انتخاب صفحه
مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین

انتخاب مقصد ارزان و ایده آل برای هر مهاجری یک مسئله مهم محسوب می شود.سالیانه دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل و زندگی از ایران به اوکراین مهاجرت می کنند دلیل آن بسیار مشخص است زیرا این کشور  علاوه بر اینکه یک کشور مدرن اروپایی محسوب می شود، یک مقصد ارزان برای ادامه تحصیل و زندگی نیز می‌باشدمی توان اضافه کرد طبق قوانینی که توسط اداره امور مهاجرتی این کشور تعیین شده است. تمامی افراد از قبیل دانشجویان دانشگاه های معتبر جهان، مختصصان در حوزه های صنعتی و سرمایه گذاران خارجی که دارای حداقل 100 هزار دلار آمریکا سرمایه اولیه هستند و شهروندان دیگر کشور که با یک تبع اوکراینی ازدواج کرده اند، می توانند به این کشور مهاجرت کنند وپس از 5 سال زندگی و اشتغال در اوکراین، اقامت دائم اوکراین را اخذ نمایند.

نگاه کلی یه کشور اوکراین

گسترده شدن ارتباطات در اوکراین، وضعیت مطلوب کاریابی و سکونت،تکنولوژی پیشرفته و خدمات رفاهی زیاد می تواند دلایل مناسبی باشند تا یک مهاجر برای مهاجرت به قاره اروپا کشور اوکراین انتخاب کند. اوکراین در اروپای مرکزی واقع شده و میتوان گفت این کشور با کشور هایی مانند روسیه،اسلواکی،لهستان،رومانی و حتی کشور بلاروس هم مرز است، می توان گفت یکی از مواردی که این کشور را نسبت به دیگر کشور ها اروپایی متمایز می کند،وسعت این کشور است که همانند همسایه خود یعنی روسیه از وسعت زیادی برخوردار است، طبق آمار اعلام شده بعد از روسیه این کشور وسیع ترین کشور جهان محسوب  می شود.زبان رسمی این کشور و مردم آن اوکراینی است و جمعیت  آن حدودا به 43 میلیون نفر می رسد.امروزه اوکراین توانسته به عنوان یکی از کشور ها مهاجرپذیر قاره اروپا خود را مطرح کند و همین سبب شده تا افراد زیادی اوکراین را به لیست گزینه ها خود برای مهاجرت اضافه کنند.در ادامه به بررسی اساسی ترین روش ها برای مهاجرت به اوکراین همانند مهاجرت تحصیلی،کاری و غیره خواهیم پرداخت.

مهاجرت تحصیلی به اوکراین

یکی از موارد مورد توجه دولت اوکراین، سیستم آموزشی و ارائه خدمات مناسب به دانش آموزان و دانشجویان مشغول به تحصیل در اوکراین است، این مسئله آن قدر برای این کشور مهم تلقی می شود که مدارس و موسسات آموزشی در شهرهای کوچک و مناطق دور افتاده این کشور نیز از امکانات گسترده ای نیز برخودار هستند.امکانات پیشرفته در حوزه آموزش و تجهزات ویژه مداراس و موسسات آموزشی هر فردی را موجاب می کند که برای ادامه تحصیل، اوکراین انتخاب نمایند.همچنین می توان اضاف کرد که یکی از نقطه ها قوت اوکراین نسبت به دیگر کشور ها اروپایی برای مهاجرت تحصیلی،پایین بودن هزینه تحصیل است،علاوه بر پایین بودن هزینه های تحصیل می توان گفت که هزینه ها روزمرره زندگی نیز در اوکراین نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است.موسسات آموزشی و دانشگاه ها در اوکراین چه دانشگاه خصوصی و چه دانشگاه دولتی از یک پروسه ساده، جهت جذب دانشجو پیروی می کنند، تمامی این موارد باعث شده تا دانشجویان ایرانی زیادی برای ادامه تحصیل دانشگاه ها کشور اوکراین را انتخاب نمایند.قبل از اینکه بخواهیم در مورد شرایط تحصیل در این کشور توضیح بدهیم بهتر است با دوره ها پادفک آشنا شوید.شما با ثبت نام در دروه پادفک به یادگیری زبان اوکراینی و یا روسی می پردازید که بعد از اتمام این دوره با هزینه بسیار کمتری می توانید در دانشگاه های کشور اوکراین جهت ادامه تحصیل ثبت نام نمایید، معمولا مدت زمان دوره پادفک 1 تا 2 سال است.در اوکراین دانشجویان می توانند با توجه به سطح زبان، در دوره ها آموزشی شرکت نمایند،معمولا در اوکراین دوره های آموزشی به زبان های فرانسوی،انگلیسی،روسی و اوکراینی ارائه می شود.افرادی که در رشته های دندانپزشکی و پزشکی در این کشور تحصیل می کنند با این شرط که در سال آخر تحصیل خود بتوانند مشغول به کار شوند، می توانند درخواست خود جهت اخذ ویزا تحصیلی اوکراین به اداره امور مهاجرتی در این کشور ارسال کنند و ویزای تحصلی خود را اخذ نمایند.تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی حدودا  5 الی 6 ساله است.اگر شما به یکی از زبان های فرانسوی یا انگلیسی تسلط ندارید بایستی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه اوکراین حتما مدرک پادفک ارائه دهید،زیرا را تسلط بر یکی از زبان های انگلیس ،فرانسوی،اوکراینی و روسی اولین شرط لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های اوکراین است.اگر می خواهید از مقطع کارشناسی نیز در دانشگاه ها اوکراین شروع به تحصیل کنید بایستی مدارک زیر را جهت اخذ پذیرش در این مقطع ارائه دهید.

