیاسی و اجتماعی تنگاتنگی دارد؛ اما هویت فرهنگی جداگانه‌ای برای خود حفظ کرده است که بیشتر بر مبنای زبان شکل‌گرفته است. ولز دارای دو زبان رسمی است و زبان‌های ولزی و انگلیسی در سطحی برابر رسمیت دارند. بیش از ۵۸۰ هزار ولزی‌زبان در ولز زندگی می‌کنند که حدود ۲۰ درصد از جمعیت ولز را تشکیل می‌دهند.

 

فهرست مطالب

پنج دلیل اصلی برای تحصیل در ولز:

 1. آموزش، تحقیق و صلاحیت در کلاس جهانی
 2. هزینه‌های پایین زندگی در مقایسه با بسیاری از بخش‌های بریتانیا
 3. مکان‌های دوستانه و امن
 4. ساحل خیره‌کننده، قلعه‌ها و حومه شهر برای کاوش
 5. استقبال زیاد از دانشجویان بین‌المللی

 

شرایط عمومی تحصیل در ولز

دانشگاه‌های ولز بیش از ۵۶۰۰ دوره را به بیش از ۲۵۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی در ۸ مؤسسه آموزش عالی ارائه می‌دهند. در بین آنها، دانشگاه‌های ولز دارای تعداد قابل‌توجهی از دپارتمان‌های دارای رتبه 4* هستند که بالاترین رتبه‌ای است که می‌توانید کسب کنید، درحالی‌که 92٪ از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های ولز در عرض شش ماه پس از اتمام دانشگاه شغل پیدا می‌کنند.

قبل از اپلای در دانشگاه‌های ولز ضروری است که زمان زیادی را برای تحقیق در دانشگاه‌ها و دوره‌ها اختصاص دهید. اگر برای تحصیل در انگلستان به ویزا نیاز دارید، باید برای مجوز ورود زمان بگذارید.

شما می‌توانید برای بیش از یک دانشگاه در یک‌زمان درخواست دهید که به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که بهترین دوره را انتخاب می‌کنید. قوانین متفاوتی برای متقاضیان از انگلستان (بریتانیا)، اتحادیه اروپا و دانشجویان بین‌المللی وجود دارد.

چک‌لیست برنامه

 • شرایط تحصیلی دوره‌های انتخابی خود، به‌علاوه الزامات زبان انگلیسی در صورت وجود را بررسی کنید.
 • مطمئن شوید که می‌دانید هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی شامل چه مواردی می‌شود.
 • دریابید که چه بودجه و بورسیه‌ای برای دوره‌های شما در دسترس است.
 • هرگونه سؤال را به دفاتر پذیرش دانشگاه انتخابی خود ارسال کنید.

اپلای در مقطع کارشناسی

شما می‌توانید برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ولز از طریق UCAS اقدام کنید. فرایند آنلاین به شما این امکان را می‌دهد که برای حداکثر پنج دوره به طور هم‌زمان، در همان دانشگاه یا در دانشگاه‌های مختلف درخواست دهید – اگرچه محدودیت‌هایی در ترکیب دوره‌هایی که می‌توانید برای آنها درخواست کنید وجود دارد. مهلت درخواست‌ها بسته به دوره شما متفاوت است و این اطلاعات را در وب‌سایت UCAS خواهید یافت.

هنگام اپلای، باید اطلاعاتی در مورد سابقه تحصیلی خود و مدارکی که قبلاً کسب کرده‌اید ارائه دهید. شما باید سوابق شغلی خود و مدرک مهارت‌های زبانی خود را (در صورت وجود) و توصیه‌نامه‌ها و بیانیه شخصی ارائه دهید. بهتر است این اطلاعات را قبل از درخواست آماده کنید.

اگر جایی در دانشگاه به شما پیشنهاد شود و آن را از طریق UCAS بپذیرید، دانشگاه اطلاعاتی در مورد ثبت‌نام، اقامت و سفر به شما ارائه می‌دهد.

اپلای در مقطع تحصیلات تکمیلی

دانشگاه‌های ولز درخواست‌های خود را برای تحصیلات تکمیلی مدیریت می‌کنند: لطفاً وب‌سایت هر مؤسسه را برای جزئیات بررسی کنید. بااین‌حال، امکان درخواست آنلاین برای برخی از دوره‌ها از طریق UCAS تحصیلات تکمیلی وجود دارد.

