انتخاب صفحه
مهاجرت به اسکاتلند

مهاجرت به اسکاتلند

به صورت کلی افرادی بسیار کمی وجود دارند که برای مهاجرت می خواهند اسکاتلند را انتخاب کنند، اما ما در این مقاله قصد داریم شما با روش ها مهاجرت به اسکاتلند از قبیل تحصیل،کار و سرمایه‌گذاری ‌آشنا کنیم.اگر بخواهیم از تاریخ این تاریخ کشور بگوییم،باید گفت اسکاتلند در گذشته جزوی از خاک بریتانیا بوده است و امروز یک کشور کوچک مستقل در اروپا است کهبت کشورهایی همانند ولز،ایرلند و خود انگلستان هم مرز است.ما می توانیم شما را در مسیر مهاجرت گام به گام همراهی کنیم،فارق از شرایط شما و فارق از مقصد شما، تیم مجرب ریسا گروپ شما را تا آخرین مرحله مهاجرت به هر کشوری که می خواهید مهاجرت کنید راهنمایی می کند، فقط کافی است با ما جهت تعیین وقت مشاوره تماس حاصل فرمایید.در ادامه مقاله به بررسی مهم ترین روش ها برای مهاجرت به کشور اسکاتلند خواهیم پرداخت.

شرایط زندگی در اسکاتلند

باستی قبل ار مهاجرت به اسکاتلند بدانید که این مقررات این کشور نسبت به مقررات کشور انگلسان تفاوت چندانی ندارد، زیرا این این کشور توسط سیستم امتیازی انگلستان مدیریت می شود، تمامی قانوانین ویزا انگلستان نسبت به ویزا این کشور نبز در حال اجراست.اما اگر بخواهیم از شرایط ویزا اسکاتلند عبور کنیم مهم‌ترین مسئله بعد از آن هزینه های زندگی در این کشور است ، می توان گفت اجازه یک آپارتمان شخصی در اسکاتلند حدود۷۰۰ تا ۱۰۰۰ پوند هزینه دارد هر چند رقم مقدار کمی نیست، اما می‌توان افزود بدون در نظر گرفتن مالیات بر حسب درآمد دستمزد هفتگی در اسکاتلند حدود ۵۰۰ پوند است، و با توجه به حرفه و سابقه شما این رقم تغییر می‌کند.

مهاجرت به اسکاتلند از طریق کار

شهروندان دیگر کشور های برای اینکه بتوانند مجوز اجازه کار در اسکاتلند کسب نمایند، در ابتدا بایستی یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما یا موسسه مستقر در اسکاتلند داشته باشند. شما می توانید با ارائه یک روزمه کاری قوی،مدرک تحصیلی و یک مدرک زبان معتبر شانس بیشتر برای یافتن شغل در‌اسکاتلند داشته باشید، ناگفته نماند که ارتباط سوابق کاری شما با رشته تحصیلی شما می تواند یه امتیاز مثبت جهت اخذ مجوز کار برای شکا باشد.برای اخذ مجوز کار سن شما جزو مهم ترین فاکتور ها محسوب می شود و می‌توان گفت طبق این قاعده افراد جوان شانس بیشتری برای اخذ ویزای کاری اسکاتلند دارند.اخذ ویزا کاری اسکاتلند مانند اخذ ویزا کاری انگلستان می باشد برای امسال می توان گفت ویزا اسپرت اسپرسون به قهرمانان و مدال آوران ورزشی تعلق می گیرد، به هر حال نوع ویزا ها کاری بایکدیگر متفاوت است، در قسمت زیر هر کدام از آن ها را جداگانه مورد بررسی قرار داده ایم:

ویزا کارآفرینی مختص به فارغ التحصیلان

این ویزا فقط به دانشجویانی که در دانشگاه ها مهار اسکاتلند تحصیل کرده اند تعلق می‌گیرد،شما به عنوان یک دانشجو که در اسکاتلند فارغ التحصیل شده و ایده برای راه اندازی یک کسب و کار یا استارت آپ دارد می توانید برای اخذ این ویزا درخواست خود را ارسال کنید، باید افزود ابن ویزا فقط به دانشجویانی تعلق می گیرد که ایده یا طرح کسب و کار آن ها جدید و نوین باشد.