  • ارائه انگیزه نامه
  • مدرک دپلم
  • گواهی پزشکی جهت اثبات سلامت جسمانی
  • تمکن مالی معادل 5 هزار دلار آمریکا

مهاجرت کاری

کشور اوکراین از جمله کشور هایی بود که پس از همه گیری ویروس کرونا، آمار بی کاری در این کشور افزایش یافت، اما دولت اوکراین در کنترل آن وضعیت بسیار موفق بود و توانست آمار بیکاری را دوباره به حالت طبیعی خود بازگرداند.می تان گفت این کشور از قدرت اتقصادی بالایی برخودار است از جمله کشور های پیشرو دز حوزه گردشگری و کشاورزی در قاره اروپا بوده است، و همین سبب شده که از کشاورزی،تولید محصولات کشاورزی و تولید ماشین آلات این حوزه به عنوان یکی از برترین صنایع این کشور یاد شود. مهاجرت کاری به اوکراین مانند خیلی از شکور های عضو اتحادیه اروپا دشوار است، شما به عنوان یک کارجو در ابتدا برای مهاجرت کاری به اوکراین بایستی یک جاب آفر از کار فرما اوکراینی و یا موسسه مستقر در اوکراین دریافت کرده باشد تا شرایط شما توسط اداره امور کار در اوکراین مورد بررسی قرار گیرد،لازم به ذکر است بایستی حداقل 3 ماه از آگهی استخدام کارفرما شما گذشته باشد و هیچ کس از شهروندان بومی اوکراین جهت اخذ آن پیشنهاد شغلی اقدام نکرده باشد.اگر شما موفق به اخذ یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای اوکراینی شوید  مراحل زیر توسط کارفرما شما جهت اخذ مجوز  بایستی طی شود:

  • فرم درخواست مجوز کار
  • رسید پرداخت عوارض تعیین شده توسط دولت اوکراین
  • ترجمه پاسپورت و کپی آن
  • یک پیش نویس از قرارداد کاری
  • پرداخت هزینه صدور مجوز کار (500دلار)

سرمایه گذاری در اوکراین

علاوه بر این که کشور اوکراین در حوزه کشاورزی و مهندسی آی تی جزو برترین کشور های قاره اروپا حساب می شود، می توان گفت سرمایه گذاری در اوکراین نه تنها می تواند سبب یک مهاجرت آسان و بی دغدغه به اوکراین باشد، بلکه می تواند به عنوان روشی برای کسب سود و درآمد بیشتر از آن یاد شود.ما پیشنهاد می کنیم حداقل مبلغی که برای سرمایه گذاری در اوکراین در نظر میگیرد حدود 100 هزار دلار آمریکا، هر چند که روش سرمایه گذاری در تعیین میزان سرمایه اولیه شما نقش بسیار پر رنگی دارد،اقتصاد  اوکراین روز به روز روبه قدرتمند تر شدن می رود و همین امر سبب شده تا اوکراین به یک کشور ایده آل جهت سرمایه گذاری یا ادامه کسب و کار تبدیل گررد مت در ادامه این قسمت قصد داریم به بررسی عمده ترین روش های سرمایه گذاری در اوکراین خواهیم پرداخت.

