انتخاب صفحه
مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

شرکت ریسا گروپ چه پیشنهادی در راستای مهاجرت موفق به کشور اورپایی پرتغال برای شما عزیزان دارد؟برای مهاجرت تحصیلی به کشور پرتغال بایستی چه شرایطی داشته باشین؟آیا هزینه های زندگی در کشور پرتغال مانعی برای مهاجرت به این کشور است؟روش ها و شرایط اخذ اقامت پرتغال به چند نوع تقسیم خواهد شد؟آیا می توان از کشور پرتغال به عنوان یک کشور ایده آل برای مهاجرت و ادامه زندگی یاد کرد؟اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشور پرتغال را دارید،می توانید تا انتها این مطلب با تیم ریسا گروپ همراه باشید تا به پاسخ تمامی سوالتی که ذکر شده اند دست پیدا کنید.شایان ذکر است اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشور پرتغال و یا حتی مهاجرت کاری و یا سرمایه گذاری در این کشور را دارید می توانید با کرشناسان تیم ریسا گروپ تماس حاصل فرمایید تا شما را در راستای یک مهاجرت امن و موفق به این کشور به بهترین و قانونی ترین روش ممکن راهنمایی کنند.در ادامه این مطلب به بررسی روش های مهاجرت به پرتغال و نحوه اخذ تابعیت این کشور می پردازیم.

نگاه کلی به کشور پرتغال و شرایط این کشور

قطع به یقین اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت به کشور پرتغال را دارید، بایستی قبل از این اقدام اطلاعاتی در مورد شرایط کلی این کشور داشته باشین.این کشور در جنوب غربی قاره سبز قرار گرفته است و پایتخت آن لیسبون نام دارد و از دیگر کشور های مهم و پر جمعیت این کشور می توان به براگا،لیرا و پروتو نیز اشاره کرد.امروزه این کشور با توجه به که این عضو اتحادیه اروپا نیز محسوب می شود از جمله کشور مطرح و مهم این قاره این نیز به حساب می آید. از جمله صنایع مهم و مطرح این کشور که باعث و بانی درآمدزایی و کمک به رشد اقتصادی  این کشورکرده اند می توان به شراب سازی،خودرو سازی و صنایع مربوط به تولید غذا و تغذیه نیز اشاره کرد.شایان ذکر است که این کشور در نزدیکی اقیانوس اطلس قرار گرفته است و می توان گفت این امر سبب آن شده تا گردشگری نیز یکی از مواردی باشد که به اقتصاد و صنعت گردشگری این کشور کمک زیادی کرده وباعث شده تا سالیانه افراد زیادی برای تفریح و گردش به این کشور سفر کنند.در تصویر زیر یک بررسی کلی از شرایط عمومی این کشور شده است.

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت کاری به کشور پرتغال

یکی از راه ها مناسب برای مهاجرت به کشور پرتغال،داشتن یک جاب آفر از یک کار فرما مستقر در این کشور است.از اولین اقدام های لازم برای مهاجرت تحصیلی به کشور پرتغال داشتن ویزا کاری است.شما اگر از جمله افرادی هستیذ که دارای تخصص دریک حوزه صنعتی خاص و کم یاب در کشور خود هستید یا دارای یک مدرک بین المللی در یک زمینه تخصصی خاص هستید ،اخذ ویزا کاری کشور پرتغال برای شما کاملا امکان پذیر است.در ابتدا برای اخذ ویزا کاری کشور پرتغال بایستی از یک کارفرما،موسسه و یا شرکت مستقر در این کشور یک پیشنهاد کاری اخذ کرده باشید،موفقیت در کسب یک پیشنهاد کاری وابسطه به روزمه و سابقه کاری شما در حرفه مربوط می باشد.چنانچه که روزمه شما و شرایط کاری شما توسط کارفرما مورد تایید واقع شود بایستی کارفرما شما اقدامات لازم را جهت اخذ ویزا کاری برای شما انجام دهد.

