انتخاب صفحه
تحصیل-در-سنگاپور-2

تحصیل در سنگاپور

سنگاپور یک کشور جزیره‌ای و خانه بیش از ۵٫۴۵ میلیون نفر است. این کشور از یک جزیره اصلی و ۶۲ جزیره کوچک‌تر دیگر تشکیل شده است. سنگاپور به دلیل تبدیل از یک کشور جهان سوم به یک کشور جهان اول مشهور است. به دلیل توسعه سریع، سنگاپور یک مرکز جهانی برای آموزش، سرگرمی، امور مالی، مراقبت‌های بهداشتی و بسیاری از زمینه‌های دیگر است. این کشور با وجود شلوغ بودن، به‌عنوان امن‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود و فرصت‌های بسیار خوبی را هم از نظر حرفه‌ای و هم از نظر اجتماعی ارائه می‌دهد.

با چهار زبان رسمی، انگلیسی، ماندارین، مالایی و تامیل، بیشتر مردم سنگاپور دوزبانه هستند و انگلیسی به زبان سنگاپور تبدیل شده است و زندگی و تحصیل را آسان می‌کند.

فهرست مطالب

چرا تحصیل در سنگاپور

سنگاپور به حفظ استانداردهای بسیار بالای آموزش و یادگیری افتخار می‌کند. بسیاری از دانشگاه‌های سنگاپور پیوندهای قوی با صنعت دارند، به این معنی که شما می‌توانید در کنار مدرک تحصیلی خود، تجربه عملی نیز کسب کنید. این نه‌تنها تحصیل شما را جالب‌تر می‌کند، بلکه می‌تواند به این معنی باشد که راحت‌تر شغل پیدا خواهید کرد.

این کشور دارای سیستم آموزشی به‌خوبی توسعه‌یافته است که فرصت‌های متعددی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند. آموزش در سنگاپور یک اولویت است و این کشور به‌عنوان “مدرسه جهانی” شناخته می‌شود. تأکید شدید بر آموزش زمانی آغاز شد که سیستم آموزشی مستقر در بریتانیا توسط سر توماس استمفورد رافلز (بنیان‌گذار مؤسسه سنگاپور که اکنون به‌عنوان مؤسسه رافلز شناخته می‌شود) در سال ۱۸۲۳ معرفی شد. امروزه سنگاپور یکی از برترین آموزش عالی در آسیا و در سراسر جهان را دارا است.

سنگاپور دارای ۶ دانشگاه مستقل است که از طریق وزارت آموزش‌وپرورش بودجه و حمایت دولت را دریافت می‌کنند. با افزایش محبوبیت، انتظار می‌رود این تعداد افزایش یابد. همان‌طور که گفته شد، بسیاری از دانشگاه‌های خارجی نیز پردیس‌های ماهواره‌ای ایجاد کرده‌اند که هم برای دانشجویان بین‌المللی و هم محلی تحصیلات دانشگاهی ارائه می‌دهند.

شرایط عمومی تحصیل در سنگاپور

سنگاپور دارای مؤسسات دولتی و خصوصی و همچنین شعب بین‌المللی سایر مؤسسات است.

مدت‌زمان لازم برای تکمیل مدرک در سنگاپور تقریباً مشابه بسیاری از کشورهای اروپایی است و بستگی به دوره و سطح تحصیل شما دارد.

یک دوره کارشناسی معمولاً ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد. برنامه‌های تخصصی مانند پزشکی یا مهندسی معمولاً ۴ سال زمان می‌برند.

یک دوره کارشناسی ارشد معمولاً ۲ سال طول می‌کشد. برخی از دوره‌های تحصیلات تکمیلی، مانند گواهی تدریس، را می‌توان در یک سال تکمیل کرد.

یک دوره دکترا ۲ تا ۵ سال طول می‌کشد تا تکمیل شود. اگر بخواهید در حین تحصیل تدریس کنید، معمولاً بیش از ۵ سال طول می‌کشد.

زبان موردنیاز

دانشجویان بین‌المللی که مایل به ادامه تحصیلات عالی در سنگاپور هستند باید بدانند که زبان انگلیسی علی‌رغم داشتن چهار زبان رسمی، رسانه آموزشی در این کشور است.

