انتخاب صفحه
تحصیل-در-سنت-کیتس-4

تحصیل در سنت کیتس

 سنت کیتس و نویس، به طور رسمی فدراسیون سنت کریستوفر و نویس، دو جزیره گرمسیری در دریای کارائیب و بخشی از جزایر لیوارد، در حدود ۴۰۰ کیلومتری شرق پورتوریکو واقع شده‌اند. آنها قبلاً از سال ۱۸۸۲ تا ۱۹۸۳ مستعمره بریتانیا بودند که با نام سنت کریستوفر – نویس – آنگویلا شناخته می‌شدند.

مساحت این جزایر در مجموع ۲۶۱ کیلومترمربع است که آن را به کوچک‌ترین کشور مستقل در قاره آمریکا تبدیل می‌کند.

جزایر دوقلو منشأ آتشفشانی دارند، قله‌های مرتفع مرکزی پوشیده از جنگل‌های بارانی استوایی هستند. بلندترین قله کوه لیامویگا در سنت کیتس با ارتفاع ۱۱۵۶ متر است.

سنت کیتس و نویس ۵۳۵۵۰ نفر جمعیت دارد. پایتخت این کشور باستر است که در سال ۱۶۲۷ تأسیس شد. زبان‌های گفتاری انگلیسی (رسمی) و کریول هستند. واحد پول سنت کیتس دلار کارائیب شرقی است که با XCD نشان داده می‌شود.

تحصیل-در-سنت-کیتس-3

فهرست مطالب

شرایط عمومی تحصیل در سنت کیتس

آموزش در این کشور جزیره‌ای به آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه اول، آموزش متوسطه دوم، آموزش حرفه‌ای و آموزش عالی سازماندهی شده است.

سیستم آموزش عالی در سنت کیتس شامل ۳ مرحله است: کارشناسی (۴ سال)، کارشناسی ارشد (۲ سال) و دکترا (۴ سال) که توسط ۷ دانشگاه با ۵۸ برنامه تحصیلی ارائه شده است. ۴۵ برنامه کارشناسی در ۵ دانشگاه، ۹ برنامه کارشناسی ارشد در ۲ دانشگاه و ۴ برنامه دکترا در ۳ دانشگاه. لیست دانشگاه‌های سنت کیتس در زیر ارائه شده است:

 1. Windsor University School of Medicine
 2. University of Medicin and Health Science UMHS
 3. International University of Health Sciences
 4. Medical University of the Amersicas Nevis
 5. Burnett International Medical School
 6. International University of Nursing
 7. Clarence Fitzoy College

محبوب‌ترین رشته‌ها در سنت کیتس و نویس عبارت‌اند از:

Health
Hospitality
Medicine
Physical Education
Biomedicine
Arts
Design
Administration
Education and Teaching
Environmental Studies
Philology
Psychology
Law and Jurisprudence
Pharmacy
Chemistry
Natural Sciences
Economics
Accounting
Architecture
Mathematics
IT
Nursing
Agriculture
Biology

تحصیل در سنت کیتس در مقطع مدرسه (کلیه مقاطع زیر ۱۸ سال)

نرخ باسوادی در سنت کیتس ۹۸ درصد است. آموزش پیش‌دبستانی به کودکان ۳ تا ۵ساله ارائه می‌شود و اجباری نیست. پس از آن تحصیل به مدت ۱۲ سال رایگان و اجباری است. تحصیلات ابتدایی ۶ سال و ۵ سال دوره متوسطه در سطح اول و ۲ سال در سطح دوم به طول می‌انجامد. دانش‌آموزان برای تحصیل در مدارس سنت کیتس باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند.

دانش‌آموزانی که مرحله متوسطه اول را کامل می‌کنند ممکن است مستقیماً به سرکار بروند، در یک مرکز حرفه‌ای پیشرفته ثبت‌نام کنند یا به برنامه ملی آموزش مهارت بپیوندند. تحصیلات متوسطه به مدت ۲ سال اختیاری است و مرحله نهایی آمادگی دانشگاه است.