 

نرخ بیکاری و میزان دستمزد در کشور پرتغال

شما اگر از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت کاری به کشور پرتغال را دارید بایستی قبل از این اقدام عواملی همچون نرخ بیکاری ومیزان حقوق در این کشور بررسی فرمایید.نرخ بیکاری قطع از مواردی است که در میزان و تعداد مهاجران کاری یک کشور بسیاراثرگذار و تعیین کننده است.نرخ بیکاری کشور پرتغال در سال ۲۰۲۰ حدودا به ۷ درصد رسید که می توان گفت این رقم نمی تواند برایمهاجران کاری نگرانی خاصی ایجاد و اگر در حوزه تخصصی دارای روزمه کاری قوی باشید می‌توانید شانس خود را در راستای اخذویزا کاری پرتغال بالا بدانید. در مورد میزان حقوق بایستی اشاره کرده که میزان دستمزد با توجه به شغل،سابقه و موقعیت حرفه شمابسیار متفاوت است و اما بایستی اشاره کرد که مهندسین در حوزه تخصصی مانند کامپیوتر و برق از جمله افراد با دستمزد بالا در اینکشور هستند که حدود برای یک ماه کاری بین ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو دریافت می کنند.

تحصیل در کشور پرتغال

در خصوص افرادی که قصد تحصیل و همچنین اخذ اقامت این کشور را دارند بایستی گفت که شما باید در ابتدا برای ادامه تحصیل در این کشور به یکی از زبان های پرتغالی و یا انگلیسی تسلط داشته باشید.بایستی به این موضوع اشاره کرد که کشور پرتغال یک مقصد مناسب برای افرادی است که توانایی پرداخت شهریه دانشگاه را ندارند زیرا تحصیل در موسسات آموزشی این کشور و دانشگاه ها دولتی این کشور تقریبا رایگان است اما اگر قصد تحصیل در موسسات و مدارس بین المللی این کشور و یا دانشگاه های خصوصی این کشور را دارید موظف به پرداخت شهریه هستید.مدت زمان دوره های تحصیلی در این کشور تفاوت چندانی با ایران ندارد، مقطع کارشناسی حدود 3 الی 4 سال و مقطع ارشد حدود 1 الی 2 سال است و دکترا حدودا 4 سال زمان خواهد برد.رشته هایی همچون مهندسی آی تی،کامپیوتر و برق و همچنین رشته های مربوط به مدیریت بازرگانی و کسب و کار جزو پرطرفدار ترین رشته ها در این کشور محسوب می شود.همچنین در مورد دانشگاه های سرشناس این کشور می توان به دانشگاه پورتو و دانشگاه لیسبون نیز اشاره کرد که توجه بسیاری نسبت به دانشجویان رشته های مدیریتی در سال های اخیر داشته اند.

سرمایه گذاری در کشور پرتغال و مهاجرت به این کشور

بایستی در مورد سرمایه گذاری و مهاجرت به اروپا کشور پرتغال را مقصد مناسبی برای مهاجرت از این طریق دانست.زیرا این کشور از توجه فراوارنی نسبت به نظام حقوقی ونظام مالیاتی داشته است و همین امر سبب آن شده کع علاوه بر پیشرفته قابل توجه نسبت در این زمینه ها، یک انتخاب درست و ایده آل برای تمامی سرمایه گذاران خارجی تبدیل شود.مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به روش های زیادی همچون خرید ملک و  خودحمایتی امکان پذیر است که در ادامه این روش ها را به صورت مجزا توضیح داده ایم.

خرید ملک در پرتغال

از عمده ترین و بهترین روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت کشور پرتغالف خرید ملک در این  کشور است زیرا با اخذ ویزا طلایی پرتغال همراه است.از سال 2012 به بعد با اعلام رسمی دولت پرتغال، خرید ملک و سرمایه گذاری از این طریق در این کشور به رسمیت شناخته شده است.سرمایه گذران خارجی و شهروندان دیگر کشور می توانند با پرداخت حدودا 350 هزار تا 500 هزار یورو در راستای خرید ملک علاوه بر دریافت ویزا برای خود،برای خانواده خود از جمله همسر و فرزندان ویزا همراه دریافت کنند.

