انتخاب صفحه
مهاجرت به رومانی

مهاجرت به رومانی

آیا واقعا کشور رومانی مقصد مناسب برای مهاجرت است؟هزینه های زندگی در کشور رومانی به شکل است؟کدام یک از روش ها برای مهاجرت به کشور رومانی مناسب تر است؟چگونه می توان اقامت کشور رومانی را اخذ کرد؟آیا واقعا کشور رومانی از شرایط مناسبی برای مهاجرت برخوردار است؟اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشور رومانی را دارید و یا برای ادامه تحصیل و اخذ پیشنهاد شغلی این کشور را انتخاب کرده اید،در ادامه این مقاله با تیم مجرب ریسا گروپ همراه باشید تا به پاسخ تمامی سوالات در مورد نحوه اخذ اقامت کشور رومانی دست پیدا کنید.شایان ذکر است،اگر از متقاضیان اخذ اقامت کشور های اروپایی هستید،می توانید با کارشناسان تیم ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید تا شما عزیزان را در راستای یک مهاجرت موفق راهنمایی کنند.در ادامه این مطلب به بررسی روش ها مهاجرت به کشور رومانی میپردازیم.
مهاجرت به رومانی

نگاه کلی به کشور رومانی و شرایط عمومی آن

کشور رومانی،در جنوب شرقی اروپا واقع شده است، از این کشور به عنوان کشوری مهاجر پذیر یاد می شود.این کشور اروپایی از جمله کشور‌هایی است که از نظر تکنولوژی و فناوری طبق استاندار های روز دنیا توانسته پیش برود و پیشرفت های چشمگیری در این زمینه کسب کند.به همین دلایل باعث شده تا توجه بسیاری از مهاجران را در سرتاسر جهان به خود جلب کند.جمعیت این کشور مهاجر پذیر حدود ۲۲ میلیون نفر تخمین زنده شده است،جالب است بدانید که زبان رسمی این کشور و مردم آن معطوف به یک زبان خاص نمی شود،در حقیقت مردم این کشور در حقیقت زبان های مولداوی،مجارستانی و رومانیایی به رسمیت می شناسد و می توان گفت تمامی آن ها به عنوان زبان های رسمی این کشور شناخته شده‌اند.از جمله صنایع مهم و شناخته شده این کشور که باعث پیشرفت و رونق اقتصادی کشور رومانی شده است می توان به کشاورزی و فعالیت در حوزه انرژی مانند تولیدات نفت و تامین گاز اشاره داشت.می توان به این موضوع اشاره داشت که شرکت های مستقر در ایالات متحده و شرکت های مستقر در کشور های بزرگ اروپایی مانند انگلستان، کشور رومانی را یکی از ارکان‌های اصلی سودآوری می دانند.

مهاجرت به رومانی و هزینه های زندگی در این کشور

قطع به یقین یکی از مواردی که نقش مهمی در انتخاب کشور مقصد ایفا می کند،هزینه های زندگی پس از مهاجرت است.در حقیقت یکی از مقوله هایی که بایستی قبل از مهاجرت با دقت بررسی شود هزینه های است که بر شما در کشور مقصد تحمیل می شود.بایستی این موضوع را در نظر داشته باشید که همان طور رونق اقتصادی در این کشور روبه پیشرفت است،هزینه های زندگی نیز رو به افزایش است،اما با این وجود کشور رومانی هنوز هم می توان گفت نسبت به دیگر کشور های اروپایی،جزو کشور های ارزان در قاره سبز محسوب می‌شود.طوری که می توان گفت،کشور رومانی در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا از نظر هزینه های زندگی جزو ارزان ترین‌ کشور ها محسوب می‌شود،به طور کلی می توان گفت میانگین هزینه های زندگی در این کشور ماهیانه حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار است.

روش های مهاجرت و اخذ اقامت کشور رومانی

اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد دارید به کشور رومانی مهاجرت کنید،بایستی اطلاعاتی در مورد روش ها و مسیر ها مهاجرت به رومانی داشته باشید.در این قسمت تیم ریسا گروپ قصد دارد که اطلاعات و جزئیاتی در مورد مهاجرت به رومانی و نحوه اخذ اقامت این کشور در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ادامه تحصیل در رومانی

