انتخاب صفحه
مهاجرت به اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی

یکی از مطلوب‌ترین گزینه‌ها برای افرادی که قصد مهاجرت به قاره اروپا را دارند، کشور اسلواکی است. در این مقاله تیم ریسا گروپ قصد دارد شما را با موضوعاتی همچون ویژگی‌ها و شرایط این کشور، روش‌های مهاجرت به این کشور، مزایای و معایبی مهاجرت به اسلواکی و چگونگی اخذ تابعیت این کشور زیبا و آرام آشنا کند، پس اگر شما جزو افرادی هستید که قصد مهاجرت به این کشور اروپایی دارید، در این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی شرایط این کشور

در این مقاله قصد داریم مفیدترین و جامع‌ترین اطلاعاتی را در مورد کشور اسلواکی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. این کشور با جمعیتی نسبتاً کم که حدود 5 میلیون نفر تخمین زده شده است، در اروپای مرکزی واقع شده است و زبان رسمی این کشور و مردم آن اسلواک است و با کشور های همچون اتریش ،جمهوری چک،لهستان و همچنین اوکراین همسایه است.اگر قصد مهاجرت به اسلواکی را دارید جالب است بدانید پایتخت این کشور، براتیسلاوا با پایتخت کشور اتریش، وین، فاصله‌ای حدود 70 کیلومتر (تقریباً هم اندازه فاصله تهران تا کرج) دارد، یعنی فاصله زمانی بین این دو شهر با قطار یا اتوبوس چیزی کمتر از 1 ساعت است و همین امر به دلیل هزینه کم تردد (حدوداً 5 یورو بلیت رفت‌وبرگشت با قطار) باعث شده خیلی از مردم این کشور زندگی آسان‌تری داشته باشند و هر روز برای کار بین این دو شهر رفت آمد داشته باشند. اگر بلیت رفت آمد به وین را اینترنتی تهیه کنید هزینه آن تا 1 یورو کاهش می‌یابد. باید اشاره کرد که خیلی از ساکنین وین در طول هفته برای خرید مایحتاج خود به دلیل ارزان بودن کالاها و مواد غذایی نسبت وین به براتیسلاوا می‌آیند.

اسلواکی در دل کوهستان ها

مناظر هیجان انگیزه و زیبای این کشور و همچنین جاذبه های گردشگری آن باعث شده تا اسلواکی توجه خیلی از مهاجران را به خود جلب کند. بیشتر سطح اسلواکی را کوهستان ها تشکیل داده اند، قله هایی مانند تترا که در رشته کوه کارپات واقع شده و دروخانه های جذاب و جاری در این کشور طبیعت بسیار جذابی و زیبایی برای آن ایجاد کرده اند، پس اگر شما از دوستداران طبیعت و گردشگری هستید اسلواکی قطعا گزینه بسیار مناسبی برای شما محسوب میشود.

مهاجرت به اسلواکی

اخذ اقامت اروپا با پاسپورت اسلواکی

کشور اسلواکی جزو اعضای پیمان شنگن محسوب می‌شود. پس اگر شما موفق به مهاجرت به اسلواکی و اخذ تابعیت این کشور شوید با پاسپورت خود می‌توانید به‌تمامی کشورهای عضو پیمان شنگن به مدت  3 ماه سفر کنید و رفت آمد داشته باشید. در ادامه این مقاله روش‌های مهاجرت به اسلواکی و انواع ویزا اسلواکی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مهاجرت به اسلواکی از طریق کار

اتباع خارجی و شهروندان دیگر کشورها که قصد مهاجرت به اسلواکی را دارند، اولین و مهم‌ترین فرایند لازم داشتن یک پیشنهاد شغلی یا جابر آفر از کارفرمای ساکن در کشور اسلواکی است. الزامی است برای اخذ  جاب آفر شما باید یک تبع خارجی باشید تا به شما مجوز کار اهدا شود،اگر قصد مهاجرت کاری به اسلواکی را دارید باید بدانید که این پروسه زمان بر است زیرا کارفرمای شما باید اثبات کند مهارت شما جزو کمیاب‌ترین‌ها است و شهروندان بومی کمی در اسلواکی بر آن تسلط دارد، بعد از اثبات این مورد شما در نوبت قرار خواهید گرفت تا شرایط شما مورد بررسی اداره مهاجرت قرار گیرد.