دانشگاه‌های سنگاپور استانداردهای ورودی بالایی دارند به‌خصوص در مورد زبان انگلیسی. دانشگاه‌ها به‌احتمال زیاد کسی را بدون تسلط خوب به زبان انگلیسی نمی‌پذیرند.

برای دانشجویان بین‌المللی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست، دانشگاه‌ها نمرات موردنیاز آیلتس/تافل خود را تعیین می‌کنند و انتظار می‌رود دانشجویان این شرایط را داشته باشند.

مؤسسات آموزش عالی در سنگاپور به شرح زیر تقسیم می‌شوند:

۶ دانشگاه دولتی

۵ پلی‌تکنیک

۲ مؤسسه هنری

حدود ۱۵ دانشگاه خصوصی

مؤسسات آموزش عالی سنگاپور طیف گسترده‌ای از برنامه‌های آموزشی را برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی ارائه می‌دهند. دانشگاه‌های خصوصی برنامه‌های ویژه‌ای را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. بسیاری از آنها شامل برنامه‌های تبادل تحصیلی از طریق مشارکت با دانشگاه‌های خارج از کشور هستند.

مراحل اپلای در دانشگاه‌های سنگاپور

تحصیل-در-سنگاپور-1

تحصیل در سنگاپور در مقطع مدرسه (کلیه مقاطع زیر ۱۸ سال)

کنترل و مدیریت کامل آموزش‌وپرورش سنگاپور تحت نظارت وزارت آموزش‌وپرورش (MOE) است. با تلاش مستمر وزارت آموزش‌وپرورش، امروزه سنگاپور را می‌توان دارای یک سیستم آموزشی قوی در نظر گرفت. طبق مطالعه اخیر، سنگاپور از نظر بهترین سیستم آموزشی جهان در رتبه چهارم قرار دارد.

کل سیستم آموزشی سنگاپور به‌طورکلی به مراحل زیر طبقه‌بندی می‌شود:

پیش‌دبستانی

ابتدایی

متوسطه

پیش‌دانشگاهی

دانشگاه

اولین مرحله برای کودکان سنگاپوری با پیش‌دبستانی شروع می‌شود. سپس کودکان به ترتیب به مرحله ابتدایی و متوسطه آموزش می‌روند. دانش‌آموزان پس از اتمام موفقیت‌آمیز دوره متوسطه می‌توانند به ترتیب برای پیش‌دانشگاهی و سپس برای تحصیلات عالی اقدام کنند.

آموزش پیش‌دبستانی

آموزش پیش‌دبستانی شامل دبستان و مهدکودک است. اگرچه این سطح تحصیلات اختیاری است، والدین بیشتر کودکان خود را به مدرسه بازی (۳ سال یا کمتر) یا مهدکودک (۴ سال) می‌فرستند. تا سن ۵ سالگی، اکثر کودکان به مدت ۲ سال (K1 و K2) در مهدکودک حضور خواهند داشت.

آموزش ابتدایی

تحصیلات ابتدایی معمولاً از سن ۷ سالگی شروع می‌شود و در مجموع ۶ سال طول می‌کشد. این اولین قدم به‌سوی آموزش رسمی است که اجباری می‌باشد.

آموزش ابتدایی به‌طورکلی کلی به دو مرحله تقسیم می‌شود:

مرحله پایه – ابتدایی ۱ تا ۴، ۴ سال اول

مرحله جهت‌گیری – ابتدایی ۵ و ۶، ۲ سال باقی‌مانده

پس از اتمام ۶ سال تحصیلات ابتدایی، دانش‌آموزان باید در امتحان پایان تحصیلات ابتدایی (PSLE) شرکت کنند. تمامی آن دسته از دانش‌آموزانی که در آزمون قبول شده‌اند در دوره متوسطه پذیرفته می شوند.

تحصیلات متوسطه

تحصیلات متوسطه معمولاً در ۴-۵ سال به پایان می‌رسد. پس از اتمام دوره متوسطه، دانش‌آموزان باید در آزمون GCE ‘O’ سنگاپور شرکت کنند. دانش‌آموزان بر اساس شایستگی در آن آزمون به دوره پیش‌دانشگاهی می‌روند.