برای دریافت دیپلم دبیرستان شما باید آزمون مهارت پیشرفته کارائیب (CAPE) را با نمرات لازم تکمیل کنید.

تحصیل در سنت کیتس در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در سنت کیتس باید توانایی خود را در زبان انگلیسی نشان دهید که می‌توان آن را از طریق آزمون آیلتس به دست آورد. حداقل امتیاز لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی نمره ۶ است. دوره کارشناسی در سنت کیتس ۴ سال به طول می‌انجامد.

تحصیل در سنت کیتس در مقطع کارشناسی ارشد

دوره کارشناسی ارشد در سنت کیتس عموماً ۲ سال طول می‌کشد. برای ورود به این دوره داشتن مدرک کارشناسی و نمره زبان انگلیسی لازم است. برای ارائه نمره زبان می‌توان آزمون‌های معتبر جهانی؛ مانند آیلتس را انجام داد. نمره موردنیاز زبان در این مقطع آیلتس ۶٫۵ است. دانشجویان در پایان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ملزم به ارائه پایان‌نامه هستند.

تحصیل در سنت کیتس در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا در سنت کیتس ۴ سال طول می‌کشد و برای اخذ پذیرش در آن مدرک کارشناسی ارشد و یک استاد راهنما برای تحقیق موردنیاز است. شما باید قبل از اپلای با یک استاد راهنما مکاتبه کنید و اگر استاد راهنما از موضوع تحقیق شما راضی بود، می‌توانید برای دکترا درخواست دهید. داشتن مقالات متعدد امتیاز محسوب می‌شود.

تحصیل در سنت کیتس به همراه بورسیه تحصیلی

بورسیه‌های زیادی برای دانشجویانی که در سنت کیتس و نویس تحصیل می‌کنند یا قصد تحصیل دارند در دسترس است.

دانشجویان می‌توانند برای هر بورسیه‌ای از جمله بورسیه‌های پزشکی، بورسیه‌های مبتنی بر شایستگی، بورسیه‌های ورزشی، بورسیه‌های مهندسی، بورسیه‌های حقوقی و غیره اقدام کنند.

تحصیل-در-سنت-کیتس-5

هزینه‌های زندگی و تحصیل در سنت کیتس

هزینه‌های زندگی

از لحاظ هزینه زندگی، سنت کیتس و نویس نسبتاً متوسط در نظر گرفته می‌شوند. به دلیل اینکه این کشور مجبور است بسیاری از محصولات خود را وارد کند، زندگی در سنت کیتس و نویس نسبت به اکثر جزایر کارائیب گران‌تر است. بااین‌حال، سیستم مالیاتی مطلوب هزینه‌های اضافی را جبران می‌کند.

به‌طورکلی هزینه زندگی در سنت کیتس و نویس حدود ۱۴۰۰ دلار آمریکا در ماه برای یک نفر است.

در جدول زیر هزینه‌های تعدادی از اقلام ضروری به دلار آمریکا ارائه شده است:

غذا در رستوران ارزان ۱۲٫۹۵ دلار
شیر (۱ لیتر) ۳٫۰۶ دلار
نان سفید (۵۰۰ گرم) ۴٫۰۷ دلار
برنج (۱ کیلو) ۲٫۹۶ دلار
تخم‌مرغ (۱۲ عدد) ۵٫۳۳ دلار
سیب (۱ کیلو) ۲٫۲۲ دلار
سیب‌زمینی (۱ کیلو) ۱٫۱۱ دلار
آب (۱٫۵ لیتر) ۱٫۸۴ دلار
بلیت یک‌طرفه ۱٫۳۰ دلار
هزینه‌های اولیه (برق، سرمایشی گرمایشی، آب) برای آپارتمان ۸۵ متری ماهیانه ۱۰۱٫۷۶ دلار
اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ماهیانه ۸۰۵٫۲۷ دلار
اجاره آپارتمان ۱ خوابه در خارج شهر ماهیانه ۶۱۰٫۰۱ دلار

هزینه‌های تحصیل

تحصیل در سنت کیتس و نویس برای کودکان ۵ تا ۱۶ساله رایگان و اجباری است. مدارس خصوصی نیز در دسترس هستند.

