انتخاب صفحه
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به سوئد

ویزای توریستی اسلواکی

در این مقاله به‌طور خلاصه مروری بر اقلیم و جذابیت‌های دیدنی و سایر شاخص‌های مهم اسلواکی خواهیم داشت. در ادامه‌ی آن نیز شرایط درخواست ویزای توریستی اسلواکی و مدارک مورد نیاز و ریجکتی و آن‌چه که ممکن است طی اخذ دریافت ویزای مسافرتی اسلواکی، با آن مواجه شوید خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در ریسا گروپ تماس بگیرید.
اهم مطالب این مقاله به شرح زیر می‌باشد:

  • اطلاعاتی مختصر درمورد کشور اسلواکی
  • شرایط ورود به اسلواکی و منطقه‌ی شنگن
  • مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای توریستی اسلواکی
  • مدت زمان دریافت ویزای توریستی اسلواکی
  • هزینه‌ی دریافت ویزای توریستی اسلواکی
  • ریجکت درخواست ویزای توریستی اسلواکی

اطلاعاتی مختصر درمورد کشور اسلواکی

اسلواکی بخشی از اروپاست که پایتخت آن براتیسلاوا است. اسلواکی هوایی معمولاًنیمه‌ابری دارد و میانگین دما در اسلواکی ۸.۴۱ درجه سانتی گراد با بارندگی ۵۱.۶۴ میلی متر است. کشور توسعه یافته‌ی اسلواکی ۵.۴ میلیون نفر جمعیت دارد. واحد پول آن یورو و زبان رایج آن اسلوواک است.

اسلواکی که با لهستان، جمهوری چک، اتریش، مجارستان و اوکراین مرز مشترک دارد، محصور در خشکی است. جمعیت این کشور نسبتاً متنوع است، که ترکیبی از مجار نژاد، صدها هزار کولی و چندین هزار روس در شرق است.

قلعه‌های منحصر به فرد، غارها، چشمه‌های آب گرم، شهر معروف سلتیک، حیات وحش از جاذبه‌های دیدنی اسلواکی هستند. جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر اسلواکی را کشف کنید که یافتن آن‌ها در جاهای دیگر سخت است.

براتیسلاوا مجموعه‌ای از خیابان‌های سنگ‌فرش شده، طاق‌های کم ارتفاع و میدان‌های کوچک است. آنقدر کوچک است که بتوان در یک روز کاوش کرد، اما آنقدر بزرگ است که علاقه شما را برای یک آخر هفته طولانی حفظ کند. در مرکز اسلواکی،Banská Štiavnica دوست‌داشتنی است، یک شهر معدنی قرون وسطایی که توسط یونسکو محافظت می‌شود، در چشم‌اندازی از آتشفشان‌های مرده که گزینه‌ی مناسبی جهت سپری‌کردن تعطیلات است. ریساگروپ سفر به اسلواکی را به افرادی که به دنبال تجربه‌ای نو همرا ه با نهایت آرامش هستند، پیشنهاد می‌دهد.

اسلواکی از سال ۲۰۰۳ عضو منطقه شنگن بوده و سیاست ویزای آن مشابه دیگر کشورهای شنگن است. ویزای شنگن شما به شما امکان جابجایی آزاد در سایر کشورهای منطقه شنگن را می‌دهد و برای مدت ۹۰روز در یک دوره ۱۸۰ روزه معتبر است.

شرایط ورود به اسلواکی و منطقه‌ی شنگن

افرادی که مایل به بازدید از اسلواکی هستند، باید چندین مدرک را هنگام ورود به مرزهای اسلواکی ارائه دهند. این مدارک عبارتند از:

