انتخاب صفحه
مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به روسیه

در این مقاله‌ قصد داریم اطلاعاتی در مورد مهاجرت به روسیه و اخذ ویزای این کشور در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، ‌و موضوعاتی مانند راه‌های که برای مهاجرت به روسیه وجود دارد و از چه مسیرهای می‌توانید ویزای این کشور اخذ کنید، مورد بررسی قرار دهیم. پس اگر شما از متقاضیان مهاجرت به روسیه چه از طریق تحصیل، سرمایه‌گذاری و یا هر روش دیگری هستید‌، در این مقاله ما را همراهی کنید.

 

روسیه‌ و شرایط عمومی آن

افرادی که قصد مهاجرت به روسیه را دارند، در ابتدا باید شرایط عمومی این کشور را جهت افرایش دایره اطلاعات و آگهی خود در مورد این کشور افزایش دهند. روسیه جمعیتی نزدیک به ۱۴۷ هزار نفر دارد و مساحت آن به طور تخمینی حدود ۱۷ تا ۱۸ میلیون کیلومترمربع است و همین موضوع باعث شده روسیه به‌عنوان وسیع‌ترین و بزرگ‌ترین کشور جهان شناخته شود. مهم‌ترین موضوعی که قبل از مهاجرت به روسیه باید به آن توجه کنید شرایط آب‌وهوایی روسیه است زیرا این کشور در شمال منطقه اوراسیا واقع شده و به دلیل نزدیکی به قطب شمال دارای آب‌وهوای بسیار سرد است. زبان رسمی این کشور و مردم آن روسی است و واحد پول آن‌ها روبل است، در نمودار زیر این به‌ صورت کلی تر قرار گرفت است.

اطلاعات کشور روسیه

مهاجرت کاری به روسیه

افراد زیادی قصد مهاجرت به روسیه از طریق کار در این کشور را دارند زیرا امروزه از مهاجرت به روسیه از طریق کار به‌عنوان پیشرفتی قابل‌توجه در زندگی حرفه‌ای و شغلی یاد می‌شود، به‌هرحال این مسئله دلیل نمی‌شود که همه افراد مشمول در حوزه کار واجد شرایط برای مهاجرت کاری به روسیه هستند.

قطعاً مهاجرت به روسیه از طریق کار یکی از سخت‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور تلقی می‌شود، به دلیل اینکه رقابتی سنگینی در بازار کار این کشور بین افراد متخصص در حوزه کار و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های این کشور وجود دارد، بدیهی است که مهاجرت به روسیه از طریق کار فرایندی دشوار به نظر برسد. حتی می‌توان گفت شهروندان کشورهای دیگر که قصد مهاجرت به روسیه را از طریق کار را در دارند، این رقابت را سخت‌تر و سنگین‌تر می‌کنند، و به همین این دلیل کشور روسیه به افرادی که تخصص و مهارت آن‌ها به فراوانی در روسیه وجود دارد اجازه کار نخواهد داد.

پس اگر می‌خواهید شانس بیشتری برای مهاجرت به روسیه از این طریق را داشته باشید، خاص بودن مهارت و حرفه شما و همچنین تسلط و آشنای به زبان روسی برای شما امتیازی خاص محسوب می‌شود.

مهاجرت تحصیلی به روسیه

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به روسیه مانند هر کشور دیگری، مهاجرت تحصیلی به روسیه است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد مهاجرت تحصیلی به روسیه دارید و می‌خواهید از بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های این کشور بهره‌مند شوید باید بدانید که شرایط تحصیل در هرکدام از دانشگاه‌های این کشور متفاوت است، و به‌صورت کلی می‌توان گفت آموزش‌ها به‌صورت پاره‌وقت، تمام‌وقت و شبانه به دانشجویان ارائه می‌شود.

برای مهاجرت تحصیلی به روسیه و اخذ ویزای این کشور، دانشجویان باید مدارکی همچون آخرین مدرک تحصیلی و یک مدرک زبان معتبر ارائه دهند. باید افزود شهریه‌ دانشگاه‌های روسیه در کمترین حالت ممکن از ۳۵۰۰ دلار شروع شده و بالاترین حالت ممکن به ۷۰۰۰ دلار در سال می‌رسد.

شما می‌توانید با شهروندان بومی روسیه در دانشگاه‌های این کشور در مقاطع مختلف مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنید، اما کشور روسیه به مهاجرانی که بتواند به زبان روسی تسلط پیدا کنند و در آزمون‌های ورودی نمره قبولی کسب کنند، امتیازات ویژه‌ای در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و تفاوتی بین آن‌ها و شهروندان اصیل این کشور قائل نمی‌شود.

مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از آسان‌ترین روش‌های مهاجرت، داشتن سرمایه اولیه و مهاجرت راحت به کشور مقصد از طریق سرمایه‌گذاری است. اما اگر شما قصد مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه‌گذاری را دارید باید اطلاعاتی کافی در مورد مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به این کشور را داشته باشید.

قطع به‌یقین کشوری که درصد مهاجران آن به کشورهای دیگران بیشتر از درصد مهاجرت به خود آن کشور است, انتخاب خوبی برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری نیست زیرا کنترل فساد با وجود چنین مسئله در آن کشور با اختلال مواجه شده است. پس باید قطعاً قبل اقدام به سرمایه‌گذاری در روسیه نمودارهای کنترل فساد مورد بررسی قرار دهید.

نمودار تورم در روسیه

 

نموداری که مشاهده می‌کنید گویا این است که نرخ تورم در روسیه در آپریل سال ۲۰۲۲ در بیشترین میزان خود قرارگرفتن است.

پس قبل از اقدام به سرمایه‌گذاری در روسیه اطلاعات موردنیاز را تهیه نمایید تا با نابرابری‌های که دولت روسیه و یا شهروندان این کشور نسبت به سرمایه‌گذاران خارجی قائل می‌شوند مواجه نشوید.

مهاجرت از طریق ازدواج

کشور روسیه برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را از طریق ازدواج را دارند، قوانین و شرایط خاصی در نظر گرفته است که باید قبل از این اقدام این شرایط را مورد بررسی قرارداد تا بتوانید تابعیت این کشور به دست آورید.

شما اگر قصد مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج را دارید بایستی مدارک زیر را جهت اثبات مواردی که برای دولت این کشور مهم تلقی می‌شود ارائه دهید:

  1. ارائه تمکن مالی به‌اندازه کافی (برای یک زوج جوان به طور میانگین سالیانه ۲۰ هزار دلار)
  2. در صورت ازدواج مجدد جهت اثبات تجرد بایستی گواهی طلاق و یا گواهی فوت همسر را ارائه دهید.
  3. ارائه مدارکی که اثبات‌کننده رابطه طرفین و عدم ساختگی بودن آن هستند که توسط دولت روسیه احزار می‌شود.

شهروندان کشورهای دیگر با ازدواج با اتباع روسی و بعد از ۳ سال زندگی مشترک با آن می‌توانند درخواست خود را جهت اخذ تابعیت به اداره مهاجرت روسیه ارسال کنند.

مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی

یکی از مواردی که خیلی از افراد که قصد مهاجرت دارند به آن فکر می‌کنند، پناهندگی است، اما قبل از این که عزم خود را برای مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی جزم کنید باید این حقیقت را بپذیرید که پذیرش مهاجر توسط دولت روسیه از طریق پناهندگی شمال حال هرکسی نخواهد شد، اما خب دلایلی مانند نژاد، عقاید خاص مذهبی و مورد آزار اذیت قرارگرفتن می‌توانند دلایلی باشد که مورد تأیید دولت روسیه است و فرد می‌توانند پناهندگی را عنوان راهی برای مهاجرت به روسیه انتخاب نماید.

 

باتوجه‌به قانون اساسی دولت روسیه فردی که قصد پناهندگی به روسیه را دارد و به طور غیرقانونی وارد خاک روسیه شده، بایستی درخواست خود را در ظرف ۲۴ ساعت به اراده مهاجرت این کشور اعلام کند. فرد مهاجر می‌تواند با پرکردن فرم درخواست پناهندگی و ارائه آن به سازمان فدرال روسیه اولین اقدام لازم برای پناهندگی به این کشور را انجام دهند.

فردی که درخواست پناهندگی می‌دهد، بایستی حداقل ۱۸ سال داشته باشد و می‌تواند درخواست خود را به‌صورت مجازی و حضوری ارسال کند که به‌صورت مجازی بررسی اطلاعات و شرایط اپ زمان بیشتری خواهد برد و حتی احتمال اینکه درخواست وی پذیرفته نشود بالا است.

دولت روسیه باتوجه‌به تعریف درست و اصولی از پناهندگی‌، شرایط فرد درخواست دهنده مورد بررسی قرار می‌دهد و در نهایت در طول ۱ سال آینده با توجه پاسخ فرد به سؤالات پرسش‌نامه در مصاحبه شخصی و مورد سنجش قراردادن اطلاعات وی این فرایند به مرحله آخر خود خواهد رسید که در صورت رد شدن درخواست فرد مهاجر، بایستی به‌سرعت کشور را ترک کند.

