انتخاب صفحه
مهاجرت به تاجیکستان

مهاجرت به تاجیکستان

در این مقاله با یکدیگر موضوعاتی از قبیل نحوه اخذ اقامت کشور تاجیکستان ‌و روش های مهاجرت به کشور تاجیکستان را بررسی می کنیم.در حقیقت مهاجرت به کشور تاجیکستان از روش های بسیاری همچون تحصیل،سرمایه گذاری و اخذ پیشنهاد کاری امکان پذیر است.ما سعی بر این داشتیم تمامی این موارد در این مقاله مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم،پس اگر از جمله افرادی هستید که برای مهاجرت کشور تاجیکستان را انتخاب کرده اید،تا انتهای این مقاله با همراه باشید تا به این بحث از ابعاد نگاه مختلف نگاه کنیم.شایان ذکر است که اگر از جمله افرادی هستید که قصد دارند به کشور تاجیکستان و یا دیگر کشور های آسیایی و اروپایی مهاجرت کنن،می‌توانند با کارشناسان مجرب تیم ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید تا شما عزیزان در راستا یک مهاجرت موفق و بی مسئله راهنمایی کنند.در ادامه مطلب به بررسی مطالبی همچون شرایط عمومی کشور تاجیکستان و بررسی رایج ترین روش ها مهاجرت به این کشور مپردازیم.

مهاجرت به تاجیکستان

معرفی کلی کشور تاجیکستان

کشور تاجیکستان در حقیقت جزو کشور هایی است که در مرکز قاره آسیا واقع شده است.این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد،اطراف آن را کوه های مرتفع پوشش داده اند.پایین بودن هزینه های زندگی،شباهت فرهنگی مردمان این کشور با فارسی زبان ها و نزدیکی زبان رسمی این کشور به زبان فارسی،سبب آن شده تا این کشور طی سال های اخیر جزو محبوب ترین کشور ها مهاجر پذیر برای ایرانیان بوده است.در حقیقت بایستی از همه زوایا یک کشور را برای مهاجرت مورد بررسی قرار داد تا تجربه موفق آمیز از مهاجرت به کشور مقصد حاصل شود.مهاجرت به کشور تاجیکستان از روش های گوناگونی امکان پذیر است،این روش ها شامل روش هایی ‌همچون اخذ پیشنهاد کاری،ادامه تحصیل،سرمایه گذاری و حتی ازدواج خواهد بود،در قسمت بعدی این مقاله ما قصد داریم این روش ها مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.

مهاجرت کاری به تاجیکستان

در حقیقت بایستی قبل از اقدام به مهاجرت کاری،موارد زیادی همانند میانگین درآمد و نرخ بیکاری در کشور مقصد را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.آمار ها و ارقام اعلام شده از نرخ بیکاری در کشور تاجیکستان نشان دهنده این موضوع است که این کشور در مقایسه با بسیاری از کشور ها منطقه مرکزی قاره آسیا از‌ موقعیت بهتری برای اخذ پیشنهاد شغلی و مهاجرت کاری برخوردار است.شما بایستی با تسلط و مهارت نسبت به حرفه خاص و ارائه یک روزمه قوی از سوابق کاری خود،از یک کارفرما و یا شرکت مستقر در تاجیکستان،یک پیشنهاد شغلی و یا جاب آفر اخذ نمایید.شما بایستی برای اینکه بتوانید در اخذ یک پیشنهاد شغلی از این کشور موفق باشید به این نکته توجه کنید که عوامل همچون روزمه کاری،سن متقاضی و سابقه کاری فرد تاثیر مستقیم در تصمیم کارفرمایان دارد.

مهاجرت تحصیلی به تاجیکستان

در حقیقت هر کشوری بایستی تعداد موسسه آموزشی و دانشگاه های آن پاسخگو مقدار جمعیت باشد.شما اگر واجد شرایط لازم باشید می توانید در تاجیکستان ادامه تحصیل دهید.بایستی نسبت به این موضوع آگاه باشید که زبان رسمی این کشور تاجیکی اما در این خصوص نیاز نیست نگران باشد زیرا اکثریت مردم نسبت به زبان فارسی و حتی زبان روسی آشنایی زیادی دارند و همچنین سیستم آموزشی این کشور دوره هایی با تدریس زبان تاجیکی برگذار می کند.اگر از جمله افرادی هستید که قصد اخذ اقامت تحصیلی کشور تاجیکستان را دارید بایستی مدارکی همچون ریزنمرات،آخرین مدرک تحصیلی و ارائه مدرک معتبر زبان خود در ددلاین مشخص توسط دانشگاه مربوط ارسال کنید.پس از دریافت پذریش نامه از دانشگاه بایستی مدارک هویتی،پذیرش نامه دانشگاه و ارائه تمکن مالی به کونسلگری کشور تاجیکستان جهت اخذ ویزا تحصیلی تاجیکستان مراجعه کنید.از معتبر ترین دانشگاه های کشور تاجیکستان می توان به دانشگاه های اسلاوی تاجیکستان و دانشگاه دولتی حقوقی اشاره کرد.