1. پاسپورتی که حداقل اعتبار آن تا سه ماه بعد از تاریخ ورود به کشور مقصد و حوزه‌ی شنگن باشد.
2. ویزای شخص
*دارندگان پاسپورت انگلیسی از ضوابط اعتبار و تاریخ صدور آن مستثنی هستند.
جدای از ارائه این مدارک، افسر مرزی ممکن است سوالاتی بپرسد که معمولا در رابطه با هدف شما از دریافت ویزای توریستی اسلواکی و سفر به این کشور هستند و شما ملزم هستید به آن‌ها پاسخ دهید. سولاتی که نمونه‌های آن در پایین آورده شده است.
• هدف شما از سفر به اسلواکی چیست؟
• مدت زمان اقامت شما در اسلواکی چقدر خواهد بود؟
• در این کشور کجا اقامت خواهید داشت؟ و غیره.
علاوه بر این، از شما خواسته می‌شود مدارکی مبنی بر اقامت در این کشور، بلیط پرواز رفت و برگشت یا سایر مدارک مرتبط با هدف خود از دریافت ویزای توریستی اسلواکی و ورود شما به این منطقه را ارائه دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، شما می‌توانید در مورد انتخاب محل اقامت خود و رزرو محل اقامتتان با ریسا گروپ تماس بگیرید و پاسخ‌های سوال خود را دریافت کنید.
پس از اینکه پلیس مرزی مدارک شما را بررسی کرد، تصمیم نهایی را خواهد گرفت که آیا شما اجازه ورود به اسلواکی را دارید یا خیر. اگر افسر مرزی اسلواکی به نتیجه برسد که خطری برای کشور ندارید، پس از بررسی مدارک خود، اجازه ورود به اسلواکی و در نتیجه به قلمرو شنگن را خواهید داشت.

لطفاً هنگام ورود به اسلواکی مطمئن شوید که افسر مرزی اسلواکی در پاسپورت شما مهر می‌زند. زیرا بدون مهر، ممکن است در اسلواکی جریمه یا بازداشت شوید.

چه کسانی برای ورود به اسلواکی به ویزای شنگن نیاز دارند؟

افرادی که مایلند به اسلواکی سفر کنند باید قبل از ورود به این کشور باید در مرحله‌ی اول اقدام به دریافت ویزا نمایید. در این‌جا لیست شهروندان کشورهایی که برای سفر به اسلواکی نیازی به اخذ ویزای توریستی ندارند آورده شده است که عبارتند از:
1. شهروندان ایالات متحده، کانادا، استرالیا و سایر کشورهایی که توافقنامه بدون ویزا با شنگن را دارند.
2. دارندگان پاسپورت دیپلماتیک، رسمی، خدماتی یا خاص.
3. افراد مقیم کشورهای ثالث دارای مجوز اقامت صادر شده توسط یک کشور عضو شنگن.
پس شهروندان ایرانی برای سفر توریستی به اسلواکی نیاز به ویزای شنگن دارند. ویزای شنگن یک ویزا برای منطقه شنگن است که شامل بیشتر مناطق اقتصادی اروپا به اضافه چندین کشور مجاور دیگر تشکیل شده است. این ویزا به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد که در مدت ۱۸۰روز تا ۹۰ روز در منطقه شنگن بمانند. این ویزا برای گردشگری، دیدارهای خانوادگی و تجاری معتبر است.
شهروندان کشورهایی که نیاز به اخذ ویزای توریستی دارند توجه داشته باشند، قبل از اتمام اعتبار ویزای توریستی باید کشور را ترک کنند.

چه مدارکی برای درخواست ویزای توریستی اسلواکی مورد نیاز است؟

1. فرم درخواست ویزای توریستی اسلواکی: فرم الترونیکی خود را با اطلاعات صحیحی که با اطلاعات موجود در بقیه اسناد مطابقت دارد تکمیل کنید. فراموش نکنید که پس از چاپ فرم، آن را امضا کنید!
2. دو قطعه عکس پاسپورت: عکس ها باید یکسان باشند و با شرایط عکس برای درخواست ویزای توریستی مطابقت داشته باشند.
عکسی را که ارائه می‌دهید نباید بیشتر از ۶ ماه از تاریخ گرفته‌شدن آن گذشته باشد.