سنت کیتس دارای چندین دانشگاه است که تعداد کمی از آنها دانشکده‌های پزشکی خصوصی هستند. هزینه‌های دانشگاه بر اساس هر دانشگاه و مدرک متفاوت است و برخی از دانشگاه‌ها برای اتباع سنت کیتس و نویس رایگان هستند. در زیر میانگین شهریه دانشگاه در سال چهارتا از مشهورترین دانشگاه‌های سنت کیتس و نویس آورده شده است: (هزینه‌های به دلار آمریکا است).

کالج کلارنس فیتزروی: ۶۵۰ دلار

دانشگاه بین‌المللی علوم بهداشت: ۱۰۰۰ دلار

دانشگاه پزشکی آمریکای نویس: ۳۰۰۰ دلار

دانشکده پزشکی دانشگاه ویندوز: ۱۰۰۰۰ دلار

کار دانشجویی در سنت کیتس

سنت کیتس و نویس فرصتی را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا برای کسب درآمد بیشتر به کار پاره‌وقت بپردازند. این امر به افزایش مالی دانشجو کمک زیادی می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا سایر هزینه‌ها را پوشش دهند و درعین‌حال تجربه لازم برای مشاغل را پس از اتمام دوره به دست آورند. برخی از مشاغل عبارت‌اند از:

کارآموز – دانشجویان می‌توانند به‌عنوان کارآموز کار کنند و از این طریق خود را برای اشتغال آینده آماده کنند. اکثر شرکت‌ها هرساله کارآموز می‌گیرند و در زمینه‌های مختلف به آنها آموزش می‌دهند.

کار NGO- چندین NGO در سنت کیتس و نویس وجود دارد که داوطلبان و کارآموزان را به‌صورت پاره‌وقت می‌گیرند. دانشجویان می‌توانند در زمینه‌های مختلف درخواست دهند و آموزش ببینند و درعین‌حال کمک‌هزینه‌هایی را به دست آورند که می‌توانند از آن استفاده کنند.

کمک پرستار – دانشجویان می‌توانند در روزهای آزاد خود به‌عنوان پرستار کارآموز در کلینیک‌های خصوصی مختلف در جزیره کار کنند. تجربه لازم را به دست آورند و درعین‌حال برای کار خود دستمزد دریافت کنند.

دستیار فروشگاه – دانشجویان در سنت کیتس می‌توانند به‌عنوان دستیار مغازه کار کنند و به مشتریان خدمات ارائه دهند یا در مرتب‌سازی سفارشات مشتری در مغازه‌ها کمک کنند.

کار در رستوران – سنت کیتس و نویس یک مقصد گردشگری است و دارای تعداد زیادی رستوران، هتل و متل است که دانشجویان می‌توانند به‌عنوان پیشخدمت در آنها کار کنند. آنها می‌توانند حقوق دریافت کنند و همچنین از انعام‌های مشتریان بهره‌مند شوند.