ثبت شرکت در اوکراین

قطعا سهولت بخشیدن به پروسه مهاجرت برای هر مهاجری می تواند خوشایند باشد. شما با اقدام به ثبت شرکت در اوکراین می تواند علاوه ویزا خود ، ویزا همراه برای خانواده خود نیز دریافت نمایید فقط کافی است که انتقال وجه (100 هزار دلار) به حساب بانکی خود در اوکراین و برند شخصی خود را ثبت کنید .یکی دیگر از تمایز های کشور اوکراین بادیگر کشور  های اروپایی این است شما بعد از ثبت شرکت مالیاتی بر حسب درآمد، بسیار کمی پرداخت خواهید کرد.

خرید ملک در اوکراین

افراد زیادی به دلیل کاهش قیمت ملک در اوکراین توانسته اند در سال های اخیر در این کشور سرمایه گذاری کنند، همچنان خرید ملک در اوکراین یک فرصت برای سرمایه گذاران خارجی جهت افزایش سطح درآمد محسوب می شود.اما بایستی توجه داشته باشید به خرید ملک یا آپارتمان در اوکراین فقط به عنوان یک حرکت جهت گردش مالی بیشتر در کسب وکار خود نگاه کنید زیرا این اقدام به اخذ اقامت اوکراین ختم نخواهد شد.

خرید سهام در اوکراین

طبق مقررات تعیین شده در اداره امور مهاجرتی اوکراین، شهروندان دیگر کشور ها میتوانند با رونق بخشیدن به اقتصاد اوکراین و گردش مالی این کشور با خرید سهام شرکت های که از قبل در اوکراین تاسیس شده است،اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند، فقط کافی است ارزش سهام خریداری شده توسط وی بیشتر از 100 هزار دلار آمریکا باشد.

ازدواج با یک تبعه اوکراینی

یکی از روش های مهاجرت به اوکراین که امرزه بسیار مورد بحث قرار گرفته است، ازدواج با یک شهروند بومی اوکراین است.دولت اوکراین به تازگی به تبعه غیر اوکراینی که با یکی از شهروندان این کشور تشکیل زندگی می دهد، اجازه درخواست اخذ اقامت می دهد.می توان گفت یکی از سریع ترین روش ها جهت اخذ اقامت اوکراین، امروزه ازدواج با یک شهروند بومی این کشور است. طرفین با حداقل 18 سال سن داشته باشند و رضایت خود را به صورت کتبی ارائه دهند. فرد خارجی می تواند پس از 2 سال زندگی مشترک با همسر اوکراینی خود جهت اخذ اقامت دائم اوکراین اقدام نماید.

هزینه مهاجرت به اوکراین

قبل اقدام 100 درصد به مهاجرت بایستی از هزینه مهاجرت خود مطلع باشید تا انتخاب مطمئن تری نسبت به روشی انتخابی جهت مهاجرت به اوکرایت داشته باشید، برای مثال مهاجرت از طریق پناهندگی ظاهرا کم هزینه به نظیر اما بایستی بدانید حدود 95 درصد از پناهدنگان به کشور اوکراین به کشور خود بازگردانده شده اند.شما اگر قضد مهاجرت تحصیلی را به اوکراین دارید فقط کافی است با پرداخت حدودا 3  الی 5 هزار دلار در دوره زبان اوکراینی و روسی شرکت کنید و سپس به هزینه بسیار کم در دانشگاه های کشور اوکراین ثبت نام کنید.برای ثبت شرکت و یا خرید سهام دیگر شرکت های مستقر در اوکراین باید حداقل از تمکن مالی 100 هزار دلاری برخودار باشید.شما برای دریافت ویزا خود اعم از روش مهاجرتتان به اوکراین بایستی تمکن مالی 4 هزار دلاری به کونسولگری اوکراین در کشور خود ارائه دهید.

اخذ تابعیت اوکراین

اوکراین به یکی از کشور  های ایده آل برای مهاجرت امروز تبدیل شده است، مزایایی همچون رونق اقتصادی،تحصیل رایگان، هزینه پایین زندگی،نرخ پایین مالیات باعث شده تا خیلی از ایرانیان برای مهاجرت به این کشور در سال های اخیر اقدام کنند.اما مهاجرت به اوکراین دارای معایبی دارد یک بزرگ ترین آن اخذ تابعیت این کشور است، فرد ماهجر نمی تواند دو تابعیتی باشد و بایستی برای اخذ تابعیت اوکراین، تابعیت کشور قبلی خود را لغو کند. ما در تیم ریسا گروپ با مشاوران مجرب می توانیم شما را در راستا اخذ اقامت کشور مورد نظراتان همراهی کنیم،فقط کافی است جهت مطلع شدن از خدمات ما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

فایل صوتی مهاجرت به اوکراین

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به اوکراین

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.