سرمایه گذاری در کشور تاجیکستان

در حقیقت سرمایه گذاری در تاجیکستان شامل تجزیه و تحلیل موارد زیادی خواهد شد.بایستی فرد سرمایه گذار که قصد اخذ اقامت کشور تاجیکستان را از طریق سرمایه گذاری دارد،یک طرح تجاری مفید برای این کشور ارائه دهد.فرد سرمایه گذار بایستی با ارائه یک طرح تجاری و یا بیزنس پلن مناسب،توجه مقامات مربوط و ناظران را جلب کند.سرمایه گذاری در تاجیکستان مزایا های بسیاری مخصوصا برای سرمایه گذاران ایرانی به همراه دارد،این مزایا شامل مواردی همچون اقتصاد رو به پیشرفت کشور تاجیکستان،عدم مغایرت استاندارد های سرمایه گذاری د تاجیکستان با قالب جهانی و فعالیت سفارت این کشور در ایران می شود.کشور تاجیکستان نسبت به دریافت مالیات مرز ها و خط مشی ها خاص به خود را دارد.بایستی به این موضوع توجه داشته باشید که پس از پذیرش شما و ثبت شرکت،مالیات حدودی ۱۵ درصدی از درآمد برند و یا شرکت شما کسر خواهد.اخذ مالیات در مورد درآمد شخصی نیز صدق می‌کند،که به صورت کاملا جزئی این موارد در مقاله مربوط به سرمایه گذاری در تاجیکستان بررسی خواهیم کرد.

پناهندگی به تاجیکستان

قبل از صحبت در مورد پناهندگی به کشور تاجیکستان بایستی گفت موسسه ریسا گروپ در راستا این امر هیچ گونه خدماتی ارائه نخواهد داد و این قسمت از مقاله فقط برای افزایش آگاهی مخاطبین افزوده شده است.در واقع طبق تعریف جهانی از پانهده،فردی می تواند کشور خود را از طریق روش های غیر قانونی ترک کند و وارد خاک کشور مقصد شود که به دلیل عقاید خاص سیاسی، طرز تفکری خاص و مخالف و یا حتی داشتن تمایلات جنسی نامتعارف مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند.طبق قانون کنوانسیون ژنو کشور موظف هستند از حقوق افراد پناهنده حمایت کنند،افرادی می توانند به تاجیکستان از طریق پناهندگی مهاجرت کنن که به واجد شرایط زیر باشد.
  • عدم حمایت توسط کشوری سوم
  • اثبات پناهندگی
  • تسلط و فراگیری زبان تاجیک
  • عدم سو پیشینه

مهاجرت به تاجیکستان از طریق ازدواج

از جمله آسان ترین و رایج ترین روش های مهاجرت به کشور مقصد و اخذ اقامت کشور مورد نظر در دنیا امروز محسوب می شود.در حقیقت ازدواج با یک فرد تاجیکی از جمله روش هایی است که به اخذ اقامت کشور تاجیکستان ختم می شود.اما اگر بخواهیم نسبت به این موضوع صادق باشیم بایستی گفت این امر شرایط مخصوص به خود را
دارد که باید قبل از این اقدام با یک مشاور در حوزه مهاجرت مشورت کنید.اگر ار جمله افرادی هستید که قصد دارید در آینه از این طریق به تاجیکستان مهاجرت کنید، بایستی نسبت به نکات زیر آگاهی داشته باشید:

 

  • مهریه بایستی در قالب قوانین تاجیکستان تعیین شود
  • فرد مقیم تاجیکستان بایستی تابعیت خود با ارائه مدارک لازم اثبات کند
  • سن فردی که تابعیت تاجیکستان را دارید بایستی بالای ۱۸ سال باشد

حرف آخر

در حقیقت تاجیکستان می تواند گزینه مناسبی برای ایرانیان در امر مهاجرت محسوب شود اما خب برای افرادی که به دنبال سبک زندگی اروپایی و یا ادامه تحصیل در کشور های مدرن هستند،کشور های همچون سوئد و آلمان می تواند گزینه های مناسب تری باشد.اما خب شما بایستی قبل از اقدام به پیمودن مراحل مهاجرت,کشور مقصد را در از همه ابعاد مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید،یک از مزیت های مهاجرت به کشور تاجیکستان،اعتبار پاسپورت تاجیکستان می باشد که در حقیقت اگر شما موفق به اخذ پاسپورت این کشور شوید می توانید ۲۷ کشور جهان بدون ویزا مهاجرت کنید و با ویزا فرودگاهی به ۴۷ کشور.اشخاص که به کشور تاجیکستان مهاجرت می کنند می توانند با رعایت مواردی‌ همچون تسلط به تاجیکستان و عدم داشتم بدهی های بانکی و عدم داشتن سو پیشنه کیفری،تابعیت این کشور را اخذ نمایند.شما اگر از جمله افرادی که هستید که قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید می توانید برای تعیین وقت مشاوره با کارشناسان تیم ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید.
شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای روش‌های مختلف مهاجرت به کشور تاجیکستان بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به تاجیکستان

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.