برترین دانشگاه‌های سنت کیتس

ranking World Rank University Impact Rank Openness Rank Excellence Rank
1 7342 University of Medicine and Health Sciences UMHS 7492 7521 6565
2 8969 Medical University of the Americas Nevis 11162 7521 6565
3 10466 Windsor University School of Medicine 7520 7521 7216
4 15401 International University of Health Sciences 13850 7521 7216
5 22965 International University of Nursing 22601 7521 7216
6 23721 Burnett International Medical School 23396 7521 7216
7 30372 Clarence Fitzroy College 30357 7521 7216

ویزای همراه تحصیلی سنت کیتس

اعضای خانواده دانشجو می‌توانند در سنت کیتس به او ملحق شوند. باتوجه‌به اطلاعات وب‌سایت وزارت امنیت ملی سنت کیتس و نویس، اگر قرار است دانشجو توسط یکی از اعضای خانواده (مانند همسر/شریک، فرزند/فرزندان، والدین/سرپرست) همراه شود، باید درخواست جداگانه‌ای برای ویزا شامل تمام اطلاعات مربوط به درخواست ارائه کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی سنت کیتس

افراد غیر ملی که برای حضور در هر مؤسسه آموزشی (به‌غیراز مدارس ابتدایی و متوسطه) در فدراسیون سنت کیتس و نویس پذیرفته شده‌اند، واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی هستند.

فرایند برنامه

درخواست باید همراه با نامه ثبت‌نام از مدرسه باشد.

متقاضی باید تا زمانی که درخواست تأیید شود، خارج از کشور بماند.

مدت‌زمان فرایند: دو ماه

مدارک موردنیاز

(همه مدارک باید در قالب اصلی یا کپی تأیید شده ارسال شوند).

فرم درخواست

شناسنامه

گذرنامه

یک عکس در اندازه پاسپورت

سوابق پلیس (از کشور محل اقامت برای ۶ ماه گذشته)

نامه ثبت‌نام از دفتر پذیرش مدرسه

بلیت برگشت معتبر به کشور محل سکونت (حداقل برای یک سال)

صورت‌حساب بانکی / نامه پشتیبانی

 ۱۵۰ دلار آمریکا

آخرین سوابق پزشکی

نحوه پرکردن فرم درخواست

کلیه فیلدهای فرم درخواست ویزای دانشجویی باید توسط متقاضی تکمیل شود.

دانشجو باید مدرکی مبنی بر توانایی خود در تأمین هزینه تحصیل و حفظ خود درحالی‌که در کشور است، بدون جستجوی شغل غیرقانونی ارائه دهد.

دانشجو برای بازگشت به کشور محل اقامت خود پس از اتمام دوره تحصیلی باید یک بلیت برگشت معتبر یا مدرک معتبر ارائه دهد.

مدرکی مبنی بر تأمین مالی برای پوشش کافی دوره تحصیلی باید همراه با صورت‌حساب بانکی، نامه بورسیه تحصیلی، حمایت مالی دولتی یا هر مدرک دیگری برای این منظور ارائه شود.

قرارگرفتن در معرض هرگونه بیماری واگیر طی سه ماه از شروع مورد انتظار تحصیل، دوره باید در برنامه اعلام شود، از جمله هرگونه درمان بیماری.

تحصیل-در-سنت-کیتس-6

موقعیت‌های کاری پس از تحصیل در سنت کیتس

اقتصاد سنت کیتس و نویس عمدتاً مبتنی بر گردشگری است. از دهه ۱۹۷۰، بانکداری فراساحلی و گردشگری جایگزین شکر به‌عنوان پیشران اقتصاد آن شده است. در سال ۲۰۰۵، دولت پس از چندین دهه زیان، صنعت قند را تعطیل کرد.

صنعت در سنت کیتس و نویس عمدتاً مبتنی بر تولید سیمان، محصولات چوبی، میوه‌های فراوری شده، نوشیدنی‌های الکلی، کاربید کلسیم و گردشگری است.

صادرات عمده این کشور شامل ماشین‌آلات، نوشیدنی، مواد چاپی، تنباکو، مواد غذایی و صادرات خدمات بازرگانی است. شرکای اصلی صادراتی شامل ایالات متحده آمریکا، ترینیدادوتوباگو، بنگلادش و کانادا هستند.