اگر جایی به شما پیشنهاد شد و پذیرفتید، دانشگاه اطلاعاتی در مورد ثبت‌نام، اسکان و سفر در اختیار شما قرار می‌دهد.

الزامات زبان انگلیسی

اگر انگلیسی‌زبان اول شما نیست، دانشگاه شما از شما می‌خواهد که مهارت زبان انگلیسی خود را نشان دهید. ممکن است از شما خواسته شود که مدارکی دال بر تحصیل به زبان انگلیسی، گواهینامه‌ای که صلاحیت شما را اثبات می‌کند، یا قبولی در آزمون زبان تأیید شده ارائه دهید.

دانشگاه‌های ولز انواع دوره‌های زبان قبل از شروع دوره را ارائه می‌دهند که به بهبود مهارت‌های انگلیسی و تحصیلی شما قبل از شروع دوره کمک می‌کند.

تسلط به زبان انگلیسی ضروری است و برای دوره‌های در سطح مدارک دانشگاهی یا بالاتر، دانشگاه‌ها مدارک زبان انگلیسی زیر را می‌شناسند:

GCSE به زبان انگلیسی در درجه C یا بالاتر

آیلتس با نمره کلی ۶٫۰ با حداقل ۵٫۵ در هر جزء.

تافل با نمره ۷۲ در کل و حداقل ۱۸ در ریدینگ، ۱۷ در لیسنینگ، ۲۰ در اسپیکینگ و ۱۷ در رایتینگ

انگلیسی کمبریج: پیشرفته (CAE): نمره کلی 169 با حداقل ۱۶۲ در هر جزء.

مدارک زبان انگلیسی کالج ترینیتی: ISE II Distinction یا ISE III Pass

IELCA

 • ورود مستقیم: ۳۲ نمره کلی، کمتر از ۳۰ در هر جزء
 • ورود مستقیم نیاز به نمره آیلتس بالاتر: ۳۵ در کل، کمتر از ۳۰ در هر جزء

PTE Academic و PTE Academic UKVI با امتیاز 64 در کل و ۵۹ در هر جزء.

آزمون بین‌المللی ESOL B2 Communicator LanguageCert با نمره بالا با حداقل نمره ۳۳ در خواندن، نوشتن و شنیدن و ۳۸ در صحبت‌کردن

تحصیل-در-ولز-4

تحصیل در ولز در مقطع مدرسه (کلیه مقاطع زیر ۱۸ سال)

سیستم آموزشی در ولز قبلاً شبیه ساختاری بود که در انگلستان ایجاد شده بود، با مدارس دولتی که از برنامه درسی ملی پیروی می‌کردند. بااین‌حال، از سپتامبر ۲۰۲۲ برنامه درسی جدیدی معرفی شد که توسط معلمان، متخصصان و مشاغل در ولز ایجاد شده است. سن کودک در ۱ سپتامبر تعیین می‌کند که آنها چه زمانی باید مدرسه ابتدایی را شروع کنند.

از سپتامبر ۲۰۲۲، مراحل کلیدی با یک پیوستار یادگیری از سنین ۳ تا ۱۶ سال در هر یک از حوزه‌های جدید یادگیری جایگزین شد. حوزه‌ها عبارت‌اند از:

۱. هنرهای بیانی

۲. علوم‌انسانی

۳. سلامتی و تندرستی

۴. علم و فناوری

۵. ریاضیات و حساب

۶. زبان، سواد و ارتباطات

علاوه بر این، سواد، شمارش و مهارت‌های دیجیتال در تمام زمینه‌های برنامه درسی تعبیه شده است.

دولت ولز می‌خواهد اطمینان حاصل کند که در صورت نیاز یا تقاضا، کودکان می‌توانند به زبان ولزی آموزش ببینند، بنابراین ولزی به‌عنوان بخشی از برنامه درسی در همه مدارس تا سن ۱۶ سالگی آموزش داده می‌شود. مدارس این امکان را دارند که دروس را به طور کامل یا بیشتر به زبان ولزی تدریس کنند – این شامل مدارس متوسط ​​ولزی می‌شود.