شما به‌عنوان یک تبع خارجی باید مراحل زیر جهت مهاجرت کاری به اسلواکی انجام دهید.

 • ارتباط با کارفرما از طریق سایت های کاریابی یا شبکه مجازی مانند لینکدین
 • قرارگرفتن در لیست افرادی که واجد شرایط هستند جهت ارزیابی شرایط آنها (کمیاب بودن نیروی کاری داخلی مسلط بر مهارت شما)
 • ارسال درخواست استخدام به طور رسمی به اداره کار و امور اجتماعی در اسلواکی جهت اخذ صلاحیت

 

میانگین درآمد و شرایط کاری در اسلواکی

در سال‌های گذشته این کشور کارمندان و مهاجران کاری زیادی را از کشورهای اتریش و ایتالیا جذب کرده است و نرخ بیکاری را به‌اندازه قابل‌توجه کاهش داده است. دستمزد و درآمد کارمندان طبق آمار رسمی اعلام شده از اداره کار و امور اجتماعی اسلواکی حدود 2200 یورو (ماهیانه) است.

در لیست زیر به شغل‌هایی که در کشور از اسلواکی طی سال های گذشته مورد توجه بیشتری قرار گرفته اشاره کرده ایم.

 1. برنامه‌نویسی
 2. خیاطی و طراح مد
 3. مهندسین برق
 4. طراح صنعتی
 5. روزنامه نگاری
 6. مهندسین راه ساختما

تحصیل در اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی از طریق تحصیل جزو به صرفه ترین و بهترین روش ها است. دانشجویان دیگر کشور ها که قصد مهاجرت به اسلواکی را دارند بایستی ویزای دانشجویی را دریافت و اخذ نمایند که به آن ویزای ملی یا بلند مدت نیز گفته می شود. با توجه به این که کشور اسلواکی جزو یک از اعضای پیمان شنگن محسوب میشود، اخذ این ویزای برای دانشجویان ایرانی بسیار الزامی است.

همان‌طور که اشاره کردیم تحصیل بهترین روش برای مهاجرت به اسلواکی است و دانشجویان ایرانی در تمامی مقاطع جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانند درخواست خود جهت تحصیل در اسلواکی و اخذ ویزای D(ویزایی که به دانشجویان بین‌المللی جهت تحصیل و اقامت در این کشور اهدا می‌شود) ارسال نمایند.

برای تحصیل در اسلواکی و اخذ ویزای تحصیلی این کشور اولین اقدام لازم برای دانشجویان بین‌المللی داشتن نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌های اسلواکی است. اگر می‌خواهید شانس بیشتری داشته باشید تا رزومه تحصیلی و شرایط شما مورد بررسی دقیق‌تری قرار گیرد بایستی درخواست خود را حدوداً 3 الی 6 ماه قبل از شروع دوره‌های آموزشی ارسال کنید. بعد از دریافت نامه پذیرش دانشجو بایستی درخواست خود را جهت دریافت و اخذ ویزای ملی به سفارت اسلواکی در کشور مبدأ ارسال نمایید که هزینه حدوداً 33 یورو است.

هزینه و شهریه تحصیل شما وابسته به هر دانشگاه و شرایط آن متفاوت خواهد بود. برای تحصیل در مقطع کارشناسی بایستی گواهی مدرک دیپلم ارائه دهید و حداقل نمره آیلتس 6 داشته باشید.

نمره آیلتس برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حداقل 6.5 و تحصیل در مقطع دکترا حداقل 7 است.

در تصویر زیر به برخی از معتبرترین دانشگاه‌ها در اسلواکی اشاره کرده‌ایم.