ویزا کار عمومی

اگر در اسکاتلند و یا انگلستان،شما یک پیشنهاد شغلی داشته باشید می توانید درخواست خود را جهت اخذ ویزا کاری اسکاتلند ارسال نمایید.این ویزا به افرادی که بتوانند مدارک مورد تایید مانند تمکن مالی و روزمه کاری قوی ارائه دهند تعلق می گیرد.این افراد می توانند خانواده خود مانند همسر و فرزندانشان را نیز به عنوان همراه به این کشور ببرند.

ویزا مختص به استعداد ها درخشان

موسسات مستقر در این کشور در حوزه ها مختلف مانند هنر، موسیقی و ورزش ، توانایی جذب افراد با استعداد را دارن، این ویزا به گونه از افراد تعلق می گیرد و آن ها اجازه ارسال درخواست جهت صدور ویزا همراه را نیز دارند.

مهاجرت به اسکاتلند از طریق تحصیل

دانشجویان دیگر کشور می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه ها و موسسات علمی در استکالند ویزا تحصیلی اسکاتلند را دریافت نمایند. در واقع به دانشجویان به بین المللی که پذیرش ار دانشگاها اسکاتلند را دارند ویزا نوع ۴ تعلق می گیرد، شما به عنوان یک دانشجو بین المللی برای اخذ این ویزا بایستی واحد شرایط زیر باشید:پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه در اسکاتلند دانشجو بایستی تسلط کامل بر زیان انگلیسی در هر چهار مهارت اصلی داشته باشد ارائه تمکن مالی قوی،جهت اثبات این موضوع که نیازی به حمایت دولت در طی زمانی حضور خود در اسکاتلند را ندارد.دانشجو نباید تابعیت کشورها اروپایی یا کشور ها عضو اتحادیه اروپا داشته باشد

با توجه به این که هزینه تحصیل در اسکاتلند نسبت به هزینه تحصیل در دیگر کشور های اروپایی مانند سوئد بالاست، پیشنهاد ما انتخاب های دیگری برای ادامه تحصیل است.دانشجویان بایستی ۳ ماه قبل شروع دوره آموزشی درخواست خود را جهت اخذ ویزا تحصیلی به کنسولگری اسکاتلند در کشور خود ارسال کنند و ۱ ماه قبل از شروع دوره آموزشی در اسکاتلند حضور داشته باشند،لازم به ذکر است که ارسال درخواست جهت اخذ ویزا همراه برای دانشجویان نیز امکانپذیر است.

سرمایه گذاری در اسکاتلند ویزا که به سرمایه گذاشتن خارجی تعلق می گیرد در حقیقت نوع ۱ نامیده می شود که سرمایه گذار خاارحی جهت اخذ ویرا نوع ۱ و اقامت کشور اسکاتلند حداقل بایستی مبلغی به مقدار ۲ میلیون پوند در زمینه های خرید مانند خرید سهام و یا ثبت شرکت و برند در انگلیس سرمایه گذاری کند. افرادی که بتوانند ۵ میلیون پوند تا ۱۰ میلیون پوند در راستای سرمایه گذاری در استکالند خرج کنند، می توانند اقامت دائم این کشور کسب نمایند. شرایط ویژه ایی را دولت انگلیس برای سرمایه گذاران خارجی وصف کرده است که مهم ترین آن ها این است که فرد سرمایه گذار نمی تواند سرمایه خود در راستای حوزه هایی مانند املاک و مدیریت ملک خرج کند.قبل. از اینکه بخواهیم شرایط سرمایه گذاری در اسکاتلند در اختیار شما عزیزان قرار دهیم بایستی بدانید که سرمایه گذاری در این کشور تنها راه مهاجرت به اسکاتلند بدون نیاز به تسلط بر زیان انگلیسی است، در ادامه مهم ترین شرایط جهت سرمایه گذاری در اسکاتلند را قرار داده ایم:سن متقاضی نباید کمتر از ۱۸ سال باشدفرد سرمایه گذاری بایستی ثابت کند، مالک واقعی سرمایه خود او است .برای استفاده از سرمایه، یک حساب بانکی شخصی در انگلستان داشته باشد.