مدارس «متوسط ولزی» مدارسی هستند که در آن به کودکان به زبان ولزی آموزش داده می‌شود. کودکانی که به این مدارس می‌روند در مهارت‌های زبان انگلیسی نیز زمینه خوبی کسب می‌کنند، اما مدارس طبق قانون ملزم به آموزش زبان انگلیسی در سال‌های ۱ و ۲ نیستند.

به‌عنوان بخشی از برنامه درسی جدید، مراحل کلیدی با «مراحل پیشرفت» جایگزین می‌شوند که گفته می‌شود نقاط مرجع برای دانش‌آموزان بر اساس نیازهایشان فراهم می‌کند. این بدان معنی است که دیگر هیچ آزمون رسمی در پایان هر مرحله وجود نخواهد داشت و هر مرحله پیشرفت، غیررسمی‌تر خواهد بود و به طور گسترده‌تری به انتظارات در سنین ۵، ۸، ۱۱، ۱۴ و ۱۶ سالگی مربوط می‌شود و برای تشخیص این واقعیت طراحی شده است که دانش‌آموزان با سرعت‌های مختلف رشد می‌کنند.

سال‌های تحصیلی از همان الگوی انگلستان پیروی می‌کنند: اول سال پذیرش، سپس سال‌های ۱-۶ در مدرسه ابتدایی و سال‌های ۷-۱۱ (یا سال‌های ۷-۱۳) در دبیرستان.

سال تحصیلی از ابتدای سپتامبر تا هفته سوم جولای ادامه دارد.

 

تحصیل در ولز در مقطع کارشناسی

بزرگ‌ترین گروه از مدارک تحصیلات عالی در ولز، مدارک کارشناسی ممتاز هستند – که اغلب به‌عنوان مدارک افتخاری شناخته می‌شوند. مدارک کارشناسی می‌توانند بدون افتخار نیز اعطا شوند، در این صورت ممکن است به‌عنوان مدرک «معمولی» یا «Pass» شناخته شوند. برنامه‌های منتهی به مدرک کارشناسی معمولاً برای دانشجویان تمام‌وقت سه یا چهار سال طول می‌کشد. سه سال متداول‌تر است، اما برنامه‌های چهار‌ساله برای زبان‌ها و دوره‌هایی که شامل یک سال در خارج از کشور یا یک سال تجربه کاری است، رایج است. بیشتر، اما نه همه، مؤسسات آموزش عالی (HEI) از سیستم‌های مبتنی بر اعتبار در طراحی و مدیریت برنامه‌های درسی و استانداردهای دوره استفاده می‌کنند. مدارک کارشناسی ممتاز دارای حجم معمولی حداقل ۳۶۰ واحد است و مدارک کارشناسی که بدون افتخار اعطا می‌شوند دارای حجم معمولی حداقل ۳۰۰ واحد هستند.

برای پذیرش در مقطع کارشناسی، شما چند گزینه در دسترس دارید. می‌توانید از طریق:

 • خدمات پذیرش دانشگاه‌ها و کالج‌ها (UCAS)

این گزینه به شما اجازه می‌دهد تا برای پنج برنامه در حداکثر پنج دانشگاه در انگلستان درخواست دهید. شما این کار را از طریق یک فرم درخواست، با هزینه تعیین شده ۲۶ پوند انجام می‌دهید. شما باید درخواست خود را تا آخرین چهارشنبه ژانویه ارسال کنید. همه درخواست‌های دریافت شده تا این مهلت به طور مساوی در نظر گرفته می‌شوند. شما از طریق UCAS بدون توجه به جایی که می‌خواهید در بریتانیا تحصیل کنید درخواست می‌دهید.

 • برنامه مشترک

چهار دانشگاه از هشت دانشگاه در ولز در برنامه مشترک هستند و می‌توانید با دانلود برنامه برای آنها درخواست دهید.

 • برنامه مستقیم

برخی از دانشگاه‌های ولز به شما اجازه می‌دهند که مستقیماً برای آنها درخواست دهید. اگر فقط می‌خواهید برای یک دانشگاه درخواست دهید، این گزینه خوبی است و رایگان است.