آموزش پیش‌دانشگاهی

در این سطح دانش‌آموزان می‌توانند طیف وسیعی از موضوعات را از حوزه‌های مختلف دانشگاهی که رشته‌های علوم‌انسانی، هنر و زبان، علوم و ریاضیات را پوشش می‌دهند، انتخاب کنند.

تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی

دانشجویی که برای کارشناسی به سنگاپور می‌آید باید ۱۲ سال تحصیل خود را با حداقل نمره 65% در مجموع ۵ موضوع از جمله انگلیسی به پایان رسانده باشد.

برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در سنگاپور باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید.

دانشجو باید دانش انگلیسی خوبی داشته باشد.

دانش‌آموز باید واجد شرایط امتحانات ELP باشد. امتیاز انتخابی برای ISLETS  5 تا 6.5; تافل: ۶۰ تا ۹۵. این نمره از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است.

برخی از دانشگاه‌ها نمرات SAT (حداقل نمره: 1250)، نمره PTE (حداقل نمره – 56) را درخواست می‌کنند.

سایر مدارک موردنیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی در سنگاپور

رسید هزینه درخواست

مجوز دانشجویی

مشخصات گذرنامه

سابقه جرم در صورت وجود

گزارش پزشکی حاکی از هرگونه ناتوانی یا بیماری

مدارک تحصیلی گذشته

کمک‌هزینه تحصیلی موردنیاز است.

تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد

مدرک کارشناسی ارشد یا فوق‌لیسانس در سنگاپور یک دوره ۱ تا ۲ساله است و هم به‌عنوان یک دوره آموزشی و هم به‌عنوان برنامه تحقیقاتی ارائه می‌شود. حدود ۳۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ دلار سنگاپور هزینه خواهد داشت.

دو نوع مدرک کارشناسی ارشد در سنگاپور وجود دارد:

تحصیلات تکمیلی بر اساس کار: شامل دوره‌های کارشناسی ارشد و حرفه‌ای است و دانشجویان باید پروژه‌های خود را در پایان دوره ارائه کنند.

تحصیلات تکمیلی توسط پایان‌نامه / تحقیق: این یک دوره کارشناسی ارشد پژوهش‌محور است. در این زمینه، دانشجویان باید در یک بازه زمانی مشخص، کار تحقیقاتی و ارائه پایان‌نامه خود را انجام دهند.

مراحل پذیرش و معیارهای واجد شرایط بودن

دانشجویان باید فرم درخواست را پر کنند که به‌صورت آنلاین در دسترس است. پس از تکمیل فرم، ارزیابی درخواست توسط دانشگاه انجام می‌شود. ارزشیابی بر اساس این عوامل انجام می‌شود: مدارک قبلی، سوابق تحصیلی، توصیه‌نامه، نمرات آزمون و سابقه کار.

GMAT / GRE: برای پذیرش در دانشگاه برتر سنگاپور، باید واجد شرایط GMAT / GRE باشید. نمره GMAT باید بالای ۶٫۵۰ باشد.

الزامات انگلیسی: دانشجویان باید واجد شرایط آزمون‌های زبان انگلیسی مانند TOFEL و IELTS باشند. نمره بستگی به دانشگاه دارد. گاهی اوقات آزمون انگلیسی دانشگاه مالایایی نیز پذیرفته می‌شود. امتیاز TOFEL واجد شرایط 80 تا 100 و IELTS ۶٫۰ تا ۷٫۰ است.

دانشجو باید دارای مدرک کارشناسی از یک دانشگاه معتبر باشد.

توجه: مدرک کارشناسی باید مرتبط با مدرک کارشناسی ارشد باشد.

تجربه کاری: برای کارشناسی ارشد هنرهای زیبا و سایر دوره‌های مشابه، دانشجویان باید تجربه کاری داشته باشند. داوطلبان بالای ۳۰ سال و دارای مدرک دیپلم باید حداقل ۵ سال سابقه کار و برای دوره‌های STEM، داوطلبان باید دو سال تجربه کاری در زمینه فناوری اطلاعات یا کارهای مرتبط با عملیات داشته باشند.

مدارک موردنیاز برای درخواست تحصیل در کارشناسی ارشد در سنگاپور

رسید هزینه درخواست

مشخصات گذرنامه

مجوز دانشجویی

مدارک تحصیلی گذشته

کمک‌هزینه تحصیلی موردنیاز است.