3. پاسپورت شما باید این شرایط را داشته باشد: ویزا باید دو صفحه خالی داشته باشد و نباید بیشتر از ۱۰ سال از تاریخ صدور آن گذشته باشد.
اعتبار آن باید حداقل سه ماه بیشتر از تاریخی باشد که قصد ورود به اسلواکی و کل قلمرو شنگن را دارید.
4. کپی ویزای قبلی شما (در صورت وجود).
5. بیمه درمانی مسافرتی اسلواکی: تأییدیه ای مبنی بر داشتن بیمه درمانی برای اسلواکی و کل قلمرو شنگن، با حداقل پوشش ۳۰۰۰۰ یورو.
6. گواهی بیمه مسافرتی اسلواکی: می‌توانید نامه‌ای از بانک مبنی بر داشتن بیمه‌نامه همراه با کپی کارت اعتباری ارائه دهید. حداقل پوشش ۳۰۰۰۰ یورو بیمه مسافرتی که باید هزینه بازگشت به کشور را به دلایل پزشکی پوشش دهد و گواهی باید توسط یک شرکت بیمه که در استرالیا یا در اتحادیه اروپا کار می‌کند صادر شود. همچنین می‌توانید نامه‌ای از بانک مبنی بر داشتن بیمه‌نامه همراه با کپی کارت اعتباری ارائه دهید. این بیمه هزینه‌ی خدمات درمانی مسافرتی (برای همه افراد از سراسر جهان هزینه‌ی بیماری از طریق ویروس کرونا را پوشش می‌دهد) و هزینه‌ی تاخیر سفر، گم شدن چمدان ، و بلایای طبیعی را نیز پوشش می‌دهد. این بیمه از شما در برابر پیش‌آمدهای حوادث غیرمنتظره محافظت می‌کند.

7. برنامه سفر رفت و برگشت پرواز: مدارکی که نشان می‌دهد شما یک پرواز رزرو شده برای ورود و خروج از اسلواکی دارید. این سند باید شماره پرواز، تاریخ و جزئیات سفر شما را مشخص کند.
8. مدرک اقامت: مدارکی که رزرو هتل توسط شما در اسلواکی را نشان دهد.
رزرو هتل در اسلواکی در طول مدت زمان اقامت شما: سفارت توصیه می‌کند تا زمانی که ویزا تایید نشده است، اقدام به پرداحت هزینه‌ی هتل نکنید. چراکه ممکن است پول، زمان و تلاش شما هدر رود.

9. اثبات تمکن مالی برای مدتی که در اسلواکی اقامت دارید: صورت حساب بانکی ماهانه اخیر متقاضی ویزای توریستی از ایران. اظهارنامه باید به وضوح نام متقاضی به عنوان دارنده حساب، مانده حساب‌ها و تاریخ اظهارنامه را نشان دهد. اگر صورت‌حساب‌ها به صورت آنلاین چاپ می‌شوند، باید توسط مقامات بانک احراز هویت (مهر) شود. صورت‌حساب‌های بانکی اصلی برای ۳ ماه گذشته که بودجه کافی برای پوشش اقامت در منطقه شنگن را نشان می‌دهد.

10. پاکت نامه: نامه‌ای شخصی که در آن توضیح می‌دهید چرا برای سفر به اسلواکی درخواست می‌دهید، چه مدت قصد اقامت دارید، چه زمانی آن‌جا را ترک می‌کنید یا کجا اقامت خواهید کرد و سایر جزئیات.
11. اثبات وضعیت مدنی: این گواهی می‌تواند شامل گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی فوت همسر و غیره باشد.

هنگامی که درخواست خود را ارسال می‌کنید اثر انگشت شما گرفته می شود. این مدارک به مدت ۵ سال معتبر خواهند بود. برخی از متقاضیان مانند کودکان زیر ۱۲سال نیازی به انگشت نگاری ندارند.

• درخواست ویزای شنگن نوع C

تمام متقاضیانی که قصد سفر به اسلواکی با ویزای نوع C (حداکثر ۹۰ روز) را دارند، باید دعوتنامه ای را ارسال کنند که توسط پلیس مرزی و مهاجرت جمهوری اسلواکی تایید شده باشد.
شرایط دریافت ویزای توریستی اسلواکی بر اساس وضعیت شغلی شما:

• در صورت شاغل بودن:

1. قرارداد استخدام
2. صورت حساب جاری بانکی ۶ ماه اخیر
3. اجازه‌ی کارفرما جهت ترک کشور
4. فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد

•  خوداشتغالی:

1. یک کپی از مجوز کسب و کار شما
2. صورت حساب بانکی شرکت در ۶ ماه اخیر
3. اظهارنامه مالیات بر درآمد

•  محصل بودن:

1. گواهی اشتغال به تحصیل
2. مدارک ثبت‌نام

•  بازنشستگی:

1. صورتحساب بازنشستگی ۶ ماه اخیر

شرایط دریافت ویزای توریستی اسلواکی برای کودکان:

افراد زیر سن قانونی یا والدینی که برای فرزند خود جهت دریافت ویزای توریستی اسلواکی درخواست می‌دهند، باید شرایطی که در پایین به آن‌ها اشاره شده است را رعایت کنند و همچنین مدارک خواسته شده را ارائه دهند:
1. شناسنامه‌ی فرزند در سفر به اسلواکی.
2. حکم دادگاه خانواده در مواردی که فقط یکی از والدین حضانت کامل فرزند را بر عهده دارد.
3. فرم درخواست ویزا با امضای والدین یا قیم قانونی.
4. فرم رضایت کودک که توسط هر دو والدین یا قیم قانونی امضا شده است.
5. کپی پاسپورت یا هر مدرک هویتی دیگر که حاوی تصویر و امضای هر دو والدین یا قیم قانونی باشد.
6. اگر خردسال به تنهایی با شخص دیگری سفر می‌کند: اصل و کپی صفحه پاسپورت شخص، همراه حاوی اطلاعات و تاریخ انقضا، عکس و کپی ویزای معتبر.
7. مجوز محضری والدین برای سفر به اسلواکی که توسط هر دو والدین یا قیم امضا شده است.
توجه: هنگام درخواست در سفارت یا کنسولگری اسلواکی در کشور خود، سرپرست یا والدین باید فرزندان زیر سن قانونی خود را همراهی کنند.

مدت زمان دریافت ویزای توریستی اسلواکی چقدر است؟

زمان بررسی ویزای توریستی اسلواکی ممکن است تا ۱۵ روز طول بکشد. با این‌حال، با توجه به شرایط خاص شما، این مدت ممکن است تا ۳۰ روز تمدید شود. در موارد استثنایی نیز ممکن است تا ۶۰ روز طول بکشد، زیرا سفارت‌خانه های اسلواکی ممکن است مجبور شوند با کنسولگری‌های شنگن دیگر مشورت کنند.
برای جلوگیری از تاخیر در صدور ویزای توریستی اسلواکی، باید در اسرع وقت درخواست خود را ارسال کنید، البته این زمان نباید زودتر از سه ماه قبل از سفر به باشد.

هزینه درخواست ویزای توریستی اسلواکی چقدر است؟

ویزای توریستی بزرگسال:۶۰ یورو
ویزای توریستی برای کودکان ۶ الی ۱۲ سال: ۴۰ یورو
شهروند کشور ثالثی که مشمول توافقنامه تسهیل روادید با اتحادیه اروپاست، ۳۵ یورو.

تغییرات در درخواست برای اقامت دائم و ویزای ملی اسلواکی (نوع D)

سفارت جمهوری اسلواکی در تهران به اطلاع می‌رساند که تعیین وقت برای ارسال درخواست برای اقامت موقت و دائم و ویزای ملی (نوع D) در جمهوری اسلواکی در حال حاضر به‌طور کامل رزرو شده است. در این راستا درخواست برای قرار ملاقات پذیرفته نمی‌شود. درخواست‌های جدید برای قرار ملاقات از ابتدای سال ۲۰۲۳پذیرفته می‌شود. این محدودیت برای آن دسته از متقاضیانی که قبلاً اقامت دائم یا موقت در جمهوری اسلواکی را دریافت کرده‌اند اعمال نمی‌شود.

درخواست خدمات کنسولی فقط با تعیین وقت قبلی می‌باشد. می‌توانید از طریق ایمیل emb.tehran@mzv.sk وقت خود را رزرو کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که سفارت هیچ رابطه‌ای با هیچ آژانس یا واسطه‌ای در رابطه با پیش‌برد کار کنسولی ندارد. سفارت برای رزرو قرار یا ارائه اطلاعات هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

آیا ویزای شنگن اسلواکی قابل لغو است؟

پس از رد ویزا، نامه ای از کنسولگری دریافت خواهید کرد که دلیل ریجکتی را ذکر می‌کند. این به شما کمک می‌کند پس از یک دوره زمانی خاص با اصلاح اشتباه خود، دوباره درخواست دهید. همچنین برخی از وب سایت‌های کنسولگری وضعیت ویزا را با دلیل ریجکت به شما اعلام می‌کنند.
اگر بتوانید مدارکی جدیدی را ارسال کنید و پرونده قوی‌تری تهیه کنید، در این صورت درخواست ویزای شما ممکن در آینده تایید شود.