 

تحصیل در ولز در مقطع کارشناسی ارشد

مدرک کارشناسی ارشد پس از اتمام دوره‌های آموزشی یا برنامه‌های تحقیقاتی یا ترکیبی از هر دو اعطا می‌شود. نتایج یادگیری اکثر دوره‌های کارشناسی ارشد بر اساس آموزش معادل حداقل یک سال تقویمی تمام‌وقت به دست می‌آید. دوره‌های کارشناسی ارشد هنر (MA) معمولاً در رشته‌های هنر، علوم اجتماعی، تجارت یا علوم‌انسانی است. مدرک کارشناسی ارشد (MSc) برای دوره‌های علوم و علوم اجتماعی اعطا می‌شود. سایر دوره‌های کارشناسی ارشد آموزشی عبارت‌اند از: کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) و کارشناسی ارشد آموزش (MEd). همچنین دوره‌های کارشناسی ارشد تحقیقات (MRes) در موضوعات علوم و علوم اجتماعی وجود دارد که آموزش گسترده در روش‌های تحقیق را با یک پروژه تحقیقاتی ترکیب می‌کند.

برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی، باید مستقیماً به دانشگاه درخواست دهید. باید بررسی کنید تا مطمئن شوید حداقل شرایط ورود را دارید. این معمولاً حداقل مدرک ۲٫۲ از یک دانشگاه در انگلستان (معدل ایالات متحده ۲٫۶) یا بالاتر است.

 

تحصیل در ولز در مقطع دکتری

مدارک دکتری مانند دکترای فلسفه که به‌اختصار PhD (یا DPhil در برخی از دانشگاه‌ها) خوانده می‌شود، می‌تواند در رشته‌های هنر، علوم اجتماعی، تجارت، علوم‌انسانی یا علوم اخذ شود. عناوین PhD و DPhil برای مدارک دکتری اعطا شده بر اساس تحقیقات اصلی استفاده می‌شود.

دوره‌های دکترا معمولاً ۳ تا ۴ سال تمام‌وقت یا ۵ تا ۷ سال پاره‌وقت طول می‌کشد. اکثر مدارک دکترا در دانشگاه‌ها و سایر مؤسسات آموزش عالی اخذ می‌شود. بااین‌حال، فرصت‌هایی برای تحصیل به‌صورت مشارکتی با دانشگاه، در آزمایشگاه‌های دولتی، آزمایشگاه‌های بیمارستانی و مؤسسات تحقیقاتی وجود دارد.

برای دکترا، معمولاً از متقاضیان انتظار می‌رود که حداقل یکی از موارد زیر را داشته باشند: • مدرک لیسانس (دوره اول)، معمولاً باکلاس ۲:۱ یا معادل آن در یک موضوع مرتبط • مدرک کارشناسی ارشد مرتبط یا مدرک معادل از حرفه قبلی یا یادگیری که معیارها و دستورالعمل‌های ارائه‌دهنده آموزش عالی برای APEL و/یا APCL را برآورده می‌کند (از جمله، برای مثال، میزان انتشارات قبلی یا سایر خروجی‌های مشخص شده برای متقاضیان برای اعطای مدرک دکترا توسط کار منتشر شده).

 

تحصیل در ولز به همراه بورسیه تحصیلی

بسته به ملیت خود و مدت زمانی که در بریتانیا بوده‌اید، می‌توانید واجد شرایط دریافت کمک از Student Finance Wales باشید. Student Finance Wales می‌تواند به پوشش برخی یا حتی تمام هزینه‌های تحصیل شما کمک کند. آنها همچنین می‌توانند وام‌ها و کمک‌های مالی را برای کمک به پوشش هزینه‌های مسکن و زندگی در حین تحصیل در ولز ارائه دهند. شما شروع به بازپرداخت این وام نمی‌کنید تا زمانی که حداقل ۱۹۸۹۵ پوند در سال درآمد داشته باشید (یا حداقل ۲۱۰۰۰ پوند اگر وام تحصیلات تکمیلی باشد).

انواع گزینه‌های بودجه و بورس تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در ولز هستند در دسترس است. بورسیه‌های بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ پوند در طیف وسیعی از دوره‌ها در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، از جمله برنامه‌های بازرگانی، علوم کامپیوتر و مهندسی در دسترس هستند.