سرمایه‌گذاری در کشور اسلواکی

میزان نرخ مصادره اموال در یک کشور میزان ریسک سرمایه‌گذاری در آن کشور را مشخص می‌کند. نرخ مصادره اموال در اسلواکی در پایین‌ترین میزان خود قرار دارد و همین دلیل باعث شده تا کشور اسلواکی به یک گزینه مناسب برای سرمایه‌گذاران دیگر کشورها که قصد مهاجرت دارند تبدیل شود.

برای سرمایه‌گذاری در اسلواکی و مهاجرت به این کشور ما اقدامتی مانند ثبت شرکت، ایجاد کارآفرینی و راه‌اندازی استار آپ، خرید سهام و اوراق قرضی دولتی و حتی خرید ملک را به شما پیشنهاد می‌کنیم. شایان‌ذکر است که علاوه بر مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در اسلواکی جزو مسیرهای امکان‌پذیر محسوب می‌شود.

 

می‌توان گفت برای کسانی که از تمکن مالی بلایی برخوردار هستند ثبت شرکت بهترین روش برای مهاجرت به اسلواکی است. فرد سرمایه‌گذار برای اخذ اقامت دائم بعد از راه‌اندازی و ثبت شرکت بایستی به 5 سال و به‌ازای هرسال 6 ماه در این کشور حضور داشته باشد. حداقل هزینه که برای راه‌اندازی شرکت باید در نظر گرفت حدوداً 5 هزار یورو است.

 

به طور میانگین قیمت خرید ملک (آپارتمان) در هر مترمربع حدود 1500 یورو تا 2000 یورو در اسلواکی تخمین زده شده است، باید افزود باتوجه‌به قوانین حقوقی در اسلواکی، اتباع خارجی اجازه خرید و استفاده از زمین‌های جنگلی و یا زمین‌های کشاورزی که ممکن است در آینده به‌عنوان ارث به مردم بومی این کشور تعلق گیرند را ندارند.

مهاجرت از طریق پناهندگی

اگر جزو دسته افرادی هستید که برای مهاجرت به اسلواکی ورود غیرقانونی و پناهندگی را انتخاب کرده‌اید، باید پناهندگی جزوه پرخطرترین روش‌ها برای مهاجرت به اسلواکی محسوب می‌شود، پس به‌هیچ‌وجه این روش را برای مهاجرت به اسلواکی پیشنهاد نمی‌کنیم زیرا کمپ پناهندگان و حتی کیفیت زندگی آن‌ها در وضعیت مناسبی قرار ندارد و تبعیضات زیادی نسبت به آن‌ها قائل می‌شود.

فقط افرادی که به دلایل مختلف (مثل طرز تفکرهای سیاسی متفاوت و یا داشتن تمایلات جنسی خاص) از کشور خود خارج شده‌اند شرایطشان مورد بررسی قرار می‌گیرد که درخواست اکثریت آن‌ها هم با ریجکت شدن مواجه می‌شود، همین موضوع می‌تواند دلیلی باشد که برای مهاجرت به اسلواکی به پناهندگی فکر نکنید.

شرکت ریسا گروپ هیچ‌گونه خدماتی جهت پناهندگی ارائه نمی‌دهند این مطلب جهت افزایش آگاهی مخاطبین اضافه شده.

مهاجرت از طریق ازدواج

از طریق ازدواج با یک تبع اسلواکی فارغ از جنسیت شما می‌توانید اقامت دائم اسلواکی را اخذ نمایید، بایستی تبع خارجی بیشتر 18 سال سن داشته باشد و در ابتدا عدم سوری بودن رابطه طرفین ثابت شود، در نهایت بعد از گذشت 5 سال از ازدواج، تبع خارجی می‌تواند درخواست خود  را جهت اخذ اقامت دائم اسلواکی به دارا مهاجرت ارسال نماید.