سابقه جرم در صورت وجود

گزارش پزشکی حاکی از هرگونه ناتوانی یا بیماری

نمرات آزمون

تحصیل در سنگاپور در مقطع دکترا

اخذ مدرک دکترا در سنگاپور بسته به موضوع موردمطالعه بین ۲ تا ۵ سال طول می‌کشد، اما معمولاً حدود ۴ سال تکمیل می‌شود.

در سنگاپور برای مقطع دکترا به‌جای درخواست برای یک پروژه خاص، در عوض برای یک دوره دکترا در دانشکده موردنظر خود درخواست می‌دهید. این برنامه “مطالعه تحصیلات تکمیلی توسط تحقیقات” نامیده می‌شود.

پس از اولین سال تحصیلی خود، این فرصت را خواهید داشت که یک پروژه تحقیقاتی خاص را انتخاب کنید. سپس استاد راهنمای شما ترتیبی می‌دهد که شما تحت عنوان آزمون صلاحیت (QE) شرکت کنید.

پس از قبولی در این آزمون شما به‌عنوان یک کاندیدای دکترا تأیید می‌شوید و شروع به کار برای انجام پایان‌نامه خود می‌کنید. برای دریافت دکترا، باید پایان‌نامه خود را ارائه کنید و سپس یک دفاع رسمی از پایان‌نامه خود انجام دهید.

پس از انتخاب دوره‌ای که می‌خواهید برای آن درخواست دهید، باید مطمئن شوید که معیارهای زیر را دارید تا در نظر گرفته بگیرید:

مدرک در رشته مربوطه

نمره GRE بالا

مهارت در انگلیسی

توصیه‌نامه: شما باید از حداکثر سه استاد توصیه‌نامه ارائه کنید. این اساتید باید با کارهای آکادمیک قبلی شما آشنا باشند و به طور ایده‌آل در طول تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد، استاد راهنمای شما بوده باشند.

تحصیل در سنگاپور به همراه بورسیه تحصیلی

دانشجویانی که از کشورهای دیگر برای تحصیل به سنگاپور می‌آیند بورسیه‌های تحصیلی زیادی از دانشگاه‌ها و دولت سنگاپور دریافت می‌کنند. وزارت آموزش‌وپرورش سنگاپور هزینه تحصیل را اعطا می‌کند.

برای مقطع کارشناسی تعدادی از بورسیه‌های تحصیلی به شرح زیر هستند:

 • بورسیه تحصیلی ASEAN: این بورسیه برای دانشجویانی که در دانشگاه سنگاپور برای آموزش عالی انتخاب شده‌اند در دسترس است.
 • NatSteel Study: این بورسیه‌ها به دانشجویانی با سوابق برجسته CCA ارائه می‌شود. این بورسیه‌ها برای دانشجویان مقطع کارشناسی که در دانشگاه‌های برتر سنگاپور ثبت‌نام می‌کنند ارائه می‌شود.
 • SINGA: این اصطلاح مخفف جوایز بین‌المللی سنگاپور است که برای دانشجویان بین‌المللی که دارای سوابق تحصیلی عالی در سطح UG هستند و علاقه‌مند به انجام کارهای تحقیقاتی هستند در دسترس است.
 • بورسیه تحصیلی SMU: آنها بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان مقطع کارشناسی از دانشکده علوم اجتماعی که در دانشگاه مدیریت سنگاپور تحصیل می‌کنند ارائه می‌کنند.
 • بورسیه تحصیلی NTU: بورسیه تحصیلی NTU به دانشجویان برجسته با سوابق تحصیلی عالی تعلق می‌گیرد. آنها به دانشجویانی که تحصیلات تمام‌وقت خود را در مقطع کارشناسی ادامه می‌دهند، بورسیه می‌دهند
 • بورسیه تحقیقاتی NUS: بورس تحصیلی علوم و فناوری NUS تعداد محدودی دارد. بورسیه تحقیقاتی NUS شامل حذف شهریه به همراه ۶۰۰ دلار سنگاپور برای کمک‌هزینه زندگی و یک‌بار کمک‌هزینه ۲۰۰ دلار سنگاپور است.