اگر می‌دانید کجا می‌خواهید در ولز تحصیل کنید، بهترین نقطه شروع، وب‌سایت دانشگاه شما است. هر مؤسسه بورسیه‌ها و برنامه‌های بودجه خود را مدیریت می‌کند و دفتر بین‌المللی ایده خوبی از گزینه‌های موجود برای شما خواهد داشت.

شما می‌توانید لیستی از بورسیه‌های تحصیلی را در وب‌سایت British Council’s Study UK بیابید و UK Council for International Student Affairs نیز اطلاعات مفیدی دارد.

برنامه‌های ایجاد شده برای دانشجویان بین‌المللی شامل بورسیه‌های معتبر Chevening – ارائه بودجه برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی در هر دانشگاه بریتانیا – و بورسیه‌های مشترک‌المنافع برای شهروندان کشورهای مشترک‌المنافع برای تحصیل در انگلستان است.

همچنین می‌توانید با دفتر محلی شورای بریتانیا تماس بگیرید تا دریابید که چه چیزی می‌تواند به دانشجویان کشور شما که مایل به تحصیل در انگلستان هستند ارائه دهد.

شایان‌ذکر است که اکثر بورسیه‌ها بسیار رقابتی هستند. این ضروری است که زمان کافی را برای آماده‌سازی درخواست خود اختصاص دهید و زودتر درخواست دهید.

 

هزینه‌های تحصیل و زندگی در ولز

هزینه‌های تحصیل

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های ولز می‌تواند کمتر از سایر دانشگاه‌های انگلستان باشد.

دانشجویان بین‌المللی (از جمله دانشجویان اتحادیه اروپا) بسته به دوره و دانشگاه بین ۱۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ پوند در سال برای دوره کارشناسی پرداخت می‌کنند. برنامه‌های پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی به طور قابل‌توجهی بیشتر است و دانشجویان علاقه‌مند به این موضوعات باید برای کسب اطلاعات بیشتر با دانشگاه خود مشورت کنند.

هزینه‌های تحصیلات تکمیلی و بین‌المللی بین ۱۲۵۰۰ تا ۲۹۰۰۰ پوند در سال بسته به دوره و دانشگاه است.

درحالی‌که هزینه‌ها ممکن است گران به نظر برسد، لازم به یادآوری است که دوره‌های کارشناسی فقط سه سال است و کارشناسی ارشد فقط یک سال در دانشگاه‌های ولز طول می‌کشد.

هزینه‌های زندگی

اکثر دانشجویان بین‌المللی سال اول دوست دارند در خوابگاه‌های دانشگاه زندگی کنند. اینها ممکن است در محوطه دانشگاه یا در “دهکده دانشجویی” در فاصله کوتاهی از محوطه دانشگاه باشند.

تعدادی از محل‌های اقامت در دانشگاه‌ها دارای اتاق‌های یک‌نفره هستند، بنابراین مجبور نخواهید بود اتاق خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. برخی از اتاق‌ها سرویس بهداشتی اختصاصی و برخی دیگر مشترک دارند. بااین‌حال، شما معمولاً یک آشپزخانه را با حدود ۶-۱۰ نفر دیگر به اشتراک می‌گذارید. در اکثر دانشگاه‌های ولز شما می‌توانید غذای خود را بپزید. اما برخی از دانشگاه‌ها هستند که برنامه‌های غذایی دارند.

هزینه خوابگاه دانشگاه به‌صورت هفتگی می‌باشد. این یک هزینه ثابت است و شامل موارد زیر است:

اتاق

اینترنت

خدمات رفاهی

می‌توانید انتظار داشته باشید که بین ۷۵-۱۹۰ پوند در هفته برای محل اقامت تحت مدیریت دانشگاه (بدون احتساب بورس تحصیلی خوابگاه Aberystwyth)و  80-90 پوند در هفته برای اقامتگاه خصوصی خارج از دانشگاه پرداخت کنید.

قیمت‌ها بسته به موقعیت مکانی و اینکه اتاق یک آپارتمان شخصی یا استودیو است، تغییر می‌کند.

 

سایر هزینه‌های تحصیل در ولز

دانشجویانی که در ولز تحصیل می‌کنند می‌توانند کتاب‌های درسی خود را بخرند یا قرض کنند. تمامی کتب درسی اصلی در کتابخانه دانشگاه در دسترس خواهد بود.