سرمایه گذاری در اسکاتلند

ویزا که به سرمایه گذاشتن خارجی تعلق می گیرد در حقیقت نوع ۱ نامیده می شود که سرمایه گذار خاارحی جهت اخذ ویرا نوع ۱ و اقامت کشور اسکاتلند حداقل بایستی مبلغی به مقدار ۲ میلیون پوند در زمینه های خرید مانند خرید سهام و یا ثبت شرکت و برند در انگلیس سرمایه گذاری کند. افرادی که بتوانند ۵ میلیون پوند تا ۱۰ میلیون پوند در راستای سرمایه گذاری در استکالند خرج کنند، می توانند اقامت دائم این کشور کسب نمایند. شرایط ویژه ایی را دولت انگلیس برای سرمایه گذاران خارجی وصف کرده است که مهم ترین آن ها این است که فرد سرمایه گذار نمی تواند سرمایه خود در راستای حوزه هایی مانند املاک و مدیریت ملک خرج کند.قبل. از اینکه بخواهیم شرایط سرمایه گذاری در اسکاتلند در اختیار شما عزیزان قرار دهیم بایستی بدانید که سرمایه گذاری در این کشور تنها راه مهاجرت به اسکاتلند بدون نیاز به تسلط بر زیان انگلیسی است، در ادامه مهم ترین شرایط جهت سرمایه گذاری در اسکاتلند را قرار داده ایم:

1:سن متقاضی نباید کمتر از ۱۸ سال باشد
2:فرد سرمایه گذاری بایستی ثابت کند، مالک واقعی سرمایه خود او است .
3:برای استفاده از سرمایه، یک حساب بانکی شخصی در انگلستان داشته باشد.

پناهندگی به اسکاتلند

از کشورهای جهان سومی،سالیانه افراد زیادی برای مهاجرت به اسکاتلند از طریق پناهندگی اقدام می کنند که اکثریت آن ها با شکست رو به رو خواهند شد.دلایل همچون فقر، اتفاقات ناگوار طبیعی، جنگ باعث می‌شود تا افراد برای مهاجرت به دیگر کشور ها از طریق پناهندگی اقدام نمایند،اما بایستی اشاره کرد که پاهندگی به استکاتلند روش پر ریسکی است که درخواست شما با احتمال زیاد با ریجکتی رو به رو خواهد شد.فرد پنهانده برا اینکه شرایط وی در دادگاه رسمی این کشور مورد بررسی قرار گیرد بایستی دلایل قانع کننده مانند مورد آزار اذیت قرار گرفتن، داشتن تمایلات جنسی نامتعارف و یا طرز تفکر های سیاسی مخالف و… ارائه دهد.ناگفته نماند که خطرات مالی و جانی ممکن است در طول مهاجرت از طریق پناهندگی شما را تهدید کند.

شایان ذکر است شرکت ریسا گروپ هیچ گونه خدماتی در راستای پانهندگی ارائه نخواهد داد و این مطلب جهت افزایش آگاهی کاربران و مخاطبین به مقاله افزوده شده است.

مهاجرت از طریق ازدواج به اسکاتلند

یکی از راه های مهاجرت به اسکاتلند، مهاجرت از طریق ازدواج با یک تبع بریتانایی است.شهروندان دیگر کشور با ازدواج با یک تبع بریتانایی می توانند به اسکاتلند مهاجرت کنند و اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.فرد متقاضی اقامت دائم باید دارای صلاحیت باشد تا بتواند اقامت دائم را اخذ کند، که شرایط آن را در قسمت زیر قرار داده ایم:۳ سال باید از رابطه شما با همسرتان گذشته باشد

  1. دارای اخلاق و شخصیت درست
  2. پرداخت هزینه درخواست ویزا (حدودا ۱۳۰۰ پوند)
  3. سن متقاضی بایستی بیشتر از ۱۸ سال باشد
  4. قبولی در آزمون زندگی کشور انگلیس
  5. تسلط بر زبان اسکاتلندی یا انگلیسی

جمع بندی

همان طور که در ابتدا مقاله اشاره افراد بسیار کمی برای مهاجرت، کشور اسکاتلند را انتخاب می کنند، دلیل آن هم بدیهی به نظر می رسد زیرا شما برای تحصیل انتخاب های مناسب تر و بهتری مانندآلمان و سوئد می توانید داشته باشید و اگر هم قصر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را دارید بایستی برای مهاجرت به اسکاتلند از تمکن مالی بالایی برخوردار باشید.در هر صورت تیم مجرب ریسا گروپ شما موظف می داند که در راستا یک مهاجرت موفق و بی مسئله شما را تا آخرین مرحله راهنمایی کند.جهت مطلع شدن از خدمات ما می توانید با کارشناسان و مشاوران شرکت ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید.

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به اسکاتلند

مطالب مرتبط

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.