برای مقطع کارشناسی ارشد بورسیه‌های زیر در دسترس می‌باشد:

 • بورسیه تحصیلی تحصیلات تکمیلی Lee Kong Chain در NUS
 • بورسیه تحصیلی INSEAD Antonio Borges Endowed
 • کمک هزینه تحصیلی Nanyang
 • بورسیه تحصیلی خارجی داده شده عبارت است از:
 • جایزه بین‌المللی فارغ‌التحصیلان سنگاپور.
 • بورسیه تحصیلی مالی Sumo.
 • بورسیه دانشجویی بین‌المللی BROKER Fish.

 در مقطع دکترا تعدادی از بورسیه‌های تحصیلی به شرح زیر هستند:

 • A*STAR Singapore International Graduate Award (SINGA)
 • Presidents graduate fellowship
 • بورسیه تحقیقاتی دانشگاه. هر دانشگاه بورسیه تحصیلی خود را دارد.

هزینه‌های تحصیل و زندگی در سنگاپور

سنگاپور از دلار سنگاپور (SGD) به‌عنوان واحد پول خود استفاده می‌کند.

شهریه شما به محل تحصیل و سطح تحصیلات بستگی دارد. به طور متوسط، باید انتظار داشته باشید که سالانه بین ۱۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار سنگاپور پرداخت کنید. برای دانشجویان بین‌المللی، بورسیه‌های تحصیلی زیادی در دسترس است. برخی از اینها توسط وزارت آموزش سنگاپور و همچنین برخی دیگر توسط مؤسسات فردی ارائه می‌شود. مؤسسات دولتی معمولاً شهریه کمتری نسبت به مؤسسات خصوصی دریافت می‌کنند.

دانشجویان بین‌المللی باید هزینه‌های زندگی خود را نیز در نظر بگیرند. به طور متوسط، شما باید حدود ۱۰۰۰۰ دلار سنگاپور در سال بودجه داشته باشید. شما می‌توانید تا ۱۶ ساعت در هفته در طول ترم و تمام‌وقت در تعطیلات کار کنید. اگر می‌خواهید شغلی پیدا کنید، ابتدا باید از مؤسسه خود تأییدیه بگیرید.

قیمت تعدادی از اقلام ضروری از وب‌سایت Numbeo در زیر ارائه شده است:

غذا در رستوران ارزان ۱۵ دلار سنگاپور (۱۰٫۵۹ دلار آمریکا)

شیر (۱ لیتر) ۳٫۳۶ دلار سنگاپور (۲٫۳۷ دلار آمریکا)

نان سفید (۵۰۰ گرم) ۲٫۶۳ دلار سنگاپور (۱٫۸۶ دلار آمریکا)

برنج (۱ کیلو) ۳٫۶۷ دلار سنگاپور (۲٫۵۹ دلار آمریکا)

تخم‌مرغ (۱۲ عدد) ۳٫۷۳ دلار سنگاپور (۲٫۶۴ دلار آمریکا)

سیب‌زمینی (۱ کیلو) ۲٫۹۷ دلار سنگاپور (۲٫۱۰ دلار آمریکا)

آب (۱٫۵ لیتر) ۱٫۸۸ دلار سنگاپور (۱٫۳۳ دلار آمریکا)

بلیت یک‌طرفه ۲ دلار سنگاپور (۱٫۴۱ دلار آمریکا)

بلیت سینما ۱۴ دلار سنگاپور (۱۰٫۵۹ دلار آمریکا)

کار دانشجویی در سنگاپور

شما می‌توانید بدون نیاز به اخذ مجوز کار/گذرنامه با یک مجوز دانشجویی سنگاپور کار کنید. بااین‌حال، شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

شما باید در یک مؤسسه آموزشی تأیید شده ثبت‌نام کنید.

شما باید حداقل ۱۴ سال سن داشته باشید.

در طول دوره تحصیل، نمی‌توانید بیش از ۱۶ ساعت در هفته کار کنید.

در طول تعطیلات می‌توانید تمام‌وقت کار کنید.

اگر می‌خواهید در دوره کارآموزی که بخشی از دوره دانشگاهی شما است شرکت کنید، می‌توانید بررسی کنید که آیا واجد شرایط مجوز کارآموزشی هستید یا خیر.