همواره ادامه تحصیل در کشور مقصد،جزو روش های مناسب و راحت در جهت اخذ اقامت کشور مقصد و مهاجرت به آن کشور است.در خصوص مهاجرت به کشور رومانی از این طریق،بایستی در ابتدا به این موضوع اشاره کنیم که ادامه تحصیل در این کشور شانس شما را برای اخذ اقامت این کشور و کاریابی افزایش خواهد داد.برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور رومانی،شما بایستی یک مدرک زبان معتبر ارائه دهید،نمره قابل قبول برای مقطع کارشناسی ۵.۵ آیلتس و برای پذریش در مقطع کارشناسی ارشد نمره ۶ آیتلس است.هزینه های شهریه دانشگاه حدودا از ۲۰۰۰ دلار در سال شروع می شود،هر چند هزینه شهریه وابسطه به مقطع و رشته است،برای اخذ پذیرش از دانشگاه های رومانی فقط کافی است در بازه زمانی مشخص شده توسط دانشگاه مدارک خود را به همراه مدرک زبان برای دانشگاه ارسال کنید تا شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد،سپس بعد از اخذ پذیرش نامه بایستی برای اخذ ویزا تحصیلی خود به نزدیک ترین کونسلگری کشور رومانی در کشور مبدا مراجعه کنید.

اخذ پیشنهاد شغلی در کشور رومانی

یکی دیگر از روش‌های که به اخذ اقامت کشور رومانی ختم خواهد شد،دستیابی و اخذ اقامت کاری کشور رومانی می‌باشد.شما در ابتدا بایستی یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما یا یک شرکت مستقر در کشور رومانی داشته باشید.البته بایستی به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم که کارفرما در ابتدا بایستی اثبات کند که موفق به اخذ نیرو کار مورد نظر خود،در کشور رومانی و کشور های عضو اتحادیه اروپا نشده است و مجبور به اخذ نیرو کار مورد نظر از دیگر کشور ها شده است.با توجه به اینکه هزینه های زندگی تقریبا ارزان به نظر می رسد،مهاجرت کاری یکی از بهترین روش های اخذ اقامت کشور رومانی می‌باشد.

سرمایه گذاری در کشور رومانی

سرمایه گذاری در کشور رومانی،جزو یکی از قانونی ترین روش ها برای اخذ اقامت این کشور است.می‌توان به این موضوع اشاره کرد که سرمایه گذاری در کشور رومانی شامل شرایط خاص خود می باشد.شما می‌توانید با سرمایه گذاری در این کشور و ارائه تمکن مالی ۲۰۰ هزار دلاری و ایجاد ۲۰ موقعیت شغلی برای شهروندان و افراد بومی کشور رومانی،حق اقامت یک الی سه اخذ کنید.فرد سرمایه‌گذار می تواند درخواست خود را مبنی بر اخذ تابعیت این کشور بعد از مدتی مشخص از زندگی و اقامت در این کشور،به اداره امور مهاجرتی در کشور رومانی ارسال نماید.سرمایه گذاران نیز می‌تواند برای خانواده و همراهان خود نیز ویزا همراه اخذ نمایند.

معایب و مزایای مهاجرت به کشور رومانی

 
قطع به یقین هر کشوری نقاط منفی و نقاط مثبت خود در مورد مهاجرت و اخذ اقامت دارد،که بایستی به آن ها قبل از مهاجرت توجه ویژه ایی داشته باشیم.آن قدر این موضوع بایستی حائز اهمیت باشد که تصمیم به مهاجرت به پشیمانی و ندامت ختم نشود.در مورد معایب کشور رومانی می توان به مسائلی همچون کمبود نیرو و ارائه خدمات ضعیف در حوزه درمان،ضعف در حمل و نقل عمومی و همیچنین کمبود فرصت های شغلی اشاره کرد.اما می توان به طور کلی به این موضوع اشاره کنیم که نقاط قوت و مثبت کشور رومانی نسبت نقاط منفی این کشور بیشتر است و در کل گزینه مناسبی برای مهاجرت به قاره اروپا محسوب می‌شود.در خصوص نقاط مثبت کشور رومانی می‌توان به مواردی همچون پایان بودن هزینه های زندگی،برخورداری از سیستم امنیتی قوی،پایین بودن نرخ جرم و جنایت و ‌تسلط اکثریت مردم به زبان انگلیسی اشاره کرد.به طور کلی اگر از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشور های اروپایی و کشور رومانی را دارید،با کارشناسان تیم ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید تا شما عزیزان را در راستا یک مهاجرت موفق راهنمایی کنند.
شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، این امکان را فراهم کنید تا کارشناسان ما به صورت رایگان، شرایط شما را برای روش‌های مختلف مهاجرت به کشور رومانی بررسی کنند و به شما اطلاع دهند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به رومانی

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.