شما به‌عنوان یک تبع خارجی که قصد مهاجرت از طریق ازدواج را دارید بایستی مراحل زیر انجام دهید:

 • داشتن پاسپورت
 • ارائه گواهی تجرد (در صورت ازدواج دوم)
 • ارائه گواهی تولد هر دو طرف ازدواج
 • ارائه اظهارنامه از طرف شاهدان ازدواج
 • ارائه مدارک هویتی هر دو طرف ازدواج

انواع ویزای مهاجرت به اسلواکی

قبل از مهاجرت به اسلواکی بایستی اطلاعات کافی در مورد انواع ویزاهای مهاجرتی این کشور را داشته باشید. در این قسمت انواع ویزاهای مهاجرتی به اسلواکی و اینکه کدام یک از آن‌ها بررسی خواهید به کدام دسته از افراد تعلق می‌گیرد را بررسی خواهیم کرد.

ویزای شنگن نوع A

از این ویزا به‌عنوان ویزای حمل‌ونقل فرودگاهی یاد می‌شود. اتباع خارجی فقط می‌توانند با این ویزا می‌توانند فقط از محل حمل‌ونقل‌های بین‌المللی فرودگاه‌ها تردد داشته باشند.

ویزای شنگن نوع B

این ویزای برای افرادی است قصد عبور از اسلواکی به کشوری دیگر را دارند. باید اضافه کرد این ویزا مختص دیگر اتباع خارجی فقط در اتحادیه اروپا است و اعتبار حدود 5 روز است.

ویزای شنگن نوع C

این ویزای مختص اتباع خراجی هست قصد مسافرت تفریحی و یا گردشگری اسلواکی و دیگر کشور عضو پیمان شنگن را دارند و اعتبار آن حدود 90 روز در طول 6 ماه است. بعد از پایان 6 ماه اگر فرد دوباره قصد سفر و تردد به کشور عضو پیمان شنگن داشت بایستی پاسپورت خود را تمدید کند

ویزای شنگن

این ویزای یک نوع ویزای کوتاه‌مدت که توسط خود کشورهای عضو این پیمان ارائه می‌شود و فرد می‌تواند به دیگر کشورهای عضو پیمان شنگن به مدت 90 روز سفر کند. (اعتبار ویزا این 6 ماه است)

 

میانگین هزینه‌های زندگی در اسلواکی

هزینهٔ زندگی برای فرد مجرد مانند دانشجویان بین‌المللی در کمترین حالت ممکن حدود 500 دلار تخمین زده شده است. بل از مهاجرت به اسلواکی در نظر بگیرید میانگین هزینه‌ها به طور میانگین 21 درصد بیشتر است و برای یک خانواده 3 الی 4 نفره زندگی در پایتخت این کشور بدون درنظرگرفتن هزینه اجاره منزل حدود 1800 تا 2000 یورو (ماهیانه) است.

مزایا و معایب مهاجرت در اسلواکی

طبیعت و جاذبه‌های گردشگری جذاب، سیستم مالیاتی نه‌چندان سخت‌گیر و موقعیت جغرافیایی مناسب باعث شده‌اند تا اسلواکی به یک گزینه مناسب برای مهاجرت تبدیل گردد و حتی می‌توان کیفیت  بالای زندگی شهروندان این کشور را نیز به آن‌ها اضافه کرد، اما بهتر است قبل از مهاجرت به اسلواکی معایب این کشور هم بررسی قرار دهید که به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

سختی زبان اسلواک ها

هزینهٔ بالای سوخت و انرژی

پایین بودن قدرت اقتصادی نسب دیگر کشورهای اروپایی

 

جمع‌بندی

برای مهاجرت برای اسلواکی باید تمامی موارد مورد بررسی قرار دهید برای کم بودن جمعیت در سال‌های گذشته دلیلی بوده که عده از جوانان که به اسلواکی مهاجرت کردند احساس نارضایتی داشته باشد اما از سوی دیگر برای خیلی از خانواده‌ها به دلیل پایین بودن میزان هزینه‌ها و رفت آمد آسان به دیگر کشورها مهاجرتی رضایت‌بخش تفسیر شده است. ریسا گروپ با تیمی از کارشناسان مجرب می‌تواند شما را در تمامی مراحل مهاجرت به اسلواکی همراهی کند.

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای استفاده از ویزاهای مختلف روسیه بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

 

فایل صوتی مهاجرت به اسلواکی

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به اسلواکی

 

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.