توجه به این نکته مهم است که هنگام درخواست ویزای تحصیلی خود در انگلستان، باید هزینه اضافی بهداشت را نیز بپردازید که حدود ۴۷۰ پوند در هرسال تحصیل است. این به شما امکان دسترسی به خدمات بهداشت ملی را می‌دهد که استفاده از آن رایگان است. در ولز، این هزینه شامل نسخه‌های رایگان نیز می‌شود.

The student budget calculator ابزار مفیدی است که می‌توانید هنگام محاسبه هزینه‌ها از آن استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال، هزینه تحصیل در سوانسی تقریباً ۸۲۰ پوند در ماه (بدون شهریه) است. در همین حال، تحصیل در لندن می‌تواند بیش از ۱۲۰۰ پوند در ماه هزینه داشته باشد.

 

کار دانشجویی در ولز

اگر در یک دوره تحصیلی بالا، یعنی دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنید، نباید در طول ترم بیش از ۲۰ ساعت در هفته کار کنید، مگر در مورد کار توافقی یا کارآموزی.

اگر در دوره‌ای تحصیل می‌کنید که پایین‌تر از سطح مدرک تحصیلی است، یعنی یک دوره مقدماتی یا پیش انگلیسی یا HND، نباید در طول ترم بیش از ۱۰ ساعت در هفته کار کنید.

 

ویزای همراه تحصیلی در ولز

اعضای خانواده می‌توانند به‌عنوان وابسته شما در بریتانیا به شما ملحق شوند یا با شما سفر کنند اگر:

شما تحت حمایت دولت هستید و دوره شما بیش از ۶ ماه است.

شما در حال گذراندن دوره تحصیلات تکمیلی هستید که ۹ ماه یا بیشتر در یک مؤسسه آموزش عالی است.

دانشجویان مقطع کارشناسی که تحت حمایت دولت نیستند یا در یک برنامه تا ۶ ماه تحصیل نمی‌کنند، نمی‌توانند افراد تحت تکفل را همراه خود بیاورند.

وابستگان دانشجو (که به‌عنوان اعضای خانواده شناخته می‌شوند) می‌توانند همسر شما و فرزند شما (زیر ۱۸ سال) باشند.

به افراد تحت تکفل دانشجویان بین‌المللی معمولاً اجازه اقامت در بریتانیا برای مدت مشابه دانشجو داده می‌شود.

 

دانشگاه‌های برتر ولز

۵ دانشگاه برتر ولز بر اساس وب‌سایت studyin-uk عبارت‌اند از:

 1. Cardiff University
 2. Aberystwyth University
 3. Swansea University
 4. Bangor University
 5. Cardiff Metropolitan University

 

تحصیل-در-ولز-1

مدارک موردنیاز اخذ ویزای تحصیلی ولز

در حال حاضر، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا (EU)، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا سوئیس برای تحصیل در ولز نیاز به ویزا دارند. دولت انگلستان مسئول صدور ویزا است. لطفاً مطمئن شوید که آخرین اطلاعات رسمی را جستجو می‌کنید. هر دانشگاه ولز راهنمایی‌های بیشتری را از طریق دفتر بین‌المللی خود ارائه می‌دهد.

نوع ویزای موردنیاز برای تحصیل در ولز به نوع دوره تحصیلی، طول دوره و سن شما بستگی دارد. اکثر دانشجویان بین‌المللی در دوره‌های تحصیلی ۶ماهه یا بیشتر به ویزای دانشجویی Tier4 (عمومی) نیاز دارند. اگر به مدت یک سال یا کمتر برای مطالعه زبان انگلیسی به‌عنوان یک زبان خارجی آمده‌اید، ممکن است به ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت نیاز داشته باشید که محدودیت‌های بیشتری را بر حقوق شما برای کار در بریتانیا تحمیل می‌کند.

بریتانیا ویزای دانشجویی را بر اساس سیستم امتیازی اعطا می‌کند. برای به‌دست‌آوردن تعداد امتیاز لازم، به اطلاعات و مدارک پشتیبانی نیاز دارید. به‌طورکلی، این مستلزم موارد زیر است:

 • مشخصات گذرنامه و یک عکس جدید
 • یک تأییدیه پذیرش برای مطالعات (CAS) از مؤسسه تحصیلی شما که پس از تکمیل شرایط پذیرش توسط دانشگاه شما برای شما ارسال خواهد شد.
 • اگر انگلیسی‌زبان مادری شما نیست، مدرک مهارت در زبان انگلیسی که با «secure English language test» (SELT) نشان داده می‌شود.
 • مدرکی مبنی بر اینکه شما توانایی مالی برای حمایت از خود در طول مدت تحصیل خود در انگلستان را دارید که توسط صورت‌حساب بانکی مستند شده است.