اگر دانشجوی تبادلی هستید، نمی‌توانید در سنگاپور کار کنید.

شرایط شما برای واجد شرایط بودن به‌عنوان یک دانشجوی شاغل چیست؟

 1. مجوز دانشجویی

برای تمام دانشجویان بین‌المللی که در دوره‌های تمام‌وقت ثبت‌نام می‌کنند، مجوز دانشجویی لازم است. روند دریافت آن به قوانین و مقررات دانشگاهی که قرار است وارد شوید بستگی دارد. آنها به شما در اخذ ویزای دانشجویی کمک خواهند کرد.

 1. مجوز استخدام (EP) یا Work Pass Exemption

برای دریافت معافیت کار، ابتدا باید در دانشگاهی که توسط وزارت نیروی انسانی سنگاپور (MOM) تأیید شده است ثبت‌نام کنید. برخی از این مؤسسات تأیید شده عبارت‌اند از:

 • دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)
 • دانشگاه فنی نانیانگ (NTU)
 • دانشگاه مدیریت سنگاپور (SMU)
 • کالج جهانی متحد آسیای جنوب شرقی
 • دانشکده بازرگانی دانشگاه شیکاگو
 • دانشگاه SIM
 • پلی‌تکنیک Temasek
 • INSEAD، سنگاپور
 1. مجوز استخدامی آموزشی یا مجوز کارآموزشی

این به طور خاص برای دانشجویان بین‌المللی که دوره‌های کارآموزی را پشت سر می‌گذارند ضروری است. متقاضیان مجوز استخدام آموزشی نیز باید به‌عنوان بخشی از دوره خود دوره آموزشی را طی کنند. علاوه بر این، شما باید حداقل ۲۵۰۰ دلار سنگاپور به‌عنوان حقوق ماهانه داشته باشند و طبق استانداردهای مؤسسه واجد شرایط حرفه‌ای باشند.

برترین دانشگاه‌های سنگاپور

۳ دانشگاه برتر سنگاپور که در رتبه‌بندی جهانی QS2023 قرار دارند به شرح زیر هستند:

Rank University Overall Score
11 National University of Singapore (NUS) 92.7
19 Nanyang Technological University, Singapore (NTU) 88.4
561-570 Singapore Management University

ویزای همراه تحصیلی سنگاپور

اگر همسر یا فرزندان زیر ۱۸ سال دارید، آنها می‌توانند حدود یک ماه با شما در سنگاپور زندگی کنند.

برای ورود به این کشور، خانواده شما باید از دانشگاه شما حمایت مالی دریافت کنند. پس از به‌دست‌آوردن حامی مالی، مجوز بازدید برای آنها صادر می‌شود که به آنها اجازه می‌دهد تا حداکثر چهار هفته در سنگاپور بمانند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور

الزامات و رویه‌های یک مجوز دانشجویی بسته به نوع مؤسسه آموزشی که قصد تحصیل در آن را دارید کمی متفاوت است. دانشجویان باید واجد شرایط بودن و روشی را که باید دنبال کنند در وب‌سایت اداره مهاجرت و بازرسی بررسی کنند.

این دو نوع مؤسسه هستند که معمولاً به مجوز دانشجویی نیاز دارند:

مؤسسات آموزش عالی – اگر دانشجوی بین‌المللی هستید که در دوره تمام‌وقت پذیرفته شده‌اید، باید برای مجوز دانشجویی اقدام کنید. همچنین اگر دانشجوی ثبت‌نام‌شده در مؤسسه آموزش عالی (IHL) در سنگاپور هستید، به یکی نیاز خواهید داشت. استثنا در این مورد در صورتی است که قبلاً حکم معافیت مهاجرتی داشته باشید.

مؤسسات با سیستم خارجی – اگر دانشجوی بین‌المللی هستید و مایل به ادامه تحصیل تمام‌وقت در سنگاپور در یک مؤسسه با سیستم خارجی (FSS) هستید، باید برای مجوز دانشجویی اقدام کنید. اگر از قبل یک Dependent’s Pass یا حکم معافیت مهاجرتی دارید، معاف هستید.