 

با توجه به موارد اشاره شده در این مقاله و حساسیت بالای فرایند اخذ ویزا و مهاجرت، توصیه‌ی ما به شما این است که در ابتدا با متخصصین این حوزه مشورت کنید و سپس همراه با متخصصان این مرحله را در نهایت آرامش طی کرده و با آسودگی خاطر مرحله‌ی بعدی (سفر) را شروع  و از آن لذت ببرید.

برای کسب اطلاعات تکمیلی یا مشورت در جهت اخذ مناسب‌ترین ویزا، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و با کم‌ترین هزینه و طی کم‌ترین زمان ممکن ویزای خود دریافت کنید.

R.I.S.A Group AB

Residency – Immigration – Start up – Accounting

منابع

www.visalist.net
www.mzv.net
www.roughguides.net
www.mic.iom.net

 

فرم ارزیابی رایگان جهت ویزای توریستی اسلواکی

رزرو وقت مشاوره حضوری ویزای توریستی اسلواکی

بارگذاری...

مطالب مرتبط

اقامت سوئد با ثبت شرکت

اقامت سوئد با ثبت شرکت

یکی از بهترین راه های اخذ اقامت در کشور سوئد، اقامت کاری از طریق ثبت شرکت در سوئد هنگامی که هنوز در ایران ساکن هستیم، است و افرادی که خواستار سرمایه گذاری در سومین کشور امن جهان هستند، می‌توانند از طریق ثبت شرکت، اقامت این کشور را به دست آورند، اما در کل می توان گفت...

ادامه مطلب
شغل حسابداری در سوئد

شغل حسابداری در سوئد

بعضی از مشاغل به دلیل ماهیت بین المللی که دارند، در اکثر کشورهای جهان به خصوص در کشورهایی که از رونق اقتصادی خوبی برخوردارند، بازار کار بسیار مناسبی دارند. یکی از این رشته ها رشته حسابداری است که از پرکاربرد ترین و پرمتقاضی ترین رشته ها در سراسر جهان است؛ به همین دلیل...

ادامه مطلب
محاسبه تمکن مالی سوئد

محاسبه تمکن مالی سوئد

نفر اصلی هر ماه 8600 کرون، همراه بزرگسال 3600 کرون در ماه، همراه زیر 18 سال 2500 کرون در ماه نرخ حدودی ارز رو میتوانید از سایت زیر چک کنید. Bonbast.com اطلاعات تکمیلی رو در سایت اداره مهاجرت سوئد ملاحضه بفرمایید. اطلاعات کامل در مورد محاسبه تمکن مالی در پکیج 0 تا 100...

ادامه مطلب
مزایای اقامت کاری سوئد

مزایای اقامت کاری سوئد

از مزایای اقامت کاری سوئد که شامل استخدام و ثبت شرکت می‌شود، رایگان شدن هزینه تحصیل و خدمات پزشکی و درمانی برای خودتان و همسر و فرزندان شماست. شما به‌عنوان شهروند کشور سوئد قلمداد شده و ده شماره سوئدی دریافت خواهید کرد. [video width="720" height="720"...

ادامه مطلب
اقامت با مدرک وکالت در سوئد

اقامت با مدرک وکالت در سوئد

متاسفانه امکان انجام کار وکالت و یا مشاوره حقوقی در سوئد، به عنوان یک وکیل ایرانی وجود ندارد، اما تنها راه برای انجام کار وکالت و گرفتن اقامت کاری، ثبت شرکت در سوئد و کار بر روی پرونده‌های ایرانیان مقیم سوئد است؛ به این نحو که شما با شرکت‌های سوئدی قرارداد کاری بسته و...

ادامه مطلب
ثبت شرکت در سوئد از طریق ترِید کردن در بورس

ثبت شرکت در سوئد از طریق ترِید کردن در بورس

کشور سوئد از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی دارای رتبه هشتم جهان می‌باشد که با توجه به وضعیت اقتصادی قوی، شرایط زندگی و کیفیت بالای رفاه و سطح آموزشی ایده آل از جایگاه بسیار مطلوبی در جهان برخوردار است. لازم به ذکر است که اقتصاد قوی کشور سوئد بر اساس حضور و مشارکت مردمش...

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.