مهاجرت به پرتغال از طریق خود حمایتی

شما بدون پرداخت هزینه به دولت پرتغال و یا یک موسسه خاص در این کشور می توانید اقامت این کشور را از طریق روش خود حمایتی اخذ نمایید.اگر قصد مهاجرت و اخذ اقامت این کشور را دارید بایستی گردش حساب یا تمکن مالی حدودا 15 الی 16 هزار یورو را داشته باشید و ارائه دهید.از این طریق افراد می توانند بر خلاف کشور هایی همچون اتریش، به دنبال شغل بگردند و در این کشور مشغول به کار  شوند.این روش را یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری دانست زیرا افتتاح حساب برای شهرواندان ایرانی پس از مهاجرت از طریق به راحتی امکان پذیر است.

ازداوج با یک تبع پرتغالی

کشور پرتغال از جماله کشور های اروپایی محسوب می شود که به دیگر شهروندان مقیم کشور های دیگر این اجازه را می دهد که با ازدواج با یک تبع پرتغالی،اقامت و تابعیت این کشور را اخذ کنند.شما بایستی پس از 3 سال از رابطه خود با همسر پرتغالی خویش برای اخذ تابعیتاین کشور اقدام کنید، اما بایستی در ابتدا موارد زیر رعایت کرده باشید.

  • 3 سال از رابطه شما و همسرتان گذشته باشد
  • ارائه مدارک واقعی و کتمان نکردن حقیقت
  • داشتن اقامت معتبر

پناهندگی به کشور پرتغال

قبل از هر چیزی بایستی بدانید این روش(پناهندگی) برای مهاجرت نه تنها به پرتغال بلکه به هر کشوری دیگر،همواره جزو بدترین روش ها محسوب می شود.این روش همواره باعث شده است تا افراد با خسارت های مالی و جانی فراوانی شود از این رو به هیچ وجح برای مهاجرت به این کشور از این طریق، پیشنهاد نمی شود.افرادی که قصد مهاجرت به کشور پرتغال را از طریق پنهاندگی دارند .بعد از ورود غیر قانونی به این کشور بایستی خود را به موسسه مربوط به امور مهاجرتی در پرتغال معرفی کنند تا شرایط آن ها توسط این موسسه بررسی شود.شایان ذکر است که شرکت ریسا گروپ در راستای پنهاندگی هیچ گونه خدماتی ارائه نمی دهد. این بخش فقط جهت افزایش دایره اطلاعات مخاطبین به مقاله افزوده شده است.

هزینه های زندگی و مهاجرت به این کشور

قطع از مواردی که بایستی قبل از مهاجرت بررسی شود ،هزینه های زندگی پس از مهاجرت و هزینه های که در راستا بایستی پرداخت کنید است.در مورد هزینه مهاجرت بایستی اضافه کرد که روشی که برای مهاجرت به پرتغال انتخاب کرده در میزان هزینه های مهاجرت شما بسیار تاثیر گذار است.برای مثال برای مهاجرت به روش سرمایه گذاری حداقل بایستی از تمکن مالی 15 هزار یورویی برخودار باشید و یا اگر دانشگاه های خصوصی پرتغال را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده بایستی سالیانه 10 الی 15 هزار یورو برای شهریه دانشگاه در نظر بگیرید.در مورد هزینه زندگی باسیتی افزود که کشور پرتغال جزو کشور های کم هزینه برای مهاجرت محسوب می شود،هر چند سبک زندگی شما و درآمد شما پس از مهاجرت نقش مهمی در هزینه های زندگی شما دارد.در کل می توان گفت افرادی با درآمد حدود 1600 تا 2000 یورو در ماه می تواند زندگی خوب و بی مسئله در این کشور داشته باشند.

اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور

اخذ اقامت کشور پرتغال را تا به اینجا به روش هایی همچون یافتن شغل،خرید ملک،خود حمایتی،ادامه تحصیل و ازدواج با یک تبع پرتغالی بررسی کردیم.افراد می تواند پس از مهاجرت حدودا 5 سال در این کشور حضور داشته باشند و در این مدت به صورت قانونی مشغول به کار باشند و سپس جهت اخذ تابعیت کشور پرتغال از طریق اداره امور مهاجرتی در این کشور اقدام کنند.مواردی همچون جاذبه متعدد گردشگری،پایین بودن هزینه های زندگی،توجه دولت به کیفیت سیستم آموزشی باعث شده تا این کشور یک مقصد ایده آل برای مهاجت تبدیل شود.اگر قصد مهاجرت به اروپا دارید با کارشناسان تماس حاصل فرمایید تا به توجه به شرایطتان شما را به بهترین روش ممکن راهنمایی کنند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به پرتغال

مطالب مرتبط

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود و در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می‌کنند.

صنعت گردشگری در اسپانیا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود ۴۰ میلیارد از آن سود می‌برد. برخی از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی‌های ایبیزا و فلامینگوها شهرت دارد. از جمله پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری می‌توان به باغ‌های الحمرا و جنرالیف، سایت‌های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

قبل از شروع ماجراجویی در این کشور، باید مطمئن شوید که مدارک لازم برای ورود قانونی به کشور و شرایط لذت‌بردن کامل از سفر برای شما محیّاست.

ادامه مطلب
ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این‌حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال ۲۰۰۸ به منطقه شنگن ملحق شد و از آن زمان، مسافران می‌توانند با ویزای شنگن وارد قلمرو آن شوند.
بیشتر جمعیت سوئیس در فلاتی زندگی می‌کنند که بین رشته کوه‌های آلپ در جنوب و کوه‌های جورا در شمال قرار دارد؛ قطعا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. کوه‌های شگفت‌انگیز، دریاچه‌ها و دهکده‌های زیبا زیباترین مناظر را به وجود آورده‌اند. این مناظر همان دلیلی‌ست که سوئیس را به مقصدی عالی برای تعطیلات و کاوش برای گردشگران تبدیل می‌کند. همچنین قابل توجه است که در طول زمستان، این مکان بیشتر به یک سرزمین دیدنی تبدیل می شود و دوس‌داران اسکی را از سراسر جهان را فرامی‌خواند.

ادامه مطلب

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال ، روشی سریع برای اخذ اقامت در یک کشور اروپایی شاید نام پرتغال شما را به یاد سوپراستار فوتبال، کریستین رونالدو بیاندازد که شهرت جهانی آن برکسی پوشیده نیست. اما جالب است بدانید که گلدن ویزای پرتغال ، یکی از بهترین برنامه‌های مهاجرت به اتحادیه اروپا است...

ادامه مطلب
ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

اسلواکی کشوری کم‌جمعیت و کوهستانی در منطقه‌ی شنگن است که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن توجه هر توریستی را به خود جلب می‌کند. اسلواکی مقصدی ایده‌ال برای یک سفر توریستی کوتاه مدت جهت بازیابی آرامش علاقمندان به طبیعت است.

ادامه مطلب
مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

یکی از محبوب‌ترین هدف‌های مهاجرت برای ایرانیان، ایالات متحده آمریکا است. جالب است بدانید که امروزه کشور آمریکا دارای جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفر از ایرانیان است که به آن کشور مهاجرت کرده‌اند. مطابق با آمار از میان ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی و...

ادامه مطلب
زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا

کشور آمریکا به‌صورت ایالت متحده آمریکا است که به‌اختصار U.S.A نامیده می‌شود. این کشور در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و به‌صورت جمهوری فدرال توسط ۵۰ ایالت اداره می‌گردد. پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، آمریکا نیز چهارمین کشور بزرگ در منطقه شناخته می‌شود....

ادامه مطلب
مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.