بااین‌حال، شما باید بین یک تا دو ماه قبل از شروع دوره خود، از طریق سامانه ثبت‌نام و درخواست آنلاین دانشجویی (SOLAR) برای مجوز دانشجویی به اداره مهاجرت و بازرسی (ICA) اقدام کنید. شما می‌توانید با استفاده از جزئیات ارائه شده توسط دانشگاه خود پس از پذیرش، به SOLAR دسترسی پیدا کنید و موارد زیر را ارسال کنید:

یک کپی پرینت شده از eForm16 تکمیل شده

نامه رسمی پذیرش از IHL شما

نامه تأیید ثبت‌نام SOLAR از IHL شما

پاسپورتی که حداقل ۳ ماه بیشتر از مدت اقامت شما اعتبار داشته باشد.

نامه تأیید اصولی (IPA).

یک عکس جدید به‌اندازه پاسپورت

گواهی دستاوردها و مدارک تحصیلی

ثبت سابقه اشتغال

جزئیات محل اقامت برای جایی که در سنگاپور زندگی خواهید کرد.

پرداخت هزینه درخواست آنلاین است.

پرداخت هزینه مجوز دانشجویی

اثبات منابع مالی کافی برای پوشش هزینه‌های زندگی شما

گواهی پزشکی اخیر

پس از ورود خود به سنگاپور، برای دریافت کارت دانشجویی خود با احتساب هزینه ۶۰ دلار سنگاپور، باید به ICA مراجعه کنید.

موقعیت‌های کاری پس از تحصیل در سنگاپور

پس از گرفتن مدرک، مجوز دانشجویی شما دیگر معتبر نخواهد بود. برای طولانی‌تر کردن اقامت و اشتغال خود در سنگاپور، باید مجوز کاری یا ویزا تهیه کنید.

هنگامی که قبل از انقضای گذرنامه دانشجویی خود یک پیشنهاد شغلی دریافت کردید، شرکتی که می‌خواهید در آن مشغول به کار شوید به شما در درخواست مجوز استخدام کمک می‌کند. اگر هنوز شغلی پیدا نکرده‌اید، به‌جای آن باید برای دریافت مجوز بازدید طولانی‌مدت اقدام کنید. این فقط برای ۱ سال معتبر است، بنابراین باید سعی کنید در مدت‌زمان محدود داده شده شغلی پیدا کنید. پس از استخدام به شما یک Employment Pass داده می شود.

مشاغل در سنگاپور

سنگاپور اقتصاد بازار آزاد موفقی دارد و مرتباً در فهرست کشورهای کمتر فاسد در جهان امتیاز خوبی کسب می‌کند. نرخ بیکاری پایین و ۲٫۶ درصد است. بندر این کشور یکی از شلوغ‌ترین بندرهای جهان است که صادرات آن برای اقتصاد حیاتی است.

این کشور به‌شدت به صادرات مانند الکترونیک، مواد شیمیایی، ابزارهای علمی، دارویی و مواد غذایی و نوشیدنی‌های فراوری شده و همچنین به بخش‌های حمل‌ونقل، تجارت و خدمات مالی وابسته است.

نیروی کار سنگاپور بسیار چندفرهنگی است و از کارگران چینی، مالایی و هندی و همچنین مهاجرانی از سراسر جهان تشکیل شده است.

درحالی‌که دولت اقداماتی را برای کاهش اتکای کشور به نیروی کار خارجی انجام داده است، به‌ویژه در نقش‌های غیرماهر، سنگاپور همچنان جامعه‌ای باز و متنوع است که بسیاری از کارگران بین‌المللی را در سطح فارغ‌التحصیل جذب می‌کند.