مجوز کار

 درخواست مجوز کار باید توسط کارفرمای بالقوه، با یک فرم توسط کارمند بالقوه تکمیل شود.

درخواست مجوز کار فقط برای یک موقعیت تخصصی در زمانی که متقاضی در خارج از فدراسیون سنت کیتس و نویس زندگی می‌کند، قابل انجام است. این موقعیت باید ابتدا در رسانه‌های انتخابی کارفرما، برای سه هفته متوالی قبل از پردازش درخواست، تبلیغ شود. کپی تبلیغات به همراه لیست متقاضیان ملی و دلایل رد نیز باید بخشی از برنامه باشد.

مدارک موردنیاز

(همه مدارک باید در قالب اصل یا کپی تأیید شده ارسال شوند).

فرم (پر شده توسط متقاضی)

شناسنامه متقاضی

گذرنامه

گواهی پلیس (شامل دوره شش‌ماهه از آخرین محل سکونت)

نامه با پیشنهاد استخدام

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در سنت کیتس

اقامت موقت

این اقامت به همسر و فرزندان خردسال دارندگان مجوز کار و اقامت سالانه اعطا می‌شود.

اقامت دائم

اقامت دائم به افرادی اعطا می‌شود که حداقل ۷ سال در سنت کریستوفر و نویس اقامت داشته باشند یا ۳ سال مجوز کار داشته و یا دارایی‌های قابل‌توجهی در این کشور داشته باشند یا افرادی که مایل به اقامت در دوران بازنشستگی در این کشور هستند و دارایی‌ها و وسایل حمایتی کافی برای حفظ خود و افراد تحت تکفل خود دارند.

مدارک موردنیاز

(همه مدارک باید در قالب اصل یا کپی تأیید شده ارسال شوند).

شناسنامه

گذرنامه

گواهی پلیس یا سوگندنامه

سند ازدواج (در صورت وجود)

گواهی طلاق (در صورت وجود)

شناسنامه همسر

شناسنامه هر فرزند مجرد زیر ۱۸ سال

یک عکس در اندازه پاسپورت

VDRL/RPR و Mantoux برای سل

سند ملک

دو رفرنس

رسید پرداخت / اسناد وام مسکن

صورت‌حساب بانک

عکس ملک

هر مدرک (های) دیگری که ممکن است موردنیاز باشد.

تابعیت

افراد غیر ملیتی که حداقل ۱۴ سال به طور قانونی در فدراسیون سنت کیتس و نویس اقامت داشته باشند، واجد شرایط دریافت شهروندی این کشور هستند.

مدارک موردنیاز

(همه مدارک باید در فرمت اصل یا کپی تأیید شده ارسال شوند).

فرم R2

شناسنامه

سوابق پلیس (از محل اقامت شامل دوره سه‌ماهه بلافاصله قبل از تاریخ درخواست) و از کشور خود.

نامه‌ای که اقامت بیش از ۱۴ سال در فدراسیون را تأیید می‌کند. (باید از وزیر دولت یا سایر مقامات اداری یا منابع انسانی باشد).

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی مهاجرت تحصیلی به سنت کیتس پرداخته شد و روش اخذ ویزای تحصیلی سنت کیتس مورد بررسی قرار گرفت. سنت کیتس و نویس می‌توانند مقصد تحصیلی مناسبی برای کسانی باشد که علاقه‌مند به تجربه‌های جدید هستند. اگر شما نیز علاقه‌مند به تحصیل در سنت کیتس هستید، با مشاوران ما در ریسا گروپ تماس بگیرید.

منابع:

 1. mons.gov.kn
 2. numbeo.com
 3. globalcitizensolutions.com
 4. nationsonline.org
 5. nationsencyclopedia.com
 6. stateuniversity.com
 7. free-apply.com
 8. universityimages.com
 9. rocapply.com
 10. webometrics.info
 11. ibe.unesco.org
 12. livingcost.org

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به گرجستان

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.