 

لازم به ذکر است شرکت ریسا گروپ هیچگونه خدماتی در مورد پناهدگی انجام نمی دهند . و این قستت از مقاله صرفا جهت افزایش آگهی مخاطبین است.

 

مزایای مهاجرت به روسیه

امروزه از کشور روسیه به دلیل نزدیکی به ایران، پایین بودن هزینه‌های زندگی در این کشور به‌عنوان یکی از پرطرف‌دارترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان یاد می‌شود. مسکو پایتخت این کشور به دلیل جاذبه‌های گردشگری متنوع سبب جذب مهاجران و گردشگران زیادی به این کشور شده و علاوه بر این روسیه به دلیل اینکه یکی از قدرت‌های بزرگ اقتصادی دنیای امروز محسوب می‌شود توجه خیلی از مهاجران را به خود جذب کرده است.

معایب مهاجرت به روسیه

قطعاً قبل از مهاجرت به هر کشوری باید شرایط و ویژگی‌های آن کشور را مورد بررسی قرارداد، اما اگر شما قصد مهاجرت به روسیه را دارید باید به معایب مهاجرت به این کشور نیز توجه کنید که شامل مواردی همچون سخت بودن زبان روسی، آب هوای سردسیر این کشور، ضعف در سیستم درمان و بهداشت و پایین بودن اعتبار پاسپورت این کشور است.

هزینه‌های زندگی در روسیه

قطعاً هزینه‌های زندگی در هر کشور وابسته به عوامل زیادی مانند منطقه زندگی فرد، میزان هزینه‌های از قبیل تغذیه و رفت آمد در آن منطقه، شرایط زندگی و میزان سطح هزینه‌ها و خرج‌های او است ولی به‌هرحال دولت روسیه برای اینکه بتوانند کمک‌حال دانشجویان در هزینه‌های آن‌ها باشد کارت‌هایی دانشجویی به آن‌ها ارائه می‌دهد که دانشجویان مهاجر به این کشور می‌توانند با استفاده از این کارت‌های از تخفیف‌های ویژه ایی که شامل هزینه‌های تردد، اقامت در خوابگاه، عضویت در کتابخانه و استفاده از رستوران‌های تحت قرارداد بهره‌مند شوند. در مجموع اگر بخواهیم یک بازه تقریبی از هزینه‌های در زندگی در کشور تعیین کنیم باید بگویم که مجموع اقامت و زندگی در مسکو پایتخت روسیه ماهیانه حدود 500 تا 700 دلار است.

میانگین درآمد در روسیه

بررسی میزان درآمد در یک کشور جزو مهم‌ترین عواملی است که بایستی قبل از مهاجرت بررسی شود. در روسیه میانگین درآمد ماهیانه حدود 950 دلار تخمین زده شده است، این آمار برای دسامبر سال 2020 است و در حاضر با توجه حرفه و مهارت شما افزایش این رقم تا 1250 دلار امکان دارد.

اخذ تابعیت روسیه

 

باید در نظر گرفت که مهاجرت به روسیه صرفاً به معنی اخذ تابعیت روسیه نیست و اگر قصد اخذ تابعیت روسیه را دارید باید بدانید که این امر با توجه شرایط هر فرد متفاوت است. دانشجویان پس از پایان تحصیل در روسیه با اخذ مجوز اقامت اجازه دارند به مدت یک سال در این کشور اقامت داشته باشند و شغل موردنظر خود را پیدا کنند و بعد از آن درخواست خود جهت اخذ اقامت دائم و زندگی در این کشور به اداره مهاجرت ارائه دهند.

نتیجه‌گیری

قطعاً باید تمامی شرایط یک کشور را قبل از مهاجرت به آن کشور مورد بررسی قرارداد. نرخ بیکاری در روسیه حدوداً ۵ درصد است و این کشور از آب هوای کاملاً سردسیر برخوردار است. شما اگر قصد مهاجرت به روسیه و اخذ تابعیت این کشور دارد، مشاوران ریسا گروپ می‌توانند شما در تمامی این مراحل راهنمایی کنند تا مهاجرتی موفق داشته باشید.

 

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به رایگان، شرایط شما را برای استفاده از ویزاهای مختلف روسیه بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فایل صوتی مهاجرت به روسیه

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به روسیه

 

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.