شرکت‌های بین‌المللی با فعالیت در سنگاپور عبارت‌اند از:

Accenture

AXA

BNP Paribas

Citibank

Deloitte

Deutsche Bank

EY

ExxonMobil

GlaxoSmithKline

HSBC

IBM

InterContinental Hotels Group

Johnson & Johnson

KPMG

Novartis

PwC

Proctor & Gamble

Shell

Siemens

مشاغل پرطرف‌دار برای فارغ‌التحصیلان

مواد شیمیایی

الکترونیک

خدمات مالی

مواد غذایی و نوشیدنی‌های فراوری شده

تعمیر کشتی

تجهیزات مخابراتی

کمبود مهارت‌ها

بر اساس نظرسنجی کمبود استعدادهای ۲۰۲۱ گروه نیروی انسانی، بخش‌های زیر با کمبود استعداد مواجه هستند:

عملیات و تدارکات

فروش و بازاریابی

ساخت و تولید

فناوری اطلاعات و داده‌ها

خدمات مشتری

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در سنگاپور

اقامت دائم

برای واجد شرایط بودن برای اقامت دائم سنگاپور، باید از یکی از دسته‌های زیر باشید:

 1. طرح کارگران فنی یا ماهر (PTS)
 2. طرح PR سنگاپور برای سرمایه‌گذاران
 3. طرح حامی خانواده: برنامه PR برای همسر یک PR سنگاپور یا شهروند
 4. طرح PR سنگاپور برای برنامه استعدادهای هنری خارجی
 5. طرح PR سنگاپور برای دانشجویان

چگونه می‌توان برای تبدیل‌شدن به یک PR سنگاپور تحت طرح PTS اقدام کرد؟

اگر تحت طرح Employment Pass یا S-Pass کار می‌کنید، پس Skilled Migration Scheme احتمالاً برنامه PR سنگاپور است که می‌خواهید برای آن درخواست دهید. همچنین آسان‌ترین مورد برای دستیابی است.

برای طرح کارگران فنی برای PR سنگاپور به چه چیزی نیاز دارید؟

به‌عنوان بخشی از درخواست PR سنگاپور شما برای طرح مهاجرت کارگر ماهر، مدارکی وجود دارد که برخی از مهم‌ترین آنها عبارت‌اند از:

 • اثبات مدارک استخدامی. به‌عنوان‌مثال، قراردادها، توصیه‌نامه‌ها، اطلاعات تماس کارفرما، گزارش‌های ارزیابی.
 • مدرک تحصیلی. به‌عنوان‌مثال، گواهینامه‌ها و مدارک تحصیلی از دوران دبیرستان.
 • اسنادی که وضعیت مالی شما را اثبات می‌کند. به‌عنوان‌مثال، فیش حقوقی و هرگونه اطلاعات دیگری که جزئیات مدرک درآمد شما را نشان می‌دهد.
 • به‌روزترین رزومه شما.
 • اسناد ملکی برای هر املاک و مستغلاتی که در حال حاضر در سنگاپور دارید.
 • اسنادی برای همسر و فرزندانتان درصورتی‌که قرار است در برنامه همراه شما باشند.

ارائه اسناد اضافی (مثلاً گواهی‌نامه‌ها، توصیه‌نامه‌ها، اثبات دستاوردهای حرفه‌ای) برای متمایز شدن از سایرین ایده خوبی است. درحالی‌که ممکن است این یک مرحله اضافی به نظر برسد، ارزش آن را دارد که برای کمک به‌سرعت بخشیدن به فرایند در دسترس باشد.

معمولاً رسیدگی به درخواست PR شما 6 تا 12 ماه طول می‌کشد و در برخی موارد، به دلیل تقاضای زیاد برای تأیید وضعیت PR، ممکن است بیش از ۱۲ ماه طول بکشد.

تابعیت

بر اساس مقامات پست‌های بازرسی مهاجرت، برای تبدیل‌شدن به یک شهروند سنگاپور، باید حداقل ۲ سال اقامت دائم سنگاپور را داشته باشید. بااین‌حال، همیشه این‌طور نیست؛ زیرا سهمیه تأیید شهروندی سنگاپور محدود است.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی توانمندی کشور سنگاپور در زمینه آموزش پرداخته شد و روش مهاجرت تحصیلی به این کشور و اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مورد بررسی قرار گرفت. اگر شما تمایل به تحصیل در سنگاپور دارید حتماً با مشاوران ما در ریسا گروپ تماس بگیرید.

منابع

 1. studylink.com
 2. educations.com
 3. easyuni.com
 4. singaporeeducation.info
 5. bachelorsportal.com
 6. numeneduservices.com
 7. findaphd.com
 8. numbeo.com
 9. world
 10. com
 11. prospects.ac.uk
 12. topuniversities.com
 13. com
 14. one-visa.com

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به سنگاپور

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.