هزینه ویزا Tier4 معادل 328 پوند است و اگر بیش از ۶ ماه اقامت داشته باشید، برای دسترسی به خدمات بهداشتی ملی، باید ۱۵۰ پوند “اضافه هزینه بهداشتی” بپردازید.

 

موقعیت‌های کاری پس از تحصیل در ولز

برای زندگی و کار در ولز به مجوز کار و ویزای کار نیاز دارید. انواع مختلفی از ویزای کاری وجود دارد که بستگی به مدت اقامت شما یا نوع کاری که انجام خواهید داد دارد. مجوز کار انگلستان دو تا سه ماه طول می‌کشد تا تأیید شود و به شما اجازه می‌دهد در یک مکان خاص کار کنید و یک کار خاص را انجام دهید. کارفرمای جدید شما باید مجوز کار را از طرف شما ارسال کند.

ولز طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی را ارائه می‌دهد، به‌عنوان‌مثال در شهرهای بزرگ آن، بخش‌های مالی، آموزشی و خرده‌فروشی برجسته هستند. درحالی‌که در امتداد ۱۶۸۰ مایلی خط ساحلی زیبای ولز، گردشگری، هتلداری و اخیراً و به طور فزاینده‌ای تا سال ۲۰۵۰، فناوری سبز بخش‌های کلیدی هستند.

در ولز سازمان‌های زیادی وجود دارند که برای کمک به شما درصورتی‌که تازه‌وارد بازار کار شده‌اید و برای نوشتن رزومه یا آماده‌سازی مصاحبه به کمک نیاز دارید، پشتیبانی آنلاین ارائه می‌دهند.

 

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در ولز

اگر حق زندگی در بریتانیا را دارید، می‌توانید به‌سادگی با رانندگی از مرز به ولز نقل‌مکان کنید. اگر از مناطق دورتر هستید، باید به روش معمول برای ویزا از طریق وزارت کشور انگلستان اقدام کنید.

۵ شرط اساسی برای درخواست شهروندی بریتانیا از طریق تابعیت وجود دارد که اکثر نامزدها باید آن‌ها را رعایت کنند.

 • بالای ۱۸ سال باشند.
 • عدم ارتکاب جرم جدی یا کلاهبرداری
 • در حال حاضر در انگلستان زندگی کنند.
 • الزامات زبان انگلیسی را برآورده کنند.
 • قبولی در آزمون “زندگی در بریتانیا”.

اینها شرایط عمومی برای اخذ تابعیت هستند، اما اکثر متقاضیان باید موارد زیر را نیز داشته باشند:

 • حداقل ۵ سال بدون غیبت بیش از ۴۵۰ روز در بریتانیا زندگی کرده باشد.
 • در سال گذشته بیش از ۹۰ روز به خارج از بریتانیا سفر نکرده باشد.
 • همسران و شرکای مدنی شهروندان بریتانیایی ممکن است شرایط متفاوتی داشته باشند.

 

سخن نهایی

در این مقاله مهاجرت تحصیلی به ولز و راه‌های اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ولز را مورد بررسی قرار دادیم. ازآنجاکه ولز جزو جزایر بریتانیا می‌باشد، شرایط و نحوه اخذ ویزای تحصیلی ولز مشابه با انگلستان است. اگر شما علاقه‌مند به تحصیل در ولز هستید، برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی ولز با مشاوران ما در ریسا گروپ تماس بگیرید.

 

منابع:

 1. www.studyinwales.ac.uk
 2. www.studyin-uk.com
 3. wales.britishcouncil.org
 4. www.relocatemagazine.com
 5. www.euroeducation.net
 6. intadvice.southwales.ac.uk
 7. www.studyin-uk.com
 8. www.educations.com
 9. jobhelp.campaign.gov.uk

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به گرجستان

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.